در حالی که هفته گذشته، شاخص کل بورس روند نزولی را به ثبت رسانده بود، سهامداران امروز در اولین روز هفته شاهد افزایش بیش از ۲۰ هزار واحدی نماگر بورس بودند. روندی که با افزایش صف‌های خرید همراه بود.
کد خبر: ۱۰۷۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴ 04 September 2021
به گزارش بورس تابناک، در حالی که هفته گذشته، شاخص کل بورس روند نزولی را به ثبت رسانده بود، سهامداران امروز در اولین روز هفته شاهد افزایش بیش از ۲۰ هزار واحدی نماگر بورس بودند. روندی که با افزایش صف‌های خرید همراه بود.

بر این اساس در معاملات امروز (شنبه ۱۳ شهریورماه ۱۴۰۰) بازار سهام، شاهد صف خرید برای ۲۰۶ نماد در مقابل صف فروش برای تنها ۳۰ نماد بودیم. این در حالی است که ۲۵۴ نماد وضعیت متعادلی و ۴۷۰ نماد نیز وضعیت مثبت داشتند. همچنین ۱۶۱ نماد منفی بسته شدند.

اما بزرگان بورس امروز چه روندی را سپری کردند؟

 
۱. فارس نماد متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز با رشد ۲۷۹۳ واحدی بیشترین تاثیر را در سبزپوشی شاخص کل بورس داشت. این نماد در پایان معاملات امروز با حجم معاملاتی ۴۰ میلیونی، رشد ۳.۰۷ درصدی بهای هر سهم را به ثبت رساند.

۲نوری؛ نمادی با صف خرید قوی. این نماد که متعلق به پتروشیمی نوری است در پایان معاملات اولین روز هفته، روند مثبت پایان هفته قبل را تداوم بخشید و در نهایت به بازدهی ۴.۷۴ درصدی رضایت داد و قیمت هر سهم نوری نیز به رقم ۱۰۹۲۸ تومان رسید. این در حالی است که در روز‌های گذشته اکثرا روند منفی داشت.

۳. فملی نماد متعلق به ملی صنایع مس ایران امروز با رشد ۱.۰۸ درصدی به ازای بهای هر سهم همراه بود. این نماد بورسی امروز با حجم معاملاتی ۸۶ میلیونی همراه شد و در نهایت توانست دومین روز پیاپی مثبت خود را تجربه کند.

۴. وبصادر نماد متعلق به بانک صادرات ایران در پایان معاملات اولین روز هفته حدود ۴ درصد بازدهی داشت و قیمت هر سهم آن در نهایت به رقم ۲۵۸ تومان رسید.

۵. وبملت دیگر نماد بانکی نیز امروز مثبت بود. نماد متعلق به بانک ملت در معاملات روز شنبه، با حجم معاملاتی ۱۵۴ میلیونی همراه شد و در نهایت به بازدهی ۲.۰۱ درصدی بسنده کرد و بهای هر سهم آن به رقم ۴۱۶ تومان رسید.

۶. دی دیگر نماد بانکی امروز که مثبت بود. نماد متعلق به بانک دی در اولین روز هفته همانند چهارشنبه هفته قبل، بیش از ۴ درصد سود نصیب سهامدارانش کرد و در نهایت قیمت هر سهم دی به رقم ۱۳۴ تومان رسید.

۷. تراکتورسازی امروز مورد توجه سهامداران بود. نماد تایرا در بازار امروز سهام، با حجم معاملاتی ۴۰ میلیونی همراه شد و در نهایت برای سومین روز پیاپی، بازدهی مثبت بیش از ۴ درصدی (۴.۸۵ درصد) را به ثبت رساند.

۸. پترول نماد متعلق به گروه پتروشیمی س. ایرانیان امروز مورد توجه گروه محصولات شیمیایی بود. این نماد در پایان بازار امروز  برای دومین روز پیاپی با بازدهی نزدیک به ۵ درصد همراه شد و در نهایت قیمت هر سهم آن نیز به رقم ۴۴۲ تومان رسید.  

۹. برکت نمادی که متلعق به گروه دارویی برکت است امروز نیز همانند پایان هفته قبل، مثبت بسته شد و در نهایت با حجم معاملاتی ۶۸ میلیونی به سوددهی ۴.۷۷ درصدی به ازای هر سهم رضایت داد.

۱۰. سپیدار نمادی که امروز با ۳۰ درصد بازدهی بازگشایی شد. این نماد که متعلق به سپیدار سیستم آسیا است در حالی که پیش از این ۱۶ تیرماه معامله شده بود، امروز بازگشایی شد و با سوددهی ۳۰.۸۹ درصدی معادل ۵۶۸ تومان بسته شد و قیمت هر سهم سپیدار نیز به رقم ۲۴۱۰ تومان رسید.
 
منبع: نبض بورس
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی شهرآورد تهران