بازدید 150757
با تحولات منطقه و جهان
پیام تبریک پادشاه و، ولی عهد سعودی به پوتین، اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل، هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان، سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان و بیانیه گروه ۷ در حمایت از احیای برجام، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه و جهان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۱۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰ 10 May 2022

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین/ اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل/ هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان/ سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان

بین الملل تابناک: پیام تبریک پادشاه و، ولی عهد سعودی به پوتین، اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل، هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان، سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان و بیانیه گروه ۷ در حمایت از احیای برجام، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه و جهان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان» ولی عهد عربستان سعودی، سالگرد «روز پیروزی» را به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تبریک گفتند.

به گزارش رسانه های رسمی سعودی، سران ارشد عربستان سعودی به مناسبت سالگرد «روز پیروزی» (اشاره به پایان جنگ جهانی دوم) پیام‌های تبریک جداگانه خود را برای رئیس جمهور روسیه ارسال کردند و مقامات سعودی در پیام‌های خود برای پوتین آرزوی موفقیت کردند.

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین/ اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل/ هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان/ سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان

اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل

حزب‌الله لبنان همزمان با آغاز برگزاری مانور گسترده رژیم صهیونیستی، آماده‌باش کامل اعلام کرده است.

به گزارش المیادین، حزب‌الله لبنان همزمان با آغاز رزمایش گسترده ارتش رژیم صهیونیستی در روز دوشنبه، آماده باش کامل اعلام کرده است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله هم دوشنبه شب در سخنانی گفت: حرف‌های خود را که در روز جهانی قدس گفتم، تکرار می‌کنم. همین الان که با شما صحبت می‌کنم در هماهنگی با گروه‌های مقاومت از آنها درخواست کردیم تا به حالت آماده باش در بیایند.

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین/ اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل/ هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان/ سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان

«اور هیلر» خبرنگار امور نظامی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی عصر یکشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش این رژیم بزرگ‌ترین مانور در تاریخ رژیم اشغالگر را آغاز کردند.

همزمان مقاومت فلسطین در نوار غزه جهت آمادگی برای هر گونه تحرکات از سوی اشغالگران اسرائیلی، سطح آماده‌باش نیروهای خود را افزایش داد.

هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان

سازمان ملل اعلام کرد، وضعیت ناامنی غذایی در بخش هایی از افغانستان به مرز فاجعه رسیده است.

تارنمای خبری هیل با انتشار این خبر افزود: تحلیلی که از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و «برنامه جهانی غذا» (WFP) در این زمینه صورت گرفته، نشان می دهد ۱۹.۷ میلیون تن از مردم افغانستان در حادترین وضعیت ناامنی غذایی قرار دارند.

هیل در ادامه نوشت: حدود ۲۰ میلیون تن از مردم افغانستان سوء تغذیه حاد دارند که این وضعیت بیشتر در شمالغرب کشور و نماینگر ۴۷درصد از جمعیت افغانستان است.

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین/ اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل/ هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان/ سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان

تارنمای خبری هیل نوشت: یافته های این تحلیل حاکی است که دلیل عمده ناامنی غذا در افغانستان به سقوط اقتصادی، خشکسالی بهای بالای غذا و تاثیر جهانی جنگ در اوکراین بازمی گردد.

بنا بر این گزارش، «ریچارد ترنچارد» (Richard Trenchard) نماینده فائو در افغانستان در مورد این تحلیل گفت: کمک های بشردوستانه به افغانستان بی نهایت مهم است، به طوری که نیاز به بازسازی معیشت کشاروزی در این کشور از میان رفته و اتصال مجدد جوامع روستایی و حومه شهری به بازارهای شهری در سراسر افغانستان با مشکل مواجه است؛ بنابراین، تا زمانی که این موانع و مشکلات برطرف نشوند، هیچ راهی برای برون رفت از این بحران وجود ندارد.

در حالی تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی به برخی عوامل بحران غذایی و اقتصادی افغانستان اشاره می کنند که ریشه این بحران که همان تجاوز و اشغالگری ۲۰ ساله نظامی آمریکا و ناتو دراین کشور است را نادیده می انگارند؛ اشغالگری نظامی با دست آویز جنگ علیه تروریسم و سرنگونی گروه طالبان در اکتبر ۲۰۰۱ میلادی. آمریکا بدون هیچ دستاوردی در ماه اوت سال ۲۰۲۱ در حالی یکباره تمامی نظامیان اشغالگر خود را از خاک افغانستان خارج کرد که طالبان بر کابل حاکم شده بود.

واشنگتن پس از اتمام اشغالگری نظامی ـ که میلیاردها دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی را بدون هیچ دستاورد امنیتی هزینه کرد ـ این بار به گونه ای دیگر مردم افغانستان را تحت بمباران های غیر بشردوستانه خود قرار داد؛ قطع کمک های انسان دوستانه نهادهای بین المللی به این کشور به بهانه حاکمیت طالبان.

سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان

روزنامه قطری «العربی الجدید» چاپ لندن، شامگاه (دوشنبه)، خبر داد که سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران به عمان و امارات عربی متحده سفر می‌کند.

این روزنامه به نقل از منابعی ایرانی که آن‌ها را آگاه خواند، گزارش داد که سفر به عمان و امارات در دستور کار رئیس‌جمهور ایران قرار دارد.

در این گزارش که اشاره‌ای نیز به نام منابع مذکور نشده، آمده است، سفر رئیسی به مسقط در پاسخ به دعوت قبلی «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان «به‌ زودی» انجام می‌شود.

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین/ اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل/ هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان/ سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمانبا این حال، العربی الجدید در ارتباط با سفر رئیس‌جمهور ایران به امارات عنوان کرد که رئیس‌جمهور ایران دعوت‌نامه‌هایی برای سفر به ابوطبی دریافت کرده؛ اما انجام این سفر در مقطع کنونی مطرح نیست و «به موقع» انجام خواهد شد.

این در حالی است که سلطان عمان اخیرا در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور ایران ضمن تبریک عید سعید فطر به او، از رئیسی برای سفر به مسقط دعوت کرده بود.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نوزدهم اردیبهشت‌ماه، نیز در نشستی با اصحاب رسانه رسما از سفر قریب‌الوقوع «تمیم به حمد آل ثانی» امیر قطر به ایران خبر داد و اعلام کرد: «این سفر در دستور کار است و به‌زودی و در پاسخ به سفر دکتر رئیسی به دوحه این سفر انجام می شود و حاکی از روابط بسیار نزدیک ایران و همسایگان است.»

بیانیه گروه ۷در حمایت از احیای برجام

«گروه مدیران منع اشاعه‌ای گروه ۷» در بیانیه‌ای ضمن حمایت از احیای کامل برجام، راهکار دیپلماتیک را بهترین روش برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران عنوان کردند.

سه بند از این بیانیه که روز دوشنبه (۹ مه/ ۱۹ فروردین‌ماه) منتشر شده به موضوع ایران اختصاص دارد. در بند ۲۱ از این بیانیه آمده است: «ما بار دیگر بر حمایت خودمان از احیای برنامه جامع اقدام مشترک و اجرای کامل آن تأکید می‌کنیم. راهکار دیپلماتیک همچنان بهترین روش برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما از طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات وین و همچنین هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا بابت تلاش‌های خستگی‌ناپذیر آنها تقدیر می‌کنیم و از ایران می‌خواهیم پیشنهاد موجود در روی میز برای خاتمه دادن موفقیت‌آمیز به مذاکرات را مغتنم شمرده و از تشدید بیشتر فعالیت‌های هسته‌ای خود خودداری کند.»

پیام تبریک پادشاه و ولی عهد سعودی به پوتین/ اعلام آماده‌باش کامل حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل/ هشدار سازمان ملل درباره بحران فاجعه بار در افغانستان/ سفر ابراهیم رئیسی به امارات و عمان

در بند ۲۲ بیانیه مدیران گروه ۷ آمده است: «ما از ایران می‌خواهیم به همه تعهداتش برای اجرای توافقنامه پادمانی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که از ملزومات NPT است عمل کند. ما مضاف بر این از ایران می‌خواهیم بدون تأخیر بیشتر، همه اطلاعاتی را که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای شفاف‌سازی و حل و فصل مسائل باقی‌مانده پادمانی به آنها نیاز دارد، در اختیار این سازمان قرار دهد.»

گروه ۷ در ادامه این بیانیه، خواستار همکاری ایران با آژانس اتمی شده است: «گروه ۷ حمایت ضمن حمایت قاطع از وظایف حیاتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راستی‌‌ازمایی و نظارت بر ماهیت فنی تلاش‌های مستقل آژانس تأکید دارد و از ادامه تلاش‌های حرفه‌ای و بی‌طرفانه آژانس تقدیر می‌کند. همکاری کامل و بموقع از سوی ایران برای دادن تضمین به جامعه بین‌المللی مبنی بر اینکه همه مواد هسته‌ای در ایران برای مصارف صلح‌آمیز هستند و در نهایت به "جمع‌بندی مبسوط" ختم می‌شوند.»

کشورهای گروه هفت در بند بعدی از این بیانیه به تکرار ادعاها درباره برنامه موشکی ایران پرداخته و ادعا کرده‌اند که این برنامه با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت (قطعنامه‌ای که سال ۲۰۱۵ برای تأیید برجام به تصویب شورای امنیت رسید) مغایرت دارد.

در بند ۲۳ از بیانیه گروه ۷ چنین آمده است: «ما بار دیگر نگرانی‌های جدی خودمان را از سرپیچی ایران از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و انجام فعالیت‌های مستمر در ارتباط با موشک‌های هسته‌ای بالیستیک، که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قادر به حمل سلاح‌های هسته‌ای باشند، یادآوری می‌کنیم.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۱
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ولیعهد سعودی فرد باهوشی است و چرخش قدرت و دو قطبی شدن جهان را حس کرده است
پاسخ ها
ناشناس
| Malaysia |
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ممکنه - از برخی جهات - باهوش باشه (یا مثلا دربرابر یک دید سطحی، طوری رفتار کنه که باهوش بنظر برسه)، ولی هزار و یک خصوصیت منفی دارد و اینطور تعریف کردن ازش، اخلاقا صحیح نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
همه فهمیدند
اما غرب گداهای ایرانی نخواهند فهمید.
باید هم می گوید: مقاومت هزینه دارد اما از هزینه تسلیم بسیار کمتر است.
اما غربگدا های ایرانی این را نمی فهمند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
زیرکی ایشان بدینجهت است برای رفاه حال مردم خود و منافع و مصلحت اندیشی ، تخم مرغ خود را در یک سبد قرار نداده است .
سالار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
درسته باهوشی عربها از وضع اقصادیشون معلومه که هیچ کم وکسری مردمشون ندارن
ناشناس
| Slovakia |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
شرق پرست جان همیشه به این منوال نمی مونه و پونین جونتون هم روز به روز منزوی تر شده و افول می کنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ولیعهد سعودی سک جنایتکار مانند پوتین است . پوتین در اوکراین آدم میکشد عربستان در یمن .
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اروپا بعداز جنگ جهانی دوم خنثی عمل میکند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
13:13
متاسفم برات که فکر میکنی پوتین ابر قدرت آینده هست و هوای تو رو داره!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چرا اروپا از جهان چند قطبی بجای یک قطبی حمایت نمی کند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
روسیه اصلا عددی نیست که بخواهد یک قطب شود به قول امریکا فقط یک قدرت منطقی در حد کره شمال و پاکستان هست ش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دوست آن باشد که گیرد دست دوست وقتی آمریکا
کسی تحویل نگیرد حقشه برای آدم کردن آمریکا دست
به چنین کاری دست بزنند
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
.. مزاح می فرمائید نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اسرائیل باید از روی نقشه محو بشه تا حالا هیچ حکومت یهودی بیشتر از هفتاد سال عمر نکرده چون سرزمینی ندارن از خودشون
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اسرائیل بعد از رفتن روسیه قصد اشغال سوریه را دارد
اویسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دوتا سوال دارم:
۱- این انرژی هسته ای مورد ادعا مگه چقدر اهمیت داره که اهداف سند چشم انداز بیست ساله(اول شدن کشور ایران در منطقه خاور میانه) و کل مصالح ملت ایران، فدای آن شده؟؟
۲- دولت قبل مدعی بود مذاکرات وین به نتیجه نهایی رسیده و آماده امضای توافق نامه هستیم. یکی به ما بگه الان دقیقا مشکل عدم امضای توافق نامه چیست؟؟ گویا فرماندهان سپاه هم پذیرفته اند موضوع تحریم خود را از برجام جدا کنند. پس دیگه چه مشکلی میمونه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
مشکل طمع زیاد آمریکا میباشد!چون مشکل اصلی. ندادن تضمین به ایران میباشد چون هدف آنها خارج شدن دوباره از قرارداد بین المللی بدون پرداخت هزینه میباشد !!کمی بصیرت لطفا
Mm
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بحران آینده بحران آبه و تمام آب شیرین کنها نیاز سنگین به برق اتمی دارند
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
مشکل برجام و هسته ایی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
عربستان به این نتیجه رسیده که آمریکا دیگر در منطقه جایی ندارد
ودیگر اون قدرت پوشالی آمریکا برای همگان آشکار شده و آمریکا
یک ببر کاغذی بیش نبوده ونیست وخودش امروز در میان مشکلات
داخلی خود دست وپا می زند و آمریکا انشاالله بزودی از داخل فروپاشی خواهد شد پس در این صورت عربستان در این مورد
کار عاقلانه ای می کند وبه طرف شرق قدم بر می‌دارد واون روز زیاد دور نخواهد بود که با جنگ اوکراین تمام کشورهای غربی از لحاظ
انرژی و غلات با مشکلات بزرگی روبرو خواهند شد وخودشان به دست
بوسی پوتین پیشقدم خواهند شد اگر می گویید نه کمی تحمل کنید
ببینید راست گفتم یانه امروز در کشورهای غربی تمامی فروشگاه‌های
بزرگ قفسه هاشون تمام خالی شده ودرباره دنبال مواد غذایی هستند مردم و بطور سرسام آوری قیمت‌ها افزایش یافته و از یک طرف هم
کالا و خوردو خوراک کمیاب شده وچیزی نمانده مردم بریزند به خیابان‌ها و اعراض کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
عربستان ابتدا باید در برابر جنایات جنگی خود در یمن و اعدام هزاران شیعه و کشتار شیعیان پاسخگو باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
به زودی روسیه نابود میشه و امثال تو که نوچه های پوتین هستین باید دنبال صاحب جدید بگردین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
این کار سلمان و بن سلمان بسیار زیرکانه است. آنها فهمیده اند ایران با آمریکا کنار نمی آید. از این رو می خواهند همزمان هم مزدور آمریکا و هم روسیه باشند تا روسیه پشت ایران را خالی کند. چون با حمله روسیه به اوکراین احتمال اتحاد شرق به رهبری روسیه، چین و ایران می رفت و اکنون عربستان با چرخش به شرق می خواهد از یکطرف جلو این اتحاد را بگیرد و از طرف دیگر متحد جدیدی برای خود دست و پاکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ما هم میتوانیم با چرخش به طرف ایالات متحده ، عربستان راکه در دست وهابی هاست را از لوس وجود وهابی ها و داعشی ها پاک کنیم .
قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
سفر ریسجمهوری به باید خیلی مواظبت شود و
وزیر اطلاعات باید حفاظت صد در صدی داشته باشند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت به بن سلمان لعنت به پوتین جنایتکاران جنگی.
برات کوچک زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
شرق گدا نه غرب ،شما برو حزب باد نون رو به نرخ روز بخور برو‌جیرتو بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
جانم فدای رهبر
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ایران نقاش ست و عربستان بوم نقاشی
یه ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
عربستان انقدر پول طلا وتورم شیش نیم درصد داره رابابطه اش با تمام دنیا عالی هست نفت اوپک دست او هست و روسیه داره نفت به چین میده یوان چین میگرد یه گداد دوز د مجرم کف قاپ بیکار ندارد ما در کشور پیر مرد میبنی که تو اشغال میگرد زن میان سال دنبال ضایعات جمع کردن میبنی ای روزگار خونت خراب امان از یه مرگ با ذلت بر هر چه دورغ گو فقط مرگ با ذلت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اینهایی که سنگ شرق رو به سینه مولود.پس شعار نه شرقی نه غربی باد هوا بود.
مانا
|
Germany
|
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
خیلی عجیبه از وقتی آمریکا از افغانستان رفت همه چیز بهم ریخت در حالیکه قبل از آن پول ملی آن ارزش پیدا کرده بود وضع معیشت مردم بهتر شده بود امید به زندگی زیاد شده بود و کشور به یک ثبات نسبی رسیده بود، حالا پیدا کنید پرتغال فروش را!
مانا
|
Germany
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
خدا عاقبت ما را بخیر کند حزب‌الله آماده باشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
یانکی گدا تو توهم زندگی میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
برو که به حق فاطمه زهرا دیگه برنگردی .الهی امین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
سیاست مدار یعنی سران عربستان کاری نمی کنند حتی یه لحظه مردمشون از رفاهشون کم بشه.فعلا که گه با این وگه با اونن صبح دولت ما هم خواهد دمید برا ایندگانمان
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
آقایون عزیز چرا اینقد خودتونو خسته میکنین فعلا کشور خودت و در یابین بعد در مورد دیگران قضاوت کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
هیچ کشورحق فضولی هسته ای وموشکی در مورد ایران را نداشته وندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
خوش باشید باین تحلیل‌های پوکتان
علی اصغر همدانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
خدا لعنت کند شیخ شیّاد واربابان و نوکرانش را که جوانان ما را بخاک سیاه نشاندند، همین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
والا سعودی ها که به قول شما نوکر امریکا هستند، فهمیدن که سیاست خارجی رو باید بر اساس منفعت خودشون بچینن و وقتی دیدن آمریکا تو جریان خاشقچی و ... خیلی محکم پشتشون در نیومد، دارن ظاهری هم که شده روی میارن به روسیه.
امیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
سلام روسیه میدونه قدرت نظامی ایران خیلی بالاست هیچ زمان نمیاد به خاطر دوستی با عربستان ایران را نسبت به خود بدبین کنه آمریکا هم اگر امروز شده ببر رو کاغذ قدرت نظامی ایران بود که آمریکای ابرقدرت را به ببر روی کاغذ تبدیل کرد. درودبر شیرمردان سپاه وارتش جمهوری اسلامی ایران
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
غرب خوبی ها و بدیهایی داره . در شرق شاید بدی بیشتر از غرب باشه پس لطفا آقای محترم واژه غربگدا رو بکار نبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
خدایش یارانه پروپیمونی میگیرن عربها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
فقط خدا میداند در آینده چه می‌شود انشاالله برای ایران ایرانی خیر خوب و پراز شادی باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
شمال غرب افغانستان که هم مرز ایرانه!!!نزدیک به۱۵ میلونشون که اومدن ایران سفره ونان میلیونها هموطنهای ماروکه به نان شبشون این روزهامحتاجند تنگ کردند
به آقای اویسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
مشکل روسیه است عزیزم نمی ذاره !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
راجع به عربستان هم چرخشی نداشته ,روابط روسیه و عربستان صعودی و اسرائیل همیشه خوب بوده !اصولا پوتین دنبال منافع هست !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
حرف بایدن تو انتخابات :
درباره آمریکا چگونه باید با عربستان درباره مسئله جنگ یمن و خاشقچی رفتار کند، گفت: باید کمک های نظامی به عربستان را متوقف و این کشور را در سطح بین المللی مطرود و منزوی کرد.
احمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
نوکران روسیه تاکی می خواهند ؛ سنگ پوتین را بر سینه بزنند ؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
به این میگن استقلال نه شرقی نه غربی را باید از عربستان یاد گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
مشکلات افغانستان باعث شده ملیونها افغانی بدون حساب و کتاب وارد ایران بشن. این مساله در آینده مشکلات مختلفی برای ایران درست میکنه. مسوولین باید نسبت به این موضوع حساس باشن و از ورود اتباع غیر مجاز به خاک ایران به هر نحوی شده جلوگیری کنند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا امیرحسین بانکی پورفرد محمد کاظمی حسین طائب
وب گردی