بازدید 16107
۱
کیوسک بین الملل تابناک

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیرو‌های زمینی پاکستان و سعودی در عربستان

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین، حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن، اعلام تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه، رزمایش نیرو‌های زمینی پاکستان و سعودی در عربستان و فراخوان پاکستان برای مذاکره کشور‌های اسلامی درباره افغانستان، از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۹۳۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴ 13 December 2021

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان

کیوسک بین الملل تابناک: آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین، حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن، اعلام تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه، رزمایش نیرو‌های زمینی پاکستان و سعودی در عربستان و فراخوان پاکستان برای مذاکره کشور‌های اسلامی درباره افغانستان، از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین

وزارت دفاع تایوان در گزارشی مدعی شده، چین در صورت حمله به این جزیره با دشواری‌های متعددی مواجه خواهد شد.

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان
به نوشته «رویترز» که به نسخه‌ای از این گزارش دست یافته، وزارت دفاع تایوان معتقد است که حمله تمام‌عیار چین که شامل پیاده کردن نیرو و تصرف بنادر و فرودگاه‌های این جزیره باشد، کار بسیار دشواری خواهد بود.
در این گزارش که به قانون‌گذاران تایوانی ارائه شده آمده است، در حال حاضر ظرفیت نقل‌وانتقال چین محدود بوده و قادر نخواهد بود تمام نیروهای خود را یک‌باره به خاک تایوان برساند و مجبور خواهد بود از کشتی‌های ترابری استفاده کند که نیاز به پهلو گرفتن در بندر دارند و هواپیماهای ترابری چینی نیز برای فرود، به فرودگاه نیاز دارند.


این گزارش در ادامه مدعی شده است: «با این حال، ارتش ملی قویاً از بنادر و فرودگاه‌ها دفاع خواهد کرد و آن‌ها نمی‌توانند به راحتی این مکان‌ها را اشغال کنند. عملیات فرود با خطرات بسیاری همراه خواهد بود.»
وزارت دفاع تایوان در ادامه می‌افزاید: «ارتش ملی از برتری وجود تنگه تایوان به‌عنوان یک خندق طبیعی برخوردار است و می‌تواند از عملیات‌ رصد و خنثی کردن حملات و قطع کردن تدارکات نظامی ارتش چین و کاهش شدید اثرگذاری رزمی و تداوم فرود نیروهای ارتش چین بهره بگیرد.»


این گزارش مدعی شده که چین علاوه بر نیروهایی که برای حمله به تایوان در نظر می‌گیرد، باید بخشی از نیروهای خود را برای مقابله با متحدان تایوان که به کمک این جزیره می‌آیند مستقر کند.


وزارت دفاع تایوان می‌افزاید: ‌«پایگاه‌های نظامی ژاپن و آمریکا به تایوان نزدیک هستند و حمله چین لزوماً دقیق پایش خواهد شد. به‌علاوه اینکه به نیروهای ذخیره برای جلوگیری از مداخله خارجی نیاز است. تمرکز تمام نیروها بر جنگیدن با تایوان دشوار خواهد بود.»


رویترز می‌نویسد، با وجود انتشار این گزارش، کارشناسان معتقدند چین به‌غیر از حمله تمام عیار به تایوان، گزینه‌های دیگری از جمله محاصره یا حملات موشکی هدفمند را در اختیار دارد.
از سوی دیگر، وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» اخیراً در تحلیلی نوشته است، تایوان دارای ۱۶۵ هزار نظامی فعال و ۱.۶ میلیون سرباز ذخیره است که مجهز به میلیاردها دلار تجهیزات پیشرفته ارتش آمریکاست. در حالی که ارتش تایوان ممکن است روی کاغذ خوب به نظر برسد، اما آمادگی لازم را برای واقعیات نوع جنگی تمام عیار ندارد. همانطور که جهان در افغانستان آموخت اعداد قابل توجه روی کاغذ به طور خودکار به یک نیروی جنگنده قابل توجه در زمین تبدیل نمی‌شوند.


طبق این گزارش، اگر چین تصمیم بگیرد به تایوان حمله کند، فرض کار این است که این کشور ارزیابی گسترده‌ای از شانس پیروزی خود را مبتنی بر اطلاعات انجام داده است. چین می‌تواند پادگان‌ها و محل استقرار هر یگان اصلی رزمی زمینی تایوان را با دقت مشخص کند. این کار را با هر هواپیمای دارای قابلیت جنگی در موجودی تایوان انجام می‌داد. چین قادر است پایگاه‌های لجستیکی مورد استفاده تایوان را در خط مقدم شناسایی کند. همه اینها در معرض بمباران گسترده نیروهای هوایی و موشکی بالستیک چین قرار خواهند گرفت. سپس هر یگان بازمانده از تایوان با وظیفه دلهره آور دفع یک حمله گسترده روبه رو خواهد شد که احتمالاً شامل ترکیبی از نیروهای دوزیست و حمله هوایی است.


 این شبکه خبری در خاتمه تحلیل خود نوشت، واقعیت این است که تایوان در کمتر از یک هفته سقوط می‌کند.
پیش از این، وزارت دفاع تایوان در گزارش دوسالانه خود نوشته بود، راهبرد چین شامل جنگ سایبری، تبلیغات و کارزار انزوای بین‌المللی تایوان بوده تا از این طریق شرایط چین بدون هیچگونه جنگی پذیرفته شود.
در این گزارش آمده، چین احتمالا به دنبال خودداری از درگیری نظامی واقعی با تایوان بوده تا از این طریق از درگیری با آمریکا جلوگیری کند.

حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن

«فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن روز دوشنبه گفت، در اولین شب حضور در اقامتگاه رسمی نخست‌وزیری که ۹ سال خالی مانده بود، خواب راحتی داشته است.

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان
به نوشته وبگاه «یاهو نیوز»، «شینزو آبه» و «یوشیهیده سوگا» نخست‌وزیران قبلی ژاپن حاضر نشده بودند در این اقامتگاه که گفته می‌شود توسط ارواح تسخیر شده و اتفاقاتی عجیبی در آن رخ می‌دهد، ساکن شوند.
با این حال، کیشیدا که تصمیم گرفته در این اقامتگاه رسمی ساکن شود در جمع خبرنگاران گفت: «دیروز راحت خوابیدم».
او در پاسخ به این که آیا با اتفاقاتی غیر عادی مواجه شده یا شبحی مشاهده کرده است گفت: «فعلاً چیزی ندیده‌ام».
در کودتای سال ۱۹۳۶ در ژاپن، شماری از مقامات ارشد دولت وقت این کشور از جمله وزیر اقتصاد، در این اقامتگاه به قتل رسیدند و از آن زمان، گزارش‌هایی از اتفاقات عجیب در راهروهای آن گزارش شده است.
آبان امسال، مجلس نمایندگان ژاپن با ۲۹۷ رأی مثبت کیشیدا رهبر حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن را به‌عنوان یکصد و یکمین نخست‌وزیر ژاپن برگزید.
کیشیدا در ماه اکتبر و پس از استعفای سوگا نخست‌وزیر سابق ژاپن به دلیل افزایش انتقادات از عملکرد وی در مقابله با همه‌گیری کرونا، مسئولیت کابینه جدید را برعهده گرفت.

اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه

اتحادیه اروپا از اعمال تحریم‌ها علیه نهادهای روسیه از جمله گروه واگنر خبر داد و گفت، این تحریم‌ها در پاسخ به فعالیت‌های طرف‌های مورد هدف در اوکراین، سوریه و لیبی است.

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان
به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا با اصلاحیه‌ای درخصوص چارچوب تحریمی این اتحادیه موافقت کردند که "به اتحادیه اروپا این اجازه را می‌دهد تا مستقل تدابیر محدودکننده‌ای را علیه اشخاص و نهادهای تهدیدکننده صلح، ثبات و امنیت مالی و مخل اجرای گذار سیاسی اعمال کند.
اتحادیه اروپا در رسانه رسمی اعلام کرد، در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو این بلوک در بروکسل مقرر شد تحریم‌هایی علیه گروه واگنر، سه شرکت و هشت شخص مرتبط با آن در پاسخ به آنچه آن را "نقض‌های حقوق بشر در اوکراین، سوریه، لیبی، آفریقای مرکزی و موزامبیک" خوانده شده، اعمال شود.
این سه شرکت "ایوروپلیس"، "ویلادا" و "مرکوری" متخصص در بخش انرژی هستند که طبق گفته اتحادیه اروپا در فعالیت‌های استخراج نفت و گاز در سوریه شرکت داشتند.
از بین شخصیت‌های تحت تحریم قرار گرفته افسران سابق سازمان اطلاعات نظامی روسیه، از جمله دیمیتری اوتکن، موسس گروه واگنر هستند. به گفته اتحادیه اروپا، اوتکن مسؤول هماهنگی و برنامه‌ریزی عملیات برای استقرار مزدوران در اوکراین بوده است. 
تحریم‌ها شامل ممنوعیت ورود افراد مشمول تحریم به خاک کشورهای اتحادیه اروپا و بلوکه کردن حساب‌های بانکی افراد مورد هدف در راستای تدابیر محدودیت سازی این بلوک و منع تعامل با آنهاست.
این تصمیم پیرو توافق ماه گذشته وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم گروه واگنر گرفته شده است.
این اصلاحیه تمهیدات حقوقی برای بلوکه کردن اموال و ممنوعیت سفر برخی اشخاص و ممانعت از تامین مالی تاسیسات تحت تحریم توسط اپراتورهای اتحادیه اروپا ایجاد می‌کند.
در این راستا خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات اروپایی گزارش داد، واگنر یک شرکت نظامی روسی است که "هدف آن برهم زدن امنیت در اروپا و کشورهای همجوار به ویژه در آفریقاست. تحریم‌ها تعداد بسیار زیادی از اقدامات غیرقانونی این شرکت در اروپا و آفریقا را هدف قرار می‌دهد.
یک مسئول ارشد اتحادیه اروپا روز شنبه اعلام کرده بود که این اتحادیه تحریم‌هایی را علیه شرکت واگنر روسیه و سه نهاد روسی دیگر و هفت یا هشت شخصیت اعمال خواهد کرد.
یک منبع اروپایی نیز اعلام کرد، شرکت واگنر روسیه در ۲۳ کشور در آفریقا به ویژه در مالی و آفریقای مرکزی حضور دارد اما در لیبی، سوریه و اوکراین نیز مداخله می‌کند.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه قبلا گفته بود، رویکرد تحقیرانه اروپا در تعامل با مسائل امنیتی و دنباله‌روی از دستورات آمریکا ناامید کننده است.
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه چندی پیش در خصوص وضعیت مالی گفته بود: عزم مشترکی برای تصمیم‌گیری درخصوص چارچوب حقوقی جهت اعمال تحریم‌ها علیه گروه واگنر وجود دارد.
لودریان تاکید کرده بود، هرگونه تحریم علیه شرکت‌هایی که در حال همکاری با گروه واگنر هستند نیز اعمال خواهد شد.
گروه واگنر یا ارتش خصوصی واگنر یک گروه شرکت نظامی خصوصی روسی است که با استخدام نیرو در جنگ‌های نیابتی مشارکت می‌کند.

رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان

رزمایش مشترک نیروهای زمینی ارتش پاکستان و عربستان سعودی در زمینه خنثی‌سازی موادمنفجره و تقویت مهارت‌های پاکسازی محیط‌های آلوده به بمب روز دوشنبه به میزبانی ریاض آغاز شد.

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان
به گزارش منابع رسمی پاکستان، این سومین رزمایش میان نیروهای این کشور با عربستان موسوم به «الکساح» محسوب می‌شود که با حضور نیروهای زمینی دو کشور برای چند روز ادامه خواهد داشت.
روابط عمومی ارتش پاکستان امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف از این رزمایش، تقویت روش‌های خنثی کردن مهمات انفجاری و مهارت‌های پاکسازی مناطق آلوده به مین و بمب است.
گفته می‌شود تعداد زیادی از نیروهای نظامی پاکستان با هدف محافظت از مرزها و امنیت عربستان، در این کشور حضور دارند که این موضوع بخشی از همکاری‌های نظامی پاکستان و عربستان محسوب می‌شود.
اواخر بهمن ماه ۱۳۹۸ نیز هفتمین رزمایش مشترک نیروهای نظامی پاکستان و سعودی موسوم به "الصمصام" به مدت دو هفته به میزبانی عربستان برگزار شد.
دولت‌های سعودی و پاکستان چند دهه است، از نزدیکترین متحدان یکدیگر به حساب می‌آیند. تقویت مناسبات دفاعی با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بخشی از برنامه‌های راهبردی و دفاعی اسلام‌آباد به شمار می‌رود.

فراخوان پاکستان برای مذاکره کشورهای اسلامی درباره افغانستان

وزیر خارجه پاکستان خواهان گفتگوی جامع کشورهای اسلامی درباره اوضاع افغانستان شد.

آمادگی تایوان برای مقابله با حمله نظامی چین/ حل مشکل ارواح در اقامتگاه نخست وزیر ژاپن/ اعلام تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه/ رزمایش نیروهای زمینی پاکستان و سعودی در عربستان
شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان گفت: کشورش از تمامی وزرای خارجه کشورهای اسلامی دعوت می‌کند گفتگویی جامع و گسترده درباره افغانستان به رهبری عمران خان، نخست وزیر پاکستان و در جهت رفاه و صلح دائم برگزار شود.
روزنامه پاکستانی تریبون اکسپرس گزارش داد، قریشی در مصاحبه با این روزنامه اعلام کرده که افغانستان با وضعیت سختی روبه ‌روست.
وی همچنین افزود، دستیابی به صلح پایدار در افغانستان فقط یک آرزو نیست، بلکه اولویت اصلی برای صلح در منطقه است، چون پایداری و صلح در افغانستان به معنای ثبات و رفاه پاکستان و همینطور منطقه خواهد بود.
وی بیان کرد که قدرت های زیادی وجود دارند که نمی‌خواهند شکوفایی پاکستان را ببینند و این قدرت‌ها سعی در ایجاد رکود اقتصادی در کشور با توسل به دستورکارهای ژئواستراتژیک خود دارند.
قریشی در ادامه تاکید کرد که اسلام هراسی، امر خطرناکی است که تحقق صلح را با پیچیدگی روبه‌رو می‌سازد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
قطعا روزی که ما با عربستان به مشکلی جدی برخورد کنیم

حتما پاکستان و طالبان افغانستان از شرق به ما حمله خواهند

کرد !!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه