بازدید 8562

۵۹ کشته بر اثر انفجار در معدن طلا در بورکینا فاسو

رسانه‌های محلی اعلام کردند که یک انفجار قوی در نزدیکی یک معدن طلا در جنوب غربی بورکینافاسو ۵۹ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی به جا گذاشته است.
کد خبر: ۱۱۰۵۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷ 22 February 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از "ای بی‌سی نیوز"، گفته می‌شود که این انفجار در مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه و پالایش طلا رخ داده است.

سانسان کامبو یک محیط بان که هنگام وقوع حادثه در محل حضور داشته است، در این خصوص گفت: اجساد زیادی در محل پخش شده بود. اولین انفجار حوالی ساعت ۲ بعدازظهر (به وقت محلی) روی داد و پس از آن انفجارهای بیشتری به وقوع پیوست.

بورکینافاسو دارای سریع‌ترین نرخ تولید طلا در آفریقا و در حال حاضر پنجمین تولیدکننده بزرگ طلا در این قاره است و این فلز مهمترین محصول صادراتی این کشور است. حدود ۱.۵ میلیون نفر در بورکینافاسو در صنعت طلا مشغول به کار هستند و ارزش این صنعت در سال ۲۰۱۹ حدود ۲ میلیارد دلار اعلام شده بود.

در سال‌های اخیر معادن کوچک طلا در بورکینافاسو رشد کرده است و به ۸۰۰ معدن در سراسر این کشور رسیده است. با توجه به داده‌های موجود بیشتر طلای استخراج شده از این معادن به کشورهای همسایه بورکینافاسو مانند توگو، بنین، نیجر و غنا قاچاق می‌شود.

برخی از این معادن طلا همچنین در کنترل گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده است.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی