بازدید 329419
با مذاکرات هسته ای/ در حال به روز رسانی...
دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به منظور رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ایران از روز دوشنبه هشتم آذر ماه در شهر وین در حال برگزاری است.علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای تحویل داده است.
کد خبر: ۱۰۹۰۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴ 02 December 2021

تحویل دو پیش نویس درباره تحریمها و موضوعات هسته‌ای از سوی ایران

بین الملل تابناک: دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به منظور رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ایران از روز دوشنبه هشتم آذر ماه در شهر وین در حال برگزاری است.

عصبانیت هیأت ایران از قرائت بیانیه آمریکا و عقب‌نشینی اروپایی‌ها
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۳:۰۲

یک رسانه انگلیسی از واکنش تند تیم مذاکره‌کننده ایران به قرائت بیانیه «رابرت مالی»، نماینده آمریکا در امور ایران در مذاکرات وین خبر داده است.

پایگاه میدل‌ایست‌آی نوشته مذاکرات شروع بسیار سختی داشته‌اند. این پایگاه نوشته است: «میدل‌ایست‌آی متوجه شده که یک کشور اروپایی با قرائت بیانیه رابرت مالی، رئیس هیأت آمریکایی، ایران را عصبانی کرده است. هیأت ایران اعتراض کرده و گفته که آمریکا جزو گفت‌وگوها نیست و سپس خطاب به حاضران در اتاق گفته: "ما را تهدید نکنید."»

میدل‌ایست‌آی نوشته نماینده کشور اروپایی مذکور عقب‌نشینی کرده و به ایرانی‌ها اطمینان داده که بیانیه هیأت آمریکایی از آن به بعد قرائت نخواهد شد.

این رسانه انگلیسی همچنین از بروز پاره‌ای اختلافات در هیأت ۱+۴ خبر داده است. به نوشته این رسانه، هنگامی که نماینده یک کشور اروپایی از ایران انتقاد و این کشور را به انعطاف‌ناپذیری متهم کرد هیأت چین با اشاره به توافق «آکوس» از ریاکاری و سیاست‌های دوگانه غرب در مسائل منع اشاعه هسته‌ای انتقاد کرد.

طرف اروپایی پس از این خواستار موکول شدن جلسه به زمانی دیگر شده اما این موضوع با مخالفت هیأت ایران روبرو شده که تأکید کرده قرار است وین را به مقصد تهران ترک کند؛ به همین دلیل گفت‌وگوها ادامه پیدا کرده‌اند.

بلینکن و لاوروف درباره ایران و مذاکرات وین رایزنی کردند
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۹:۵۰

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز پنجشنبه به وقت محلی در حاشیه اجلاس سازمان همکاری و امنیت اروپا در استکهلم با یکدیگر دیدار و در خصوص ایران و مذاکرات وین گفت وگو و تبادل نظر کردند.

 بلینکن در نشستی خبری پیش از آغاز دیدارش با لاوروف در گفت و گو با خبرنگاران با تکرار ادعاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران مدعی شد: آمریکا و روسیه دارای منافع مشترکی از جمله عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای که در مورد آن با یکدیگر همکاری می کنند.

وزیر خارجه آمریکا از زمان آغاز مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ در اروپا به سر می برد، افزود: همزمان با ادامه مذاکرات در وین، همکاران ما با هم همکاری می کنند. ما فرصت خواهیم داشت تا در مورد آن (مذلکرات وین) نیز گفت و گو کنیم.

علی باقری: توپ در زمین آمریکا است نه ایران
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۶:۵۶

«علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مذاکره‌کننده ارشد هیأت ایرانی در مذاکرات «وین» برای «رفع تحریم‌ها» و احیای برجام در مصاحبه با وبگاه انگلیسی «میدل ایست آی»، مسئولیت آمدن به پای میز مذاکرات برعهده آمریکا و نه ایران است.

این رسانه انگلیسی در ادامه نوشت که علی باقری در این مصاحبه گفته است که ایران تحت هیچ‌‌گونه فشاری حاضر به توافق درباره برنامه غنی‌سازی هسته‌ای خود نیست و این که توپ دقیقاً در «زمین آمریکا است».

آن طور که این رسانه نوشته است، معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است که هم‌اکنون بازگشت به پایبندی کامل به برجام و رفع تحریم‌های جمهوری اسلامی به «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بستگی دارد زیرا واشنگتن اولین طرفی بوده که به صورت یکجانبه در سال ۲۰۱۸ از این توافق خارج شد.

طبق این گزارش، باقری در خصوص روند مذاکرات فعلی وین به این رسانه انگلیسی گفته است که جمهوری اسلامی به شدت درباره مذاکرات جدی است و ۴۰ نفر هیأت همراه با وی که او را در سفر به پایتخت اتریش همراهی کرده‌اند، نشان‌دهنده عزم و جدیت ایران در مذاکرات است.

بر اساس آن چه که این وبگاه انگلیسی توضیح داده است، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی در مذاکرات وین پیشنهادات اخیر را مبنی بر اقدام ایران در بررسی یک توافق موقت موسوم به طرح «کمتر در برابر کمتر» یا بررسی طرح «برجام پلاس» که شامل آغاز مذاکرات درباره برنامه موشک بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای می‌شود، رد کرد.

علی باقری با رد این ادعاها که ایران با استفاده از یک توافق چارچوبی که در دولت «حسن روحانی» در ماه ژوئن منعقد شد به عنوان مبنایی برای ازسرگیری مذاکرات استفاده کرده، گفت که از هیچ‌گونه توافق موقتی که از سوی آمریکایی‌ها ارائه شده، اطلاعی ندارد.

وی تأکید کرد که پیش‌نویسی که پس از ۶ دوره قبلی تهیه شد و گفته می‌شود حاوی چنین عناصری بوده، «پر از پرانتز» بود و توافق نبوده است.

میدل ایست آی ادامه داد که مذاکره کننده ارشد ایران همچنین تأکید کرده که تهران آمادگی گفت‌وگو با ایالات متحده درباره مسائل منطقه‌ای را ندارد و جمهوری اسلامی در «تماس دائمی» با همسایگانش است و قبل از سفر به وین به امارات عربی متحده و کویت سفر کرده است.

 

درخواست نخست‌وزیر اسرائیل برای توقف مذاکرات آمریکا با ایران
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۹

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) به‌صورت تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت‌وگو کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بنت در این تماس ضمن متهم کردن ایران به «باج‌گیری اتمی» به‌عنوان تاکتیک برای مذاکره در وین، خواستار توقف فوری مذاکرات وین و اعمال تدابیر سخت علیه ایران شد.

گروسی: حصول توافق در وین محتمل است
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۶

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی اظهار داشت: با توجه به اراده سیاسی که در میان مذاکره کنندگان در وین وجود دارد، احتمال حصول توافق میان دو طرف هنوز هم وجود دارد.

بر اساس این گزارش، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی از نزدیک مذاکرات را دنبال می‌کند. طبیعی است که آژانس جزئی از توافق هسته‌ای نیست، بلکه نقش بازرسی از موارد مورد توافق را برعهده دارد.

گروسی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما بسیار امیدواریم که طرف‌های مختلف هرچه سریع‌تر با یکدیگر به توافق دست پیدا کنند. واقعیت این است که از سال ۲۰۱۵ تاکنون تغییراتی در برنامه هسته‌ای ایران ایجاد شده است. ایران میزان غنی سازی خود را افزایش داده است و امروز نسل جدیدتری از سانتریفیوژ‌ها در این کشور در حال چرخش هستند.

وی یادآور شد: تمامی طرف‌ها به دنبال بازگشت به شکل اولیه توافق هسته‌ای هستند. در رابطه با مسائلی که در خصوص اورانیوم ۹۰ درصدی در ایران مطرح می‌شود باید بگویم که آژانس، صحت این اطلاعات را تأیید نمی‌کند. درحال حاضر، غنی سازی اورانیوم ۹۰ درصدی در ایران وجود ندارد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد: ما امروز شاهد غنی سازی ۶۰ درصدی در ایران هستیم که از دیدگاه ما بسیار بالاست. فاصله کمی میان غنی سازی ۶۰ درصدی تا ۹۰ درصدی وجود دارد. هرچند که در این زمینه نگرانی‌هایی داریم، اما باید بگویم که غنی سازی ۹۰ درصدی در ایران تأیید نمی‌شود.

وی درباره غنی سازی اورانیوم در فردو نیز گفت: من در گزارش اخیر خود اشاره کردم که ایران ظرفیت تولید خود در فردو را افزایش داده است. این مسأله موجب می‌شود تا آن‌ها حجم اورانیوم غنی‌شده خود در فردو را به طور محسوسی افزایش دهند.

گروسی اظهار داشت: دسترسی آزاد و بدون محدودیت آژانس به تأسیسات هسته‌ای ایران مهم است. ما خواهان دسترسی آزاد به تأسیسات فردو و دیگر تأسیسات ایران هستیم. اگر آن‌ها دسترسی ما را محدود سازند قطعاً به مشکل برمی خوریم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد: ما با ایران به توافق رسیدیم که فعالیت‌های خاص آژانس را حفظ کنیم، اما تهران به این توافق پایبند نبوده است. من به تازگی به تهران سفر کردم که البته مذاکرات بی نتیجه بود.

وی افزود: البته به این نکته نیز باید اشاره کنم که در جریان سفر‌های اخیر خود به ایران گفتگو‌های خوبی با امیرعبداللهیان داشتم و می‌توانم بگویم که احتمال حصول توافق با ایران همچنان وجود دارد. اگر تهران از من دعوت کند، برای انجام گفتگو‌های بیشتر جهت حصول توافق بی درنگ به آنجا خواهم رفت.

گروسی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه فرانس ۲۴ در خصوص خرابکاری رژیم صهیونیستی در مجتمع کرج، گفت: مسئولان ایران اعلام کردند که خرابکاری صورت گرفته است. طبیعتاً ما خشونت‌های خرابکارانه را محکوم می‌کنیم. این بسیار ظالمانه است که گفته شود آژانس بین المللی انرژی اتمی بخشی از این خرابکاری بوده است.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی حصول توافق میان ایران و آژانس را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: من به همگان از جمله ایران می‌گویم که حصول چنین توافقی به نفع شماست. ما باید از برنامه هسته‌ای ایران اطلاعات کامل داشته باشیم تا چنین توافقی حاصل شود.

در پی رایزنی‌های روزهای گذشته در وین، هیأت جمهوری اسلامی ایران شب گذشته ۲ سند را در اختیار طرف مقابل قرار داد. در همین خصوص علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در سند نخست دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در موضوع لغو تحریم‌ها اعلام شده و سند دوم نیز درباره مسائل هسته‌ای است.

وی در این باره اعلام کرد: شب گذشته دو سند را در اختیار طرف مقابل قرار دادیم. سند اول دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در مورد موضوع لغو تحریم‌ها و همین‌طور سند دوم در مورد موضوع اقدامات هسته‌ای ایران است که در اختیار طرف مقابل قرار گرفت. قاعدتا طرف مقابل باید این اسناد را بررسی و آمادگی لازم را برای گفت‌وگوها و مذاکرات جدی با جمهوری اسلامی ایران در مورد متن‌های ارائه شده کسب کند.

باقری این مطلب را در گفتگو با خبرنگاران ایرانی مستقر در وین مطرح کرد و توضیح داد: امروز چهارمین روز گفت‌وگوها را در وین آغاز کردیم. در طول روزهای گذشته هیات جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دیگر هیات‌هایی که عضو گروه چهاربه‌علاوه یک هستند نشست های متعددی را به صورت دوجانبه و چندجانبه با هرکدام از هیات‌ها برگزار کرده است.

وی افزود: از روز دوشنبه این جلسات در وین برگزار شد و تا پاسی از دیشب این جلسات ادامه داشت. امروز هم چند جلسه دیگر پیش رو داریم. از جمله جلساتی که من با نمایندگان روسیه و چین داشتم، همینطور نشست با روسای هیات‌های نمایندگی سه کشور اروپایی و اتحادیه اروپا که دو نشست دیروز بود و یک نشست هم امروز با آن‌ها خواهم داشت.

این دیپلمات کشورمان بیان داشت: در این نشست‌ها ما دیدگاه‌های خودمان را در مورد موضوعات محوری و اصلی این دور از گفت‌وگوها به ویژه موضوع لغو تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه طرح کردیم و شاخص‌ها و ملاک‌هایی که برای بیان مواضع خودمان لازم بود با آن‌ها درمیان گذاشتیم. آن‌ها هم در این زمینه سوالاتی را مطرح می‌کردند و ابهام‌هایی داشتند که در این نشست‌ها تلاش شد تا این ابهام‌ها رفع و به سووالات آن‌ها پاسخ داده شود.

باقری با اشاره به اینکه بازیگران دیگری که خارج از عرصه این گفت‌وگوها هستند یا به طور مستقیم با به واسطه برخی از بازیگران داخل گفت‌وگوها، تلاش می‌کنند در روند گفت‌وگوها اخلال ایجاد کنند و مسیر دستیابی به توافق و مسیر گفت‌وگوهای سازنده را دچار اخلال کنند بیان داشت: من دیروز در جلسه با نمایندگان مختلف هیات‌های ۱+۴ هشدار دادم که باید تلاش بشود اجازه ندهیم که نگاه و رویکرد بازیگران خارج از گفت‌وگوها روی روند مذاکرات تاثیر منفی بگذارد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه افزود: ما امیدواریم که بعد از ارائه پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران به طرف مقابل آنها بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به یک جمع‌بندی برای ورود به گفت‌وگوهای جدی با جمهوری اسلامی ایران در مورد دو سندی که ارائه شده برسند.

وی گفت: ما به طرف مقابل اعلام کردیم که برای ادامه گفت‌وگوها آمادگی داریم. در وین هستیم که گفت‌وگوها را ادامه دهیم. قاعدتا آن‌ها نیاز دارند که اسنادی را که ما در اختیار آن‌ها قرار دادیم بررسی کنند. اگر آن‌ها برای استمرار گفت‌وگوها آماده باشند ما هیچ مانعی در این زمینه نخواهیم داشت.

باقری ادامه داد: قاعدتا امروز در تماسی که با آن ها داریم و آن‌ها با ما خواهند داشت وضعیت بررسی این اسناد و جدول زمانی در گفت‌وگوهایی که بین جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان چهار به علاوه یک در وین برگزار می‌شود مشخص خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۷
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۲۲۱
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
خب پس مذاکرات به شیوه جهادی بسیجی و اینه هی تو بوق کرنا کردید با اون مدل جمله هایی که ساختنش مخصوص خودتونه که مذاکره برای مذاکره نمیکنیم و این حرفها به نتیجه نرسید و الان آماده اید که مذاکرات رو ادامه بدید ، اینم خوبه !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
قرار بود بعد از شهادت سردار سلیمانی دهان هر کسی رو که حرف از مداکره بزنه خرد کنند چی شد؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ببین عزیز دل، چه اون مدل چه این مدل ؛ مهم نتیجه است. اکز نتیجه ای به نفع مردم ایران حاصل شد دیکه چه فرقی داره چه گروهی مذاکره کرده
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
آیا بهتر و کم هزینه تر نبود که این دو سند قبل از رفتن هیات به وین تحویل طرف غربی میدادیم. عملا نتیجه چند روز مذاکره در وین نشان می دهد حضور این همه با این نتیجه جز هزینه کلان ارزی و ریالی در این شرایط بد اقتصادی و تحریم‌های بین المللی چیزی نصیب ملت ایران نمی شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
خوب امریکا توپ امروز انداخت در زمین ایران.
حالا شما دیگه توپ بذار همین جا بمونه .
واعلام کنید مذاکره شکست خورد.
نعمت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بارها گفته ام توپ بازی با آمریکا حرام است. ولی اگر برجام امضا شود باید این امضا توسط محضر و دفترخانه ثبت شود و ازمهر بهتر است استفاده شود
گرچه امروزه مهر تربت کم شده و مهر مشهد بیشتر در دسترس هست اما چه کنیم که گشت ارشاد هست و نگاه های ترقی خواه هست ازطرفی مذارکات وین و حمله طالبان که اختلافات مرزی مرز نشینان که البته متاسفانه می توان گفت که حمله بنوعی توپ را بزمین حریف پاس دادن که بی توجه نمی شود اگر اینطور است چرا من رفتم سرکوچه روغن بخرم یارو میگه 90 هزار تومن! آخه مگه سرگنج نشستم من
ایرج میرزا روحت شاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ما که تاوان داشتن انرژی هسته ای را دادیم و داریم می‌دیم!چه بهتر که یه راست بریم سراغ بمب اتم!صداشو هم نرنیارید تا به وقتش......
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
فکرشو بکن چهل نفری رفتند خوردند و گشتند و شبی یک میلیارد تومن خسارت به بیت المال زدندو در نهایت یک بسته دادند گفتند بخونید نظر بدید. حالا عصبانی هم هستند. خیلی خنده داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
خدایا
خداوندا

بخاطر مردم و برای نجات ملت ایران از کاسبان و دلالان تحریم ها ،
مذاکرات به نتیجه دلخواه مردم منتهی بشه ، نه آنچیزی که دلخواه مسئولان است !؟!؟!؟!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
مسئله هسته ای ایران هیچ نفعی برای مردم نداشته و با این مذاکرات فرسایشی پدر مردم را در آوردند
اینکه هر روز در این مورد خبری از مقامات روس میشنوم حالم بهم میخوره . چقدر دخالت؟
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
شمایی که فرانسه هستی و پرچمش رو داری اظهار نظر نکن ‌‌هسته ای نبود آمریکا تا حالا صدبار حمله کرده بود ایران . خدارو شکر که اینو داریم . چین روسیه و آمریکا و انگلیس استعمارگران و دوشمنان ماهستند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
مشکل هزینه های سفر نیست اینقدر کوته فکر نباشید هزینه چنین سفرهای حیاتی که بزلی یک کشور مهم است چیز زیادی نیست باید جلوی سفرهای بی دلیل و بی ارزش نمایندگان رو گرفت که سر به فلک کشیده سفرهای سیاسی در هر کشوری لازم و ضروری است پس دیدتان را قدری بالا بیارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
حضور منفی روس ها در مذاکرات مانع بزرگی است برای رسیدن به توافق .

مرگ بر روسیه
شرم بر پوتین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
روس ها، کاسبان تحریم و جمهوریخواهان امریکا منافعشان در تحریم است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بهتر است گفته شود مرگ بر جهل و نادانی
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
بله روسیه یک خاعنه که مثل خاله زنکا جز خیانت چیزی بلد نیست و پوتین یه شخص خود ... پنداره که چیزی بارش نیست و روس رو به فقر کشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
میگن هتلی که آقایان و خانم ها در اون اقامت کردن هر شب ماهی یک میلیارد تومان از هیئت ایرانی میگیرد ۷ شب ۷ میلیارد فقط برای ارایه دو سند این سندها رو میشد در تهران آماده کرد و یک نفر آن را ببرد و تحویل بدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
کی میگه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
نه دیگه حتماً اون حق ماموریت رو‌باید به جیب برنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
مگه پیتزا هس؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
قبل از رفتن با خودشون غذاهای خانگی از قبیل شامی و کتلت و تخم مرغ آب پز و انواع کنسرو ( بدون کنسرو بادمجان ) برده شده که غذاهای ذبح غیراسلامی نخورند

تهمت نزن برادر
اینا همه دانش آموخته های دانشگاه خاصی هستند که هر غذایی را نمیخورن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
میشه بگی دهات شما کجاس؟
اینا میرن سفارت ایران
اون هتل فقط برا ساخت و پاخته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
گل گفتي ! اين هييت كاره اي نيست ، باقري هم ادم اين كارها نيست .كپي جليليه !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
یعنی بی احترامی اصلا اینطوری نیست یک نفررفتنددرست. باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بزودی شاهد افت ارزش دلار تا 25 تومن و سپس در صورت توافق نهایی (که دور از دسترس هم نیست) تا 20 تومن خواهیم بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
زرشک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
خدا کنه دلبندم ما که بخیل نیستیم ولی من چشمم اب نمی خوره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
الان ۴۲ ساله دارین این حرفو میشنویم

هنوز خوابی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بشنو و باور نکن!
ناشناس
| United States |
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
هاها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ما از خدامونه. ولی خوشحالم اونایی که میخواستند برجام آتش بزنند حالا دارند له له برجام میزنن
ناشناس
| Poland |
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
من با توجه به تجربه دلار رو تو 40 تومن می بینم طی دو تا سه ماه آینده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
و تو برای خرید همان دلارهای ریزشی له له میزنی ها؟
احمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
سلام در حالت تحریم هستیم و دلار ۲۶ هزار تومن بود و متاسفانه عده ای خائن به وطن سعی میکنند با آشوب در قیمت دلار همانند آنهایی که قران را به نیزه کردند به سمت سیطره امریکا و اسرائیل ببرند .
مرگ بر خائن وطن فروش ، مرگ بر امریکا و صهیونیسم
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
کاش پیش نویس هارو به روزنامه ها هم میدادی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
زمانی که آقای جلیلی و باقری مذاکره می کردند، از این دست بسته های پیشنهادی زیاد ارایه دادند و نتیجه را هم دیدیم. ظاهراً ایشون علاقه وافری به ارایه بسته های متنوع پیشنهادی دارن.
پاسخ ها
بنده خدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
نتیجه تیم واداده ظریف و عراقچی رو هم دیدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ظاهراً محتواش شامل پند و موعظه و دعوت به توبه هم هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
نتیجه بله قربان گفتن به آمریکا رو چی؟اونو ندیدی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
این ها چون انگلیسی شون خوب نیست فقط بسته پیشنهاد می دن، بسته ای که خودشون بفهمن.
ناشناس
| United States |
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
در وین نوشیدنیهای داغ کریسمسی الان سرو میشه.
علت اصلی تاخیر این بوده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
احتمالا تبین شعارهای اصولگرایی هستش تا برجام. مثلا خانومها تو مذاکرات نباشند
Ss
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
زحمات دولت قبل نادیده نگیرید. با وجود کارشکنی داخلی و خارجی باز خیلی کار کرده همون که توانست جلو5قدرت جهانی تنها جلو اونا مذاکره کنه. همون تجربه باعث شده این تیم جدید با تجربه اونا بره مذاکره
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بله بسته های چرت و پرت... قبلا کلی خندیدم به این بسته ها و گریستیم به حال خودمان با این مسئولان حق ماموریت بگیر دلاری چهل نفره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
پهنای باند اینترنت به ۱ دهم کاهش یافته است. مذاکره برای مردم نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ویدیو های تابناک‌ هنگ می کنه پخش نمیشه....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ظریف که انگلیسیش خوب بود چراواژه تعلیق رونفهمید
ناشناس
|
Sweden
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
مطمئن باشید اگر بمب اتمی نداشته باشیم، غرب نخواهد گذاشت اقتصاد ما رشد کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بمب اتمی داسته باشیم که میشیم یک کشور بدبخت مثل کره شمالی
ناشناس
| Georgia |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
تو خودت الان ایران نیستی آقا راده مفت خور
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ما یا باید با آمریکا رابطه دوستانه برقرار کنیم که در کوتاه مدت غیرممکن به نظرمیاد، یا بمب اتمی بسازیم. چون تاوقتی با آمریکا دشمن هستیم آمریکا نخواهد گذاشت اقتصاد ما رشد کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
برید جمع کنید با این ایده های ابلهانه بمب اتم .بجاش به اقتصاد مملکت سر و سامان بدید و مردم را از این بدبختی نجات بدید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
با بمب و موشک نمیشه مردمو سیر کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اشتباه مثبت زدم هزاران بار منفی
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بیا پایین سرمون درد گرفت
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
برجام تمام شد؟؟؟
پیش نویس جداگانه از برجام؟؟؟؟؟
این روش اشتباه است وتلویحا به معنای اتمام برجام است
والسلام
محمود
|
China
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
اونا دارن باج میگیرن الکی تحریم کردند ما که چیزی نمیخوایم ما میگیم میخوایم تحریم نباشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
چایی بدیم خدمتتون؟چیزی کم و کسری نداری؟
ناشناس
| Australia |
۰۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
موشک نپرون تحریم هم نیست
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
گروسی چقدر وقیح و پررو هست. غنی سازی ۹۰ درصدی رو شروع کنید که به یاری حق هیچ غلطی نمیتونن بکنن. همونطور که با شروع ۲۰ درصد و ۶۰ درصد هم هیچ غلطی نکردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
پس تووین باقری چکار میکنه رفته عشق وحال چرابرجام آتش نمیزنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
اگه حق ما رو یاری می‌کنه، کی اونا رو یاری می‌کنه که این کارا رو با ما می‌کنن؟
بینام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اگه حق یارت بود که الان جای آمریکا نشسته بودی دادا
علی
| Iraq |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
غلط تو داری می کنی به نظر کاسب تحریمی درماندگی مردما نمیبینی تو می خوای برو ....
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
تبلیغ حال بهم زن سر های کچل و کاشته شده کم بود نمای زشت وتهوع اور دندانهای گثیف وکج وکوله هم به ان اضافه شد !!!!
شمارابخدا بردارید این تبلیغات مشمئز کننده را
هرصفحه ای را بازمیکنیم پنجاه تا تبلیغ ازچپ وراست وارد میشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
نظر مخاطبین و بهم خوردن حالشون هیچ اهمیتی نداره. فقط تبلیغه باشه که پولش بیاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
راست میگه دمت گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
من یبار پیشنهاد برای تابناک نوشتم و فرستادم که تابناک میتونه یه صفحه خاص برای اینکار درست کنه و تحت عنوان پزشکی و زیبایی تمام این تبلیغات چندش آور را توی اون صفحه برای مخاطبان خاص انجام بده ولی نظرم را چاپ نکرد بله منکه همیشه با دیدنشون حالم بد میشه و فحش میدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بازی با کلمات. چندین سال است که ملت ایران را با عملکرد نادرست خودتان به روز سیاه نشانده اید . حالا فکر می کنید با بازی با کلمات می توانید مردم را فریب بدهید. بسیار خوب . شما بسیار عالی . شما بسیار سریع. شما بسیار انقلابی . شما بسیار فوری . هر آنچه می خواهید از خودتان تعریف کنید فقط دست از این بازی با کلمات بردارید و با قبول تمام شرایط 5+1 مشکل این تحریمها را که کمر ملت ایران را خورد کرده است حل کنید. البته میدانیم تحریمها تا کنون برای شما نعمت بزرگی بوده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
بی رگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
خیلی باحالید. آمریکا که سه سال پیش از برجام رفت بیرون! توپ در زمین امریکا ست. هیئت ۴۰ نفره در حال عشق و حال!
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
به قول شما امریکا هیج غلطی نمیکنه پس چرا توپ را در زمین امریکا میزارید . ختی اقازادهای شما که با پول ملت در امریکا زندگی میکنند اعتقاد دارند که امریکا هیچ کاری نمیتواند بکند زیرا مسولینی که فرزندانشان در امریکاست مقامات امریکایی نمیتوانند انها را اخراج کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
فقط اون جلیلی را نزاربد اون دور برا
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
باقری هم زیاد با جلیلی فرقی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
فقط ظریف.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
سایه ظریف اینجا هم هست .ما را تهدید نکنید البته جمله اینا یک کم ملتمسانه است اما جمله ظریف قاطعانه و محکم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
توپ توزمین آمریکاست!! شما تو دوتا زمین مختلف دارین بازی می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
حالمون به هم خورد اون قدر که از وضعیت توپ توی زمین طرف روبرو گفتین!اگه دستم به این توپ می رسید با چاقو باره اش می کردم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
مرگ بر روسیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
بقیه کشور ها کجا قرار می گیرند. هر کشوری فکر خودش است، دولت ما هم باید فکر مردم ایران. باشد!؟
ناشناس
|
Georgia
|
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
توپ تو دروازه مردم ایرانه
شما ها هم می خورید و به ریش ملت و دنیا می خندید
ایرانی
|
United States
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
یک راه حل ساده من پیشنهاد می کنم.
مذاکرات را ول کنید - دلیلش توهین جامعه غرب به وجود کشور هایی با قدمت چند هزار ساله خصوصا از جانب اسراییل
بعد یک تاریخ مشخص برای برداشته شدن تحریم ها و جبران خسارت ها مشخص کنید و از روزنامه و تلویزیون اعلام کنید.
اگر تا ان تاریخ دو کار اتفاق نیافتاد بمب را در کمتر از چند هفته یا ماه بمب را بسازید و از تمام کنوانسیون هایی که تا کنون سودی برای ایران نداشته خارج شوید و کنترل خاورمیانه را به دست بگیرید. با استفاده از متخصصین خاورمیانه ای از ایران و افغانستان و ترکیه و عراق و ..... استفاده کنید و خاورمیانه ای با دانش خود بسازید و قید دانش اروپایی را بزنید.
ممکن است 20 30 سال طول بکشد ولی نتیجه می دهد.
ارتشی قوی درست کنید که هر کشوری که قصد حمله به خاورمیانه را داشت را رو سرش خراب کنید...
هر جاسوسی را که دستگیر کردید همان شب اعدام کنید و منتظر روز بعد نباشید.
دست هر چه دزد را قطع کنید و سرزمینی اباد و پیشرفته درست کنید. مطمن هستم متخصصین ایرانی در صورت داشته امکانات خیلی سریع اروپایی ها و ژاپینی ها را جا می گذارند. بشرطی که شما عرب ها سنگ اندازی نکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
دوست من شما چنین فرد در بین مقامات میبینی که دست به پیشنهادات وطن پرستانه ی شما بزنه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
این همه داستان سرایی کردی منظورت از اینکه شما عرب ها نمیذارید چیست؟ چرا مایل هستید اینقدر کینه نژادی را ترویج
. بدهید؟
این چه فرهنگی است که همهیشه در حال برونفکنی مشکلات است؟
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بیا پایین سرمون درد گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
اين كه ايران دو پيش نويس بدهد
يعني اين كه سقف خواسته هايش را داده است
حالا انها ميايند چانه زني مي كنند
اما اگر انها پيش نويس ميدادند ايران دست برتر را داشت كه چانه زني بكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
از اول هم معلوم بود همینا رو میگن. امریکا نمیذاره، امریکا فلان کرد، امریکا کارشکنی کرد. فقط دارین وقت تلف میکنین، گشت و گذارتون رو که کردین برمیگردین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
مذاکره اسمش روشه ،اگه قراربوده دوتا سندبزارین خوب اوناراباپست می فرستادید هزینه ایاب وهاب هم نمی دادید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
جناب باقری نمی تونستین ابن پیشنهاد ها را از طریق سفیر به اطلاع طرف مقابل برسانید؟ حتماً باید چهل نفر رو با این همه هزینه راهی وین می کردین برای سیر و سیاحت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
تو کدوم کاری ما پیروز شدیم که این دومیش باشه، طرف ۸سال مخالف بوده حالا با ۴۰نفر رفته تا دو تا بسته پیشنهاد بده بسته تحریم و بسته هسته ای ،عزیز برادر اونا از برجام خارج شدن چون غنی سازی رو در نهایت قبول ندارن حالا شما اول بسته تحریم گذاشتی جلو اگه قبول کنند شما بری ۶۰ درصدو بکنی ۲۰ درصد ،هتل که عالیه بشینید تا کاغذ پاره ها خودش درست شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
اقای باقری! مسخره کردین ما رو؟
ناشناس
|
Iceland
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
اگر آمریکا میخواد ما بمب اتمی نسازیم درعوض باید بگذاره در زمینه موشکی و پهپادی و سایر عرصه های نظامی بدون محدودیت کار کنیم و سلاح بخریم. نمیشه که خودمون رو خلع سلاح کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
همش شده اخبار چرت
برادر عزیز اگر رسانه هستی اینهمه معلم تو خیابان دارن گلوشون پاره میکنن
مُردید یه خبر بذارید
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
آقا باقری همه ما رو سرکار می گذاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
آقای باقری شما مگر با آمریکا مذاکره کردید که توپ در زمین آنها باشد !!! همه محتوی دو سند شما را امریکائبها از دو سال پیش مطلعند . یادتان نرود که ملت ایران تحریم است لطفا منم منم را کنار بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ظاهرا بجای مذاکره کننده حرفه ای فوتبالیست حرفه ای فرستادیم. رفته توپو بندازه تو زمین امریکا و بیاد. فکر کرده با ارایه بسته پیشنهادی حالا این آمریکاست که بایست تو سر خودش بزنه و پاسخگوی ایران باشه. خدا آخر عاقبتمونو بخیر کنه.
ما که میدونیم نه شما بلدید مذاکره کنید و نه امریکا میخواد شرایط درست بشه. اصلا توافق بنفع هیچ کس نیست بغیر از مردم ایران که اونم مهم نیست. پس توافق بی توافق. حالا میبینیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
امیدوارم پیشنهاد نشدنی نداده باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
آقای باقری این لشگری که با خودت به وین برده ای هر ۲۴ساعت قریب دو میلیارد تومان از بیت المال یعنی از کیسه مردم هزینه دارد ملت ایران صلح را بر هر چیز دیگر ترجیح می دهد
بازنشسته بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
ایکاش کمی به فکرمردم بودید.مسولان چرابه فکرسفره خالی ملت نیستند؟!!دیگه کلاوضعیت معیشتی مردم خیلی سخت شده.بخاطرخدایه کاری بکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
از همین جا هم شوت می کردین می افتاد تو‌ زمین امریکا لازم نبود یک لشگر ببرید وین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
چهل نفر رفتید اونجا برای مذاکره ، به نظر من بجای مذاکره کتکشون بزنید و شکستشون بدید و برگردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
کجایی باقری توپ در هواست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بادوستان مروت با دشمنان مدارا. مشکل حل میشود.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
عروسی اصول گرایان رو به اتمام است.اگر مذاکرات به نتیجه نرسد .مردم انان را مقصر خواهند دانست اگر به نتیجه برسد.غنی سازی از 60 در صد به چند درصد خواهد رسید.وهمیشه متهم اول خیانت به کشور قلمداد خواهند شد.این یعنی باد بکاری طوفان درو خواهی کرد.
محسن
|
Germany
|
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
«توپ در زمین امریکاست» دقیقاً یعنی چی؟ الان اگه امریکا هیچ چیزی رو هم قبول نکنه و کوچکترین امتیازی به ایران نده چه ضرری کرده؟!
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
توپ هميشه تو زمين امريكا بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
قرارداد ۲۵ ساله با چین مانع بییار بزرگی برای رسیدن به یه توافق خوب هست.
از طرفی بخاطر مسائل نفت و گاز، ردسیه مانع بزرگتری هست.
بزرگترین دشمن ایران روسیه و بعد چین نوظهور هست.
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
توپ تو دروازه ماست حاجی
دنبالش نگرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
جناح اصولگرا تمام تلاش خودش رو کرد که توافق واحیاء برجام در زمان روحانی انجام نشه تا بتونه رفع تحریمها رو به نام خودش ثبت کنه پس مطمئن باشید برای انتخاب مجدد در دور بعدی ریاست جمهوری هم که شده هر کاری می کنه که مذاکرات در زمان روی کار بودن خودشان به نتیجه برسه و مطمئن باشید بزودی از شروطی که جلوی پای دولت روحانی گذاشتند کوتاه خواهند آمد !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
یعنی اگر تحریم ها بطور کامل برداشته شود دلار چند می شود؟ و آیا 6 ماه بعد از توافق هم روی همان قیمت باقی می ماند؟ برخی می گویند 23 هزار تومان می شود و شش ماه بعد از توافق روی 27 هزار تومان می آید . سئوال مهم این است که چرا دلار 4200 تومان 23 هزار تومان شده است که تحریم ها عامل آن نیست؟
یعنی زیاد فرقی ندارد که تحریم ها برداشته شود و یا برداشته نشود و تغییرات آن اندک است و در هر دو حالت ما همچنان درگیر تورم خواهیم بود و تحریم ها بیشتر یک بهانه برای توجیه کم کاری است که امیدواریم دولت و مجلس فعلی متوجه این موضوع باشد
چیزی که مهم است این است که ما در تشویش اقتصادی بسر می بریم و بین اقتصاد اسلامی و اقتصاد لیبرال گیر کرده ایم و کسانی که صحبت از اقتصاد اسلامی می کنند حرف آنرا می زنند ولی راهکاری برای آن ندارند چون اساساً اسلام راه حل ها را به عهده بشر گذاشته است و فقط به الزامات و توصیه های مهم در هر کاری می پردازد که بیشتر در نظارت ها بدرد می خورد اساساً در کشور مسئولین امر مسیر اصلی اقتصاد را گم کرده اند و در پارامتر های اقتصادی دورخودشان می چرخند و از همه بدتر چون خودشان نامتوازن هستند خروجی کارهایشان نا متوازن است و چیزی که باعث بی رغبتی خارجی ها برای سرمایه گذاری شده است بیشتر بی در و پیکر بودن اقتصاد است نه تحریم ها که البته در ارتباطات بین الملل هم این مسائل و بی سوادی ها وجود دارد و نتیجه کاغذ پاره خواندن قطعنامه ها چیزی است که اکنون می بینیم و خدا می داند که چه مقدار هزینه برای آن از جیب مردم به هدر رفته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
با این تیم هرگز به نتیجه نمی رسیم این تیم دقیقا تیم آقای جلیلی هست مگر اینکه از بالا دستور بدهند بیخیال بشوید هرچی دادند امضا کنید .
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
فعلا که رفتند چهل نفری توپ رو شوت کردند زمین اونور عصبانی هم هستند خیلی هم پاک چشم و گوگولی تشریف دارند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
دیگه حال ملت از اینکه هر روز بگید توپ توی زمین اینه یا اونه بهم میخوره
اصلا مهم نیست توپ کجاست
اون جام لعنتی رو سر بکشید زودتر
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
این باقری هنوز متوجه نشده که اصلا شما در بازی نیستید که صحبت از توپ بکنید اصلا شرایط این حرف ها را ندارید شما هنوز نفهمیدید که خودتون توپ هستید و باید ببینید روسیه چطور شما را هدایت می کند تا گل به آمریکا بزند آماده ضربه شوت روسیه باشید!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
والله اگه شما اهل توافق باشید اون ظریف بود که اهل توافق و سیاست بود به هر حال آب و هوایی عوض کردید با پول این ملت فقیر و بی کس و کار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
یه بار میریم دو ماه مذاکره میکنیم بعد پیش نویس مینویسیم مثل زمان عراقچی یه بار میریم اول پیش نویس رو میدیم که بعد مذاکره کنیم معلومه هدف توافق نیست بلکه حق ماموریت و خوشگذرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
فعلا توپخانه گرونی و بیکاری و بدبختی روی این ملت هست شما که چیزیتون نیست دوره خوشی و عشق و حال بایدم فوتبالی حرف بزنید چه میفهمید درد بیمار سرطانی و خونه خراب رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
وقتی شما رو بردن زیر فصل هفتم منشور ملل متحد اون وقت میفهمید توپ در زمین کیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
کاری که نباید انجام می شد یعنی تحریک دشمن برای تحریم ها انجام شده و ناچاراً باید آنرا قبول و به آینده فکر کرد
بی جهت پول ملت را صرف نهادهای سیاسی و منظوردار جهانی نکنید و فقط با نهادهای تخصصی و اقتصادی جهانی همکاری کنید که اگر اینها اهل تعامل با ما بودند هیچگاه ما را نه تحریم می کردند و نه از برجام خارج می شدند
پیشنهاد را دادید توسل و صبر کنید تا آنها کوتاه بیایند که تحریم ها کاملا ظالمانه است و بیجهت بازار و اقتصاد ایران را معطل گشایش تحریم ها نکنید و آنها را به خدا واگزار کنید که خدا درهم کوبنده ظالمان است
از کسی که از اسرائیل با وجود بمب هسته ای حمایت می کند و خودش صاحب ضرابخانه ها و بمب های هسته ای است امید خیر و گشایش نداشته باشید.
باید به فکر دورزدن تحریم ها و گسترش روابط با همسایگان و ساماندهی اقتصاد از داخل باشید که متاسفانه همه چیز ما از داخل خراب است بخصوص سیستم اداری و سیستم اقتصادی ما که ناکارآمد و بی خاصیت شده است و روز بروز به بی خاصیتی آن افزوده می شود و باعث فساد و رانت شده اند تا جایی که حتی نظارت ها هم دچار فساد شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
قرار نبود برجام رو آتیش بزنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
:))))))))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
شماداریدملت بدبخت رابدخت ترمیکنید.تابناک چراسانسورمیکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
اسرائیل وسط این بازی و دعوا چکاره است؟ بچه برو کنار باد بیاد
یعنی سیاسمداران آمریکا به مضحکه بودن اسرائیل در این بازی پی نبرده اند؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اگر اسراییل یک بچه هست و ارزشی ندارد ؟

پس چرا با تهدید هر روزه این بچه ضعیف و لاغر و بی ارزش!
باعث شده اید
تا این حجم از تحریم و محاصره و توهین و تحقیر را به کشور از طرف جامعه جهانی وارد گردد ؟

چرا به احمدی نژاد منحرف و نامتعادل روانی دروغگو اجازه دادند

تا با طرح نابود کردن و محو از روی نقشه زمین
و تکذیب بدون استفاده و بی دلیل و پر هزینه و بی ربط کشتار یهودیان توسط هیتلر فاشیست در هالو کاست

اجازه دادند تا دشمنان چند صد ساله ما از جمله روسیه کفتار لاشخور که خودش موسس و حامی اصلی اسراییل است استارت و بهانه نابود کردن کشور و مردم را بزنند ؟؟

چرا هنوز تعداد زیادی از مسولان مهم کشور دارند بر طبل مشکوکی که بدست احمدی نژاد ساخته و کوک شد
می کوبند و هر روز عذاب و رنج و درد و فقر و نگرانی مردم را بیشتر میکنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
یعنی این مذاکرات به اندازه پوروهایی که از ایران خارج و صرف مذاکرات می شود ارزش و بهره ندارد
ناشناس
|
Australia
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
متاسفانه آینده مذاکرات برجام ن سیاستی که ظام ادر پیش گرفته مثل دوره احمدی نژاد به هیچ جا نمیرسد و مردم بدبخت و گروکان این سیاست اشتباه هستند
ناشناس
|
Australia
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
متاسفانه آینده مذاکرات برجام ن سیاستی که ظام ادر پیش گرفته مثل دوره احمدی نژاد به هیچ جا نمیرسد و مردم بدبخت و گروکان این سیاست اشتباه هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
خدایا خودت ختم به خیرکن ، عجب گیری افتادیم ها
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
حالمون بهم خورد تحریم بمونیم بهتره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تورم افسارگسیخته،فساد و رانت،فقر و فلاکت،حاصل تحریم و دشمنی امریکاست،به خدا این مردم گناه دارند،رحم کنید
ایرج مختاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
توی این وضعیت نابسامان اقتصادی، آیا برای تحویل اسناد و انتقال موضوعات پیش نویس، لازم بود لشگر 40 نفری اعزام بشه؟ هنوز ماجرای اسپانیا و حضور نمایندگان انقلابی در ورزشگاه از ذهنمان پاک نشده.
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
فکر نمیکنم هیچ حرکتی لذت بخش تر از این باشه که یک ملت برای کشورش سختی بکشه تا آرمان‌های مردمش محقق بشه. ولی، اول از اینکه آرمان ها، انسانی و مورد قبول تمام جامعه باشه، دوم تمام مردم به یک اندازه رنج رو تحمل کنن، سوماً مدیران کشور واقعا دلسوز مردم و کشور و قابل اعتماد مردم باشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
انرژی هسته ای چه کاربردی برای مردمی که بیکار و بی پول هستند دارد؟
زندگی ما را به گروگان داده اید که به دست بیاورید؟
خیلی توانا هستید آب و برق و نان ، بنزین ، کار و زندگی روزمره مردم را درست کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
آرزوی موفقیت،اندکی صبر سحر نزدیک است.
عبدالرضا بيرقداري قوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اهای دعوا نگیند اب از اب تگان. نمی خورد چون همه توی وین به فگر منافع خودشان هسنتد وفقط باید گفت مرگ بر 3 مفسدین امریگا اسراییل انگیلیس
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
هاشم ببم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ایران باید یک مهلت تعیین کند و اعلام کند بعد از ان دیگر بازگشتی وجود نخواهد داشت و در صورت توافق فقط اقدامات در همان سطح متوقف میشود و اگر دوباره تحریم شویم از همانجایی که متوقف شده دوباره ادامه خواهد یافت تا ایران هسته ای و غنی سازی تا اخرین مرحله به اینها اگر باج بدی توقعاتشون بالاتر میرود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
آمریکا رو توی جلسه راه نمیدن،،،خیلی مزه داره.
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
میگن طرف یک خط کشید و مشغول شد. حالا تو این وسط هی برو پاتو بگذار اونور خط
کردبچه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
آقا قطع به یقین توافقی نخواهد شد ایران به زودی توان هسته ای خواهد داشت وقدرت هسته ای یعنی قدرت اقتصادی وانشاله....ایرانی سربلند وده کشور اول درسطح جهان.....
ممر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
آوروپا و آمریکا نه مارو کوچک کردن نه توهین کردن این خود ما هستیم که داریم به خودمان توهین میکنیم تورو خدا فکر مردم باشید فکر جوانا باشید بهترین سرمایه مملکت ما که جوونا هستن با این بازی سیاسی شما که به نفع چین و روسیه هست داره نابود میشه تورو خدا بسته دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
من بودم با این دو تا بسته دو تا بسته اینترنت همراه اول هم میدادم تا هیات اروپایی گول بخوره جواب مثبت بده. والا مگه اینجوری موفق بشیم
رمضان محمد نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ما مذاکره کننده اصلی را کنار گذاشتیم رفتیم دنبال کسانی که دنبال اب گل آلود هستند تا برای خودشان نانی دست وپا کنند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
الان فکر میکنید چیزایی که اینجا مینویسید برای کسی مهمه؟؟؟
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
باید این بمب لعنتی هرچی زودتر درست کنید. آنوقت هرجا دوست داشتن بزنن. وای چی میشه. هر خانواده یه کشور میدن واسه کشاورزی
اسماعیل نوغانچی صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
هیئت ایرانی این یک بازیه هوستان باشد هدف پیشرفت در فناوری نانو و بیولوژی و هسته ای فقط در خصوص پزشکی کشاورزی مهم هست وگرنه روسیه بعد بیست سال با گلی هزینه ناز کرشمه نیروگاه هزار مگاوات انهم گاهی مشکلات داردکشوریکه ۶۶ هزار برق مصرف می‌کند دنبال انرژی خورشیدی وبادی باشید همین هزینه سفرهای وین غیره ر راه انرژی خورشیدی تا کنونرکرده بودید بیش هزار مگاوات برق خورشیدی داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
نمیشه اینا فارسی بنویسن که ما هم بفهمیم قرائت یعنی چی؟ آخه من عربیم ضعیفه مگه نگفتن فارسی را پاس بداریم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
نه جانم
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
خودمان خواستیم عواقبش هم بایدبکشیم
ناشناس
|
France
|
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ار ه دلار افت میکنه همینطور که تو گفتی سودجویان در بانک مرکزی قفل میزنند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
نباید زیر بار زور بریم. آمریکا از برجام خارج شده، حالا هم اگه میخواد برگرده. این که نیاز به مذاکره نداره!!!! مگه عروس خانم قهر کرده که برای برگردوند نیاز به مذاکره باشه!!!!!!!!
پس عقل سلیم میگه یک کاسه ای زیر نیم کاسه وجود داره!!
ابراهیم تقوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
به فضل پروردگار وبا درایت مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره کننده توافق به نفع کشور عزیزمان ایران اسلامی و بااقتدارواستمرار اهداف صلح آمیز هسته ای ختم بخیر شود . انشاالله تعالی
m.t
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
مذاکره بیفایده هستش وبایستی وین را به مقصد ایران ترک کنند واینبار با خرید وتولید سلاح اتمی وانباشت این سلاح کشتار جمعی وبا دستان پر به مذاکره برگشت تا طرفهای مقابل ما متوجه بشوند با چه کسانی طرف هستتد ودیگر بار ما را تهدیدوخط ومشی برای ما ترسیم نکنند
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بله ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
‌این طور که گفته شده چهل نفر رفتن به مذاکره جدی هستیم کاش یه 80 میلیون ایرانی می بردن جدی تر می شد مگر مذاکره به تعداد نفراته به سواد زبان عقله که هیچ کدوم از این بسیجیها ندارن روسیه همم دشمن درجه یک ایرانه مگر کشوری مثل روسیه دوست داره که ایران اتمی باشد یا اصلا ترقی کند پیشرفت داشته باشد روسیه جز بدبختی برای ایران چیج نفعی ندارد
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
باس بهش گفت به خودت مسلسل باش داداش امضا رو بزن با گلو پاره کردن هیچجا نمیرسی این یه واقعیت از جهت منطقیه جلوی منطق زور زدن بیفایدس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اول ميگن امريكا نقشي در مذاكرات نداره بعد ميگن توپ تو زمين امريكاست !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
چهل نفر هیئت همراه بیسواد باخود بردین که دوبسته پیشنهادی بدین اونم با شبی برای هر نفر هزینه هتل یک میلیاردو خورده ای تازه هر نفر !!! خوب معلومه که بفکر ملتین !!
الف
|
Turkey
|
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
یا ما در شرایطی هستیم که می توانیم در برابر زیاده خواهی های امریکا ایستادگی و مقابله کنیم و یا نیستیم.اگر نیستیم که این هئیت 40 نفره رفتنش به وین بی فایده است و فقط بار مالی سنگینی را بر دوش نحیف ملت ایران میگذارد ولی اگر کشورمان توانایی مقاومت و مقابله با زورگویی های امریکا را دارد کدام عقل سلیم گفته که به جای گفتگوی دو جانبه و مستقیم با امریکا که طرف اصلی مذاکره و بانی تحریم هاست ما خود را درگیر مذاکره با طرف های اروپایی و روسیه و چین کرده ایم که فقط مذاکرات را پیچیده تر نموده و هر کدامشان هم به دنبال سهم خواهی برای خودشان هستند که نمونه بارز ان مذاکره بلینکن با لاوروف است در حالی که برای رفع تحریم ها که هدف اصلی مذاکرات ما در وین است انها هیچکاره اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
یک ایران فقیر شد تا اورانیوم غنی شود.
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ام پی تی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چه نفعی برای ما دارد فقط مزاحم ما هستند ایران باید از آنها خارج شود تا حساب کار دستشان بیاید
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
این بسته ها مثل بسته حمایتی دولت به مردمه زمانی امام یک بسته فرستادشوروی فقط چهارپنج نفررفتن حالاآقای باقری دوبسته پیشنهادی به وین بردی ۴۰نفرروهمراه خودش برده خوب انقلابی جان این بسته هارومیدادی معاونت میبردبعدچندروزبرسی شدخبرت میکردی میرفتی توهم ازرئیسی یادگرفتی تواین وضع اقتصادی خراب کشورسفرهای استانی میره توهم ۴۰نفرررراهمراه خودت بردی بسته تحویل بدی تنهاراه نجات کشورومردم رابطه عاقلانه باامریکاهست شماچهل سه ساله اسرائیل رابه رسمیت نشناختی امریکاروباایران دشمن کردی چیشد؟؟اون داره حکومتشومیکنه این وسط مردم ایران سختی شوتحمل میکنه برادرمن گذشت اون موقع میشدهرمسلمان بایک لیوان اب اسرائیل روغرق کنه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
خدا می‌دونه این مسئله اتمی تا الان چقدر ضرر و زبان به اقتصاد فلج ایران وارد کرده است.من نمی‌دونم کشوری که اندازه یک سر سوزن از اعتماد بین المللی برخوردار نبوده چرا باید بدنبال مسئله چالش برانگیزی مثل انرژی هسته ایی باشه.کشور ما غنی از منابع انرژی است.ما واقعاً در شرایط فعلی چه نیازی به این برنامه اتمی فرسایشی داشتیم که روح و روان و جان مردم ایران را چنین مستهلک کرده.
اسحق رستمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
من یک پزشک هستم.الان دراین۳ماه دولت رییسی باترس ولرز برای بیماران دارو مینویسم.دارو خیلی گران شده.اکثربیماران قدرت خرید ندارند ودرمان را رها می کنند.داروهای داخلی اکثرا کیفیتشون پایین .داروهای آمریکایی واروپا یی گران وکمیاب هستند.من برای اینکه مراجعه کننده کمتر هزینه ویزیت بدهد .نسخه ها درچندبرک برای چندین ماه می نویسم ولی بیمارانی داروی ایرانی راهم تهیه نمی تواند بکند.بیمه ها فقط پول ازمردم می گیرند ولی خدماتشان پایین.خودمن برای کنترل قند خونم هرماه ۳۰عدد Gloripaمیخرم نزدیک ۹۰هزارتومان.ولی مردم بدبخت ازلحالظ مالی ضعیفت هستند چکارکنند. تحریم تمام سلامت وروان مردم راتحت تاثیرقرارداده .ویک عده ازبی اثربودن تحریم صحبت می کنند.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
کاش بجای ساخت موشک و بمب که نشان میده اگر بخواهیم و هزینه کنیم می توانیم ، وقت و هزینه را صرف پیشرفت در زمینه نیازهای کشور میکردیم ،
اینکه برای غذا و دارو و ....... مجبور باشیم پای میز مذاکره برویم افتخار نیست ،
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ایران بیانیه داد، آمریکام داد دیگه!
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تحریم برا آمریکا وروسیه وچین نعمت هرچی اسلحه دارن میفروشن به اعراب براسرائیل نعمت بااعراب میونه اش رو درست کرده برا دلال وآقازاده هانعمت رانت دارن وقاچاق میارن چندبرابر قیمت میفروشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
هرگز توافقی صورت نخواهد گرفت چون آقایان خوب دارند سود میبرند از تحریمها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تا زمانی که سران آمریکا و سران کشورهای اروپایی افسار خودشان را به دست سران رژیم صهیونیستی بسپارند و صهیونیستی ها به هر طرف که دوست داشته باشند آنها را بِکشند ،همین آش هست و همین کاسه.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
رژیم صهیونسیتی خودش زاده انگلستان و روسیه است با ماموریت ویژه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
مذاکره خوب نه به شکل غربگراهای خودتحقیر
محدث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
درود بر جناب ظریف
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
کاش با امریکا مستقیم توافق میکردیم.به این ۵ کشور دیگه باج الکی نمیدادیم
یول آشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اقا کدوم برجام کدوم توافق. اینجا همه چی علیهه ایران هستش. برجام یعنی ۱۰ سال دیگر کاسه ی چه کنم دستم گرفتن. تحریم یعنی هیچی نتونیم صاد کنیم از میوه گرفته تا فولاد گازو نفت بخاطر اینکه ۱۰ سال امضا کردزم که پولی وارد کشورمون نشه. هیچ کشوری از تحریم شدن ایران سود نمیکنه الا روسیه
این روسیه رو جوری از خودمون عقب میروندیم
این بهترین برجام ایران در طول تاریخ میشد
روسیه از همه ی کشورهای کره ی زمین مخالف ایران هستش و سرسخت گیر
برجام نباشه یعنی کشورت آزاده برای کار کردن با همه ی کشورها حالا بطور مستقیم نبود بصورت نیابتی
ننگ بر برجام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
الان کم گم گروههایی مثل داعش بوجود میان و میشن موی دماغ ایران و بهانه های مختلف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
در صورتی که تحریم ها برداشته بشه قیمت دلار باید به قیمت قبلی خود همون 2700 تومن برگرده.
و اگر مذاکره شد و قیمت ها به زمان برجام بر نگشت در این صورت ما مردم مذاکره نمی خواهیم.
حسن کلید ساز
|
United States
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
حتی اگر امریکا تمتم تحریم ها را بردارد و ما نیر اف ای تی اف را هم امضاءکنیم باز هم با توجه به روحیه و فرهنگ دلالی تاجر پیشه بودن ایرانی ها ک ریشه در تاریخ کهن ایران زمین و آن هم به واسطه قرار گیری در مسیر تاریخی ابریشم که دارد حتی با رفع تحریم ها تا عید امسال قیمت دلار به بالای سی هزار تومان خواهد رسید سندش هم وضعیت تورم در ترکیه مگر ترکیه تحریم است و یا اف ای تی اف را قبول ندارد نه برادر اقتصاد به زنتیک کشور ها و مردم و مدیران آن کشور ربط دارد الان میزان تورم در عراق و سوریه با وجود ده سال جنگ و کشت و کشتار و ویرانی از ایران کمتر است
فتاحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ما مذاکره عزتمندانه می خواهیم ، نه پذیرش ذلتمندانه ( برجام نافرجام)
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تو رو خدا بزارید کارشون را انجام بدن اگه بدخواه مردم کشورتون نیستید بزارید ادامه بدن به هر روشی که بلدن برای مملکت خیرخواه باشید نه مانع تراش پیگیر باشید ولی با حرفهای بیخودی جو ناسالم در جامعه درست نکنید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
این ما مردم هستیم که هزینه ندانم کاری اقایان را هتل وکوک وین میدهیم انها در انجا که پیشنهاد الکی میدهند ما باید در سرکوچه مون با شرمندگی از مغازه بیرون بیام !
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
ساختن بمب هسته ای و لغو تحریم ها محال است الکی خودتون رو خسته نکنید اگه لغو تحریم رو بخوایید باید از هسته ای بگذرید
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
انسانیت مرده در جهان هر کس قدرت دارد شرافت را قی کرده ای تف به کاسبان تحریم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اینا از یک طرف میگن آمریکا در مذاکرات نیست از طرف دیگه میگن توپ تو زمین امریکاست تناقض کامل
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تابناک به نظر میرسه دیگه اون تابناک سابق نیستی باید بریم دنبال یک سایت دیگه بگردیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اماده جهش قیمت پراید به دویست ملیون تومن باشید
سیدمهدی موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
به نام خداوند
آژانس نمی تواند برای خود صلاحیت اضافی در برجام تهیه کن!
آژانس مسئولیت نظارت بر تمام کشورهای عضو خود را دارد، اگر آژانس نقش بازرس را در برجام داشته، پس چرا خروج یکجانبه آمریکا را محکوم و بعد از آن نظارت های ذیل بندهای برجام را لغو نکرد؟
حسن خطیبی نسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
به گروسی اعتماد کردن یعنی سپردن گله میش دست گرگه
اونها هم از یک کاسه آب می خورند بهوش باشید وبا اقتدار ایران را کاملا هسته ای کنید چهل سال همراهی مردم را به یک کیسه برنج نفروشید ملت در باره شا قضاوت خواهند کرد جوری نشد که فرزندانتان را بجرم خیانت از کشور بیرون کنند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
قیمت تمام شده این تشکیلات هسته ای برای ما خیلی زیاد بوده و خیلی مردم اذیت شدند ، به نظر من اگه بمب اتمی داریم که هیچ اگه نداریم از یه هایپر مارکت های پاکستان یا کره شمالی یدونه بخریم و بجایی بترکونیم و بهشون بگیم حالا برو نردبان بیار بزار و ازش برو بالا!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
به چه خفتی افتادیم مخالفین برجام
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
خخخخ،اینم از دموکراتها،روی غربگراها سیاه شد.آمریکا هرگز تحریمها رابرنمیدارد هرگز،این مذاکرات هم همش برای امتیاز گیری مفت ومجانی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
زمانی که شوروی فروپاشید وسقوط کرد،هم بمب اتم داشت و نیروگاه اتمی می ساخت وهم موشک وبمب افکن بین قاره ای وهزارچیزه دیگه داشت ولی رفاه و عدالت اقتصادی برای مردمش نداشت،تبعیض وفساد و...بیداد می کرد و نتیجه اش شد سقوط،انسانهای به خواب رفته بیدارشویدوبه فکراقتصادوآب ونان مرد باشید،انرژی اتمی پس ازداشتن اقتصادی قوی مردمی شادباید داشت
محجوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
خانواده ها تون کجا هستن.با پول ملت ایران.
نیموری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
اگر ازنقطه b به نقطه a میاییم که تحریم لغو شود چرا به نقطهb میرویم که این همه خسارت به کشور وارد شود اقمار روسیه وچین سوریه وکره شمالی ونزوئلا هستند مسئولین وطندوست استقلال خواه دقت کنند
شاهین
|
Australia
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
یک نفر از دوستان میگفت ما نبایستی وارد این گود میشدیم ولی حالا که وارد شدیم باید بدانیم انرژی هسته ای بدون حلقه آخر قدرت چانه زنی نمی آورد حداقل کمپینگ برای حلقه آخر راه بیفتد وما تا مرحله آزمایش زیرزمینی برویم تاقدرت چانه زنی بیشتر داشته باشیم غرب نباید از بی خطر بودن ما تاقبل از لغو تحریمها اطمینان داشته باشد وبداند در مذاکره احتمالی آینده روی میز حلقه کامل خواهیم گذاشت ممنون
پاسناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
من نمی‌دونم ما نمی فهمیم شما عقب افتادهاید آخه آدم زنده وکیل و وصی لازم داره؟اصل ماجرا آمریکاست اونوقت شما اونو گذاشتید کنار معلومه فازتون چیه پاشید کاسه کوزهتونو جمع کنید بر گردید ایران کین ره که شما می وزد به ترکستان است ما رو هم کمتر اسکل کنید واسکل فرض کنید بسه دیگه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بنده راهی پیدا کردم که میشه از طریق ماینینگ بیت کوین مشکل کشور راحل کرد و میشه توان استخراج هر دستگاه ایسیک رو تا ۴/۷ برابر افزایش داد و مصرف برق رو هم به یک دوم رسوند اما اینجا به دزد ها بها میدن....
فاضلژ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
اروپاییهاهیچگاه عرضه تصمیم گیری بدون آمریکا را نداشته اند والّا قبلا برجام امضاء شده بود چرا اجرا نشد.چون از آمریکا مثل سگ می ترسند.
ابوالفضل بیرانوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بابا چرا قبول نمی کنیم که شکست خوردیم آخر رفتن با آمریکا مذاکره کردن دیگه ایران نمی تونه فشار تحریم را تحمل کنه تا همین جا هم که کشورمان دوام آورده یعنی اینکه کشور ما خیلی قوی هست و اگر کشوری دیگه بود یک ماه هم دوام نمی‌آورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
سلام: ضمن دعوت به هوشیاری و دوراندیشی تیم جدید مذاکره کننده نسبت به نقشه ها و حیله های جدید غرب، مذاکره و توافق مجدد با غرب و امریکا( اگر ایران خواستارجبران خسارت ناشی از خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و لغو قطعی و همیشگی همه انواع تحریم ها بدون مذاکره در سایر امور نشود وآمریکاهمه انواع برچسب های تحریم علیه ایران را بطور دائمی با تضمین لغو نکند و در صورت خروج مجدد تعیین خسارت در برجام گنجانده نشود)براساس عبرت ها و تجربه های تلخ تاریخی، محاسبات متقن وغیرقابل خدشه ذیل موجب حراج دادن مولفه های قدرت ، زیانبار برای اقتصاد،باج خواهی و زیاده خواهی دشمن، آب در هاون کوبیدن و باعث ممانعت در توسعه وپیشرفت کشور می گردد:
1- هدف امریکاه از مذاکره لغوکامل تحریم ها نیست بلکه ساختار آن باقی مانده وتحریم اساساً وسیله و ابزاری است برای اینکه از ایران درهمه زمینه ها ی چهار گانه ازجمله درموضوعات هسته ای،حضورمنطقه ای،موشکی و حقوق بشرامتیاز گرفته بلکه اگر بتواند پیشرفت کشور را درهمه علوم به سراشیبی سقوط بکشاند.
2- آمریکا اگر کوچکترین امتیازی به ایران بدهد با بدعهدی و بد قولی زیر تعهدات می زند و با عمل نکردن به آن ،ایران چند باره رکب خورده و بازگشت کامل کشور به برجام یعنی پس ازطی هزینه سنگین راه اندازی غنی سازی 60درصدی نابودی آن دستگاه ها وممنوعیت توسعه و تحقیقات هسته ای و عقب گرد وعقب ماندگی نسبت به کشورهای دارای علوم و فنون پیشرفته هسته ای.
3- عبرت های تاریخی معاصرمثل اعتماد دکتر مصدق به امریکا و سقوط دولت او،اعتمادو مذاکره معمر قذافی در زمینه های هسته ای ،موشکی و تجاری با امریکا وغرب ،یافتن تمام نقشه های نظامی وغیر نظامی آن و در پی آن نابودی برنامه هسته ای و موشکی لیبی و سرانجام به خاک سیاه نشاندن اقتصادلیبی و معمرقذافی توسط امریکا و اروپا ،اعتماد صدام جنایتکاربه بازرسان سازمان ملل و یافتن تمام نقشه های نظامی و غیر نظامی عراق ودادن اطلاعات آن به امریکا، نابودی موشک های عراق و پس از آن جنگ راحت امریکا و متحدانش علیه صدام و شکست او. مذاکره تحویل دیپلمات های امریکایی در لبنان در زمان مرحوم هاشمی وعدم آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا،معاهده سعد آباد مبنی بر قبول داوطلبانه تعلیق غنی سازی و پروتکل الحاقی توسط روحانی در دولت خاتمی با سه کشوراروپایی وعدم اجرای تعهد توسط آن سه کشوراروپایی و آمریکا.ومعاهده برجام مبنی برممنوعیت حدود صد نوع فناوری هسته ای ایران با1+5 خروج از برجام توسط امریکاواضافه شدن بیش از 1500 نوع تحریم قبلی وجدیدعلیه ایران .
4- اساس، انگیزه و داستان وضع تحریم ها ازطرف دشمن به طمع فشارهمه جانبه برملت و دولت از طریق گشودن باب مذاکره بوده و انگیزه و هدف نهایی مذاکره هم از طرف غرب راهی برای به حراج دادن مولفه های قدرت ایران یکی پس از دیگری از طریق برجام 1(هسته ای) برجام 2(حضور منطقه ای) برجام 3(قدرت موشکی) برجام 4 ( حقوق بشر)و زیاده خواهی ،جری شدن دشمن و باج خواهی های مضاعف از کشورو مردم ودر ادامه همه اهرم های قدرت را در ایران نابود کرده و تغییر رفتار نظام و در نهایت تقییر رژیم و تجزیه کشور و اجرای طرح خاورمیانه جدید یعنی تجزیه کشورهای منطقه واز بین بردن قدرت کشور ها و غارت منابع آن است.
5- غرب صرفاً با تله وحیله مذاکره می تواند اهرم های حیاتی قدرت را با نیرنگ از ایران بگیرد درصورتیکه بجز مذاکره هیچ راهی برای به زیر کشیدن قدرت ایران ندارد مانند ممنوعیت صد نوع فناوری هسته ای در برجام وموارد ذکر شده بند های این موارد.
6- با عنایت به اینکه انرژی هسته ای در بسیاری از حوزه ها و طیف وسیعی از صنایع کاربرد علمی و صنعتی دارد ازجمله انرژی های تجدید پذیر، تولید برق هسته ای، تولید باصرفه پیشران ها و باطری های اتمی برای کشتی ها،شیرین کردن پاک آب های خلیج فارس و انتقال آن به فلات خشک ایران و در پی آن ایجاد رونق کشاورزی و صنعتی ، کاربرد انرژی هسته ای در علوم پزشکی و رادیو دارو ،گداخت ،کوانتوم و حوزه های کشاورزی ،صنعتی و ... مذاکره با غرب باعث محدویت و عدم صنعتی سازی در اکثر این حوزه ها گردیده و موجب زیان آشکار و محدودیت گسترده برای توسعه و پیشرفت کشور می گردد.
7- به دلیل عدم لغو کامل همه تحریم ها از طرف غرب و با بدعهدی احتمالی امریکا و اروپا پس از مدتی برگشت دوباره تحریم ها،اقتصاد و معیشت مردم به لحاظ وابستگی به تحریم ها و شرطی شدن در مقابل آن بسیار ضربه پذیر وآسیب زا می شود.
8- درصورت بازگشت به برجام وعضویت در آن از طرف آمریکا، به هر بهانه ای دوباره می تواند از مکانیزم ماشه یا همان اسنب بک استفاده کرده وتحریم ها را ازطریق قطعنامه های شورای امنیت به بکباره برگرداندوایران را ذیل بند 7 منشور ملل متحد ببرد.
9- مشکلات اقتصادی به هیچ وجه با مذاکره قابل حل نیست زیرا ساختار کلی وپایه اصلی تحریم ها همچنان حفظ شده وآمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و آنرا بطور کامل لغو نمی کند زیرا هر تحریمی و یا بیشتر آن بابرچسب های چهار گانه هسته ای ، موشکی ،حضور منطقه ای ایران و حقوق بشراست.اگرغرب و امریکا یک موضوع از تحریم یعنی هسته ای را بردارند سایر برچسب های تحریم باقی می ماند و این یعنی لغو تحریم ها کاملاً بی خاصیت و دروغ بوده وایران در گرداب،تله و دور بی حاصل موضوعات متعدد تحریم و مذاکره برای باج دادن فاجعه بارسایراهرم های قدرت یکی پس از دیگری قرار می گیرد.
10- خدای نخواسته در صورت مذاکره موشکی و مذاکره حضور منطقه ای ایران برای کمک به محور مقاومت جهت جنگ با داعش و ترروریست و در صورت امتیاز دادن این موضوع و در پی آن به باد دادن توان موشکی ،قدرت دفاعی و منطقه ای کشور، امریکا ، اروپا و حتی کشورهای مثل عربستان و اسرائیل می توانند امنیت ایران را نابود کرده وکشور و ملت رامثل لقمه ای چرب برای خود،غارت و تجزیه کرده یا داعش و سایرگروهای تروریستی خون آشام را به جان،مال و ناموس ملت بیاندازند.
11- در صورت عدم لغو تحریم ایسا ( ممنوعیت سرمایه گذاری خارجی درایران) وتحریم یوترن( گردش مالی آزاد ایران از طریق دلار باجهان) که متاسفانه هیچکدام در برجام توسط تیم منفعل مذاکره کننده قبلی ایرانی آقایان ظریف و عراقچی تحت فرمان روحانی، از امریکا درخواست لغو نشده است .برداشتن تحریم ها بدون لغو این دو بی معنی، همراه با فریب ،مضحک و بی خاصیت است .
12- با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها:ایجاد فشار به اروپا ازطریق آزاد کردن مزر ها و انتقال سیل مهاجرین به اروپا،استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و بدلیل عدم رقابت پذیری باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ، تدوین برنامه چهار ساله آبخیزداری و آبخوان داری برای تولید بیش از 400میلیون تن کالاهای کشاورزی)،شناسایی آموزش و نصب رایزن کارامد و امین اقتصادی حداقل به تعداد 100نفردرکشورهای همسایه ،همسو و غیر همسوبرای جهش صادرات ،برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، با توجه به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بازار 3میلیارد نفری در کشور های عضو این سازمان هدف گذاری4 ساله برای جهش صادرات از 11 میلیارددلار کنونی به کشورهای عضواین سازمان به حدود50 میلیارد دلار صادرات ،حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی از طریق تاسیس انبوه پترو پالایشگاها و پالایشگاه در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خریدو فروش سکه و ارز، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ،تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن از طریق کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای ذی نفع، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن توسط دولت بی تدبیر، شیفته و تشنه مذاکره با آمریکاوغربگرای روحانی، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد.
متاسفانه تحلیل های کارشناسی رادر قالب کامنت پخش نمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
این بازی است و تنها سودش برای دلال های دو طرف است تحریم ها برداشته نمیشود چرا که اگر برداشته شود همانند قطع نامه ۵۹۸ که در ایران آقازاده ها و وزرا پدر طرف مقابل سناتورها و دولتی هایی که تجارت میکنند ورشکست و ضرر میکنند فقط بازی است و هزینه این بازی از جیب ملت سودش به جیب آقازاده‌ها
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
فکر کن یک درصد توافق بشه اصلا چنین چیزی پیش نخواهد اومد اینا هم بازی و سیاست کثیف هست که مردم دارن میبینن توافق پیش نمیاد شکی توش نیست یاعلی ع
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
متن دو سند چیست ؟
مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
هییت ایرانی تمام امال وارزوهایش را به خواست روسیه وچین گره نزند .
منافع هردو ابرقدرت . در عدم ارتباط ما با دنیا وامریکاست .
لطفا حواستان به این موضوع باشد .
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
اهمیتی نداره چکارمیکنیدچون درهرحالت وضعیت ملت ایران باشماهمینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
آقاایون شکم گرسنه مگه هسته ای مبشه
بابا مردم ایران نیاز به توافق داره اونا در رفاه هستند
اینقدر چوب لای چرخ توافق نندازید . بدون شرط تموم کنید مردم دیگه تحمل گرونی ندارند آماده انفجار هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
از روی شکم سیری میرن سند ارایه میدن بابا جمع کنید مردم آخر خط رسبده عرضه دارید بدون توافق دلار را بیاریید گرونی را حل کنید
بسه مگه چقدر عمر دارید نسل جدید هم نداریم نسل کشی با گرانی راه افتاده
بس کنید
توافق کنید بخاطر خدا و مردم
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
حق ماموریت فکر کنم برای کارمند عادی 100دلاره؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
بنظرتون اگه ایران بمبو بسازه چی میشه کشور و مردم هزینشو دادن باید قدرت اتمی بشه و بمونه برای نسلهای بعدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
این روسیاه وچین منافق درچینش میزها اون ور آبند درسخنگویی برای حفظ منافع خود وخر کردن مااین ور آبند!!!عجب رویی دارند این ها...!!!!!!!
محمد حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
درود بر آمریکا که حرفش یکی هست، نه مثل چین و روسیه که نامرد هستند
جواد روانبخش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
اگه کسی دو بار مارو فریب بده باید خودمان را ملامت کنیم یکی دو باره بیاد قرارداد رو پاره کنه ؟ آنوقت چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
چهل نفر هیئت مذاکره کننده هیچ کدام اختیاری ندارند باید باتهران هماهنگ کنند
جسبنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
درست شده مثل زمان جلیلی مذاکرات بی نتیجه و کوبیدن میخ بر آهن . چرا از اول دو سند را اعلام نکردید که اینهمه لشگر کشی هم لازم نبود چهل نفر را بردید که چی را ثابت کنید فکر کردید جنگ تن به تن هست. موضوع اصلی آمریکا هست و شما حتی حاظر به گفتگو هم نیستید و با واسطه چین و روسيه که خودشان از کاسبان تحریم هستند صحبت می‌کنید. مذاکره یعنی تعامل دو طرفه و تعدیل خواسته های دو طرف برای رسیدن به نتیجه. ولی اگر بخواهید فقط حرف خودتان را به کرسی بنشانید مطمن باشید مثل هیجده سال گذشته هیچ نتیجه ای حاصل نمیشد. فراموش کردید ما تحریم شده ایم نه ِآمریکا مردم ما با فقر و تورم و بدبختی سر میکنند نه مردم آمریکا. ولی خوب شکم سیر از گرسنه خبر ندارد و مثل بقیه کارهای شما کلا مردم فراموش شده اند. اگر واقعا به مردم احترام قائل هستید یکبار رفراندوم بگذارید و نظر مردم هر جه بود تا آخر ادامه دهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
به خدا قسم اگه روحانی ده نفر میفرستاد این فرشتگان زمینی میگفتند پول بی زبون این مردم رو آتش زده واینها برای عیاشی رفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
جالبه،عنان اختیارمونو دایم دست روسیه وپوتین که بگفته صریح ظریف درتمام زمینه ها ازسوریه گرفته تا مذاکرات هسته ای تا ساخت نیروگاه بوشهر،تا زدوبند بااسراییل تا بلعیدن دریای خزرتا.....فقط به ایران خیانت کردن ،
اگرتحریم نبود، اختلاس وچپاول وفساد خواص هم نبود برای همینه که، کاسبان تحریم وخواص رانتخوار باتمام توانشون بدنبال تداوم تحریمها هستند
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
خداقوت به فرزندان ایران زمین در عرصه سیاسی ومذاکرات
خداوند یار ویاورتان موفق باشید ان شاءالله
عزیزان ایران از دولت قبل وارد مذاکره شده واگه یکجانبه بیرون بیادتمام آنچه درموردش داره مداکره میشه بر علیه ایران میشه وایران الان مجبوره مذاکره کنه اما باقوت وعزت مندانه نه ذلیلانه مثل دولت قبل که این مشکلات پیش آمده به دلیل ضعف دیپلماسی بوده
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
ناشناسی که با پرچم کشور دیگه اومدی اظهار نظر میکنی لطفا حرف نزن و قبل از اینکه اسم حاج قاسم رو بیاری دهنت آب بکش بعد اسم حاج قاسم رو بیار تو زیر پرچم غریبه هستی لطفاً از مردم صحبت نکن هرچی هست به خودمون مربوطه و تو وطن فروش از ترس رفتی آور آب داری زر زر می‌کنی
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
اقا موشک هوا کنید زود بیان توافق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
آمریکا که اصل کاری است
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
آخه هسته ای بدرد عمه من میخوره .... ملتو به فنا دادید به هیچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
ماشالا،چقدر دانشمند داریم ،وهمه صاحب نظر ،فکر کنم هیچ کدام قبل از انقلاب را ندیده اید ،حتی بزرگترها تونم براتون تعریف نکرده اند اگر آن از آن روزها خبر داشتید اینگونه نظر نمیدادید ،دیگه اینکه چه تحریمی ،چرا پس هر کی دستش میرسه کلی اختلاس وکلاه برداری میکنه وراحت میره اونور،ویا اینهمه میرن مسافرت وخوشگذرانی اگه تحریم هست ومردم بد بختند پس باید این برنامه ها باید نباشه پس نتیجه می گیریم تحریم هه ملت رو فلج نکرده بلکه زیاده خواهی وخیانت هموطنان خائن وخارج نشینان دزد باعث گرفتاری مردم شده ،لطفا کمی تاریخ بخوانید یا پای صحبتهای پیرمردانی که اگاهند بنشینید وکمی تفکر کنید الکی نظر ندید،چرافکر میکنید امریکا واروپا دلسوز ما هستند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
وب گردی