بازدید ۱۳۷۷۸
۹
کیوسک بین الملل تابناک
جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن، اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه، آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان و آمادگی طالبان برای از سرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه کابل از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۷۸۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸ 26 September 2021

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل/ دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن/ اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه/ آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

کیوسک بین الملل تابناک: جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن، اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه، آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان و آمادگی طالبان برای از سرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه کابل از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

منبعی آگاه اظهار کرد، نشست کنفرانس صلح و استرداد و عادی‌سازی روابط با اسرائیل با تلاش «جوزپ برودی» و همکاری مرکز ارتباطات صلح نیویورک امریکا برگزار شده است.

به گزارش میدل ایست نیوز، در نشست کنفرانس صلح و استرداد و عادی‌سازی روابط با اسرائیل که با تلاش «وسام الحردان»، در اربیل برگزار شد، «جوزپ براود»، (Joseph Braude) به عنوان مغز متفکر برگزاری این نشست از طریق مرکز ارتباطات صلح واقع در نیویورک آمریکا ( ‏Center for Peace Communications) عمل کرد.

این طرح مورد حمایت شخصیت‌های مهمی نظیر «مارتین ایندیک» و «دنیس روس»، مسؤول پرونده خاورمیانه در زمان باراک اوباما و شخصیت نزدیک به هیلاری کلینتون قرار داشت.

جوزپ براود دارای اصالت یهودی و عراقی است که پدربزرگش خاخام اعظم یهودیان در عراق بوده، اما موضوعی که برخی در تلاش برای کتمان آن هستند، این است که براود در سال ۲۰۰۳ میلادی در فرودگاه نیویورک از سوی مقامات آمریکایی بازداشت شد و به همراه وی چندین قطعه اثر باستانی مسروقه و متعلق به موزه عراق کشف و ضبط شد و وی در سال ۲۰۰۴ میلادی به دنبال این اقدام زندانی شد.

به گفته منبعی آگاه، روب ساتلوف روز گذشته پیامی درباره نشست بغداد فرستاد و اعلام کرد مسؤولان این نشست بر مخفی ماندن آن اصرار داشتند و در برگزاری آن، دنیس راس نقشی پررنگ ایفا کرد اما مغز متفکر نشست مذکور جوزپ براود بوده است.

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل/ دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن/ اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه/ آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

منبع یاد شده اظهار کرد: من به ساتلوف گفتم واکنش‌ها در عراق علیه این اقدام خواهد بود همچنین موضوع خنده‌آور این است که ما پیشتر در نشستی مهم برای بازگرفتن آثار باستانی عراق بودیم که آمریکا در آن بر پایبندی خود به قانون و مبارزه با قاچاق آثار باستانی تاکید کرد و اینک نشستی به همت سارق و قاچاقچی آثار باستانی و فرد محکوم به زندان در آمریکا برگزار می‌شود.

منبع مذکور ادامه داد: دولت آمریکا نقشی در برگزاری این نشست نداشت و آنها به خوبی می‌دانند که رهبران عراق، مراجع دینی و افکار عمومی در عراق (حتی به نظر من افکار عمومی در اقلیم کردستان جدا از برخی سیاسیون) مخالف این نشست هستند، در همین ارتباط، مک‌گورک به من گفت: من اطمینان می‌دهم که ما نقشی در برگزاری این نشست نداشتیم و تردید دارم که وسام الحردان هم نقشی پررنگ در آن داشته باشد.

وی اظهار کرد: ارزیابی من این است که حمایت دنیس راس و دیگران از این نشست چه بسا از طریق تسهیل ارتباطات و یا توصیه به افراد بوده است و نه حمایت مادی.

منبع یاد شده افزود: سوال مهم به نظر من این است که چه کسی از این نشست حمایت مادی کرد زیرا برگزاری چنین نشستی امری هزینه‌بر است و دانستن منبع تامین مالی آن به این منجر خواهد شد که بدانیم چه منفعتی در برگزاری این نشست وجود داشته و موتور محرکه آن چه کسی بوده است؟

وی در پایان گفت: در نهایت باید بگویم که یکی از دست‌اندرکاران پروژه «توافق ابراهیم» در کاخ سفید در زمان ترامپ اکنون در راس موسسه‌ای به نام مرکز توافق صلح ابراهیم قرار دارد و بعید نمی‌دانم که وی منبع تامین مالی نشست اربیل باشد اما افراد دیگری هم در این نشست دست داشته‌اند.

دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن

رسانه‌های صهیونیستی از دیدار مخفیانه «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با «عبدالله دوم» شاه اردن در امان (در ماه گذشته میلادی "آگوست") خبر دادند.

بر اساس گزارش «i24»، در این دیدار درباره وضعیت مسجدالاقصی و تنش‌های ماه می گذشته بحث و تبادل‌نظر شد. تنش‌هایی که با واکنش گروه‌های فلسطینی در نوار غزه همراه بود و نبرد یازده روزه معروف به «سیف القدس» را به راه انداخت.

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل/ دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن/ اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه/ آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

بنا به این گزارش، از دیگر موضوعات مطرح شده در دیدار دو طرف تقویت روابط میان اردن و فلسطین اشغالی بوده و از زمان روی کار آمدن «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ژوئن ۲۰۲۱ تماس‌های فعال میان دو طرف شکل گرفته است.

وب‌سایت صهیونیستی «واللا» هم گزارش کرد، در نیمه تابستان گذشته نفتالی بنت دیداری محرمانه با عبدالله دوم داشته و این اولین دیدار یک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با شاه اردن در پنج سال اخیر بوده است.

اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه

وزارت دفاع روسیه یکشنبه بعد از ظهر به وقت تهران از شناسایی و رهگیری یک بمب افکن راهبردی آمریکا از سوی جنگنده‌های خود نزدیک مرزهای روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از وزارت دفاع روسیه، نیروی هوایی روسیه سه فروند هواپیمای جنگنده نسل چهارم «سوخو-35» که ناتو آن را «فلانکر» می‌نامد را برای رهگیری یک بمب افکن راهبردی دوربرد «بی-52» نیروی هوایی آمریکا که به مرزهای روسیه در اقیانوس آرام نزدیک شده بود عازم این ماموریت کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این سه هواپیمای جنگنده، بمب افکن آمریکایی را از حریم هوایی روسیه دور کردند.

در بیانیه وزارت دفاع تاکید شده است که بمب افکن آمریکایی قبل از عبور از مرز روسیه رهگیری شده است. در این بیانیه آمده است که نیروی هوایی روسیه هواپیمای آمریکایی را با رعایت کامل قوانین هوانوردی بین‌المللی اسکورت کرد.

سوخو -35 یک جنگنده چندمنظوره تک‌خلبان ساخت روسیه با قابلیت مانور بالاست. سوخو-35 در سازمان ناتو با نام فلانکر-E شناخته می‌شود.این جنگنده توانایی انجام گستره‌ای از دشوارترین مانورها ازجمله مانور کبرا، را در بالاترین کیفیت داراست.

کشو‌رهای عضو ناتو بطور معمول جت‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای گشتزنی نزدیک مرزهای روسیه، به ویژه مرزهای غربی این کشور اعزام می‌کنند. نیروی هوایی روسیه نیز به نوبه خود جنگنده‌های خود را برای دفع هواپیماهایی که بیش از حد به مرز نزدیک می‌شوند به ماموریت می‌فرستد.

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل/ دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن/ اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه/ آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

کرملین بارها رفتار ناتو را محکوم و اعلام کرده است که این گونه اقدام‌ها خطر درگیری ناخواسته را به همراه دارد.

وزارت دفاع روسیه هفته گذشته نیز اعلام کرد که شماری جنگنده‌های پیشرفته ناتو، بمب‌افکن‌های اتمی این کشور را بر فراز دریای بالتیک اسکورت کردند.وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دو فروند بمب افکن راهبردی «توپولوف-۱۶۰» این کشور حین پرواز بر فراز دریای بالتیک با شماری از جنگنده‌های ناتو مواجه شدند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود افزود که بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه پرواز معمول در حریم هوایی بین‌المللی انجام می دادند. نوع جنگنده‌های ناتو «اف-۱۶» متعلق به ایتالیا و دانمارک، جنگنده «اف-۱۸» فنلاند و جنگنده «ساب» متعلق به سوئد اعلام شد. بمب‌افکن‌های روسی در این ماموریت ۸ ساعته جنگنده‌های «سوخو-۳۵» و «سوخو-۲۷» روسیه را همراهی می‌کردند.

آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

انتخابات پارلمانی آلمان که یکی از مهمترین انتخابات این کشور طی یک دهه گذشته محسوب می‌شود از ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز شده است و مراکز رای گیری به روی رای دهندگان آلمانی باز شده است.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، حدود 60.4 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن روز یک شنبه برای انتخاب نمایندگان پارلمان که دولت جدید برلین را با یک صدراعظم جدید تشکیل خواهد به پای صندوقهای رای می‌روند.

حدود 47 حزب بزرگ و کوچک که بیشترین میزان احزاب از زمان اتحاد دوباره آلمان غربی و شرقی است در این انتخابات مشارکت کرده‌اند اما رقابت اصلی میان احزاب اتحاد دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات، حزب سبزها، حزب دموکراتیک آزاد و حزب آلترناتیو برای آلمان است.

گمانه زنیها و نظرسنجیهای صورت گرفته نشان می‌دهد که احزاب چپ نیز برای ورود به پارلمان از شانس زیادی برخوردار هستند.

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل/ دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن/ اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه/ آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

خبرگزاری فرانسه این انتخابات را غیرقابل پیش بینیترین انتخابات آلمان در تاریخ معاصر این کشور خوانده است.

در ادامه این گزارش ادامه است، حدود 6211 نفر برای تصاحب کرسیهای پارلمان آلمان در این انتخابات حساس با یکدیگر رقابت می‌کنند که 2024 نفر از این نامزدها زن هستند.

گفته می‌شود این انتخابات تا ساعت 18 به وقت محلی ادامه خواهد داشت و برخی رسانه‌های آلمان مانند ZDF و ARD بلافاصله پس از پایان رای گیری نتایج نظرسنیجهای پای صندوق که نزدیک به نتیجه نهایی است را اعلام خواهند کرد.

نتیجه نظرسنجی‌های بعد از مناظرات تلویزیونی درباره مناظره نامزدهای منصب صدراعظمی این کشور نشان می‌دهد، «اولاف شولتز» نامزد حزب سوسیال دموکرات بیشتر از دو رقیب دیگر نظرات را به خود جلب کرده است.

طبق این نظرسنجی، شولتز ۶۳ ساله که عهده دار منصب وزیر دارایی دولت فدرال آلمان است توانست نظر مساعد ۴۱ درصد آرای شرکت کنندگان در این نظرسنجی را کسب کند.

بعد از او، «آرمین لاشت» نامزد حزب محافظه‌کار و مورد حمایت آنگلا مرکل برای منصب صدراعظمی آلمان در رده دوم قرار گرفت و تنها ۲۷ درصد آرای این نظرسنجی را به خود جلب کرد.

«آنالنا بائربوک» نامزد حزب سبزها برای منصب صدراعظمی آلمان هم با ۲۵ درصد آرای این نظرسنجی، در رتبه سوم و آخر قرار دارد.

آنگلا مرکل بعد از ۱۶ سال حضور در منصب صدراعظمی آلمان، پیشتر اعلام کرده بود که دیگر خواهان رقابت برای این جایگاه نیست و نقش فعالی نیز در کارزار انتخاباتی ایفا نخواهد کرد.

آمادگی طالبان برای از سرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه کابل

طالبان اعلام کرد فرودگاه کابل برای انجام پروازهای خارجی آماده شده و خطوط هوایی خارجی می‌توانند پروازهای خود را از سر گیرند.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان امروز یک‌شنبه (4 مهر) در پیامی در توئیتر نوشت: همه مسایل فنی در فرودگاه کابل حل شده و شرکت‌های خارجی می‌توانند پروازهای مسافری خود را از سر بگیرند.

جزئیاتی از نشست اربیل برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل/ دیدار محرمانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با شاه اردن/ اسکورت بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده‌های سوخو-35 روسیه/ آغاز انتخابات پارلمانی در آلمان

وی افزود: تغییرات سیاسی اخیر در افغانستان باعث ایجاد مشکلات فنی در بخش هوایی شد که به همین دلیل پروازهای بین‌المللی به افغانستان متوقف شد و این موضوع باعث گیر افتادن شهروندان افغان در سایر کشورها شده است.

سخنگوی وزارت خارجه طالبان ادامه داد: با حل مشکلات فرودگاه کابل همه شرکت‌های هواپیمایی و کشورهایی که قبلاً به کابل پرواز داشتند، می‌توانند با اطمینان پرواز خود را به افغانستان از سر بگیرند.

این در حالی است که پس از تسلط طالبان بر کابل، تمام پروازهای خارجی متوقف شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
فقط چسبیدن به اسراییل اما غافل از اینکه ترکیه و پاکستان بزرگترین تهدید برای منطقه شده اند اگر واقعا به فکر منافع ملی کشور هستند امروز منافع ملی کشور بهبود رابطه با عربستان و مصر و بقیه کشور های عربی و تنش زدایی با غرب و بالا بردن آمادگی نظامی در برابر جرکستان و اردوغان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
با توجه به اینکه ترکیه یکی از همسایگان ایران است و با کشورهای همسایه دیگر دست دوستی داده و سابقه تاریخی این تهدید دور از ذهن نیست و ایران بایستی به فکر تضعیف ترکیه باشد
kazem
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
چهل سال دشمنی با اسراییل چه عایدی برای ما داشته
نمی خوام موجودیت اسراییل رو تایید کنم که قطعا رژیم غاصب است ولی حتی خود فلسطینی ها هم با این رژیم اینگونه دشمنی ندارن که ما داریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
اردوغان نابودکننده تروریسم درمنطقه است
رضا
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
اخوی خواب نما شدی؟شاید ما بعضی کارهای ترکیه را نپذیریم اما چه کار با ما دارد؟ما چه وجه تشابهی با یک مشت عرب مرتجع داریم که با پایان دوران نفت چهار نعل به سمت بی ثباتی می روند؟عربستان بدون نفت با جمعیتی قشری و حکامی منور الفکر مثل دوران پهلوی همان سرنوشتی را خواهد داشت که پهلوی پیدا کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
خطر اکراد و دعوت آنها برای حضور استعمار صهیونیسم در اقلیمک باید با قاطعیت جواب داده شود
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
بابا‌ بزارید‌ دو‌ روز دنیا‌ ملتها‌ زندگیشونو‌ بکنند‌ چرا‌ اینقدر‌ از ارتباط‌ و دوستی‌ و صلح‌ بین‌ ملتها‌ بدتون‌ میاد‌ ؟! هشت‌ سال‌ عراقیها‌ پدرمونو‌ دراوردند‌ الان‌ شدن‌ دوست‌ ما‌ اسرائیل‌ چه هیزم‌ تری بشما فروخته‌ عربستان‌ ثروتمند‌ چکارتون‌ کرده‌ اردن‌ دوست‌ ملت‌ ایران‌ بود‌ چرا‌ باید‌ بیخودی‌ از اینها دشمن‌ بتراشیم‌ بسه دیگه !
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
خلاصه تمام اعراب با اسراییل کاری ندارند و برای دوستی با اسرائیل دنبال بهانه تراشی میگردند حالا عزیزان دشمن بگویند.
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
اگر خودمان به هر دلیلی مایل به ارتباط با اسراییل نبستیم، لااقل به دیگران ایراد نگیریم و بگذاریم خودشان بنا به مصلحت خودشان، با تل آویو رابطه برقرار کنند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی حکومت پهلوی دهه فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی