بازدید 122334
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عرضه ۱۷۳ میلیون دلار در سامانه نیما، ذخایر ارزی چین کاهش یافت، قیمت نفت خام افزایش یافت، آمریکا برای کنترل قیمت گوشت دست بکار شد، ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود، ذخیره کالا‌های اساسی در کشور مناسب است و رونق بازار لوازم خانگی دست دوم را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۷۵۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹ 09 September 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون عرضه ۱۷۳ میلیون دلار در سامانه نیما، ذخایر ارزی چین کاهش یافت، قیمت نفت خام افزایش یافت، آمریکا برای کنترل قیمت گوشت دست بکار شد، ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود، ذخیره کالا‌های اساسی در کشور مناسب است و رونق بازار لوازم خانگی دست دوم را در بر دارد.

توصیه رئیس سازمان بورس به مردم قبل از ورود به بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از مردم عادی خواست، مستقیم در بازار بورس سرمایه‌گذاری نکنند، بلکه از طریق شرکت‌های تخصصی بازار سرمایه و سبدگردان‌ها سهام خریداری بکنند. دهقان دهنوی با اعلام اینکه سرمایه‌گذاری در بازار بورس همیشه با ریسک همراه بوده و هست، گفت: ریسک سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق شرکت‌های تخصصی بازار سرمایه و سبدگردان‌ها برای مردم عادی که تحلیل و اطلاعات تخصصی درستی ندارند، خیلی کمتر از خرید مستقیم سهام شرکت‌ها در بورس است. وی با اشاره به اینکه گاهی برخی هموطنان پرتفوی سهام خود را چند دقیقه یک بار چک می‌کنند که ببینند برای سهامشان چه اتفاقی افتاده است، گفت: شاید کسانی هم که شغل تخصصی آن‌ها معامله در بازار سرمایه است؛ اینقدر سهام خود را چک نکنند تا کسی که شغلش چیز دیگری است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر با تاکید بر اینکه مردم برای اینکه در بازار سرمایه زیان نکنند، باید الفبای مدیریت ریسک را رعایت کنند، از مردم خواست، هیچ وقت همه پول خود را در یک محل قرار ندهند و با پولی که در آینده نزدیک احتیاج دارند وارد این بازار نشوند.


وی با بیان اینکه گاهی دیده شده برخی هموطنان با فروش ابزار کار و زندگی خود وارد بورس شدند، گفت: سرمایه‌گذاری‌ها الزاما همیشه سود قطعی ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین اگر الفبای ریسک و ورود به بورس را رعایت کنند، بازار سرمایه محل خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت است و آمار گذشته نشان داده بازدهی بازار سرمایه در بلند مدت از همه بازار‌های دیگر مانند مسکن، طلا و ارز بیشتر بوده است.

دهقان با تاکید بر اینکه برخی کارمندان و کارگران بخش دولتی و خصوصی که شغل ثابت دیگری دارد و شغل آن‌ها معامله در بازار سرمایه نیست و در زمان اداری باید به مراجعان خود خدمات‌دهی کنند، ولی به رصد بازار و معامله در بورس مشغول می‌شوند، گفت: این کار تخلف بوده و بهتر است این افراد از سرمایه‌گذاری‌های غیرمستقیم استفاده کنند، زیرا مدیران متخصص در نهاد‌های مالی همین کار را برای آن‌ها انجام می‌دهند. وی با بیان اینکه مدیران متخصص مواظب هستند و برای مردم سهام خوب انتخاب می‌کنند، گفت: سبدگردان‌ها وقتی سهامی رشد لازم را کرده برای سهامدار اقدام به فروش، و سهم‌های درحال رشد را برای آن‌ها خریداری می‌کنند و نیازی نیست افراد وقت خود را برای چیزی که تخصص لازم را ندارند، تلف کنند.

ارزش برگه‌های سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۴ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۸۸۸ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۰.۱ درصد معادل ۲۶ هزار و ۲۲۰ تومان افزایش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۳۳۲ تومان رسیده است.

ارزش سهام عدالت 17 شهریور | سهام عدالت هفته را صعودی به پایان برد

سایه سنگین دلار بر قیمت طلا

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، پنج‌شنبه، در حالی افت کرد که بالا ماندن نرخ دلار قیمت طلا را در پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای نگاه داشت. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۷:۱۴ به وقت تهران، ۰.۰۵ درصد پایین آمد و به ۱٫۷۸۸.۳۶ دلار رسید. این شاخص دیشب تا ۱٫۷۸۱.۳۰ دلار هم پایین آمده بود که پایین‌ترین قیمت آن از ۲۶ آگوست است. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۱۲ درصد افت کرد و به ۱٫۷۹۱.۴۰ دلار رسید. سرمایه‌گذاران همچنین منتظر تصمیم مالی بانک مرکزی اروپا هستند که در ادامه امروز منتشر خواهد شد. بیانیه بانک مرکزی اروپا عصر امروز منتشر خواهد شد و انتظار می‌رود این بانک برنامه خود برای کاهش کمک‌های مالی مربوط به دوره کرونا را اعلام کند. قیمت هر اونس نقره هم تا این لحظه ۰.۱ درصد افت کرده و به ۲۳.۹۴ دلار رسیده است.

عرضه ۱۷۳ میلیون دلار در سامانه نیما

سامانه نیما روز گذشته شاهد عرضه حدود ۱۷۳ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.

ذخایر ارزی چین کاهش یافت

داده‌های رسمی نشان داد، میزان ذخایر ارزی و طلای چین در پایان ماه آگوست ۳.۸ میلیارد دلار کاهش یافته و به ۳.۲۳۲۱ تریلیون دلار رسیده است. اداره ملی ذخایر ارزی چین اعلام کرد، میزان این ذخایر در این ماه ۰.۱۲ درصد کاهش یافته است. وانگ چونیینگ، معاون و سخنگوی این اداره می‌گوید: ماه گذشته عرضه و تقاضای بازارهای ارزی داخلی متوازن بوده و عملکرد این بازارها با آرامش ادامه داشته است. ون بین، رئیس بانک مینشنگ چین می‌گوید: ذخایر ارزی چین تقریباً پایدار است و برای چهارمین ماه متوالی بالای ۳.۲ تریلیون دلار مانده است. او در ادامه کاهش ذخایر در ماه آگوست را به ترکیبی از عوامل مانند نرخ تبادل ارزها و تغییرات در قیمت دارایی‌هایی مانند طلا نسبت داد.

قیمت نفت خام افزایش یافت

قیمت نفت خام در معاملات امروز، پنجشنبه، در حالی افزایش یافت که تولید نفت خام آمریکا پس از طوفان آیدا هنوز به سطح قبلی بازنگشته است. تا ساعت ۷:۰۳ به وقت تهران، قیمت نفت خام برنت، بنچ‌مارک جهانی قیمت نفت، ۰.۲۹ درصد رشد کرد و به ۷۲.۸۱ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، تا این لحظه ۰.۲۲ درصد رشد کرد و به ۶۹.۴۵ دلار رسید. هر دو شاخص نفت خام در پایان معاملات دیشب، بیش از یک درصد جهش کرده بودند تا بخشی از سقوط روز سه‌شنبه را جبران کنند. تولیدکنندگان نفت خلیج مکزیک آمریکا، هنوز با گذشت ۹ روز از طوفان آیدا نتوانسته‌اند به تولید خود بازگردند. تا پایان روز سه‌شنبه به وقت آمریکا (ظهر چهارشنبه به وقت تهران) همچنان ۸۰ درصد اسکله‌های نفتی خلیج مکزیک تعطیل بودند. ۱۷.۵ میلیون بشکه نفت در این مدت از بازارهای جهانی کم شده است. چاه‌های نفت خلیج مکزیک ۱۷ درصد کل تولید نفت خام آمریکا را به عهده دارند. حالا نگاه سرمایه‌گذاران بازارهای نفت به انتشار گزارش انبارهای نفت خام آمریکا دوخته شده که امروز منتشر می‌شود.

آمریکا برای کنترل قیمت گوشت دست بکار شد

دولت بایدن قصد دارد در قبال شرکت های صنایع گوشتی که می گوید باعث شوک قیمت در بحش عرضه به مصرف کننده می شوند، موضع سخت گیرانه ای اختیار کند. به گزارش ایسنا، چهار شرکت کنترل عمده بازار گوشت آمریکا را در دست دارند و دستیاران ارشد بایدن این شرکتها را مقصر افزایش قیمت مواد غذایی می دانند. دستیاران بایدن در یک پست وبلاگ اعلام کردند دولت آمریکا در راستای ابتکارهایی، ۱.۴ میلیارد دلار کمک کرونایی به تولیدکنندگان کوچک و کارکنان صنایع گوشتی اختصاص خواهد داد. آنها قول دادند برای مقابله با قیمت گذاری غیرقانونی اقدام کنند. طبق آخرین آمار موجود وزارت کشاورزی آمریکا، چهار شرکت حدود ۸۵ درصد از دام تولید آمریکا را کشتار می کنند که تبدیل به استیک، گوشت گاو و سایر قطعات گوشت برای مصرف کنندگان در سال ۲۰۱۸ شده است.

این چهار شرکت شامل شرکت بازرگانی کالای جهانی کارگیل، تایسون فودز که تولیدکننده گوشت مرغ و بزرگترین شرکت گوشتی آمریکا از نظر میزان فروش است، شرکت جی بی اس برزیل که بزرگترین شرکت صنایع گوشتی جهان است و شرکت نشنال بیف پکینگ که توسط شرکت تولیدکننده گوشت گاو برزیلی مارفریگ گلوبال فودز کنترل می شود، هستند. ارزش سهام این چهار شرکت در پی انتشار این خبر در معاملات بورس کاهش پیدا کرد. کاخ سفید اعلام کرد افزایش قیمت گوشت گاو، خوک و مرغ عامل نیمی از قیمت های بالاتری بوده که شهروندان آمریکایی از دسامبر برای غذایی که در خانه می خورند، پرداخت کرده اند. دولت شاهد آن بوده که این شرکت ها پس از اقدامات محرک مالی که تقاضا را برای محصولاتشان تقویت کرده است، عمده سود را به جیب زده اند. بهارات رامامورتی، معاون مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید در مصاحبه ای گفت: ما به حفظ این بازار کمک کردیم و عصبانی کننده است که می بینیم کسب و کارشان را بهبود بخشیده و قیمتها را افزایش می دهند. این سودجویی کرونایی رفتاری است که دولت نگران کننده می داند.

رونق بازار لوازم خانگی دست دوم

رئیس اتحادیه سمساران و امانت فروشان از رونق بازار لوازم خانگی دست دوم به دلیل گرانی کالاهای نو خبر داد و گفت که بیشترین کالاهای دست دوم که خریداری می‌شوند، اول لوازم صوتی تصویری و یخچال و فریزر هستند و وسایل چوبی مثل مبلمان و سرویس خواب در اولویت‌های بعدی هستند.  

ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود

به تازگی یک شرکت از فناوری ساخت باتری خود رونمایی کرده و گفته است، این نخستین باتری سیلیکونی جهان است که می‌تواند در ده دقیقه شارژ شود. باتری‌های این شرکت از سیلندر‌هایی با فرمت ۴۶۸۰ بهره می‌برد که ۴۶ میلیمتر عرض و ۸۰ میلیمتر طول دارند و مورد قبول شرکت‌های خودروسازی بین المللی از جمله تسلاست. شرکت سازنده اعلام کرده که سه سال است روی این باتری کار می‌کند و در حوزه طراحی آن پنج مورد ثبت مالکیت معنوی داشته است. این شرکت هم اکنون در حال کار برای ساخت خط تولید آن با همکاری یک شرکت چینی به نام ایو انرژی است. شرکت سازنده در بیانیه خود آورده؛ باتری‌های سلولی ـ سیلندری با قدرت شارژ سریع فقط در ده دقیقه از روز نخست از هدف‌گذاری‌های اصلی این شرکت بوده است. گفته می‌شود برخی از شرکت‌های خودروسازی هم اکنون در حال گفتگو با شرکت سازنده برای خرید این باتری‌ها و تسریع سیاست خود در رسیدن به هدف صفر کردن آلایندگی خودرو هستند. گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۴ شرایط برای تولید انبوه این باتری‌ها آماده شده و تا سال ۲۰۲۸ هم استفاده گسترده از آن‌ها در دستورکار قرار خواهد گرفت. /فارس

ذخیره کالا‌های اساسی در کشور مناسب است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر وضعیت استراتژیک ما از لحاظ ذخیره کالا‌های اساسی خوب است و تمهیداتی انجام شده که مشکلی در تامین کالا‌های اساسی نداشته باشیم. نیکزاد تاکید کرد: با همه قوت و قدرت کار‌ها در وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است و آنچه در گمرکات دپو شده هم در حال ترخیص است و تمهیدات بسیار خوبی هم فراهم کردند تا شب عید به مشکلی در زمینه تامین کالا‌های اساسی برنخوریم. واقعیت این است زمانی که دولت تغییر کرد، وضع خوبی نداشتیم، ولی در حال حاضر هم وضعیت استراتژیک ما از لحاظ ذخیره کالا‌های اساسی خوب است و هم اینکه تمهیداتی انجام شده که مشکلی در تامین کالا‌های اساسی نداشته باشیم.

صف عجیب و غریب برای خرید این خودرو

وجود تقاضای بالا و محدودیت های گسترده فروش از طرف تویوتا باعث شده است تا طرفداران لندکروز جدید با صف عجیبی برای تحویل گرفتن خودروی محبوب خود مواجه شوند. طبق اعلام تویوتا به دلیل کمبود قطعه، روند تولید لندکروز که از ماه قبل متوقف شده بود این ماه نیز از سر گرفته نخواهد شد. تا پیش از توقف، ظرفیت خط تولید لندکروز تویوتا برای دوازده ماه بعد پر شده بود و تخمین زده شده است خریداران در برخی مناطق به ویژه استرالیا که تعداد عرضه محدود است، مجبور شوند تا چهار سال در صف بمانند. هرچند لندکروز جدید قرار نیست در بازار آمریکا عرضه شود، با این حال تویوتا نسخه مشابه لندکروز در برند لوکس خود یعنی لکسوس ال ایکس را برای عرضه در بازار آمریکا و کانادا در نظر گرفته است.

صف عجیب و غریب برای خرید این خودرو / سایه سنگین دلار بر قیمت طلا/ توصیه رئیس سازمان بورس به مردم قبل از ورود به بورس/ ارزش برگه‌های سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟

علاوه بر آمریکا، نسخه جدید لندکروز در بسیاری از دیگر مناطق از جمله اروپا نیز عرضه نخواهد شد و قرار است تنها در مناطق محدودی از جمله ژاپن، شرق آسیا و خاورمیانه در دسترس باشد. این خودرو با قابلیت بیشتر در عبور از موانع طبیعی، بیشتر برای طرفداران آفرود طراحی شده و این توانایی را دارد تا از شیب هایی تا حدود ۳۲ درجه عبور کند. این خودرو دارای موتور نیرومندی است که توان ۴۱۰ اسب بخاری را برای آن فراهم می کند. تقریبا هفت ثانیه طول خوهد کشید تا سرعت این خودرو از صفر کیلومتد بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. به نقل از ایسنا؛ قیمت این محصول ۴۲ هزار و ۳۴۵ پوند اعلام شده که ۲۰۰۰ پوند گران تر از نسل قبلی است. برای نمونه های آپشنال که دارای سیستم کنترل دمای درون خودرو مبتنی بر وضعیت آب و هوای بیرونی، قفل دیفرانسیل عقب و گرمکن های صندلی هستند، قیمت به ۵۷ هزار و ۴۹۰ پوند افزایش پیدا می کند. نمونه آپشنال هم چنین دارای افزونه های مشکی رنگ جانبی و لنزهای جدید چراغ هستند.  

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
تویوتا هم از ما یاد گرفته چجوری مشتری رو تشنه نگه داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
نه عزیزم موضوع تشنگی نیست،اونجا مثه ایران نیست که بازار انحصاری باشه و مشتری مجبور،اونجا مشتری می‌تونه از بین صدها خودرو،با توجه به پول تو جیبش و سلیقش،خودرو انتخاب کنه،اینکه میخواد فقط این نوع خودرو را ثبت نام کنه و حاضره چهار سال تو نوبت بمونه به خاطر اینه که دیگر خودروسازهای دنیا،نتونستن نظرشو جلب کنن،میخواد سوار ماشینی بشه که دوست داره،نه ماشینی که بهش بندازین.
غلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
نمی خواهد مردم کشورهای دیگر صف بزتتد برای تویوتا لنکروز ژاپن بیان پراید ایران را بخرند که هم الحمدالله خیلی خیلی ارزان است، هم خیلی مقاوم و اصلا با کلاس و کلا برند جهانی است و صاحب نام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
پراید مکان هایی دیده شده که عمرا این ماشین بتونه به اونجاها بره.
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
هم بهترین شاسی بلنده و هم قیمتش نسبت به کیفیتی که داره بسیار مناسبه . بایدم صف بکشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
چقدر مردم کشورهای درست حالشون خوبه خوش بحالشون خدایا دفعه بعد استرالیایی به دنیا بیام اگر نشد اماراتی بیام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
اونوقت میگن واردات لوازم خانگی رو ممنوع کنند تا مثل خودرو شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
قيمت يك لندكروز مدل 2022 برابر با 42365 پوند در اين مقاله اعلام شده كه با قيمت امروز پوند برابر با 38620 تومن ميشه معادل يك ميليارد و ششصد و سي ميليون تومان . اما در حال حاضر قيمت يك لندكروز مدل 2011 در تهران 5 ميليارد تومن قيمت گذاري شده واقعا چرا ؟
پاسخ ها
مولا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
براي اينكه دولت ما يه دولت انحصار طلبه و واردات رو ممنوع كرده و اگه همين مدل ٢٠٢٢ اگه به روشي وارد مملكت بشه بيش از ٢٥ ميليارد قيمت ميخوره
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
دلیلش اینه که با وجود ممنوعیت واردات خودرو تعرفه واردات خودرو رو از هفتاد به هشتادوشش درصد،افزایش دادن،خب وقتی ممنوعه چرا تعرفه رو بالا بردین؟؟دلیلش خودت کشف،کن!!مافیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
دلارررررررررر آقای رییسیییی کجاست اون همه وعده و وعیدددد کجاستتتتت.دلار داره میره بالااااااااااااااااااااا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
بورس داغون خودرو داغون بودجه داغون تا کی
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
ما هم همچنان تو صف مرغ و روغن دست و پا میزنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
خودرو های ما که به حقوق های ما نمیخونه
کارشناس بانک مرکزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
۴۲ هزار پوند برای با ۱۳ میلیارد تومان ،خیلی گران است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
کارشناس بانک مرکزی تو باشی فاتحه
سیزده میلیلرد ریال نه تومان
گرانه؟؟؟؟؟؟؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
عجب محاسبه ای کارشناس بانک مرکزی.بیخود نیست وضعیتمون اینه
ناشناس
| Romania |
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
کارشناس بانک!!! یک مقدار تمرین ضرب بفرمایید. یک میلیارد و سیصد نه سیزده میلیارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
یک و سیصد
ناشناس
| United States |
۰۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
این مخاطب حسابی اشتباه مبلغ را حساب کرده و شما تابناک عزیز بدونه مشاهده رقم نظر ایشان را اعلام کردین. اگر پوند را ۴۰ هزار تومان در نظر بگیریم ۴۲ هزار پوند می شود حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان. سیزده میلیارد تومان را از کجا آوردی عزیزم؟؟؟ البته با احتساب عوارض مبلغ دو برابر می شود و با اضافه کردن بقیه موارد، فکر کنم این ماشین در ایران بین ۴ تا ۴/۵ میلیارد قیمتش باشد.
ناشناش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
۴۲ هزار پوند میشه یک میلیارد و ششصد نه ۱۳ میلیارد
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
اگه هر پوند 42000 تومان باشه قیمتش میشه حدود یک میلیارد و ششصد میلیون که نسبت به ماشین های ایرانی در حد مفت هستش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
ایشون دقیقا درست حساب کرده .این قیمت اونورآبه تا برسه داخل بالاخره آقاوآقازاده وگمرک و...بایدیه سودی ببرندنهایتا میشه 13میلیاردتومان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
سرم درد گرفت این خبر را برا چی گذاشتید نه واقعا چرا
ناشناس
|
Mauritius
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
خود تحقیرها بدوید تا عقب نمونید
کمالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
کاش تو افغانستان بدنیا می امدم
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
صف عجیب و غریب برای خرید این خودرو:
وقتی هر لحظه پول میلی بی ارزش و بی ارزشتر میشود و هر روز به دلایل محتلف گرانی داریم چرا باید این نوع صفها عجیب غریب باشد. مسئولین هم که فقط بلدند بگویند یه شبه اقتصاد درست نمیشود.
اگر بشود هر شب به عناوین مختلف اجناس و کالاها را گران کرد قطعاً میشود یه شبه مشکلات معیشتی مردم را حل کرد، "یک بام و دو هوا که نمیشود".
نوبت به مشکلات معیشتی مردم که میرسد همه مسئولین بلند پایه که "نفسشان از جای بسیار بسیار گرمی بر میآید" و از بیرون گوی فریاد میزنند: «لنگش کن»؛ میگویند: "یه شبه نمیشود مشکلات اقتصادی را حل کرد". کسی هم نیست که به گوش این عزیران که بیرون گود نشسته اند و جای یشان هم راحت و گرم است، برساند: "چطور هر شب میشود اجناس و کالاها را به دلایل گوناگون گران کرد ولی نمیشود وضع فلاکبار معیشتی مردم را یه شب درست کرد"؟! این صبوری مقامات بلند پایه و مردم با وضع بد اقتصادی مردم مثل ضرب المثل است که میگوید: "مردم میگویند، نر است و مسئولین با بی تفاوتی و جیبهای پر و جای راحت و گرم میگویند ، بدوشش". «بابا نر چطور بدوشش»!!!
نمایندۀ مجلسی که میگوید تولیدگنندگان لوازم خانگی میتوانند لوازم خانگی کشور را تامین کنند، و نیازی به واردات نیست!! چرا نمیگوید با چه قیمتی؟!! اصلاً نمایندۀ عزیر از قیمتها خبر دارد؟ فکر نکنم که وقت بازار رفتن داشته باشد یا نیازی به بازار رفتن داشته باد؟ آیا نمایند مجلس با همان قیمتی لوازم خانگی را تهیه میکند، (اصلاً پول میپردازد؟) که مردم بینوا باید اول پول را بپردازند؟! چرا هیچیک از مسئولین از گرانیهای پی در پی روزانه سخن نمیگویند؟!!
وزارت صمت با این گستردگی چه خاصیتی برای مردم دارند؟! اگر این وزارتخانه عریض و طویل را منحل کنند و هزینه های وزارت صمت را که از جیب مردم برداشته میشود را در سینی طلا تقدیم تولیدکننده، دلال، چاقاچی، اتحادیه ها و اصناف و ... بکنند، بشرطی که دیگر وزارتخانه بی خاصیت (البته برای مردم) نداشته باشیم و ریخته باشهای این وزارتخانه حامی تولیدکننده و اتحادیه و اصناف را مستقیم به آنها پراخت شود، ولی حالا یه پول مفت هزینه بسیار گزاف باید به سازمانها و شرکتهای و کارکنان بی خاصیت وزارت صمت از جیب مردم پرداخت میشود، از سوی دیگر هم هر روز و هر ساعت بدلایل گوناگون گرانی؟ این یعنی "دو سر سوخت برای مردم" و منت مسئولین که همه خود را خادم مردم میدانند البته با جیبهای پر و بدون ته که پر هم نمیشوند!! وزیر این وزاتخانه که تا به صندلی پر جا وشکوه تکیه داد، "بگوید ما رقیب شما نیست و برای حمایت از شما آمده ایم، کسی نیست از وزیر پرسد « کسانی که هم روز اجناس و کالاهای بی رقیب خود با قیمت تازه و ترفندی تازه به مردم قالب میکنند چه نیازی به شمای تازه وارد دارند »؟!
اگر سختی و بد بختی هست باید برای هم باشد! نه عده ای با جیب پر مردم را به صبوری دعوت کنند و دم به دقیقه به مردم یاد آوری کنند که مشکلات اقتصادی "یه شبه حل نمیشود".
جنس و کالا وارد نکنیم! پول را بقدر بی ارزش کرده اند که امکان رقبت با بنگاههای اقتصادی سه یا چهار سال پیش شروع بکار کرده اند اصلا وجود ندارد چه رسد به بنگاه های قدیمی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
خدا وكيلي صف خريد اين لند كروز به صف خريد پرايد نمي رسه ! حداقل در اين مورد از تويوتا و كل دنيا جلو زديم . ممنون مسئولين كه اينقدر در كسب مدالهاي جهاني تلاش مي كنين !!
حمیدرضا
|
France
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
دلار هر روز داره بالا میره، چند قاز پس اندازیک عمرحقوق بگیری ما هم هر روز آب داره میشه! دیگه چیزی باقی نمانده، باز هم دستای ناپاک تو جیب مردمه! ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه