بازدید 4088
۲

جزئیات برگزاری آزمون‌های «سلامت روان دانش آموزان»

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش درباره پایش سلامت روان دانش آموزان گفت: غربالگری و برگزاری آزمون های سلامت روان دانش آموزان آغاز شده و مهلت شرکت در آن تا پایان اسفندماه تعیین شده است.
کد خبر: ۱۱۰۲۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶ 05 February 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، مسعود شکوهی با بیان اینکه نظام مراقب اجتماعی دانش آموزان(طرح نماد) در سنوات گذشته در ۳۵ منطقه آموزشی کشور به اجرا درآمده بود اظهار کرد: شمار مناطق تحت پوشش طرح نماد در سال جاری از ۳۵ به ۱۷۰ منطقه آموزشی رسیده است.

وی افزود: همچنین ۲۰ هزار مدرسه و بیش از پنج میلیون دانش آموز در پایلوت طرح نماد قرار دارند.

۱۵۷۰؛ خط تلفنی اورژانس اجتماعی دانش آموزان

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از جمله آخرین اقدامات زیرساختی مهم پیرامون توسعه طرح نماد، خط ملی نماد (خط تلفن چهار رقمی ۱۵۷۰ ) یا همان اورژانس اجتماعی دانش آموزان بود که در سال جاری به بهره برداری رسید و هم اکنون فعال است گفت: خط ملی نماد به ما کمک می کند در کنار سایر ابزارها، فوریت های روانی و اجتماعی دانش آموزان در سراسر کشور در قالب یک سامانه و سیستم یکپارچه شناسایی و خدمات لازم برای رسیدگی به آنها ارائه شود.

آغاز آزمونهای سلامت روان دانش آموزان/مهلت شرکت تا پایان اسفند

شکوهی با اشاره به اینکه در حال تکمیل فرایندها و حلقه‌های طرح نماد هستیم، درباره پایش سلامت روان دانش آموزان نیز توضیح داد و گفت: غربالگری و برگزاری آزمون های سلامت روان دانش آموزان آغاز شده است و مهلت شرکت در آن تا پایان اسفندماه تعیین شده است.

وی درباره مشمولان آزمون های سلامت روان اظهار کرد: ۱۷۰ منطقه آموزشی که در پایلوت طرح نماد هستند آزمون های سلامت روان را برای دانش آموزان در هر سه مقطع تحصیلی برگزار می کنند، اما برای سایر مدارس، آزمون های سلامت روان برای دانش آموزان در پایه های تحصیلی هفتم و هشتم برگزار می شود.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش افزود: برای هدایت تحصیلی هم می شود از نتایج آزمون های سلامت روان کمک گرفت؛ اما به طور کلی آزمون غربالگری توانایی و رغبت را برای هدایت تحصیلی دانش آموزان داریم و آزمون های سلامت روان به منظور پایش سلامت روان دانش آموزان برگزار و معمولا اردیبهشت ماه نتایج آن استخراج می شود.

شکوهی ادامه داد: شرکت در آزمون های سلامت روان برای دانش آموزان الزامی نیست، اما معمولا سعی می کنیم آنها را برای شرکت در این آزمون ها ترغیب کنیم.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
با سلام، یک آزمون استرس زای دیگر هم به انواع آزمونهای قبلی اضافه شد، الان دانش آموزان باید با استرس ناشی از عدم قبولی در آزمون سلامت روان هم روبرو شوند، مگر چقدر به دانش آموزان آرامش داده ایم که آزمون سلامت روان از آنان بگیریم. بدیهی است که سلامت روان دانش آموزان تابعی از سلامت روان خانواده ‌ها و سلامت روان جامعه است. مقدار این سلامت روان جامعه هم با توجه به فشارهای اقتصادی و اجتماعی و تضاد های فرهنگی سنت و مدرنیته قابل ارزیابی است و دیگر نیازی به آزمون گرفتن ندارد.
ایا سلامت روان معلم ها هم بررسی میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متاسفانه معلم روانی زیاد داریم در مدارس
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی