بازدید 28587
آخرین تحولات خاورمیانه
طرح روسیه برای ایجاد توافق بین ایران و عربستان، آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه، سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران، تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس و استقبال آمریکا از اقدام استرالیا ضد حزب‌الله لبنان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۸۹۹۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰ 27 November 2021

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان/ آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه/ سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران/ تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: طرح روسیه برای ایجاد توافق بین ایران و عربستان، آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه، سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران، تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس و استقبال آمریکا از اقدام استرالیا ضد حزب‌الله لبنان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان

یک رسانه آمریکایی مدعی شده روسیه در تلاش است باعث حصول توافق میان ایران و عربستان سعودی در قالب یک توافقنامه امنیتی خلیج فارس شود.

طبق نوشته «نیوزویک» تلاش روسیه در قالب ابتکاری به نام «برنامه امنیت جمعی در خلیج فارس» صورت می‌گیرد. مسکو سال ۲۰۱۹ این طرح را به‌روزرسانی و ارائه کرد.

نیوزویک نوشته دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا مخالفتی با این طرح ندارد و مسکو، این را فرصتی برای پیشبرد آن بر اساس زمینه‌های مشترک با آمریکا می‌داند.

«ویتالی ناومکین»، از پژوهشگرانی که در تدوین «برنامه امنیت جمعی در خلیج فارس» هم نقش داشته و در حال حاضر ریاست «موسسه مطالعات شرق‌شناسی در موسسه علوم روسیه» را به عهده دارد، درباره منافع مشترک آمریکا و روسیه در پیشبرد این طرح می‌گوید: «ما یک تهدید مشترک داریم و آن تهدید جنگ است. نه ایالات متحده و نه روسیه، هیچ یک علاقه‌ای به این جنگ ندارند.»

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان/ آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه/ سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران/ تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ـ که اشاره‌ای به نام او نشده ـ به نیوزویک گفت: «ما آماده‌ایم همزمان با مخالفت با آن دسته از سیاست‌های روسیه که ضدمنافع آمریکاست، با مسکو در زمینه‌هایی که دو طرف منافع مشترک دارند همکاری کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرد: «همزمان ما با متحدانمان در خلیج [فارس] در خصوص مسائل مربوط به امنیت ملی آمریکا، مبارزه با تروریسم، همکاری‌های دفاعی و امنیت منطقه در تماس و رایزنی نزدیک هستیم.»

ناومکین در راستای تلاش‌ها برای پیشبرد طرح روسیه به تازگی میزبانی نشستی پشت درهای بسته با حضور کارشناسان روسیه‌ای بود. او می‌گوید: هدف این همایش، آغاز کردن یک طرح گام به گام برای حرکت به سمت ایجاد مکانیسمی جدید جهت برقراری امنیت در خلیج فارس است.

یکی از محورهای اصلی برنامه امنیت جمعی در خلیج فارس، راه‌اندازی سازوکاری قوی برای تنش‌زدایی میان کشورهای حاشیه خلیج فارس از طریق تدابیراعتمادساز نظیر مردود دانستن اقدامات نظامی و احترام به مسائل داخلی است.

آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، قرار است مذاکرات میان اعضای طالبان با نمایندگان آمریکا و اروپا از امروز شنبه در شهر دوحه قطر آغاز شود.

به گزارش طلوع نیوز، گروه طالبان اعلام کرده است که یک هیأت به رهبری سرپرست وزارت خارجه کابینه موقت به قطر سفر کرده و قرار است با نمایندگان آمریکا و اتحادیه‌ اروپا دیدار و گفت‌ وگو کند.

در میان هیأت اعزامی طالبان، مقام‌هایی از وزارت‌های بهداشت، معارف، مالی و نمایندگانی از بانک مرکزی و ریاست امنیت ملی افغانستان حضور دارند.

احمد الله وثیق، معاون سخنگوی طالبان در این باره گفت: این مذاکرات باید آغاز روابط معنی‌دار دیپلماتیک با افغان‌ها باشد و به تعهداتی که در این رابطه قید می شود، عمل و رسیدگی شود.

با انتشار آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا، وزارت خارجه پاکستان با استقبال از این اقدام تأکید کرد که جامعه‌ جهانی باید با طالبان تعامل کند.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، گفت: پیام ما روشن است، اشتباهات گذشته نباید تکرار شود و نباید افغانستان تنها گذاشته شود. بحران‌های بشری و فروپاشی اقتصادی افغانستان تاثیرات بزرگی بر جهان خواهد داشت؛ بنابراین، جامعه جهانی باید به دلیل مهار بحران بشری، هدف‌های مشترک در زمینه صلح، امنیت و ثبات به گونه مثبت با افغانستان در تعامل باشد.

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان/ آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه/ سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران/ تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

همزمان با آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا در دوحه، قرار است نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره افغانستان برگزار شود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که هفته‌ آینده بیست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری در اروپا برگزار می‌شود که اوضاع افغانستان هم جزو دستور جلسه این نشست خواهد بود.

ماریا زاخاروا گفت: در دوم دسامبر (۱۱ آذر) سرگئی لاوروف وزیر خارجه در بیست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری در استکهلم شرکت خواهد کرد و آنها در آنجا درباره نتایج و فعالیت‌های این نهاد در بخش‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی، مسائل محیط زیستی و امنیت بشری باهم رایزنی خواهند کرد. حل مشکلات منازعات منطقه و پیشرفت اوضاع در افغانستان نیز بخشی از دستور جلسه این نشست خواهد بود.

سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران 

یک رسانه صهیونیستی گزارش داده «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی «در آینده نزدیک» برای رایزنی درباره ایران به واشنگتن سفر خواهد کرد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با استناد به آنچه گزارش اطلاعاتی دولت انگلیس خوانده شده، مدعی گشته که ایران یک ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.

رژیم صهیونیستی که تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا محسوب می‌شود، در سال‌های گذشته بارها زمان‌بندی‌های مختلف و متناقضی درباره دستیابی ایران به «بمب هسته‌ای» مطرح کرده است.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شده، اطلاعات مندرج در گزارش اطلاعاتی دولت انگلیس قبلا تنها به مقام‌های اطلاعاتی کشورهای غربی ارائه شده اما اکنون علنی منتشر شده است.

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان/ آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه/ سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران/ تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

این ادعا در حالی مطرح شده که نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چند روز پیش مدعی شده بود، ایران پنج سال با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته، ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ یکجانبه از این توافق خارج شد.

تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

پارلمان انگلیس روز جمعه با تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین موافقت کرد.

با موافقت پارلمان انگلیس، حماس رسما به عنوان سازمانی تروریستی در این کشور شناخته می‌شود و تمام فعالیت‌های این جنبش در انگلیس ممنوع خواهد بود.

وزارت کشور انگلیس اعلام کرد اعضای حماس و کسانی که در راستای حمایت از این جنبش فعالیت کنند، ممکن است با مجازات زندان تا چهارده سال مواجه شوند.

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان/ آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه/ سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران/ تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

هفته پیش بود که دولت انگلیس در ادامه سیاست ضد فلسطینی و حامی رژیم صهیونیستی خود، تمام جنبش مقاومت اسلامی فسطین (حماس) را تروریستی اعلام کرد. «پریتی پاتل» وزیر کشور انگلیس خبر داد که به دستور وی، هرگونه فعالیت گروه حماس در انگلیس را ممنوع کرده است.

پاتل در بیانیه‌ای گفت: «حماس از قابلیت‌های تروریستی قابل توجهی برخوردار است، از جمله دسترسی به تسلیحات گسترده و پیشرفته و همچنین امکانات آموزشی تروریست‌ها را به همراه دارد.»

وی با تکرار اتهام‌زنی‌های بی‌اساس که رنگ‌وبوی ادعاهای رژیم اسرائیل را داشت، افزود: به همین دلیل است که من اقدام به ممنوعیت کامل حماس کردم.

بعد از این اقدام بود که «نفتالی بنت» نخست‌وزیر و «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در توئیت‌های جداگانه‌ای، از این تصمیم انگلیس استقبال کردند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز هفته پیش با ابراز تأسف از تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن این جنبش مقاومت، گفت که انگلیس همچنان در مسیر اشتباه گذشته خود است.

در بیانیه جنبش حماس آمده است که دولت انگلیس به جای عذرخواهی و تصحیح اشتباهات تاریخی خود در حق مردم فلسطین، چه در خصوص اعلامیه شوم بالفور و چه در خصوص دوره قیمومیت که خاک فلسطین را به جنبش صهیونیسم واگذار کرد، اکنون علیه قربانیان به یاری تجاوزکاران برخاسته است.

استقبال آمریکا از اقدام استرالیا ضد حزب‌الله لبنان

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از قصد استرالیا برای قرار دادن حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های اصطلاحا «تروریستی» استقبال کرده است.

دولت استرالیا پس از فشارهای رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه (۲۴ نوامبر/ ۴ آذر) اعلام کرد، تمامیت گروه حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» قرار داده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ما از قصد استرالیا برای اعلام تمامیت حزب‌الله به عنوان سازمان تروریستی به موجب قوانین مجرمانه آن کشور استقبال می‌کنیم.»

طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان/ آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه/ سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا برای رایزنی درباره ایران/ تروریستی اعلام شدن حماس از سوی انگلیس

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه حزب‌الله، جداسازی شاخه نظامی این گروه پرنفوذ لبنانی از دیگر شاخه‌های این سازمان را «اشتباه» دانسته و اقدام استرالیا در اعلام تمام بخش‌های حزب‌الله را «گامی مهم رو به جلو» خوانده است.

آمریکا و رژیم صهیونیستی از سال‌ها پیش تلاش‌هایی را برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان آغاز کرده‌اند. در همین راستا، واشنگتن کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده است. آمریکا همچنین چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.

این اقدامات در حالی انجام می‌شوند که حزب‌الله، یکی از مهمترین و محبوب‌ترین احزاب سیاسی لبنان است. اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در لبنان بارها مورد انتقاد کارشناسان و تحلیلگران سیاسی قرار گرفته که می‌گویند حزب‌الله نقش مهمی در حفظ آرامش و ثبات لبنان و مبارزه با گروه‌های تروریستی و افراطی در منطقه داشته است.

علی‌رغم این، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه بامداد شنبه از حزب‌الله لبنان به عنوان «یک سازمان خطرناک تروریستی» یاد کرده و مدعی شده این گروه ایمنی جامعه بین‌المللی را به خطر انداخته و حاکمیت لبنان را تضعیف می‌کند.

مخالفت‌های آمریکا با حزب‌الله به ویژه بعد از موفقیت این گروه در مبارزه با گروه‌های تروریستی، از جمله داعش در عراق و سوریه شدت گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
مرگ بر روسیه
شرم بر پوتین
پاسخ ها
ایرجی
| Australia |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
داداش تو کلا سوزنت گیر کرده رو همین یه مورد ؟
یه نفر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
په عامو چطور دلت میاد به روسیه و برادر عزیز تر از جونمون حضرت مستطاب اجل اکر افخم جناب پوتین توهین بکنی؟
نمیگی بعضی ها بدشون میاد
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
اون مرگی هم که ملت نمیگفتن شما به ادبیات سیاسی کشور وارد کنید !!! تا دیروز که میگفتید چرا مرگ ؟؟ حالا طرفتون عوض شده !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
مرگ بر آمریکا واسرائیل مرگ بر نوکران هر دوشان در داخل و خارج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
تنها خواسته ملت ایران از روسیه ، عدم دخالت روسها در همه امور ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
از هر جنگی که منجر به شکست روسیه و تجزیه آن شود حمایت می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
کار ما به کجا رسیده که باید روسیه بیاد برامون تصمیم بگیره !!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
الان این تصمیمه !!؟؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
خدایا یکم مغز عطا بفرما ، دوست عزیز هرکشوری ممکنه بخواد نقش میانجیگر رو بازی کنه عین عراق که میان ایران و عربستان وساطت کرد شماها فقط چون اسم روسیه میاد سریع تو بازی بی بی سی میشین و دخالت بحساب میارین الان اگه امریکا وساطت میکرد خوب بود دخالت بحساب نمیومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
هنوز آمریکا کشف نشده بود قسمت های زیادی از سرزمین های ایران توسط روسیه و انگلیس از میهن جدا شدند .

در کدام صفحه تاریخ خوانده اید که روس و انگلیس به ایران لطف داشته اند ؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
برو بابا . روسها و انگلیسی ها سابقه استعمارگران تو ایران بیش از دو قرن نیست امریکا بیش از ۵۰۰ یاره کشف شده .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
ناشناس ۱۴:۱۳

ساندیس را گرم نخور
حتما خنک بنوش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
در همه جنگهای داخلی و خارجی در منطقه
سلاحهای سبک و سنگین روسیه در دستان تروریست ها می درخشد

ننگ بر این کشور منفور
مرگ بر این پوتین و سازمانش
شرم بر اختاپوس روسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
دوستی ایران و عربستان به ضرر روسیه است
معلوم نیست روس ها چه خوابی برای ایران دیده اند .
محمد نصیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
حکومت های غربی در دستان صهیونیزم است. آیا انتظاری غیر از این باید داشت؟ هرکجا کمترین مخالفتی با اسراِئیل شود صدای غرب در می آید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
بسه بابا
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
روسیه برای رضای خدا موش نمیگیرد!!! با طناب روسیه واردهیچ چاله ای نشوید !!!
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
سفارت روسیه ... لانه جاسوسیه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
خدایا شر این روسیه و انگلیس از ما دور کن . تا اینا هستن مملکت رنگ ارامش و پیشرفت و نمیبینه
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
وای به حال توافقی که روسیه طرح بده
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
به روسیه چه مربوطه رابطه ایران و عربستان.
روسیه تو همه چیز دخالت میکنه.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
طرح روسیه برای ایجاد توافق میان ایران و عربستان!
خیلی باید ساده باشیم که فکر کنیم روسیه دنبال اینکار هست !
یه بچه هم میدونه فرصت طلب تر از روسیه وجود نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
روسیه چرا خودشو به در و دیوار میزنه
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
این طالبان با همه کم و کاستی هاش باز بلده مستقیم و رو درو با آمریکا مذاکره کنه و حرف خودشو با واسطه نمیزنه.
پاسخ ها
منصور
| Turkey |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
طالبان دست پرورده آمریکاست اکثر فرماندهانش زندانیان سابق گوانتانامو میباشند که مشروط آزاد شدن.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
شرم بر آمریکا و روسیه و اسرائیل و تمام کشور های تروریست
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
تنها هدف عربستان از مذاکره با ایران دور نگه داشتن خود از حملات ایران در صورت حمله ی آمریکا به ایران است که احتمال آن وجود دارد و روسیه برای این نمایش خود از هر دو طرف ایرانی و عربستانی حق دلالی می گیرد.
محمد
|
Poland
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
روسیه احساس کرده شاید ایران با غرب به توافق برسه
نقشه کشیده به همش بزنه
تنگسیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
می گویند در جهنم عقربهای است که انسان از ترس آنها به مار غاشیه پناه می برد الان روسها دقیقا مار غاشیه هستند این را من شهروند عادی میدانم چطور مسولین نمیدانند؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
طالبان هم با آمریکا مذاکره می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
هر اتفاقی بیوفته بهتر از این وضعبتی ایت که هر لحظه امکان وقوع جنگی خانمان سوز در منطقه است که سودش را هم مستقیم نصیب اسراییل خواهد شد. روسیه از نگران قدرتی که عربستان برای راه اندازی گروه های تروریستی مثل داعش داره و به راحتی میتونه از این گروه ها حمایت کنه، می ترسه و نگران است. همش درس تاریخ ندید، امدوز نه ایران قدیمه نه عراق عراق صدامه و نه روسیه شوروی سابقه خیلی چیزها تغییر کرده و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
خودمان برای امریکا و افغان و عراق و همسایگان میانجگری میکردیم ولی برای خود...............................................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
"آغاز مذاکرات طالبان با آمریکا و اروپا در دوحه". بــــــــــعــــــــــــــــــــــــله، بزودی دشمن سرسختی را در مرزهای شرقی کشور تحویلتان خواهند داد. تقدیم به حامیان طالبان، دستتان درد نکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
هدف روسها توسعه طلبی است . ما خودمون مگه چلاقیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
اگر آمریکا برنامه داد قبول کنید به نفع ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
عزیزم اون شوروی و انگلیس بود که سرزمین ها را جدا کرد
شوروی با روسیه خیلی فرق داره که نمیدونی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
خیر عزیز بی سوادم. همان قزاقهای روس بودند که با دو قرار داد ننگین از فرتلی شاه نیمی از خاک ایران را گرفتند و بعد همه را به مجموعه ای به نام اتحاد جماهیر شوروی تبدیل کردند و بعد از اینکه خوب استفاده بردند بالاخره آقای گرباچف هم دید نگهداری آنها هزینه بر است گذاشت هر کدام برای خودشان یک کشور مستقلی را تشکیل دهند و حالا هم برخی از آنها که روزی بخش کوچکی ار ایران پهناور بودند به خاطر بی عرضگی مسئولین ایران برای ما شاخ شده اند. یاد گرفتی
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
روسیه با دخالت در انتخابات آمریکا نشان داد که این کار را بلد است و در هر انتخابات دلش بخواد مداخله می‌کند، و
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
الان روسیه و چین برای ما شدن دایه مهربون تر از مادر تو جیب ما رو نزن نمی خواد واسطه بشی! برای اینکه با آمریکا به توافق نرسه ایران یه عده در داخل به کل فرصت طلبان باج میدن نکنه یه وقت سهمشون از ثروت کشور کم بشه روسیه و چین ترکیه و عراق و اذربایجان هم اینو فهمیدن!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
اسن که یک کشور بی دین بین دو کشور مسلمان وساطت کند خیلی جالب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
مرگ برپوتین روسیه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی آبله میمونی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی متروپل آبادان
وب گردی