گزارش عملکرد گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی را در مطلب زیر مورد بررسی قرار داده ایم؛ بهترین و بدترین عملکرد‌های این گروه از آن کدام نمادهاست؟
کد خبر: ۱۱۲۶۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴ 26 June 2022

به گزارش بورس تابناک، گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی که شرکت‌های فعال در آن به عنوان صنایع ریالی بازار سرمایه شناخته می‌شوند، یک گروه کوچک در بازار سرمایه است. از میان بنگاه تولیدی این صنعت  عملکرد ۴ شرکت در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۰ را مورد ارزیابی قرار داده ایم؛ نماد بشهاب گزارش خوبی را ارائه داده است و  نماد  بکام نیز ضعیف‌تر از انتظار ظاهر شده است.  

 

بنیرو و سود ۲۵۹ ریال برای هر سهم

شرکت نیرو ترانس در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند به سود خالص ۲۴۴ میلیارد تومانی دست یافت که در مقایسه با مدت مشابه قبل با افزایش ۷ درصدی همراه بود. این شرکت به ازای هر سهم نیز سود ۲۵۹ ریالی ساخته است. گفتنی است فروش این شرکت با ۴۶ درصد رشد به ۸۵۱ میلیارد تومان افزایش داشت و در نهایت موجب تحقق سود ناخالص ۲۹۰ میلیارد تومانی شد.

بترانس و ۲۶۰ ریال سود برای هر سهم

شرکت ایران ترانسفو صورت‌های مالی حسابرسی نشده ۱۲ ماهه خود را منتشر کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال شرکت ایران ترانسفو در پروسه زمانی ذکر شده برای هر سهم ۲۶۰ ریال سود شناسایی کرده است؛ که نسبت به مدت مشابه قبل ۳۶ درصد افزایش داشته است. مجموع سود خالص این شرکت به ۹۴۶ میلیارد تومان رسید. این در حالیست که ۶۰۰ میلیارد تومان سود ناخالص داشته که نسبت به دوره مشابه قبل ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

"بکام" و سود ۴۰ ریالی برای هر سهم

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند به سود خالص ۴۱ میلیارد تومانی دست یافته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش ۶۳ درصدی همراه بوده است. این شرکت به ازای هر سهم نیز سود ۴۰ ریالی ساخته است که نسبت به سال مالی گذشته افت ۷۱ درصدی داشته است. گفتنی است درآمد‌های عملیاتی این شرکت با ۳ درصد افت همراه شده و سود ناخالص آن نیز ۳۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

«بشهاب» و ۴۲۶۶ ریال سود برای هر سهم

شرکت لامپ پارس شهاب در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند برای هر سهم ۴۲۶۶ ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۲ درصدی داشته است. سود ناخالص با کاهش ۱۸ درصدی به ۱۰۸ میلیارد تومان و سود خالص به ۶۹ میلیارد تومان رسید.

منبع: نبض بورس

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج سلمان رشدی آیات شیطانی سامانه سماح
وب گردی