بازدید 5475

شکایت از بوریس جانسون به اتهام تهدید اعضای پارلمان

رئیس کمیته مدیریت دولتی و امور قانون اساسی مجلس و عضو حزب حاکم محافظه کار روز شنبه از پیگیری و طرح شکایت علیه بوریس جانسون به اتهام تهدید و ارعاب اعضای پارلمان که برای برکناری نخست وزیر تلاش می‌کنند، خبر داده است.
کد خبر: ۱۱۰۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲ 22 January 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ ویلیام وراگ پیش از این گفته بود که برخی از اعضای این حزب به علت تمایل به سرنگونی جانسون (نخست وزیر) در معرض ارعاب و تهدید نمایندگان دولت قرار گرفته اند.

وی به روزنامه دیلی تلگراف گفت که پای حرفش ایستاده و هیچ تهدیدی نمی‌تواند آن را تغییردهد و چند روز دیگر با پلیس تماس خواهد گرفت.

جانسون در واکنش به اتهامات وراگ گفت که تاکنون مدرکی برای اثبات ادعا‌های او، ندیده و نشنیده است.

جانسون که در سال ۲۰۱۹ بالاترین اکثریت را در بیش از ۳۰ سال گذشته در حزبش به دست آورد، در پی یک رشته افشاگری‌ها موسوم به "پارتی گیت"در باره میهمانی‌های برگزار شده در دفتر نخست وزیر "داونینگ استریت" در دوره اوج قرنطینه و بیماری و مرگ و میر ناشی از همه گیری کووید – ۱۹، برای تقویت دوباره قدرت خود تلاش می‌کند. جنجال‌های پارتی گیت در پی انتقاد‌ها از نحوه برخورد دولت با فساد مالی و دیگر اقدامات نادرست، به مدت بیش از یک ماه بر صحنه سیاسی انگلیس سایه افکنده و حمایت همگانی را از جانسون و حزبش از بین برده است.

جانسون با وجود پوزش خواهی چند باره برای برگزاری این میهمانی‌ها و ابراز ناآگاهی از بسیاری از انها، پذیرفته در مه سال گذشته هم زمان با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های شدید اجتماعات و گردهمایی، در یک میهمانی که تصور می‌کرده گردهمایی کاری است، حضور یافته است.

بسیاری از هم حزبی‌های محافظه کار جانسون گفته اند تا ارایه گزارش "سو گری" در این باره، برای تصمیم گیری در باره برکناری جانسون، در انتظار باقی خواهند ماند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه