بازدید 6133
۲

کاخ سفید: خروج از برجام اشتباه فاجعه‌باری بود

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگویی ضمن تاکید بر این که دیپلماسی بهترین راه حل‌وفصل‌ مسئله هسته‌ای ایران است، از تصمیم دولت قبلی آمریکا برای خروج از توافق هسته ای انتقاد کرد.
کد خبر: ۱۰۹۹۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴ 17 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از شبکه سی.بی.اس، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در بخشی از گفت‌وگو با این شبکه در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به این که وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید زمان برای احیای برجام بسیار کم است، ایران در مذاکرات وین وقت‌کشی می کند، گفت: به دو مورد در این زمینه اشاره می‌کنم. یک این که، سیاست ما صریح است، ما در ممانعت از دست‌یابی ایران به هرگونه سلاح هسته‌ای مصمم هستیم. دو این که، ما بر این عقیده‌ایم دیپلماسی بهترین راه انجام دادن این کار است. اما همان طور که شما گفتید و وزیر امور خارجه هم گفته است، زمان دارد کم می‌شود.

سالیوان در ادامه اشاره کرد که آمریکا با شرکا و متحدانش در زمینه مذاکرات وین همکاری تنگاتنگی‌ دارد و مسیری رو به جلو پیدا خواهد کرد.

مشاور امنیت ملی دولت بایدن در آخر با انتقاد از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا برای خروج از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸، بیان کرد: دلیل این که ما الان در وضعیت فعلی‌مان قرار داریم، این است که دولت قبلی از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و ما داریم بهای آن اشتباه فاجعه‌بار را می‌پردازیم.

به گزارش ایسنا، اظهارات سالیوان در این گفت‌وگو در حالی مطرح می‌شود که دور هشتم مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای در جریان است.

در این مذاکرات، اقدامات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها برای بازگشت دوجانبه‌ آمریکا و ایران به پایبندی کامل به برجام در حال بررسی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
خب چرا برنگشیتید بهش لنعتیا
به هیچوجه برای آمریکا اینطور نبوده و اینا همش فیلمه !!
بسیار هم از این موضوع نفع بردند و هنوز هم میبرند ...
با اینکار نظر مثبت کلی از کشورهای عربی و همسایه رو جلب کردن و اونارو دوشیدند و هنوز هم مشغولند !!!
اینا همه در پشت پرده بین چین و آمریکا و روسیه و انگلیس توافق شده و ما هم مثل یه نهنگ به گل نشسته در حال تقسیم شدن بین اینا هستیم !!!

ممنونم
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم