بازدید 3666

کشته شدن ۵ نیروی نظامی امنیتی ترکیه در شمال عراق

وزیر کشور ترکیه از کشته شدن یک نظامی و چهار نیروی امنیتی این کشور در شمال عراق خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲ 26 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه از کشته شدن یک نظامی و ۴ نیروی امنیتی این کشور در شمال عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزیر کشور ترکیه در پیامی توئیتری نوشت که یک نظامی و چهار نیروی امنیتی این کشور در جریان عملیات موسوم به «پنجه صاعقه» علیه گروه تروریستی پ ک ک در شمال عراق کشته شدند.

سویلو با بیان اینکه ۵ نیروی ترکیه در جریان حمله تروریستی در شمال عراق کشته شدند به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره نکرد.

لازم به ذکر است که احمد الاسدی از اعضای پارلمان عراق و رئیس فراکسیون سند پیش از این جزئیات حضور نظامی ترکیه در شمال عراق را اعلام کرد.

وی در این باره گفت: در شرایط کنونی ترکیه ۴۰۰۰ نظامی و ۱۰۰ پایگاه نظامی در اقلیم کردستان عراق دارد.

الاسدی با اشاره حمله اخیر ارتش ترکیه به یک مجتمع گردشگری در استان دهوک عراق که به کشته و زخمی شدن ۲۹ نفر منجر شد، افزود: وزیر دفاع عراق، وزیرخارجه و سران نظامی در راستای بررسی واکنش عراق به این رخداد نشستی را برگزار کردند.

وی افزود: در شرایط کنونی همه گزینه‌ها برای واکنش علیه ترکیه روی میز قرار دارد که شامل تحریم کالاهای تولید ترکیه و دیگر اقدامات دیپلماتیک می‌شود.

گفتنی است در حمله اخیر توپخانه ای ارتش ترکیه به یک مجتمع گردشگری در استان دهوک عراق، ۹ نفر کشته و دستکم ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند. در همین راستا، وزارت خارجه عراق از ترکیه به دلیل این حمله به شورای امنیت شکایت کرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی