بازدید 14496
۷
انتشار یک کلیپ کوتاه از سفر فرزند رییس شورای اسلامی شهر کرج در شمال کشور با استفاده از خودرو دولتی واکنش هایی در فضای مجازی، رسانه ای و مراجع رسمی استان البرز در پی داشت.
کد خبر: ۱۰۸۲۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸ 17 October 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، انتشار این کلیپ که گفته می شود از سوی فرزند رییس شورای اسلامی شهر کرج منتشر شده، سبب واکنش نماینده ولی فقیه در خصوص عدم استفاده از اموال بیت المال، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز و گروه های مختلف در فضای مجازی به صورت گسترده شده است و در برخی شبکه های صدا و سیما نیز بازتاب داشت.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه گذشته با تاکید بر حفظ بیت المال گفت: دوستان و عزیزانی که در هر مسندی از کوچک تا بزرگ که بیت المال در اختیارشان است آن را وسیله ای برای کسب درآمد و از آن خود ندانند.

وی افزود: این در حالی است که اگر خلافی در شهر صورت می گیرد آیا دوستان باید منتظر حرف بنده باشند؟ آیا کسی جسور و حرف بزن در شهر برای دفاع از بیت المال وجود ندارد و منتظر نماز جمعه و صحبت های بنده هستند؟

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی افزود: این در حالی است که مابقی نیز بایستی حرف زده و اگر خلافی را مشاهد و سکوت کنند در آن خلاف شریک هستند.

امام جمعه کرج در خطبه های خود افزود: حتی اگر به بنده نیز در صورت نیاز تذکر بدهید چرا که هیچ کسی از این موضوع مصون نیست و باید مراقب بیت المال باشد تا بیت المال و یا تمام مسائل مربوط به جامعه در اختیار افراد و یا جریانی قرار نگیرد.

این تذکرات موجب شد تا امروز شنبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز نیز با انتشار بیانیه ای واکنش نشان دهد و معتقد است که در رابطه با مسائل اخیر شهر کرج و با وجود اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور و خصوصا استان البرز با این همه کمبودها و حفره های مدیریتی، آسیب های اجتماعی و فقر اقتصادی عموم مردم، مطالبات اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این است:

۱- اصولا چنین اتومبیلی با چنان قیمتی گران و با هزینه های نگهداری گزاف به چه کار شهرداری شهر کرج می آید؟ آیا این خود مصداق اتلاف ثروت عمومی و اصراف بیت المال نیست؟

۲- مسوول مربوطه حتما توضیح بفرماید که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته آن همه به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروهای سازمانی نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می باشد.

۳- اصولا خودرو سازمانی در دست فرزند مسوول چه می کرد؟ قویا هشدار می دهیم درباره پدیده آفت زدگی به آقازاده ها که دامان بسیاری از مسوولان کشور را فرا گرفته است.

۴- پخش موسیقی غربی آنهم در ایام شهادت امام حسن عسگری (ع) چه ارتباطی با شعائر اصیل اسلامی و انقلابی و همچنین چه ارتباطی با شعارهای انتخاباتی ایشان دارد؟

۵- پیام رسمی و رسانه ای ایشان رییس شورای اسلامی شهر کرج متاسفانه سرشار از توجیه و فرا فکنی بود. این مسوولیت ناپذیری اعمال خود و خانواده عیبی بزرگتر و دردی مضاعف بر دامان مدیریت استان و بلکه کشور است.

۶- بدین وسیله عموم مدیران استان و خصوصا این مسوول مذکور را به عمل مومنانه نسبت به تکلیف الهی، حاکمیتی، اداری و همچنین اجتناب از حاشیه ها و مفاسد اجتماعی و اقتصادی دعوت کرده و هشدار می دهیم که عموم امت حزب الله استان با چشم باز و بصیر از اهداف و آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای والامقام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاسبانی می کنند و در صورت بروز حواشی مفسده انگیز عمل انقلابی، قانونی و پیگیری حراستی و قضایی را حق مسلم خود می دانند.

عمار ایزدیار عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز در بیانیه ای که در یک گروه شبکه های احتماعی با عنوان"جمعیت جانبازان البرز" منتشر کرد نوشته خطایی که نباید به پای همه نوشته شود/ انقلابی بودن اولویت دادن منافع عمومی به منفعت شخصی است.

مسوولیت ها امانت های الهی هستند و افرادی که عهده دار عناوین ریاست و مدیریت می شوند باید پاسدار اعتمادی باشند که به آنها می شود.

وقتی این اعتماد در نهادی مردمی همچون شورای اسلامی شهر صورت می پذیرد مسوولیت را صدچندان می نماید به ویژه در دوره ششم شورای اسلامی شهر کرج که مزین به انقلابی گری، جوان گرایی و حضور فرزندان شهدا و روحانیت گردید و امید های تازه ای در جامعه ایجاد کرده است، گرچه تخلف و اشتباه یک فرد را نمی توان به پای همه مجموعه نوشت اما نمی توان به سادگی از کنار آن نیز گذشت.

او در ادامه بیانیه خود اینگونه نوشته است که امروز ما شرمنده مردم شده ایم و وظیفه عذرخواهی داریم و در برابر افکار عمومی دست تسلیم بالا برده ایم لیکن باید به عرض مردم شریف برسانم که قول و قرار ما برای قرار گرفتن در ذیل لیستی واحد، حرکت در مسیر امام (ره) و رهبری و خدمتی مبتنی بر پاکدستی و سلامت و صداقت بوده نه انحراف به سمت سوء استفاده از بیت المال و امکانات شهری و این خطا را نباید به پای همه نوشت.

همچنین "جواد چپردار" رییس شورای شهر کرج با انتشار مطلبی تحت عنوان "گزارشی صمیمی به مردم فهیم کرج " نوشت که نظر به اینکه در رسانه ها موضوعی نسبت به فرزند اینجانب طرح و سبب تکدر خاطر برخی از مردم عزیز و مومن گردیده است به استحضار می رسانم اینجانب در سفری کاری جهت بازدید از مجموعه ای مربوط به شهرداری کرج در شمال کشور به سر می برم و فرزندم که در طول ماه های اخیر به جهت ضرورت، مساعدت و همراهی در معیت بنده در انجام امور شورا بوده جهت تهیه مایحتاج از اقامتگاه خارج و از سر جوانی در مسیر فیلمی را منتشر نموده که در مشی اخلاق و زندگی جاری خانواده بنده نیست ، لذا رسما از مردم شریف و خاندان معزز شهدا بابت این موضوع عذرخواهی نموده که حتما این قصور و کوتاهی صورت گرفته را نیز با کمال تواضع و فروتنی جبران خواهد شد.بدیهی است این امر در خدمت صادقانه به مردم شریف کرج و در راستای رضایت الهی هیچ گونه خللی وارد ننموده و اینجانب از تمام پتانسیل خویش در راه خدمت به مردم شریف بهره خواهم برد.

شورای اسلامی شهر کرج ۱۳ عضو دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
کشور اسلام
Armin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
آیا کسی جسور و حرف بزن در شهر برای دفاع از بیت المال وجود ندارد و منتظر نماز جمعه و صحبت های بنده هستند؟
برادر من اگه حرف بزنیم که پای خودمون به جرم تشویش اذهان عمومی گیره قربونت برم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
خوشم میاد فقط یه متن عذر خواهی میدن بیرون و تمام
حاجی حداقل باید استعفا بدی اگه اینقدر فروتنی

در ضمن سوال شد برام چرا ماشین دولتی هیوندا باید باشه، پارس چه مشکلی داره؟
ناشناس
|
Romania
|
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
خب این هم که ماست‌مالی شد. چقدر راحت دروغ میگن و ما هم باور می کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
وضع خیلی بدتر از این حرفهاست در چای دولتی که من شاغلم مدیری بدلیل اینکه خودرو صفر پرشیا میخواستند تحویلش دهند استعفا کرد چرا که میگفت وعده سوزوکی ویتارا به ایشان داده بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
رییس شوری شهر چرا باید ماشین خارجی یا گران داشته باشد .ماشین های داخلی چه مشکلی دارد این ماشین ها باید از مسئولان دولتی گرفته شود از رئیس جمهور که مهمتر نیستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
آخر ماه خوب پول دارید مایحتاج بگیرید خدا شاهده من پول یک کیلو سیب زمینی ندارم :(
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یوسف نوری آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین
آخرین اخبار