بازدید 3663

ثبت نخستین قربانی اومیکرون در آلمان

مؤسسه بیماری های عفونی "رابرت کخ" آلمان روز پنجشنبه اولین قربانی "اومیکرون" سویه جدید ویروس کرونا را در این کشور تایید کرد.
کد خبر: ۱۰۹۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰ 24 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، اولین مورد مرگ ناشی از اومیکرون در آلمان در حالی تایید می شود که انگلیس نیز روز پنجشنبه یک رکورد جدید دیگر در تعداد مبتلایان به کرونا با ۱۱۹هزار و ۷۸۹ مورد ثبت کرد.

داده‌های آژانس بهداشت انگلیس با این وجود نشان می‌دهد که بیماران سویه اومیکرون ۵۰ تا ۷۰ درصد کمتر از بیماران مبتلا به دلتا به بستری شدن در بیمارستان نیاز دارند.

"اولیویه وران" وزیر بهداشت فرانسه نیز گفت که در این کشور حدود ۸۸ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ شناسایی شدند که این تعداد بالاترین رقمی است که فرانسه از زمان شروع همه‌گیری این ویروس در سال ۲۰۲۰ تجربه کرده است.

به گزارش الجزیره، پس از ماه‌ها کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا در ۶ کشور عربی خلیج فارس روند مبتلایان در این کشورها دوباره افزایش یافته است این درحالی است که امارات متحده عربی از میلیون ها بازدیدکننده از نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی و سایر رویدادهای فصلی استقبال می‌کند.

با گسترش روز افزون سویه اومیکرون در سراسر جهان، آسترازنکا روز پنجشنبه با استناد به داده های یک مطالعه آزمایشگاهی مستقل دانشگاه آکسفورد اعلام کرد که این واکسن در برابر نوع جدید ویروس کرونا موثر است.

نتایج دو مطالعه در انگلیس نشان می‌دهد که سویه جدید اومیکرون ممکن است خفیف‌تر از سویه دلتا باشد

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار