بازدید 4374
۱

بازگشت آلودگی به هوای تهران

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۹دی‌ماه) با توجه به پایداری نسبی جوی و عدم وزش باد موثر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۰۹۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵ 19 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۲۹ دی ‌ماه) با توجه به پایداری نسبی جوی و عدم وزش باد مؤثر همچنین با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. حاکمیت جو آرام و آسمان صاف در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (۲۹ دی ماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در بیشتر مناطق پرتردد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس مورد انتظار است.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۳۰ دی‌ماه) و پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت. رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد.

با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و احتمال بارش پراکنده تا شامگاه پنجشنبه (۳۰ دی ماه) و وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید در برخی ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۳ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
آلودگی هوا بر روی جریان های بارشی منطقه ای نیز اثر منفی می گذارد اگر نقشه های هواشناسی را نگاه کنید جریان های هوا وقتی به ایران می رسند گویی با یک مانع سنگین روبرو می شوند و مسیرشان را عوض می کنند بنابراین آنها که مازوت می سوزانند و خودروهای با آلایندگی بالا تولید می کنند و هیچ تلاشی برای کاهش آلودگی هوا نمی کنند نه تنها به مردم ایران و جهان آسیب می زنند بلکه باعث خشکسالی در ایران هم می شوند
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری