بازدید 8767
۵

علی‌اف: شاید ۵ درصد از اسناد پاندورا صحت دارد

الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان امروز (چهارشنبه) گفت که قسمتی از تحقیقات اسناد پاندورا که به خودش مربوط می‌شود را نخوانده است و ادعا کرد که احتمالا فقط ۵ درصد از آن‌ها صحت دارد.
کد خبر: ۱۰۸۱۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴ 13 October 2021

 

به گزارش تابناک از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیشتر وبسایت گاردین گزارش کرد که خانواده علی‌اف در سال‌های اخیر ۵۴۰ میلیون دلار از ارزش اموالشان را در انگلیس فروختند.

علی‌اف در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی گفت: صادقانه بگم که مواردی را که در اسناد پاندورا ذکر شده بود، نخوانده‌ام. البته از این قضیه مطلع شدم و احتمالا فقط ۵ درصد از هر آنچه که نوشته شده است، حقیقت دارد و بقیه موارد دروغ است.

علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان همچنین افزود: زندگی من بر همگان مشخص است و هیچ چیز مبهمی وجود ندارد. در ضمن قبل از اینکه رئیس جمهور بشوم، یک کارآفرین موفق بودم. پس از رئیس جمهور شدن، من مستقیما درگیر تجارت نبودم و تجارت را به خانواده‌ام منتقل کردم. احتمالا خواهید فهمید که برخلاف دیگر مردم غرب، که تمام میراث خود را به گربه‌ها و سگ‌ها سپرده‌اند، در ایتالیا و آذربایجان ما ارزش‌های خانوادگی را رعایت می‌کنیم.

او افزود: بنابراین، من کل تجارت خود را به فرزندانم سپرده‌ام. آن‌ها به تجارت خود ادامه می‌دهند. آن‌ها عمدتا در آذربایجان سرمایه گذاری می‌کنند و همچنین سرمایه گذاری‌هایی در خارج از جمهوری آذربایجان دارند. تمامی تجارت‌های آن‌ها شفاف و از سوی جوامع بین‌المللی تایید شده است و هیچ شخصی نمی‌تواند ادعا کند که ما مرتکب اشتباهی شده‌ایم.

همچنین الهام علی‌اف در رابطه با به رسمیت شناختن طالبان گفت که اگر باکو نشانه‌های مثبتی از سوی مقامات جدید در کابل ببیند، باکو رفتار مناسبی را از خود در قبال طالبان نشان خواهد داد.

وی افزود: در حال حاضر، یک دولت جدید در حال شکل گیری در افغانستان است. اگر ما همکاری و رویکردی مثبت از این دولت مشاهده کنیم، بی‌شک به طرز قابل قبول به آن‌ها پاسخ خواهیم داد. قانون اصلی سیاست خارجه آذربایجان استقلال است. سیاست خارجی ما کاملا عاری از هرگونه سلطه خارجی است. اصل دوم عمل گرایی است و ما موقعیت خود را بر اساس این اصل شکل می‌دهیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۵
ذرت و پرت نكن .كارت تمومه مترسك اسرائيل
تو انسان عاقل و شرافتمندی هستی ما می شناسیمت خانمت مهربان خانم هم انسان باشخصیتی است
قیافت داد میزنه که دزدی
یاشاسین جناب پرزیدنت ایلحام علی اف
وقتی خودش می گه 5 درصد، دیگه شما خودت حساب کن.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری