بازدید 16010
کیوسک بین الملل تابناک
ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی، هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین، استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه، سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس و درگیری مرزی مجدد میان اتیوپی و سودان از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۹۰۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴ 30 November 2021

ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی/ هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین/ استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه/ سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس

کیوسک بین الملل تابناک: ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی، هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین، استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه، سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس و درگیری مرزی مجدد میان اتیوپی و سودان از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی

وبسایت عربی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (تی آر تی) در گزارشی به ادعای امارات متحده عربی در خصوص جزایر بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک پرداخت و مدعی شد که ایران در ۵۰ سال پیش این جزایر را متعلق به امارات بود به کنترل خود در آورده است.

در تیتر این گزارش آمده است: «ابوموسی و تنب کوچک و تنب بزرگ..جزایر اماراتی که ایران ۵۰ سال پیش بر آن‌ها مسلط شد.»

تی آرتی همچنین بارها در این گزارش از لفظ جعلی «خ.ل.ی.ج ع.ر.ب.ی» استفاده کرده و مدعی شده است که چون پس از خروج انگلیس از خلیج فارس، هیچ قدرت نظامی بزرگی در این منطقه وجود نداشت، ایران از فرصت استفاده کرده و سه جزیره را به کنترل خود در آورد.

نکته قابل توجه اینکه این رسانه دولتی ترکیه، اذعان کرده که ورود نیروهای ایرانی به سه جزیره دو روز قبل از تأسیس کشور امارات متحده عربی صورت گرفته است. یعنی اصولا در آن زمان کشوری به نام امارات وجود خارجی نداشت.

ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی/ هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین/ استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه/ سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس

تی آرتی همچنین نوشته است که ایران تاکنون به درخواست‌های امارات و تلاش‌های بین‌المللی برای میانجیگیری بی اعتنا بوده است. این ادعا در حالی است مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند حاضرند در گفت‌و‌گو با طرف اماراتی سوءتفاهمات را برطرف کنند، اما هیچ کشوری بر سر خاک خود با کشور دیگری مذاکره نمی‌کند و حاکمیت ایران بر سه جزایر یادشده خدشه‌ناپذیر و غیر قابل گفت‌و‌گو است.

گزارش شبکه ملی ترکیه در حالی است که روابط ترکیه و امارات در ماههای اخیر پس از سال‌ها تنش رو به بهبودی رفته و «محمد بن زاید» در سوم آذر ماه با سفر به ترکیه با اردوغان دیدار کرد. رئیس‌جمهور ترکیه نیز اعلام کرده است که در ماه فوریه سال آتی میلادی قصد سفر به امارات را دارد.

هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین

آلمان روز سه‌شنبه بر حمایت مستحکم ناتو از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در بحبوحه افزایش حضور نظامی روسیه در امتداد مرزهای اوکراین تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری «هابر ترک» «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان روز سه‌شنبه پیش از نشست وزرای خارجه ناتو در شهر «ریگا»، در لتونی به خبرنگاران گفت که فعالیت‌های نظامی روسیه مایه نگرانی شدید متحدان است.

او گفت: «ما امروز دوباره با دقت به وضعیت نگاه خواهیم کرد و با هم پیام بدون ابهامی را به دولت روسیه ارسال خواهیم کرد. حمایت ناتو از اوکراین بی‌وقفه است، استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور قابل مذاکره نیست. روسیه باید بهای گزافی را برای هر شکلی از تجاوز بپردازد.»

ماس در ادامه از مسکو خواست از هرگونه اقدامی که می‌تواند تنش‌ها را در منطقه تشدید کند، خودداری ورزد و خواستار گفت‌‌وگو برای کاهش تنش‌ها شد.

رسانه‌ها پیشتر گزارش دادند که دولت ایالات متحده به طور رسمی به متحدان خود در ناتو هشدار داده که روسیه احتمالاً در حال برنامه ریزی برای تهاجم دیگر به اوکراین است.

ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی/ هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین/ استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه/ سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس

این در حالی است که «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین در روزهای گذشته این اتهامات را رد کرد و گفت: «روسیه به کسی حمله نمی‌کند، هیچ برنامه تهاجمی ندارد.»

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز به تازگی گفت، این اوکراین است که می‌خواهد منطقه خودمختار «دونباس» را با زور تصاحب کند. سخنگوی وزارت اخارجه روسیه با اشاره به نگران کننده بودن اوضاع در مناطق شرق اوکراین گفت: «افراد خیره‌سر در رژیم کی‌یف ظاهراً احساس مصونیت کامل کرده و به راه‌حل نظامی برای حل بحران داخلی اوکراین تمایل دارند».

پیش از این نیز مسکو به واشنگتن هشدار داده بود که تحویل تسلیحات مرگبار به اوکراین، امید برای رسیدن به صلح در دونباس را کمرنگ می‌کند.

دولت آمریکا به بهانه افزایش فعالیت‌های نظامی روسیه و تقویت قدرت تدافعی و رزمی اوکراین، اعلام کرده که کمک ۶۰ میلیون دلاری به این کشور ارائه می‌دهد. ایالات متحده بعد از الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و وقوع درگیری‌ها در منطقه خودمختار دونباس در شرق اوکراین، به بزرگترین تأمین‌کننده تسلیحات و تجهیزات نظامی برای کی‌یف تبدیل شده است.

استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه

وزیر دفاع یونان روز سه شنبه از استقرار قوای فرانسه در یونان در صورت حمله محتمل ترکیه و بررسی اعزام گروهی از نیروهای یونان به منطقه ساحل در غرب آفریقا به دنبال تقاضای پاریس خبر داد.

به نوشته وبگاه «کیپ تاکینگ گریس» «نیکوس پاناگیوتوپولوس» وزیر دفاع یونان با اشاره به توافقنامه دفاعی یونان و فرانسه تاکید کرد: «در صورتی که ترکیه بخواهد حمله کند و ما از فرانسه کمک بخواهیم، ​​نیروهای فرانسوی آنجا خواهند بود، آنها باید آنجا باشند.»

پاناگیوتوپولوس فاش کرد که سران سیاسی و نظامی کشور در حال بررسی اعزام گروهی از نیروهای مسلح به منطقه ساحل در غرب آفریقا برای کمک به نیروهای فرانسوی در مبارزه‌ با گروه‌های تروریستی است. استقرار نیروها در چارچوب توافقنامه همکاری دفاعی یونان و فرانسه است که شامل خرید ناوچه فرانسوی «بلهارا» نیز می‌شود.

ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی/ هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین/ استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه/ سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس

وزیر دفاع یونان درباره مزایای این توافق به جز خرید ناوچه تاکید کرد که کمک‌های دفاعی در صورت حمله از سوی کشور ثالث، از سوی هر دو طرف در این توافق لحاظ شده است.

پاناگیوتوپولوس تاکید کرد: «اگر ترکیه بخواهد حمله کند و ما بر اساس قرارداد نظامی که امضا کرده‌ایم از فرانسه کمک بخواهیم، ​​نیروهای فرانسوی آنجا خواهند بود.»

وزیر دفاع یونان در پاسخ به این سئوال که آیا برای کمک فرانسوی‌ها به یونان، آتن نیز باید به ساحل نیرو اعزام کرده باشد، خاطرنشان کرد، اگرچه لازم نیست، اما از طرف فرانسوی درخواست شده و ما باید کمک کنیم.

وزیر دفاع یونان افزود؛ اینها مستشاران نظامی نیستند، ما قبلاً در منطقه چنین مستشارانی داشتیم، این‌ها پرسنل رسمی نیروهای مسلح هستند.

فرانسه به تازگی در سیگنالی تهدید آمیز به ترکیه، یک فروند ناو خود را عازم دریای مدیترانه و سواحل قبرس کرده است. فرانسه ناو موشک انداز«آورگن» خود را در قبرس مستقر کرده و این پیام را به آنکارا ارسال می‌کند که پاریس به شرکای قبرسی و یونانی خود در مناقشه جاری منطقه اقتصادی انحصاری دریایی (EEZ) متعهد است.

«پل مرویو دی ویگنو» ناخدای این کشتی جنگی به خبرنگاران گفت: «این استقرار نشان می‌دهد که فرانسه چقدر این بخش از دریای مدیترانه را مهم می‌داند.»

وی گفت که این کشتی جنگی از هم اکنون تا ژانویه در منطقه مستقر خواهد شد و اطلاعات جمع آوری خواهد کرد تانشان دهد احترام به قوانین بین المللی و به ویژه آزادی کشتیرانی در این منطقه برای پاریس اهمیت دارد.

پاریس به طور منظم کشتی‌های جنگی خود از جمله ناو هواپیمابر «شارل دوگل» را در منطقه مستقر کرده است و نیکوزیا به نیروی هوایی و نیروی دریایی فرانسه اجازه می‌دهد از پایگاه هوایی و تاسیسات بندری آن استفاده کنند.

فرانسه، اتحادیه اروپا و ایالات متحده به طور کلی از یونان و قبرس در طول مناقشه حمایت کرده‌اند و ترکیه را به دلیل فعالیت‌های حفاری غیرمجاز و انعطاف نظامی تحریم کرده‌اند. در این بین، دولت فرانسه به‌ویژه از آتن و نیکوزیا حمایت و بر لزوم دفاع از حاکمیت کشورهای اتحادیه اروپا از بعد دیپلماتیک و نظامی تاکید می‌کند.

سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس

شبکه العربیه عربستان سعودی امروز(سه شنبه) به نقل از یک منبع آگاه نوشت که رئیس جمهوری فرانسه روزهای سوم و چهارم دسامبر(۱۲ و ۱۳ آذر) به کشورهای عربستان، قطر و امارات سفر می‌کند.

العربیه بدون اشاره به نام این منبع افزود:کاهش تنش و درگیری در منطقه یکی از محور مذاکرات «امانوئل مکرون» با مقامات کشورهای یاد شده از جمله «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان است.

این شبکه عربستان سعودی اضافه کرد که بحث و بررسی در باره برنامه هسته‌ای ایران و وضعیت عراق و یمن از دیگر موضوعات مورد نظر رئیس جمهوری فرانسه درسفر به کشورهای منطقه خلیج فارس است.

ادعای مضحک شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی/ هشدار آلمان به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین/ استقرار نظامیان فرانسه در یونان در صورت حمله احتمالی ترکیه/ سفر امانوئل مکرون به منطقه خلیج فارس

العربیه به نقل از منبع یاد شده افزود که در مذاکرات میان «مکرون» و «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان، کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و به پرونده هسته‌ای ایران و وضعیت عراق و یمن پرداخته خواهد شد.

پیش از این نیز کاخ الیزه در ۲۶ نوامبر (پنج آذر) از سفر «امانوئل مکرون» به کشورهای حاشیه خلیج فارس در ماه آینده میلادی (دسامبر) خبر داده بود.

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از شرکای راهبری فرانسه در منطقه هستند و با پاریس روابط سیاسی و اقتصادی بالایی دارند.

«نایف الحجرف» دبیر کل شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس در اکتبر گذشته توسعه روابط این کشورها و فرانسه برای تامین منافع مشترک و تقویت امنیت و ثبات منطقه را با اهمیت دانست.

درگیری مرزی مجدد میان اتیوپی و سودان

منبعی در سودان اعلام کرد، پس از اینکه مناطق مرزی در معرض حمله توپخانه‌ای اتیوپی قرار گرفت، ازتش سودان در پاسخ به این حمله، امروز (سه شنبه) مرزهای شرقی را هدف قرار داد.

به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، این منبع اعلام کرد، این درگیری‌ها صبح امروز صورت گرفت و تلفات جانی به دنبال نداشته‌اند.

درگیری‌های میان نیروهای دو ارتش سودان و اتیوپی در منطقه «برکه نورین» در «الفشقه» کوچک، دوباره ازسرگرفته شد.

تجهیزات نظامی نیروهای اتیوپی و گروه‌های هم‌پیمان آن وارد منطقه «خور حمر» شدند.

درگیری‌های مسلحانه بین دو طرف در منطقه مرزی «برکه نورین» روز شنبه به وقوع پیوست و این درگیری‌ها تلفاتی را به دنبال داشته است.

مرزهای سودان و اتیوپی شاهد تنش است و گاهی اوقات به درگیری‌های مسلحانه میان ارتش سودان و شبه نظامیان اتیوپی تبدیل می‌شود. ‌

ارتش سودان پیشتر از کشته شدن شش نظامی سودانی در نتیجه حمله ارتش اتیوپی در منطقه مرزی «الفشقه» خبر داد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
وقتش شده تورکیه به دو کشور ترکستان و کردستان تجزیه بشه.
محسن
|
Belgium
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
مثلا اگر روسیه به اکراین حمله کند المان چه کاری می تواند انجام دهد ؟تنها می توانند سلاح برایشان ارسال کند که امریکا قبلا انجام می داد...ولی اگر اقتصادی تحریم کنند ان هم گاز را ببندت کافیه.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
این انفعال ایران دربرابر کشور جعلی ترکیه زیادی پرروشون کرده....
محسن
|
Belgium
|
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
چشمان ترکیه دنبال جزایر اطراف کشورش است چون تمام این جزایر مال یونان است و از نظر سیاسی و اقتصادی و امنیتی بسیار مهم هستند این مخصوص اردوغان نیست بلکه تمام حزبهای ترکیه با هم همنظر هستند،اگر ترکیه همین جزایر را بگیرد و نگهدارد نقشه جغرافیای چگونه خواهد شد ؟مدیترانه بین یونان و ترکیه نصف خواهد شد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
نمیدونم سیاسیون ما کی میخوان بفهمن که ترکیه دشمن ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
اردوغان قاتل کردهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
کلوخ‌انداز را پاداش، سنگ است.
وقتی رسانه‌های رسمی‌ ما، چنین تاریخ، فرهنگ و جامعه‌ی ترکیه را به سخره می‌گیرند، انتظار «فدایت شوم»، نباید داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
شبکه دولتی ترکیه و ادعای جزایر ایرانی: دیپلماسی عزت مندانه را اینجا باید محک زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
رساله بی تحرک ملی می تواند برنامه ای در مورد قبرس شمالی توسط ترکیه بسازد
ایرانی
|
United States
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
ایران باید کاری کند که شبکه جیره خوار ترکیه ای به التماس بیافتد. اگر این کار را نکنید. مطمن باش که موجی از شبکه ها و روزنامه ها علیه ایران شروع میشود. کاری کنید که هیچ روزنامه یا شبکه تلویزیونی جرات تجاوز به حریم مقدس ایران را نکند.
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
وقتی اب سربالا بره قورباغه ابو عطا میخونه! ترکیه که خودش بر خرابه های تمدنهای قدیم بنا شده و هیچ ریشه بنام ترکیه نداره هر روز ادعاها جعلی بنا میکنه.دلیلش هم ضعف و خارج شدن از مدار ایرانی حاکمان هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
مضحکتر انست که با وجود ده ها جزیره در دریای مدیترانه،یکی هم مال ترکیه نیست و حتی جزایری با 10 کیلومتر فاصله با خاک ترکیه اما مالکیت انها متعلق به یونان است.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
یونان و فرانسه علط زیادی نکنند ترکیه تنها نیست
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
وبسایت عربی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (تی آر تی) در گزارشی به ادعای امارات متحده عربی در خصوص جزایر بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک پرداخت و مدعی شد که ایران در ۵۰ سال پیش این جزایر را متعلق به امارات بود به کنترل خود در آورده است
قابل توجه تلویزیون دولتی ترکیه: شرق ترکیه سرزمین کردستان را شما ۵۰۰ سال پیش از سرزمین مادری ایران جدا کردید و اگر ما سه جزیره را به امارات هدیه کنیم آیا شما حاضرید سرزمین ما را پس بدهید. پس لطفا اول فکر کنید و بعد حرف بزنید.
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
هر جا کرد است آنجا سرزمین ایران است، شرق ترکیه، شمال عراق، شمال سوریه.
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
ترکیه اول جواب نسل کشی ارامنه را بدهد و اشغال عراق و سوریه و بقیه.
ترکیه یادش رفت بگه بحرین خاک ایران هست و باید به ایران عودت داده شود.
sdn
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
مطبوعات ایران باید ضمن حمایت از قبرس و یونان اشغالگری ترکیه را رسانه ای کنند.
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
همين كه ادعا كرده 50 سال پيش كشوري به نام امارات وجود نداشته خود كافيست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
مطمئن باشید که ترکیه هرگز از ایران قوی و دارای روابط خوب و دوستانه با همسایگانه و دیگر کشورها و حل برجام خوشحال نمی شود و از هر فرصت و ابزاری برای ایجاد اختلاف استفاده می کند البته انچه مهم است اینکه "هیچ کشوری بر سر خاک خود با کشور دیگری مذاکره نمی‌کند" چه بخواهند با ما رابطه داشته باشند چه نخواهند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
ترکیه خودش اشغالگر هست اول بیاد اراضی که در شمال غرب ایران در منطقه قره سو (منطقه حایل بین ایران و ارمنستان )که بواسطه وطن فروشی خاندان ملعون پهلوی از ایران غصب کرد پس بدهد بعد در مورد مسائلی که بهش مربوط نیست نظر بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
ترکیه یه پولی از امارات گرفت و سریع چرخید اون وری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
در زمان رضا شاه یک نوار باریکه ای حدود ۱۵ کیلومتر در ابتدای رود ارس از سمت غربی تحت عنوان منطقه قره سو به ترکیه ای ها متاسفانه تحویل داده شد که این محل همان پا گیری ترکیه ای ها در مرز مشترک زمینی با نخجوان وشروع دردسر های ایران؛بی زحمت شبکه آر تی آرکمی سواد خود را افزایش وراجع به این موضوع هم صحبتی بکند .فکر کنم زمان عودت گرفتن این منطقه رسیده البته اگه روزنامه کیهان اجازه بفرمایند.بی زحمت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
ترکیه از خانه عنکبوت سست تر است کردستان ارمنستان غربی قبرس و....چرا اینقد مماشات میکنید؟
شایان
|
United States
|
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
ایران کشور بزرگی چون بحرین را ازدست داد و در عوض تنب بزرگ کوچک را تحویل گرفت و این هدیه انگلیسی‌ها به شاه بود
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
ازکامنتهامشخص است که چقدرلابی ونوکرارمنستان وارامنه درسایت تابناک فعالند چون هیچ ندیدیم که کامنتی برعلیه نسل کشی آذری هاتوسط ارامنه متجاوزمنتشرشودوازآن گذشته هیچ ایرانی پاک نهادی وهیچ مسلمانی دربرابرارامنه متجاوزبخاک آذربایجان طرف ارمنستان وحامی ارامنه نمیشودکه برعلیه ترکیه حامی همکیشانمان دردنیا نظربگذاردوکامنت بدهد اگر اول خودمان رااصلاح کنیم همه چیزدرست میشودمشروط براینکه دوست راازدشمن وسره راازناسره تشخیص دهیم هرچندآنان که باید بفهمندمیفهمند ارامنه هم شعورهمه رادرحدخودمیدانند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه پنجمین سالگرد پلاسکو