بازدید 134183

شرط خروج زائران اربعین از کشور اعلام شد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره وضعیت واکسیناسیون زائران حاضر در راهپیمایی اربعین توضیحاتی ارائه داد.
کد خبر: ۱۱۳۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳ 10 August 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از مهر، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ملاک شرکت در راهپیمایی اربعین، تزریق دوز یادآور واکسن کرونا است.

وی افزود: دوز یادآور، یعنی اینکه ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا گذشته باشد. به طوری که اگر ۶ ماه قبل دوز دوم را تزریق کرده باشد، دوز سوم را باید تزریق کند و اگر ۶ ماه قبل دوز سوم را زده باشد، باید دوز چهارم را بزند.

فرهادی ادامه داد: بر همین اساس، برای شرکت در راهپیمایی اربعین، ملاک تعداد دوزهای قبلی نیست، بلکه ۶ ماه فاصله تزریق واکسن مهم است که باید رعایت شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرد: به طور کلی برای سفرهای برون‌مرزی، این الزام وجود دارد که دوز یادآور با رعایت ۶ ماه فاصله از تزریق قبلی انجام شود.

او افزود: علاوه بر تزریق دوز یادآور، فرد نباید بیمار باشد. البته موضوع تست پی‌سی‌آر منتفی شده اما، هنگام خروج از مرز کنترل صورت می‌گیرد.

فرهادی در پاسخ به این سوال که آیا دولت عراق نیز کنترل‌های خاص خودش را برای ورود زائران اربعین دارد یا خیر، گفت: در جلساتی که به همین منظور برگزار شده، این هماهنگی‌ها به عمل آمده که زائران ایرانی با توجه به تزریق دوز یادآور امکان شرکت در راهپیمایی اربعین را داشته باشند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار