بازدید 3999

قفسه‌های شیرخشک در آمریکا کی پر می‌شود؟

تولیدکننده بزرگ شیر خشک در ایالات‌متحده با نهادهای نظارتی در مورد شروع مجدد تولید به توافق رسید.
کد خبر: ۱۱۱۹۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰ 18 May 2022

تولیدکننده بزرگ شیر خشک در ایالات‌متحده با نهادهای نظارتی در مورد شروع مجدد تولید به توافق رسید.

به گزارش ایسنا، در بحبوحه کمبود شیر خشک در ایالات‌متحده، سازمان غذا و دارو با یک تولیدکننده بزرگ به توافق رسید تا تولید را از سر بگیرد، هرچند هفته‌ها طول می‌کشد تا محصول حیاتی به قفسه فروشگاه‌ها بازگردانده شود.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: مراحل مورد نیاز برای شروع مجدد تولید در کارخانه ابوت در میشیگان مشخص شده است که به دلیل فراخوان تعطیل شده بود. در بیانیه آمده است: «وقتی سازمان غذا و دارو تایید کرد که الزامات اولیه برای راه‌اندازی برآورده شده‌اند، ابوت می‌تواند سایت را در عرض دو هفته دوباره راه‌اندازی کند. با این حال، این شرکت اعلام کرد از زمانی که ابوت فعالیت خود را دوباره شروع کند، ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز است تا محصول در قفسه فروشگاه‌ها موجود شود.

بر اساس داده‌های بیش از ۱۱ هزار خرده‌فروش، متوسط نرخ خارج از انبار شیرخشک نوزاد در اوایل این ماه به ۴۳ درصد رسید. توافق ابوت با سازمان غذا و داور برای شروع مجدد تولید در کارخانه در استورگیس میشیگان نیز پس از طرح شکایت وزارت دادگستری، باید توسط دادگاه فدرال بررسی شود. در این شکایت آمده است که این مرکز از مقررات برای تضمین کیفیت و ایمنی شیر خشک، از جمله محافظت در برابر خطر آلودگی ناشی از باکتری‌ها، پیروی نمی‌کند.

مریک گارلند، دادستان کل ایالات‌متحده در بیانیه‌ای گفت: اقداماتی که امروز اعلام می‌کنیم به افزایش ایمن عرضه شیر خشک برای خانواده‌ها کمک می‌کند.

کمبود آخرین بحرانی است که تلاش رئیس جمهور جو بایدن را برای برپایی اقتصاد ایالات‌متحده در شرایطی که بالاترین تورم در چهار دهه اخیر و تنگناهای زنجیره تامین جهانی ادامه دارد، مخدوش کرده است. ایالات‌متحده حدود ۹۸ درصد از فرمول مصرفی خود را تولید می‌کند و دولت بایدن قصد دارد واردات را افزایش دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # رفح # حج