بازدید 17830

بارش برف، کاهش دما و تشدید بارندگی در نیمی از کشور

کارشناس سازمان هواشناسی همزمان با اعلام تشدید بارندگی‌ها در جنوب، از آغاز بارش برف، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما و کولاک برف در ارتفاعات نیمی از استان‌ها به‌ویژه شمال غرب کشور خبر داد که تا فردا (۱۶ دی‌ماه) ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۱۰۹۷۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹ 05 January 2022

به گزارش «تابناک»، «فریبا گودرزی» امروز ( چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، یزد، قزوین، البرز، تهران، سمنان، غرب اصفها و شمال کرمان شاهد بارندگی هستیم که در ارتفاعات به شکل برف است.

وی گفت: فردا (پنجشنبه) در ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و کرمان بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

گودرزی بیان‌داشت: پرهیز از سفرهای غیر ضروری و در صورت سفر به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی، احتیاط در صعود به ارتفاعات، احتیاط در جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، عدم بتن‌ریزی، مدیریت در مصرف انرژی، تمهیدات لازم در حفظ ماشین‌آلات کشاورزی و آمادگی دستگاه‌های امدادی توصیه می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، بارش‌ باران در مناطق شمالی کشور که از امروز شدت می‌گیرد در پی نفوذ جریانات در دریای خزر خواهد بود، ضمن اینکه سامانه بارشی در جنوب هنوز فعال است.

وی همچنین برای ارتفاعات تهران بارش برف را پیش بینی کرد که در مناطق غیر مرتفع استان به شکل باران خواهد بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم