بازدید 35783
با مذاکرات هسته ای
مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۴+۱ وارد روز‌های پایانی و سرنوشت ساز خود شده است و در حالی که برخی منابع خبری، از شکست قریب الوقوع مذاکرات سخن می‌گویند، برخی دیگر معتقدند تلاش‌ها برای احیای برجام ادامه دارد و شانس توافق بیشتر از عدم توافق است.
کد خبر: ۱۱۰۷۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳ 05 March 2022

دیدار محمد اسلامی با رافائل گروسی

بین الملل تابناک: مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۴+۱ وارد روز‌های پایانی و سرنوشت ساز خود شده است و در حالی که برخی منابع خبری، از شکست قریب الوقوع مذاکرات سخن می‌گویند، برخی دیگر معتقدند تلاش‌ها برای احیای برجام ادامه دارد و شانس توافق بیشتر از عدم توافق است.
 
واشنگتن: تحریم‌های روسیه ارتباطی به توافق هسته‌ای با ایران ندارد
۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۰۰:۰۵

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدید علیه روسیه ارتباطی به توافق هسته‌ای با ایران نداشته و نباید بر روی آن تاثیر بگذارد.

وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد: «روسیه نیز منفعت عمومی در تضمین این موضوع دارد که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند».

مذاکره‌کنندگان ارشد انگلیس و فرانسه دیروز (جمعه) در حالی که برای دیدار وزرای امور خارجه، راهی کشورشان بودند گفتند که مذاکرات وین به دستیابی به توافق نزدیک است.

اولیانوف روز پنجشنبه هم گفته بود که فکر نمی‌کند مذاکرات به شکست بینجامد و یک نشست در سطح وزرا محتمل است، اما او نمی‌تواند بگوید که آیا این نشست در روز شنبه، یکشنبه یا دوشنبه برگزار می‌شود.

پیش‌تر آمریکا گفت که «توافق احتمالی» در وین نزدیک است، اما چند نقطه اختلاف مانع از توافق شده و زمان در حال اتمام است. «جالینا پورتر» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با تکرار ارزیابی سایر طرف‌های مذاکره‌کننده در وین در هفته‌های اخیر، گفت مذاکره‌کنندگان در وین «پیشرفت قابل توجهی» داشته‌اند. وی افزود: ما به یک توافق احتمالی نزدیک هستیم، اما تعدادی از مسائل دشوار هنوز حل نشده باقی مانده است. توافقی نخواهیم داشت مگر این که مسائل باقیمانده را به سرعت حل کنیم.

او در ادامه با انداختن توپ در زمین ایران، گفت: با این حال، اگر ایران جدیت نشان دهد، ما می‌توانیم و باید در عرض چند روز به درک بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام برسیم.

گروسی: مذاکرات خوبی در تهران داشتیم
۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۰۰:۰۴

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از بازگشت از تهران گفت که نظارت بر سایت‌های هسته‌ای ایران ادامه خواهد یافت.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت که مذاکرات خوبی در ایران داشته و منتظر بازگشت کامل ایران به توافق هسته‌ای است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد: «چیزی که برای تکمیل مذاکرات هستة‌ای ایران در وین نیاز است، نشان دادن همکاری است».

گروسی گفت که فکر می‌کند که «امیر عبداللهیان» وزیر خارجه ایران برای پایان مذاکرات هسته‌ای به وین سفر خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره انتقال کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ از کرج به اصفهان گفت: «مکان جدید جایی است که ما به خوبی آن را می‌شناسیم و ما با موفقیت قادر به نصب دوربین‌های خود در آنجا بودیم. ما در حال ضبط تصاویر بوده و انتظار داریم که این اطلاعات را زمانی که برجام احیا شود، بدست آوریم».

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فضای همکاری میان ایران و این نهاد بین‌المللی گفت: «چیزها در حال حرکت به سوی فضایی بهتر است».

سنگ اندازی جدید روس ها در مذاکرات برجام؟
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۹:۱۲

در دقیقه ۹۰ که مذاکرات به سمت توافق می‌رود، امروز سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مطرح کرد که از ایالات متحده آمرکا تضمین‌های کتبی می‌خواهیم که تحریم‌ها علیه روسیه آسیبی به همکاری‌های روسیه و ایران وارد نکند. از سوی دیگر میخاییل اولیانوف، مذاکره‌کننده ارشد روسیه در وین در تییتر خود نوشت که از اروپایی‌ها خواسته به پرسش‌های او در مورد چگونگی ادامه همکاری روسیه در شرایط تحریم با برنامه هسته‌ای ایران که بخش مهمی از برجام است، پاسخ دهد.

اما سوال اساسی اینجا این خواهد بود که اینکه روسیه خواستار تضمین کتبی از آمریکا است در واقع سنگ اندازی در روند مذاکرات است یا خیر؟

اولیانوف: تیم ایرانی مانند شیر از منافع ملی کشورشان دفاع می‌کنند
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۸:۴۲

سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی و نماینده این کشور در مذاکرات وین با بیان اینکه متن توافق نهایی شده اما لازم است تا درباره چند مورد دیگر نیز حل و فصل شود، گفت: همکاران ایرانی مانند شیر از منافع ملی ایران دفاع می‌کنند.

«میخاییل اولیانوف» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایرنا با بیان اینکه هیات‌های سه کشور اروپایی برای وقفه‌ای جزیی وین را ترک کرده و به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند، اظهار داشت: تا جایی که من می‌دانم وقفه‌ای جزیی در مذاکرات اتفاق افتاده است. سه نفر از همکاران ما تصمیم گرفتند تا وین را برای یک دوره زمانی کوتاه ترک کنند.

وی ادامه داد: ظاهرا این سه همکار ما جایی برای خود در این مقطع از مذاکرات نمی‌دیدند و باور داشتند که کار خود را انجام داده و حضورشان در این مقطع ضروری نیست.

نماینده روسیه در مذاکرات وین تصریح کرد: در همین حال دیگران، ایران، روسیه، چین و ایالات متحده در حال تلاش برای نهایی کردن موضوعاتی هستند که مورد علاقه آنهاست. بنابراین ما به ارتباطات ادامه می‌دهیم. مذاکرات ادامه پیدا می‌کند اما در شکلی کوچک‌تر در ترکیب‌های مختلف.

اولیانوف افزود: مذاکرات ادامه پیدا می‌کند اما در شکلی کوچک‌تر در ترکیب‌های مختلف. ما نیاز داریم که موضوعات باقی مانده را حل کنیم و بسیاری از این موارد در چارچوب گفت‌وگوهای دو جانبه انجام می‌شوند نه گفت‌وگوهای چندجانبه.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص موضوعات باقی‌مانده در مذاکرات نیز گفت که مسائل باقی‌مانده مهم هستند اما در مقایسه با آنچه تاکنون انجام شده، کوچک هستند. من فکر می‌کنم که متن کلان توافق به‌صورت غیررسمی مورد موافقت قرار گرفته ولی برخی موارد از جمله مواردی که مورد علاقه هیات ایرانی است باقی مانده‌اند. همکاران ایرانی برای منافع ملی ایران همچون شیر می‌جنگند و واقعا همین‌طور است. آنها برای هر ویرگول و کلمه‌ای می‌جنگند و موفق بوده‌اند. من باید این را بگویم که دکتر باقری و تیمش دیپلمات‌های بسیار کارآمدی هستند.

اولیانوف در بخش دیگری از مصاحبه و در پاسخ به سوالی درباره نحوه تعامل و ارتباط بین تیم‌ ایرانی با هیات‌های روسی و چینی و ادعا در خصوص متحد بودن سایر تیم‌ها علیه ایران اظهار داشت که من بارها به همکاران غربی خود گفته‌ام که در اینجا یک جبهه واحد علیه ایران وجود ندارد. دست‌کم روسیه از چنین جبهه‌ای بیرون است، همچنین چین. من همیشه به این موضوع اشاره کرده‌ام که همه ما هدف مشترکی داریم و باید با هم همکاری کنیم. جبهه مشترکی علیه ایران وجود ندارد.

لاوروف: از آمریکا برای عدم نقض حقوق روسیه پس از احیای برجام تضمین کتبی خواسته ایم
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۵:۵۴

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: از دولت آمریکا در سطح وزارت امور خارجه تضمین کتبی خواسته ایم که در روند کنونی (پس از احیای برجام) حقوق روسیه در همکاریها و روابط اقتصادی و سرمایه گذاری با جمهوری اسلامی ایران نقض نشود.

لاوروف روز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با روسلان کازاکبایف وزیر امور خارجه جمهوری قرقیزستان گفت: مذاکرات برای احیای برجام مسیر طولانی پیمود و تعداد نجومی (بسیار زیاد) موضوعات در این رابطه مورد موافقت قرار گرفته است و نکات مبهم زیادی برطرف شده و من این تلاش ها را منصفانه می دانم.

وی افزود: ازنظر ما اگر ایران موافقت کند، مراحل پذیرفتن سند برجام را می توان آغاز کرد.

لاوروف در ادامه با بیان اینکه اما اخیرا مساله ای در مورد منافع روسیه پدید آمده است، اظهار داشت: زیرا توافقات در مورد ازسرگیری برجام شامل مجموعه ای از تعهدات می شود که شامل تعهدات ایران در مورد حجم و شاخص های برنامه هسته ای این کشور و تعهدات دیگر شرکت کنندگان در برجام در مورد طرح هایی در عرصه هسته ای صلح آمیز در ایران می شود که با کمک چین و روسیه مطابق با قرارداد عدم انتشار سلاح هسته ای و تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی اجرا می شود.

وی افزود: سایر اعضای غربی برجام هم متعهد می شوند که به نظام موافقت شده در برجام در سال ۲۰۱۵ پایبند باشند که بر اساس آن مانعی برای همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری با ایران ایجاد نمی شود و در مورد همکاریهای فنی و نظامی با آن کشور هم مانعی وجود ندارد.

وزیر خارجه روسیه گفت: باتوجه به اینکه تحریم های شدید غرب در مورد ایران هنوز تمام نشده است و با توجه به اینکه واشنگتن در این مساله نقش اصلی دارد، از دولت آمریکا خواستیم در سطح وزیر خارجه امریکا تضمین کتبی بدهد که در روند کنونی برجام (امضای سند برای اجرای آن) حقوق ما در سرمایه گذاریها و همکاریهای اقتصادی با ایران ضایع نمی شود.

گروسی: گفت‌وگوهای مثمرثمری را با اسلامی داشتم
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۶

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که برای سومین بار در دولت سیزدهم به تهران سفر کرده، امروز (شنبه)‌۱۴ اسفند ماه پس از دیدار و گفت‌وگو با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در محل این سازمان در نشست خبری مشترک به تشریح گفت‌وگوهای انجام شده پرداخت.

وی در این کنفرانس خبری تصریح کرد: «در این مدت ملاقات‌های مستمری با آقای اسلامی داشتم. چند موضوع خاص مانده که مدتها این مسائل حل نشده بود و باید شفاف سازی می‌شد که تا پیش از این در این خصوص موفقیتی نداشتیم به همین خاطر تلاش کردیم رویکرد عملگرایانه ای را داشته باشیم».

مدیرکل آژانس ادامه داد: این امر از چند جهت مهم است امروز به دو مورد اشاره می‌کنم اول اینکه بر کسی پوشیده نیست در حالی که در حال مذاکره هستیم مذاکرات وین در جریان است. این دو‌ روند بسیار به هم وابسته و متصل هستند.

گروسی با اشاره به این موارد افزود: «در صورتی ایران و آژانس درباره مسائل پادمانی به نتیجه نرسند توافق درباره برجام دشوار است».

وی گفت: «بسیار مهم است به درک متقابلی برای همکاریها برسیم. انرژی هسته‌ای برای توسعه کشورها و از جمله ایران بسیار مهم است».

گروسی گفت: برای حرکت سریعتر به سمت آینده و پیشبرد همکاری های ایران و آژانس متعهد هستم به جلو حرکت کنیم که مردم ایران به سمت رفاه بروند.

گروسی در پاسخ به سوالی درباره انتشار گزارشهای محرمانه ایران به آژانس و بحث اصل محرمانگی اظهار داشت: «بارها این سوال را از خود پرسیدم.  متأسفانه برخی اعضا به این محرمانگی احترام نمی‌گذارند و این باعث تأسف است».

مدیرکل آژانس اظهار داشت: بحثهای بسیاری در آژانس مطرح شده که قوانینی ایجاد کنیم ولی وقتی کسی بخواهد اطلاعات را منتشر کند نمیتوان مانع آن شد.

گروسی  درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران گفت: تمرکز آژانس بر همکاری با ایران است و اگر در جامعه بین المللی ببینید مثالهای مشابهی است و این مخاطرات اجتناب ناپذیر است ولی آژانس با حرفه ای گری کار خود را انجام میدهد.

گروسی در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی قرار است اسرائیل پرونده سازی علیه ایران مطرح کند و آژانس بررسی کند؟ خاطرنشان کرد: دستورکار آژانس توسط هیچ کشوری تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و کار ما تحت تاثیر و کنترل هیچ کشوری قرار نمی‌گیرد. مبنای قضاوت های ما مستقل از نظرات کشورهاست.

اسلامی: مسائل بین ایران و آژانس باید طبق روال طبیعی حل شود
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۵

محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (شنبه) ۱۴ اسفند ماه پس از دیدار و گفت‌وگو با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که برای سومین بار در دولت سیزدهم به تهران سفر کرده، در جمع خبرنگاران به تشریح گفت‌وگوهای انجام شده پرداخت.

اسلامی در ابتدا ضمن خیرمقدم به گروسی گفت: امروز با گروسی مسائل باقیمانده در سفرهای گذشته و سفر همکاران به وین مرود گفتگو قرار گرفته بود را مرور کردیم، به جمع‌بندی رسیدیم، مدارکی که باید بین ایران و آژانس مبادله شد، حداکثر تا خرداد انجام دهیم.

وی گفت:مسائل باید در روال طبیعی حل و فصل شود. تعامل و مسیر جدیدی که با آژانس پایه‌گذاری می‌کنیم منجر به توسعه ایران شود.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد:امیدواریم روند همکاری غیرسیاسی باشد و ملت ایران آثار آن را در زندگی خود مشاهده کند.

اسلامی درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران گفت: رژیم جعلی اسرائیل مرتب ایران را تهدید می‌کند و تاکنون نتیجه نگرفته و در آینده هم نخواهد گرفت.

اسلامی هم در پاسخ به سوالی بیان کرد: موارد ادعایی باید برای همیشه بسته شود و بیش از این مزاحمت برای مردم ایران ایجاد نکند. براساس توافقی که بین ما و آژانس حاصل شده و امروز بیانیه‌ای صادر می‌شود. تا خرداد این را انجام می دهیم و اگر کسی مزاحمتی سر راه ما ایجاد کند اختیار داریم از ابزار خود استفاده کنیم.

آغاز نشست مهم گروسی و اسلامی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۲

 

شب گذشته رافائل گروسی برای مذاکره با رییس سازمان انرژی اتمی وارد تهران شد.

نشست رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رییس سازمان انررژی اتمی ایران در تهران آغاز شد.

روند تعاملات ایران و آژانس بگونه‌ای محسوس رو به بهبودی است. 

 

 

رافائل گروسی با اسلامی دیدار کرد

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که دیشب برای سومین بار در دولت سیزدهم به تهران آمده است، پیش از ظهر امروز (شنبه)‌۱۴ اسفند ماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی قرار است ظهر امروز نیز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کند. گروسی شب گذشته با استقبال بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی وارد تهران شد.

لاوروف: از آمریکا برای عدم نقض حقوق روسیه پس از احیای برجام تضمین کتبی خواسته ایم/ اسلامی: موارد ادعایی علیه ایران باید برای همیشه بسته شود/گروسی: در صورتی که ایران و آژانس به توافق نرسند برجام شکست می خورد/ اولیانوف: احتمال دستیابی به توافق در اواسط هفته وجود دارد

گروسی قبل از انجام این سفر در توئیتی نوشت: به تهران سفر می‌کنم تا با مقام‌های ایرانی دیدار کنم تا به سؤالات باقی مانده در ایران بپردازم. هم اکنون زمان حساسی بود، اما دستیابی به یک نتیجه مثبت برای همه امکانپذیر است.

یک منبع مطلع روز پنجشنبه ۱۲ اسفندماه با اعلام سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران گفت: براساس توافق به عمل آمده رافائل گرسی مدیرکل آژانس و هیأت همراه روز شنبه ۱۴ اسفند ماه به تهران سفر خواهد کرد. گروسی در این سفر ضمن ملاقات با مقامات ذیربط از جمله محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی درباره تداوم همکاری‌های فنی بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به گفت‌وگو خواهد پرداخت.

رافائل گروسی روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه در پاسخ به سوالی در خصوص ایران گفت: «قطعا رایزنی‌های دائمی با ایران به اشکال مختلف به طور حضوری، مجازی و سایر شکل‌ها داریم و به سختی برای رسیدن به توافق کار می‌کنیم». مدیرکل آژانس اتمی در خصوص برنامه برای سفر به ایران در آینده هم گفت که همه چیز ممکن است.

اولیانوف: احتمال دستیابی به توافق در اواسط هفته وجود دارد

مذاکره‌کنندگان ارشد انگلیس و فرانسه دیروز (جمعه) در حالی که برای دیدار وزرای امور خارجه، راهی کشورشان بودند گفتند که مذاکرات وین به دستیابی به توافق نزدیک است.

«استفانی القاق» مذاکره‌کننده ارشد انگلیس در توییتر اعلام کرد: ما (به توافق) نزدیک هستیم. مذاکره‌کنندگان تروئیکای اروپایی وین را برای مدت کوتاهی ترک می‌کنند تا (اطلاعات) وزرا را درباره وضعیت (مذاکرات) به‌روز کنند. آن‌ها بزودی آماده بازگشت هستند.

«فیلیپ ارورا» نماینده فرانسه در مذاکرات هم در توییتر نوشت: امیدوارم به سرعت برای رسیدن به نتیجه برگردیم، زیرا ما به توافق بسیار بسیار نزدیک هستیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خروج آن‌ها این احتمال را مطرح کرد که ایالات متحده و ایران که به دلیل امتناع تهران از ملاقات رودررو به طور غیرمستقیم با هم گفت‌وگو می‌کنند، ممکن است برای مذاکره با یکدیگر آماده شوند که دیپلمات‌ها گفتند چنین برنامه‌ای وجود ندارد.

طبق این گزارش، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات هم دیروز (جمعه) به خبرنگاران گفت: تا آنجا که من می‌دانم، ایرانی‌ها آماده مذاکره مستقیم نیستند. ممکن است در اواسط هفته آینده به توافق برسیم. در مورد آخرین تلاش‌ها قبل از عبور از خط پایان صحبت می‌کنید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۹۰
انتشار یافته: ۳۶
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
به زودی دلار 24 هزار تومانی به دلار مخبر یا . . شهرت خواهد یافت. بروید قیمت کالاها در سایت آمازون و سایتهای خارجی را مشاهده کنید و با قیمتهای داخل مقایسه کنید تا متوجه شوید دلار همین الان 70 هزار تومان هستش. فقط یک عده رانت دارند و با دلار 24 تومانی یا کمتر، کالا وارد می کنند و با قیمت دلار 70 هزار تومانی می فروشند.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
بازی هورایزن فوربیدن وست در امازون ۷۰ دلار است ولی اینجا یک میلیون و چهارصد یعنی با دلار ۲۰ تومنی فروخته می شود. کلی اجناس دیگر هم همین وضع را دارند. اون چیزی که شما سرچ زدی احتمالا فوق کمیاب بوده.ادمین بچاپ لطفا تا آگاه شوند ملت
سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
عرض کرده باشم نان روسیه در عدم توافق است این خط و این نشان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کوچلو کدخدایت تحریم می کند و دنبال برداشتن نیست
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
خودتان را مسخره این قدر نکنید
اگر توافق شده که اعلام کنید و اگر هم نشده رسما اعلام کنید
شترسواری که دولا دولا نمیشود؟؟؟
این برجام جدید یک توافق موقت ۵ ماهه بیشتر نخواهد بود ( تا انتخابات کنگره در مهر ۱۴۰۱)و تاسف اوره که یکسری ذوق آن را میکنند
آقاجان این سری آمریکا وارد برجام شود بسیار خطرناک تر از خروج ترامپ از برجام خواهد بود
کشور را برای خوشی لحظه ای درگیر تعهدات وحشتناک برجام نکنید و الان درگیری غرب با روسیه بسیار مهم تر از برجام است برای قدرتها و بعد از فراغت از درگیری با روسیه و یا بازی روسها با کارت ایران ما ضرر فراوان خواهیم کرد برای اینکه ۱۰ میلیارد دلار وارد کشور شود و عده ای ۷۰ هزار خودرو وارد کنند
مشکل کشور الان ۷۰ هزار خودرو است؟؟؟؟؟؟؟
آقایون به اصطلاح روشنفکر ادعای تخیلی بردن گاز ایران به اروپا را میکنند در صورتی که جان بولتن مقاله ای جدیدا نوشته و گفته تامین گاز اروپا باید مال خود آمریکا باشد با ذخایر فراوانی گازی که آمریکا دارد
واقع بین باشید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
این برجام موقت جدید در اصل یک معافیت تحریمی جدید ۶ ماهه برای فروش نفت است و لاغیر
بینام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
دادا خیلی سخته ماشین آدم رو صد صد و پنچاه زیر قیمت خرید بخرن درکت میکنم
ناشناس
| Canada |
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
جواب ۱۵۵۴: دوست محترم چه ربطی به فروش خودرو دارد این حرف شما؟؟؟؟
امروز مجلس مصوب کرده ورود ۷۰ هزار خودرو بلامانع و گفته صاحب اصلی کامنت به آن برمیگردد نه افت قیمت خودرو که شما درک کنی ۱۵۰ خودرو بیفتد!!!!
ماشین ۳ میلیاردی ۱۵۰ تومانش بیفتد طبیعی است وکک صاحب آن خودرو ۳ میلیاردی با ۱۵۰ میلیون افت نمی گزد
خیالت راحت
بلندتر بیاندیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
توافق میتوانست همین الان اعلام بشود اما مثل اینکه نماینده روسیه میخواهد چند روز دیگر هم زمان بخرد تا ببیند نتیجه جنگ اوکراین چه میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
در صورت توافق در همین روزها، قیمت جهانی نفت حداقل 15 درصد افت میکند و این بخشی از فشار روسیه بر غرب در اثر افزایش قیمت انرژی را کم میکند. البته جنگ شرق و غرب به ما ربطی ندارد و ما اصل را منفعت خودمان میدانیم. ضمن اینکه بخشی از بازار نفت روسیه با نفت ایران جایگزین میشود که این خوشایند روسها در این شرایط نیست. مقامات ایران علی رغم دلخوری روسها باید برای منافع ملی اعلام توافق را به تاخیر نیاندازند. ظرفیت جمهوری اسلامی، مردم و امکانات آن بسیار بیشتر از آن است که نگران ناراحتی روسها باشیم. شجاعت و استقلال یک کشور در بزنگاه هایی چنین ثابت میشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
چرا اینقدر حرف مفت می زنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
رویترز امروز تیتر زده بود که توافق انجام و بر روی همه بندها توافق شده اما نماینده روسیه صحبت از هفته دیگر برای انجام آن میکند. بهترین زمان توافق برای ایران همین چند روز است اگر از این چند روز بگذرد ممکن است یا اصلا توافقی صورت نگیرد و یا امتیازاتی که آمریکا حاضر است این هفته بدهد، هفته بعد در کار نباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
مشخص است که روسها تمایل ندارند در این مقطع توافق هسته ای اعلام شود، اما ثابت کنید که جمهوری اسلامی برآمده از آن انقلاب عظیم اسلامی همچنان نه شرقی و نه غربی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
الان برادر حسین میاد میگه: این روسیه با اون روسیه فرق داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
لعنت بر تو اولیانوف
چرا از طرف ملت و دولت ایران حرف میزنی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
حتما دلیلی داره دیگه ، واضحتر از این ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
خخخه مثلا چی گفت؟ طرف آمریکا بگیرد هم یک چیز دیگری می گویید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
مستقل از نتیجه مذاکرات هسته، بفکر تاسیس پول مشترک با کشورهای همسایه (حتی روسیه و چین) باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
مطمئن باش هیچکس نمیاد با ایران ارزش مشترک بزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
یکی یک حرف راست بزند. غرب دقیقا اوکراین و تایوان را با چه چیزی معامله کرده است؟ چرا غرب باید مفت از افغانستان و اوکراین و تایوان خارج شود ولی بیابان های عراق و سوریه را ول نکند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
روسیه کشوری است که جدیدا میزان تحریم های اعمال شده برایش از ایران سخت تر است و حتی تیم های ورزشی آن کشور تحریم شده است و عجیب اینکه حالا می خواهد تحریم ایران را بردارد !!؟ و اورانیم غنی شده ایران را در کشورش انبار کند و بعد از مدتی که تحریم ها مجدد بر ایران تحمیل شد روسیه شتر دیده اورانیم ندیده و روز از نو شروع می شود. و در این مرحله ابزار چانه زنی ایران از هسته ای به موشکی و پهبادی تبدیل خواهد شد .چون دیگر ایران خاکمعدنی برای غنی سازی خبری نیست.
ناشناس
|
Australia
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
آقای اسلامی بس کنید قریب بیست سال است که رفاه و آرامش و آسایش را از مردم گرفته آید که فقط ۷۰۰مگاوات برق نیم بند نیروگاه بوشهر آن هم با تامین سوخت آن با قیمت گزاف وبردن پسماند آن و کنترل همه جانبه توسط روس‌ها . شما کدام غنی سازی را کرده اید که فقط سوخت همین نیروگاه را تامین کند ؟شما بفرمایید چندین میلیارد دلار برای ساخت همین نیروگاه به روس‌ها داده آید ؟ شما بفرمایید در طی این بیست سال این کش و قوس‌های هسته ای چندین هزار میلیارد دلار به اقتصاد و صنعت کشور خسارت وارد آمده است ؟ آقای اسلامی مگر قرار نبود در چشم انداز بیست ساله می بایست تا کنون ۲۰هزار مگاوات برق هسته ای داشته باشیم پس کو ؟ آقای اسلامی فرض کنید شما هم یک شهروند عادی در ایران بودید آیا این سوالها وصدها سوال دیگر در ذهنتان خطور نمی کرد ؟ایا همه چیز را بر وفق مراد مردم می دیدید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
الان داری می جنگی و همه رو تهدید می کنی بعد برای تجارت با ایران تعهد کتبی می خوای ؟؟؟؟ این حرف یعنی سنگ اندازی برای توافق . یعنی اگر توافق بشه من با ایران تجارت اسلحه می کنم و ... خیلی واضحه ....
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
عجیب است لاورف برای احیای برجام پیش شرط گذاشته انهم نه برای نقص حقوق ایران بلکه برای عدم نقص حقوق روسیه...شگفتا.سهم خواهی وسواستفاده از کارت ایران از این واضح تر؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
حقوق روسیه از بین نره؟؟؟ یعنی از ایران گاز نخرند؟ عجب. وگرنه چی؟ مثل اوکراین حمله می کنید به ایران؟ شما که قبلاً هم به کمک دلدادگان شرق هر بلایی دلتان خواسته سر ایران اوردید این بار را هم اضافه می کنیم به قبلی ها.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
حالا خوبی های لاوروف است
امکان ندارد روسیه بگذارد برجام فعلا فعال شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
تشت رسوایی..."لاوروف: از آمریکا برای عدم نقض حقوق روسیه پس از احیای برجام تضمین کتبی خواسته ایم" !!

احیای برجام =نقض حقوق روسیه
عدم نقض حقوق روسیه= تضمین کتبی

ای مردم...حالا متوجه شدید چرا برجام به مانع برخورد کرد؟ چرا تحریمها ادامه پیدا کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
روسوفیلهای عزیز یکم از حالتون بگین، پدر جانتون خیلی زود کارتتون و خرج کرد. بابا انتظار ما یکم بیشتر بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
گفتن که معیشت مردم را با برجام گره نخواهیم زد که خبر نداشتند که برجام و معیشت و امنیت و ایران قبل از اینها 20 سال است با برنامه های هسته ای که نه سرش معلوم است و نه تهش فقط منبع درآمد خوبی برای روس ها بوده حالا هم امروز فردا کردن که بر عکس ادعای ما اونها می خواهند که معیشت و اقتصادشان را با برجام گره که نه یک کاسه بکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
احتمالا برجام برای حقوق ایران نیود؟؟؟
چی شد حقوق روسیه حالا باید تضمین بشه؟؟؟؟
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کاسه گدایی روسها از امریکا برای بردن وغارت اموال ایران!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
لاورف این وسط چکاره است که تضمین کتبی خواسته است؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
میلیارها دلار خرج نیروگاه اتمی بوشهر شده ونتیجه صفر فقط مسعله لج بازی است بیچاره ملت ایران
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
باج خواهی لاوروف روس
ناشناس
|
Luxembourg
|
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
الان از جهات مختلف شرایط خوبی فراهم شده برای ساخت بمب اتمی. جنگ اوکراین، بایدن ضعیف، دولت متزلزل اسراییل، به هم خوردن برجام توسط غرب، قیمت بالای نفت و غیره.
حالا میخوایم بمب نسازیم و برگردیم به برجام؟ اونهم با یک سری امتیازات کم اقتصادی؟ اونهم توافقی که هر لحظه ممکنه به هم بخوره و یک شوک شدید اقتصادی بهمون وارد بشه؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
هزاردرصد توافق انجام میگیره یابهتر بگم انجام گرفته
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم سلمان رشدی سامانه سماح مذاکرات وین بیمه ناباروری
آخرین اخبار
وب گردی