بازدید 3640

امروز در کدام استان‌های کشور باران می‌بارد؟

کد خبر: ۱۰۷۹۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵ 02 October 2021

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان،‌ فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: امروز در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، گلستان، آذربایجان غربی و شرقی بارش باران گاهی رعد و برق را شاهد خواهیم بود.

وی گفت:دریای عمان و در سواحل سیستان وبلوچستان مواج و طوفانی است، از این رو برای این مناطق هشدار قرمز صادر کرده ایم که تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از خسارت‌های وارده، چون آسیب دیدن شناور‌ها، تاسیسات ساحلی، از بین رفتن قفسه‌های پرورش ماهی و... به عمل آورند، چرا که احتمال وقوع سیلاب‌های ساحلی را در این منطقه خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی گفت:برای سه روز آینده علاوه بر شمال شرق و شرق کشور در بخش‌هایی از سمنان، یزد، کرمان و شمال اصفهان وزش باد‌های شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک را خواهیم داشت این وضعیت روز‌های یکشنبه و دوشنبه در نوار شرقی کشور پایدار است.

وی در مورد آب‌های سطح کشور، گفت: بعد از ظهر امروز غرب دریای خزر مواج و نیمه غربی خلیج فارس نیز مواج و متلاطم است.

وی در پایان در مورد وضعیت جوی تهران گفت:برای تهران امروز شاهد پدیده خاصی نیستیم، آسمان تهران صاف همراه با غبار صبحگاهی، در طول روز وزش ملایم باد را تجربه خواهیم کرد همچنین امروز دمای تهران به ۲۸ درجه خواهد رسید و این خنکا تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه