بازدید 4065

اعتراض نمایندگان پارلمان اردن به توافق با تل‌آویو

یکی از نمایندگان کانون وکلای اردن در ابتدای نشست نمایندگان اردنی خواستار ترک مسؤولانی شد که توافق "انرژی در مقابل آب" را با رژیم صهیونیستی و امارات امضا کردند.
کد خبر: ۱۰۹۲۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶ 08 December 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، صالح العرموطی، یکی از نمایندگان کانون وکلای اردن خاطرنشان کرد: اگر آنها نروند، من می‌روم.

در همین راستا، عبدالکریم الدغمی، رئیس پارلمان اردن این درخواست العرموطی را نقض اساسنامه داخلی پارلمان دانست و از وی خواست تا این نشست را ترک کند.

نمایندگان اردن نشست پارلمان را در اعتراض به بررسی توافق با تل‌آویو ترک کردند

درخواست العرموطی در نشست امروز چهارشنبه پس از آن مطرح شد که پارلمان به اتفاق آرا تصمیم به تشکیل نشست ویژه با دولت برای رایزنی در خصوص این توافق گرفت.

پس از العرموطی تعداد زیادی از نمایندگان نشست پارلمان را در اعتراض به توافق انرژی در مقابل آب با رژیم صهیونیستی و امارات ترک کردند و در نتیجه آن این جلسه به حد نصاب نرسید.

الدغمی گفت: نمایندگان اساسنامه داخلی پارلمان را رعایت نکردند . من نمی‌توانم این کار را انجام دهم و باید اساسنامه اجرا شود.

وی پس از دست دان حد نصاب قانونی گفت، نیم ساعت دیگر اگر خواستید جلسه برگزار خواهد شد و بعد به روز دوشنبه موکول می‌شود.

امان و تل‌آویو پیشتر قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای رژیم صهیونیستی تامین می‌کند و این رژیم هم در مقابل آب شیرین برای اردن می‌فرستد.

این توافقنامه روز دوشنبه ۲۲ نوامبر و در حاشیه اکسپو دبی و با حضور جان کری، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور تغییرات اقلیمی به امضا رسید.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار