بازدید 35002
با مذاکرات هسته ای/ در حال به روز رسانی
دور جدید مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۴ از روز دوشنبه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام در هشتم آذر ماه در وین رسما آغاز شد. این دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به منظور رفع تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران از روز دوشنبه هشتم آذر ماه در شهر وین در حال برگزاری است و قرار است آخرین نشست آن امروز عصر به وقت وین برگزار شود.
کد خبر: ۱۰۹۱۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹ 03 December 2021

آغاز نشست کمیسیون مشترک برجام

بین الملل تابناک: دور جدید مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۴ از روز دوشنبه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام در هشتم آذر ماه در وین رسما آغاز شد. این دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به منظور رفع تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران از روز دوشنبه هشتم آذر ماه در شهر وین در حال برگزاری است و قرار است آخرین نشست آن امروز عصر به وقت وین برگزار شود.

روایت دیپلمات‌های اروپایی از پیشنهادهای ایران در مذاکرات وین
۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۰

خبرنگار روزنامه وا‌ل‌استریت ژورنال خبر داد که دیپلمات‌های ارشد سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) مدعی شده‌اند که پیشنهادهای ایران با برجام مغایر بوده است.

وی همچنین به نقل از این دیپلمات‌ها افزود که برخی دیگر از پیشنهادات ایران نیز فراتر از مفاد برجام بوده است.

این دیپلمات‌ها مدعی شدند که پیشنهادهای ایران در این نشست، با متن مذاکره شده در شش دور قبلی مذاکرات وین تغییر داشته و باعث ایجاد نگرانی و ناامیدی شده است. 

دیپلمات‌های سه کشور اروپایی ادعا کردند که تهران تقریبا از تمامی سازش‌های سختی که پس از ماه‌ها کار سخت حاصل شده،‌ به عقب بازگشته و خواستار تغییرات بزرگی شده است.

پایان نشست کمیسیون مشترک برجام
۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۸:۵۸

 «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه ۱+۴ عصر امروز (جمعه) پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در اظهاراتی عنوان کرد: امروز نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار و در این نشست ارزیابی اجمالی از چند روز گفت‌وگوها در وین توسط طرف‌های مختلف ارائه شد.

وی افزود: بر این نکته تأکید شد که پیشنهاد‌های جمهوری‌های اسلامی ایران درباره دو موضوع رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه و موضوع هسته‌ای روی میز است و طرف‌های مقابل این احساس نیاز را داشتند که برای ارائه پاسخ‌های مستدل، مستند و منطقی به پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران نیازمند مشورت با پایتخت‌هایشان هستند.

باقری اضافه کرد: بر این اساس این فرصت به طرف‌های مقابل داده شد تا پس از مشورت با پایتخت‌هایشان بزودی در هفته آینده گفت‌وگوها در وین ادامه یابد.

نشستی برای جمع بندی مذاکرات
۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۸

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا گفت که جلسه کمیسیون مشترک برجام برای جمع بندی مذاکرات این هفته در وین امروز برگزار می‌شود.

 

مورا به مذاکرات این هفته وین در صفحه رسمی توئیتر خود اشاره کرد و نوشت که جلسه کمیسیون مشترک برجام امروز بعدازظهر برای جمع بندی گفت وگوهای این هفته ما برگزار خواهد شد.

نشست ایران، فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه و چین در قالبی به نام کمیسیون مشترک برگزار می‌شود که دور قبلی مذاکرات را به پایان رسانده است.

به نوشته رویترز، مقام ایرانی گفت که این نشست حوالی ظهر (۱۱:۰۰ به وقت گرینویچ) (حدود ساعت ۱۴ و ۳۰ به وقت ایران) برگزار می‌شود. دیپلمات اروپایی هم گفت که هدف، از سرگیری مذاکرات در هفته آینده است.

ساعاتی پیش «لارنس نورمن» خبرنگار روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» مستقر در وین در رشته توییتی ضمن بیان این که برگزاری کمیسیون مشترک برجام امروز (جمعه) و پس از آن بازگشت هیأ‌ت‌ها به پایتخت‌هایشان تایید شده، افزود این امیدواری وجود دارد که گفت‌وگوها اوایل هفته آینده (دوشنبه به بعد) ادامه پیدا کند. 

وی در ادامه اعلام کرد: «حس اولیه این است که گفت‌وگوهای ایران هنوز هم بسیار دشوار است. و اکنون برخی از تیم‌ها تمایل به مشورت با پایتخت‌های خود در خصوص بهترین راه پیش رو دارند». خبرنگار آمریکایی همچنین گفت که تصمیم برای بازگشت به پایتخت‌ها صبح امروز قطعی شد.

پیش‌تر، منابع خبری گفته بودند پس از پایان یافتن تنها دو جلسه میان دو کارگروهی که بر روی پیشنهاد ایران کار می‌کرده‌اند روز جمعه قرار است جلسه کمیسیون مشترک برجام تشکیل شود.

طبق شنیده‌های غیررسمی، هیأت‌های اروپایی خواستار موکول شدن مذاکره به زمانی دیگر و بازگشت به پایتخت‌های خود شده بودند. 

هیأت ایرانی در وین دو سند شامل لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای را به طرف مقابل ارائه کرده است. باقری معاون سیاسی وزیر خارجه در گفت‌وگویی ارائه دو سند از سوی ایران به طرف مقابل شامل لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای را نشانه جدیت جمهوری اسلامی خواند و گفت: «در وین هستیم که گفت‌وگوها را ادامه دهیم.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱۲
انتشار یافته: ۲۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
عمر و وقت مان را به اندازه کافی بخاطر تامین منافع روسیه و چین هدر دادید
ایندفه برای منافع ملی و مردم ایران مذاکره کنید

مرگ بر روسیه
مرگ بر چین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
پادویزآمریکا. ظریفی که زمان جنگ آمریکا بود و بعدش هم سربازیش رو اونججا گذروند پاچه خوار آمریکاست
ناشناس
| United States |
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
در مذاکره باید با طرف اصلی مذاکره کنید.
این اصل ساده رو ایرانیها نمیفهمن
طرف هی اروپایی همه بیکاره اند و چین و روسیه از تحریم ایران منتفع میشوند.
چرا اینقدر جاهل داریم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
به نتیجه نمیرسه چون امریکا قصد داره تغییرات ایجاد کنه و اگر ایران قبول کنه دوبار تغییرات این غربی ها هیچ وقت امتیاز نمیدن بعد برجام هم حتی اجازه ندادن ما بتونیم حساب خارجی باز کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اصل اینکه ایران قبول کنه طرفش امریکاست نه کشورهای دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
زودتر تمومش کنین اون ۴۰ نفر برن به خرید و گشت و گذار برسن. وقتی قرار نیست توافقی انجام بشه چرا مردم رو سرکار گذاشتین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
خخخخ 8 سال لال بودید نه؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
یکی از مهمترین اهرمهایی که غربیها در مذاکرات دارند، همین رسانه هاشونه. اونها سطح فکری نخبگان ما رو هم پایین آوردند علاوه بر ایجاد تصور نادرست از واقعیتها.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اگر سطح فکر نخبگان ما بالابود الان تحریم نبودیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
چرا رژیم اسرائیل از عدم توافق ایران با اروپاییان و امریکا هراسی ندارد؟!!!!
بنظرم در حال حاضر زمان مناسبی است که اسرائیل عواقب تصمیمات و استراتژی های نادرست رو متوجه بشه ....
اسرائیل باید متوجه بشه نمی تونه با مثقال زمین غصبی برای کشور پهناوری مثل ایران تهدید محسوب بشه و همچنین اروپا و امریکا تفهیم بشن که دیگر ایران حاضر نیست شرایط موجود رو تحمل کنه اگر قرار ایران از ادامه تحریم ها بیش از این ضرر کنه همه ضرر می کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
الان اسراییل وکشورهای غربی 41 ساله دارن از عواقبش سود میبرن ماهستیم که همش ضررکردیم
ناشناس
| United States |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
کشور ایران چند برابر الان در زمان قدیم از یک کشور کوچک مثل عربستان شکست خورد،از مغولان همچنین، از خواب بیدار شو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
آلمان و ژاپن نصف دنیا را تو جنگ دوم جهانی گرفته بودند خیلی وسعت داشتند و پهناور بودند؟ مثلا نصف چین رو ژاپن تصرف کرد به خاطر بزرگی ژاپن بود یا جمعیت بیشترش؟ کل کشورهای عربی تو چند تا جنگ زانو زدند جلوی یک کشور کوچک نه به خاطر وسعت کم آنها بلکه تجهیزات و ارتش قوی تر طرف مقابل بوده
روشنفکر
|
Romania
|
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
دوران نظامی گری گذشته! مثلا بودجه نظامی آمریکا 700 میلیارد دلار نیست!!! بمب اتمی هم به درد نمیخوره! چون آمریکا 1000 تا کلاهک هسته ای نداره!!! همه چیز رو بدیم بره!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
نزدیک جنگ جهانی سوم که کشورهایی که قوی نبودند اشغال شدند
اونموقع میشه نظر داد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
منظور مفهوم نبود بالاخره مابدیم یا امریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
معلوم نیست حرف زدی یا راه رفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تو تاریک فکری تا روشنفکر!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
روشنفکر!!!!!!!!!!!
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
محیط زیست تخریب ، آب مایع حیاط تمام و آثار آن بر امنیت جامعه عیان شد. در آینده ای نزدیک نفت هم تمام و در پی ان گاز هم تمام می شود. آیا کسی فکر کرده که در این مملکت چه اتفاقی خواهد یافت؟ آیا جوانان نبایستی از مملکت و خطری که در کمین آنهاست و آنهم فقر و گرسنگی و قحطی است، فرار کنند؟ قطعا حق دارند. بعنوان یک شهروند می پرسم چرا حاضر نیستید خط و مش فکری و اشتباه خود را تعییر دهید و به کدخدای کره خاکی احترام بگذارید؟ ممکن است بگویید هرگز اما این شبیه خرج کردن از کیسه خلیفه هست زیرا که فقط و فقط مردم عادی که شاید ۸۰ درصد جامعه باشند تاوان انرا می دهند و خواهند داد. چرا روابط را با دنیا عادی نمی کنید و به فکر راههای جایگزین برای درآمد زایی در کشور نیستید؟ آیا نمی توان با آزادی اجتماعی همراه با سرمایه گذاری در آثار باستانی و هتلها و محلهای تفریحی درآمدزایی بیشتر از نفت داشت؟ آیا نمی توان ساحلهای بیکران را با حفظ مالکیت دولت در اختیار ثروتمندان ایرانی و حتی خارجی گذاشت تا با ابادانی ساحل ها دهها برابر نفت درآمدزایی برای کشور داشته باشد؟ آیا نمی توان قشم پهناور را به مرکز پرورش ماهی با آب دریا تبدیل کرد و خوراک کشورهای حاشیه خلیج فارس را به صورت ارگانیک تامین نمود؟ آیا نمی شود با روابط خوب با دنیا و گرفتن وام، کشاورزی مملکت را فقط و فقط به سمت گلخانه برد و خوراک دهها کشور را تامین کرد و میلیاردها دلار برای کشور درامد زایی نمود؟ آیا نمی توان با رابطه خوب ایران را به کریدور برای تجارت بین شمال و جنوب کشور بدل کرد؟ آیا از همه مهمتر نمی توان با شاد نگهداشتن جامعه و حرکت به سمت صلح و دوستی با کدخدا و سایر کشورهایی که ما آنها را دشمن خودمان کرده ایم، از فرار مغزها و سرمایه های انسانی جلوگیری کرد؟ دهها راه حل دیگه که می توان با انها آینده کشور را بیمه کرد و از انحطاط ان جلوگیری کرد. قدرت نظامی شرط لازمست و نه شرط کافی. بدین معنی که اگر ما صدها بمب اتم هم داشته باشیم منتهی آب نابود و نفت گاز هم تمام شود هیچ کس نمی تواند در کشور ادامه حیاط دهد زیرا قحطی و گرسنگی هر چیزی را نابود می کند. بنده شهروند مملکت خود را دوست دارم و همانند بسیاری از مردم نگرانم. مقامات قبل از اینکه دیرتر شود از تفکرات ۴۰ ساله خود فاصله بگیرند و به تغییر فکر کنند. امروزه صدها کلاس آموزشی در مورد change وجود دارد . لطفا به طور محرمانه استاد خصوصی بگیرید تا کمی از افکاری که مانع دیدن آینده و لزوم تغییر می گردند فاصله بگیرید شاید که از آینده سیاهی که نزدیک است جلوگیری شود. مردم ایران برترین مردمان دنیا هستند قدرشان را بدانید و در جهت آسایش و امنیت و آبادانی کشور تلاش کنید. لطف این متن را به سردار رضایی بدهید تا بخوانند شاید اطلاع از نگرانی آینده مردم بتواند تاثیرات خود را بگذارد. هیچ کشوری در دنیا دوست ما نیست و هر کشوری منافع خود را می طلبد. تنها دوست ایران، مردم ایرانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
والله ما تا الان مذاکره کتبی ندیده بودیم رفتند مذاکره یا گفتگو کنند پیش نویس دادند به طرف های مقابل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اعزام ۴۰ نفر به اروپا برای تحویل دو پیشنویس به طرف های مذاکره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
گزارش بدهید ۴۰ نفر دقیقا آنجا چیکار کردن؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
جمع بندی: هیئت ۴۰ نفره اومدن یه هفته عشق و حال یه پیشنویس هم تحویل دادن که هیچکی قبول نکرد. خداحافظ تا دور بعدی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
فراموش نکنید ما به غرب نیاز داریم نه انها به ما.
برای حل مشکل اب نیاز به رفع تحریم ها و فروش نفت و با پول آن با کمک غربی ها حل مشکل آب ایران از طریق شیرین کردن آب دریا.
دست از مسخره بازی بردارین.
کشورهای دیگه یا بمب ساختن یا کنار گذاشتن.
از این برزخ مردم رو نجات بدین.
مرگ بر روسیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
هدف روسیه اینه که ایران و غرب توافق نکنند تا غرب مجبور بشه ایران رو ببره زیر فصل هفتم منشور سازمان ملل اونجا روسیه از غرب امتیاز بگیره سیاست پوتین همیشه همینه ایران اوکراین سوریه هر برگی داشته باشه همینطور بازی میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
بمدت 4 روزه که دو شیفت مذاکره میشود که هیچ اطلاعاتی در مورد محتوای نشست ها در دست نیست . اگر ظریف یا عراقچی در وین حضور داشت خبرنگار صدا و سیما صبح و عصر از انها سوال میپرسید . ظاهرا در بین 40 نفر دیپلمات اعزامی از خبرنگتران ایرانی اعزام نشده
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
با سلام واحترام
دور هفتم هم تمام شد. و بدلیل درخواست های جدید ایران ،وقبول نکردن نتیجه مذاکرات قبلی، به نظر موفقیت آمیز نبوده. فردا دوباره افزایش قیمت دلار، و فشار بیشتر اقتصادی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
بیخودی وقت خودتان را هدر ندهید و مهمتر از همه پول مملکت را برای تفریح و گردش 40 نفر هزینه نکنید. مذاکرات بدون آمریکا بر طبل توخالی کوبیدن است. اگر می توانستید بدون توافق آمریکا به جایی برسید در 5 سال گذشته می رسیدید. تکیه بر روسیه و چین هم تکیه زدن بر کوپه ای از کاه است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی آبله میمونی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی متروپل آبادان
وب گردی