بازدید 5990

حکم قصاص قاتل شهید رنجبر صادر شد

کد خبر: ۱۱۲۰۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳ 24 May 2022

قاتل شهید رنجبر که برای دومین بار در دادگاه کیفری یک استان فارس پای میز محاکمه رفته بود این بار نیز به قصاص نفس محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس در تشریح این خبر گفت: پس از اعلام نقص در پرونده و نقض رأی اولیه توسط شعبه نهم دیوان عالی کشور، اقدامات قضایی در راستای تأمین نظر مرجع عالی قضایی یاد شده در دستورکار قرار گرفت و پس از رسیدگی دوباره به پرونده حکم بر محکومیت متهم صادر شد.

موسوی با بیان اینکه حکم قصاص متهم به لحاظ ارتکاب قتل عمدی و شهادت مرحوم علی اکبر رنجبر است، افزود: متهم همچنین به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق به لحاظ سرقت توأم با آزار سلاح سازمانی شهید رنجبر و مهمات مربوطه نیز محکوم شده است.

همچنین به لحاظ ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو نسبت به سرباز وظیفه پاسگاه نیز به تحمل یک سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده است.پس از فرجام خواهی وکیل متهم در مرحله رسیدگی قبلی دیوان عالی کشور دستوراتی مبنی بر بررسی سلامت روانی متهم توسط کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی صادر کرده بود که کمیسیون تخصصی به‌صورت قطعی سلامت روان و قوه تمیز و اراده متهم را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، شامگاه چهارشنبه ۱۳ بهمن 1400 سرهنگ علی‌اکبر رنجبر به همراه یک سرباز، در حال گشت در حوزه استحفاظی پاسگاه بیدزرد از توابع شهرستان شیراز توسط فردی با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم