بازدید 290789

روسیه از ژاپن انتقام گرفت

وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، مسکو ورود وزیر امور خارجه و نخست وزیر ژاپن به این کشور را به دلیل کارزار غیرمنتظره علیه مسکو از سوی توکیو ممنوع کرده است.
کد خبر: ۱۱۱۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵ 04 May 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: توکیو اقداماتی را با هدف از بین بردن و مخدوش کردن روابط خوب بین روسیه و ژاپن انجام می‌دهد که باعث تخریب اقتصاد و وجهه بین المللی کشور ما می‌شود.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه روسیه همچنین آمده است: با توجه به این مسائل و همچنین یکسری تحریم‌ها از سوی دولت ژاپن علیه شهروندان روس از جمله رئیس جمهوری روسیه، تصمیم بر این شده که از ورود فومیو کیشیدا و یوشیماسا هایاشی، نخست وزیر و وزیر خارجه ژاپن به روسیه ممانعت به عمل آید.

وزارت خارجه روسیه عنوان داشت، کیشیدا و هایاشی در صدر فهرست تحریمی‌ها قرار دارند. در مجموع ۶۳ شهروند ژاپنی از جمله وزیر اقتصاد،‌ وزیر دفاع و وزیر دادگستری ژاپن از سوی دولت مسکو تحریم شده‌اند.

اخیرا نیز وزارت خارجه روسیه چند تن از مقام‌های انگلیسی و آمریکایی را از ورود به این کشور و پس از آن منع کرد که غرب تحریم‌های شدیدی را علیه مسکو بابت حمله به اوکراین وضع کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به همراه بوریس جانسون و لیز تراس، نخست وزیر و وزیر امور خارجه انگلیس در زمره این افراد تحریم شده از سوی مسکو هستند.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل