بازدید 12186

وزیر بهداشت: نمکی شهید زنده است

وزیر بهداشت گفت: خدمتگزاری هم یک نعمت بزرگ الهی است و همه ما باید احساس خدمتگزاری مردم را کنیم و هر کسی احساس نوکری به مردم ندارد، جایگاهی در وزارت بهداشت و نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد.
کد خبر: ۱۰۷۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵ 02 September 2021

به گزارش تابناک، بهرام عین اللهی در مراسم تکریم و قدردانی از خدمات سعید نمکی که در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه، جلسه تودیع نیست بلکه جلسه تکریم و قدردانی از از خدمات بزرگمردی به نام دکتر سعید نمکی است که در این مدت شجاعانه در مقابل همه مسائل، ایستاد و خدا به او توفیق داد که در ایام مسئولیت، خدمات ارزشمندی را ارائه کند و اجر همه این کارها با خدا است.

وی یادآور شد: هر قدر کارها سخت تر باشد، اجرا آنها بیشتر است. در محرم امام حسین(ع) و اهل بیتش ایستادند و کار سختی انجام دادند که در تاریخ ماندگار شد بنابراین هر کار سختی، اجر بیشتری دارد. امروز در پیچ تاریخی قرار داریم که در طول تاریخ کشور ما بی نظیر است.

به گزارش وبدا،وزیر بهداشت تاکید کرد: در طول دوران دفاع مقدس، کل تعداد شهدا، حدود 230 هزار شهید بود که اگر به 8 سال تقسیم کنیم سالانه حدود 30 هزار نفر، به شهادت می رسیدند اما در طول یک سال و نیم گذشته، حدود 108 هزار نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند که به تمام خانواده های آنها تسلیت می گوییم.

عین اللهی تصریح کرد: کشور ما در تاریخ خود به ویژه در دوران بعد از انقلاب نشان داده که در مقابل همه چیز میتواند مردانه بایستد. تاریخ بعد از انقلاب، نمایان این است. در دوران دفاع مقدس تمام دنیا شرق و غرب علیه ما بودند اما ما هیچ سلاحی به جز بسیجی ها و رزمندگان عاشق نداشتیم و مردم ایران هیچ وقت خسته نخواهند شد.

وی افزود: از اول انقلاب تا کنون هیچ روزی بدون دشمن نبوده ایم و تحت فشار قرار گرفته ایم اما مردم ایران هیچ وقت خسته نمی شوند و در مقابل همه مسائل و مشکلات، ایستادگی می کنیم. شهید حاج قاسم سلیمانی می گفت بهترین فرصت ها در مقابل بهترین تهدیدها هستند و فرصت ها را تهدیدها، ایجاد می کنند.

وزیر بهداشت گفت: وقتی تهدید و بحران کرونا را داشتیم، قشر پزشکی و سلامت ما شکوفا شدند. قبل از بحران کرونا هجمه وحشتناکی علیه جامعه پزشکی بود و از آنها به عنوان افراد سودجو و منفعت طلب یاد می شد و متاسفانه خیلی از رسانه ها هم با برخی افراد که به تخریب جامعه پزشکی می پرداختند، همراهی می کردند اما موفق ترین قشر جامعه ما بعد از انقلاب، گروه سلامت بوده است.

عین اللهی افزود: در اوایل انقلاب، تعدادی پزشک خارجی هندی و پاکستانی و بنگلادشی در کشور حضور داشتند و تعدادی از بیماران هم برای درمان به خارج از کشور اعزام می شدند اما موفقیت حوزه سلامت در طول بعد از انقلاب، بی نظیر بوده است و افراد زیادی زحمت کشیدند تا به این جایگاه برسیم.

وی یادآور شد: بحران کرونا، چهره واقعی و خدمتگزار جامعه پزشکی و سلامت کشور را نشان داد و امروز بیش از 200 شهید مدافع سلامت تقدیم کشور کرده ایم. دوست بسیار عزیز ما، دکتر زارع رییس بیمارستان لبافی نژاد بود که جانشین ایشان شدم و امروز هم جایگزین دکتر نمکی شدم که به نوعی شهید زنده است و راه شهدا را ادامه می دهد و این پرچم، هیچ وقت بر زمین نخواهد ماند و اگر دلاوری برود، فرد دیگری پرچم نظام سلامت را نگه می دارد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس وقتی رزمندگان حضور داشتند، از اطراف ترکش می خوردند اما همیشه نگاه به جلو نبود و هیچ وقت نگاه به کنار و پشت نبود امروز هم اگر کسی خدمتگزار مردم می شود، ممکن است ترکش هایی بخورد کما اینکه از روز اول تا کنون، بنده نیز ترکش هایی خورده ام اما مهم نیست چون نگاه ما به جلو است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزی دکتر نمکی بسیار ارزشمند بود که در راه نظام همه چیز خودش را فدا کرد. مهمترین چیزی که هر فردی دارد، آبرو است و دکتر نمکی، آبروی خودش را در راه نظام و خدمت به مردم در حوزه سلامت گذاشت و این نشان از مردانگی ایشان است. ما فرزندان صادق رهبریم و پاسدار خون شهدا هستیم و نگاه ما همواره به جلو است و در این راه نیاز به زنان و مردان بزرگی داریم که این حرکت را به پیش ببرند.

وزیر بهداشت گفت: با تلاش دانشمندان، اساتید و همه فعالان و کارکنان حوزه سلامت، امروز به جایگاه نخست منطقه رسیده ایم و از نظر داشته ها که مهمترین داشته و سرمایه نیروی انسانی است، حرف اول منطقه را می زنیم. اگر تجهیزات و امکانات کمی داریم اما افتخار ما به نیروی انسانی متعهد، متدین و دانشمند در همه دانشگاه های علوم پزشکی است.

عین اللهی یادآور شد: میدان مقابله با کرونا امروز میدان امتحان ما است. امروز شاهد گریه های خانواده هایی هستیم که هر روز تعدادی از آنها عزادار می شوند و امروز در کل وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، مردان و زنان عملگرا و داخل میدان لازم داریم. امروز وزارت بهداشت عرصه جهاد فی سبیل الله است. اگر قرار بود همه چیز آرام باشد، دکتر نمکی همانند یک الماس در این عرصه کرونا، نمی درخشید.

وی گفت: در مدت مسئولیت در وزارت بهداشت، ایستاده ایم و به هیچ وجه در مقابل حاشیه ها و ترکش ها در فضای مجازی و حقیقی، کوتاه نخواهیم آمد و نا امید نخواهیم شد و مردانه خواهیم ایستاد تا به فضل الهی، مشکل کرونا در کشور برطرف شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: آنهایی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند به آن دوران افتخار می کنند و آنهایی که نبودند حسرت می خورند و در آینده، آنهایی که در مقابله با کرونا حضور داشته باشند، به این حضور افتخار می کنند.

عین اللهی در پایان تاکید کرد: امروز با توجه به همه تحریم ها و مشکلاتی که داریم، اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خودمان قرار می دهیم و مهم است که به تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه عرصه کمک کنیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۳۳
انتشار یافته: ۱۴
نمکی شهید زنده است باید به این جمله خون گریه کرد
این مملکت هیچوقت پیشرفت نمیکنه
این کارها و حرفها فقط و فقط دهن کجی به ملت و بیشتر عصبانی کردنشونه. وای از اون روزی که...
نمکی خودش شهید نیست ولب باعث شهادت خیلی ها شده
نمکی یک مجرم است و باید به دست عدالت سپرده شود
تمام کسانیکه از مجرم حمایت میکنند خود در جرم او شریکن
امثال نمکی باید در پیشگاه مردم محاکمه شود
خدا به دادمون برسه با این وزیر جدید. گند مدیریت نمکی کل ایران رو برداشته این یارو بجای جبران کارهای نمکی داره ماله کشی میکنه
احتمالا به همین خاطر برای پسرش سهمیه فرزند شهید قائل شدید و بهش پست دادید
واقعا اگر دیدگاه شخصی شما اینچنین است در باره آقای نمکی متاسف هستم برای وزارت بهداشت
همش حرف حرف شعار .....
فقط باید به حال این ملت گریه کرد
خواهشمند است همدیگر را تایید کنید وی دیگه تفسیر به دین نفرمایید
تو رو خدا با این حرفا اعتبار شهدا رو زیر سئوال نبرید
مقایسه کنید رفتار رییس و وزرای دولت جدید با قبلیها و رفتار رییس و وزرای دولت قبل با رییس و وزرای دولت نهم و دهم .افرین به اینهمه ادب ، انصاف و حق شناسی رییس اعضای دولت جدید.
وزير جديد كه مخالف واردات واكسن بود و يكي از بانيان كشتار بايد هم از نمكي تعريف كنه !
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم