بازدید 11830
۵

قاتل وحید مرادی به قصاص محکوم شد

کد خبر: ۱۱۰۳۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵ 09 February 2022

مرد جوانی که به اتهام قتل وحید مرادی - شرور معروف - تاکنون 3 بار محاکمه شده، با رأی قضات دادگاه کیفری تهران به قصاص محکوم شد.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از سال 97 با گزارش درگیری مرگبار میان چند زندانی در زندان رجایی‌شهر و قتل یکی از زندانیان به نام وحید مرادی آغاز شد.

پس از تحقیقات تیم جنایی مشخص شد که بیش از 17 نفر در این درگیری حضور داشتند اما یکی از زندانیان به نام سعید عامل این قتل بوده است.

بررسی سوابق کیفری سعید نشان داد وی اتهام سرقت مسلحانه از طلافروشی در لاهیجان و همچنین یک فقره قتل دیگر نیز در پرونده‌اش داشته که البته موفق شده بود در مورد قتل اول خود از اولیای دم رضایت بگیرد.پس از تکمیل تحقیقات، پرونده متهم به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

قضات دادگاه پس از بررسی پرونده و بازبینی فیلم درگیری در زندان حکم بر قصاص سعید دادند. اما وقتی سعید به رأی صادره اعتراض کرد، پرونده به دیوان عالی کشور رفت و رأی نقض شد پس از محاکمه سعید و همدستانش برای بار دوم در دادگاه ، قضات بار دیگر رای بر قصاص سعید دادند اما این بار نیز دیوان عالی کشور حکم را نقض کرد و سعید برای سومین بار محاکمه شد. در ابتدای جلسه سوم ابتدا پدر، مادر، فرزند و همسر مقتول (به‌عنوان ولی دم قهری فرزندش) خواستار قصاص متهم شدند.

پس از آن متهم به جایگاه رفت و با وجود اعترافاتش در دادسرا، دست داشتن در قتل را انکار کرد و گفت: وحید مرادی خودش را عقاب زندان می‌خواند و می‌گفت که همه باید به خواسته‌اش احترام بگذارند. روز حادثه وحید با نوچه‌هایش به‌سمت ما حمله کرد. ما در بند را بستیم که درگیری ایجاد نشود. آنها با آب جوش و چاقو حمله کردند و درگیری بالا گرفت سپس به زور وارد بند ما شدند و با چاقو و قمه دست‌ساز به ما حمله کردند، در این میان وحید کشته شد اما من نقشی در قتل او را نداشتم.

به ‌دنبال اظهارات متهم هیأت قضایی با اخذ آخرین دفاع از او برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند و این بار نیز وی را به قصاص محکوم کردند. گفتنی است وحید مرادی از سال 97 به اتهام قتل دوستش به زندان افتاده بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵
کسی که توانسته یکی را بکشد تا زنده باشد باز هم انکار را خواهد کرد
آزادی این اراذل، خیانت به جامعه است. اینارو اعدام کنید هم خودشون راحت میشن هم مردم. جای اینها در جامعه نیست و خودشون هم راحت نیستند از زندگی بین مردم.
بیان جواب بدن اونایی که دم از انسانیت میزنن ، من کاری ندارم وحید مرادی کی بود ، حرفم اینه بخشش قاتل مساوی هست با قتل های بعدی ، حالا بیاین یقه پاره کنید که غربی ها میگن این کار درست نیست و به تقلید کورکورانه خودتون ادامه بدین
چه بهتر يه لات كمتر
همه این انگل های جامعه را اعدام کنید
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم