بازدید 4090

آخرین آمار مرگ و میر جهانی کرونا اعلام شد

گزارش مراکز رسمی نشان می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی ویروس کرونا تا شنبه شب به ۵ میلیون و هشت هزار نفر رسیده است.
کد خبر: ۱۰۸۴۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۷ 30 October 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورلد میترز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌کند، شمار مبتلایان جهانی کرونا نیز به ۲۴۶ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۳۸۰ نفر رسیده است.

آمریکا که در ماه‌های گذشته توانسته بود با واکسیناسیون گسترده شیوع کرونا را تا حدودی کنترل کند، مجددا با شیوع ویروس جهش یافته دلتا و بازگشایی مراکز تجاری و افزایش تردد‌ها با روند افزایش مبتلایان و مرگ و میر مواجه شده است و هم اکنون ایالات متحده با ثبت ۷۶۵ هزار و ۷۵۷ نفر کشته بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۴۶ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۳۴۵ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۷۵۷ هزار و ۷۵۵ نفر رسیده است.

براساس آمار‌های منتشر شده در کنار آمریکا، روند ابتلا و مرگ و میر کرونا در برزیل نیز روند صعودی را طی می‌کند و این کشور با ثبت ۶۰۷ هزار کشته در جایگاه دومین کشور بیشترین مرگ و میر بیماری کووید ۱۹ را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار‌های ارائه شده توسط وب سایت ورلد میترز، پس از آمریکا، هند، برزیل، انگلیس، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین موارد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

در حال حاضر گونه دلتا یکی از مهمترین نگرانی‌های حوزه بهداشت در سطح جهانی است. گونه دلتا از هند سرچشمه گرفته و از اواسط ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی با سرعت در سراسر جهان منتشر و خبرساز شد.

بر اساس آمار مرکز کنترل و بیماری‌های آمریکا، ۸۰ درصد از بیمارانی که در گروه آماری این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند، به گونه دلتا مبتلا هستند و انتظار می‌رود در نقاط مختلف جهان نیز وضع به همین روال باشد. بر اساس آمار، این گونه بسیار مسری است و به راحتی منتقل می‌شود؛ بنابراین احتمال می‌رود بیشتر موارد ابتلای جدید را به خود اختصاص دهد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی