بازدید 6748

شرکت‌یک‌هزار‌نظامی‌روس‌در رزمایش سه‌جانبه‌تاجیکستان

حوزه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد که در رزمایش سه جانبه با شرکت نیرو‌های روسیه، ازبکستان و تاجیکستان، یکهزار نظامی روس شرکت می‌کنند.
کد خبر: ۱۰۶۶۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۰ 28 July 2021

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، خبرگزاری اینترفاکس روز سه شنبه به نقل از گزارش دفتر مطبوعاتی حوزه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد: رزمایش سه جانبه با شرکت نظامیان تاجیک، روسیه و ازبکستان از ۵ تا ۱۰ ماه اوت در تاجیکستان برگزار خواهد شد.

این رزمایش با عنوان «حرب میدان» در نزدیکی مرز تاجیکستان و افغانستان و در سه مرحله برگزار خواهد شد و بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیرو‌های سه کشور در آن شرکت خواهند کرد.

در مرحله نخست رزمایش، نظامیان روس، تاجیک و ازبک مقدمات برای نابودی تروریست‌ها را فراهم می‌کنند و در مرحله دوم تاکتیک‌های برای اجرای عملیات ضدتروریستی به اجرا در خواهد آمد.

در مرحله سوم این رزمایش، دشمن فرضی شامل تروریست‌هایی که از مرز تاجیکستان و افغانستان عبور کرده و وارد این کشور آسیای مرکزی می‌شوند، نابود خواهند شد.

بخش اصلی نیرو‌های شرکت کننده ازطرف روسیه در این رزمایش، از پرسنل پایگاه نظامی ۲۰۱ روسیه در تاجیکستان تشکیل خواهد شد.

در هفته‌های اخیر، جنگ داخلی در افغانستان با تشدید حملات گروه «طالبان» به مناطق تحت کنترل حکومت این کشور تشدید شده و اوضاع افغانستان را ناامن‌تر کرده است.

بر اساس اطلاعات رسانه‌های روسیه، آمریکا تاکنون ۹۵ درصد نیرو‌های خود را از افغانستان خارج کرده و به همین دلیل گروه طالبان فعالتر شده و مناطق جدید در این کشور را به تصرف در آورده است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد خطر سرایت ناآرامی در افغانستان به کشور‌های همسایه هشدار داد و افزود که وضعیت در این کشور "به سرعت رو به وخامت است".
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار