بازدید 3181

بارش‌های پراکنده در استان‌های شمالی

کد خبر: ۱۰۸۰۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱ 09 October 2021

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، امین حسین نقشینه درخصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: امروز برای برخی از مناطق گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش باران خواهیم داشت. برای اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و همچنین ارتفاعات مرکزی البرز هم بارش‌های پراکنده باران رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: فردا بارش‌ها محدود به شرق اردبیل، گیلان و غرب مازندران خواهد شد. روز‌های دوشنبه و سه شنبه جوی پایدار و آسمانی صاف برای بیشتر مناطق کشورمان حاکم خواهد شد. روز چهارشنبه در بعضی نقاط از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش باران خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی بیان داشت: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور و همچنین در بخش‌هایی از استان‌های یزد، کرمان و اصفهان تندباد احتمال خیزش گرد و خاک را افزایش می‌دهد. فردا تا اواسط هفته روند افزایش نسبی دما برای سواحل دریای خزر، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی پیش بینی می‌شود. امروز دریای خزر و طی دو روز آینده خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

نقشینه درخصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: برای تهران هم پیش بینی شده که امروز آسمانی صاف تا نیمه ابری داشته باشد. فردا غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد شکل خواهد گرفت. بیشینه دمای امروز و فردا در تهران بیست و یک درجه پیش بینی شده و کمینه دما به یازده درجه خواهد رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو