بازدید 16977
بسته ویدیویی «تابناک»
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۰۶۲۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ 10 July 2021

تصاویر تاریخی از زنان قشقایی / تصاویر سری موشک وی-۲ آلمانی / حرف‌های فیدل کاسترو درباره ریش! / نوشیدنی انرژی‌زای رادیو اکتیو / هشت لحظه تاریخی که آمریکا را تغییر داد / جنگ چین و ژاپن به روایت تصاویر واقعی

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

برای مشاهده هر ویدیو روی تیتر هر ویدیو کلیک کنید.

 


تصاویر تاریخی از زنان قشقایی

بریتانیایی‌ها در ۱۹۳۱ در اطراف شیراز تصاویری از زنان ایل نشین قشقایی ثبت و ضبط کردند؛ تصاویری که در فیلمی با نام «زنان ایران» منتشر کردند. این ویدیو را با زیرنویس فارسی در «تابناک» می‌بینید.

 


تصاویر سری موشک وی-2 آلمانی

موشک وی-2 که یکی از مرگ‌بارترین سلاح زمان خود بود، توسط دانشمندان آلمانی بعد از تست‌های طولانی وارد جنگ شد و خاطرات وحشتناکی برای بسیاری از مردم اروپا به جای گذاشت. این ویدئوها از تست های ناموفق این موشک را ببینید.

 


حرف‌های فیدل کاسترو درباره ریش!

کوبا پس از به قدرت رسیدن رفقای فیدل کاسترو، شرایط متفاوتی یافت. در همین رابطه، مصاحبه ای تاریخی با فیدل کاسترو پس از پیروزی انقلاب راجع به تکلیف کازینوها بعد از انقلاب و تراشیدن ریشش پس از پیروزی و برگزاری انتخابات آزاد را تماشا می‌کنید.

 


نوشیدنی انرژی‌زای رادیو اکتیو

در اوایل قرن بیستم که عوارض مواد رادیواکتیو هنوز به خوبی مشخص نشده بود، عده‌ای از این ماده جدید کشف شده جهت ایجاد بازار دارو‌ها و نوشیدنی‌های انرژی‌زای رادیواکتیو استفاده کردند. یکی از قربانیان این نوشیدنی‌های سمی، ابن بایرز کارخانه‌دار آمریکایی بود که توان خرید این نوشیدنی‌های گران قیمت را داشت. داستان عجیب نوشیدنی‌های رادیو اکتیو در آمریکا را در این ویدئو ببینید.

 


هشت لحظه تاریخی که آمریکا را تغییر داد

آمریکا کمی بیش از ۲۵۰ سال تاریخ دارد، اما در همین مدت کوتاه، پر از لحظاتی بوده که مسیر این کشور را تغییر داده است؛ از بحث‌های نژادی تا کشف و مجوز دادن به قرص‌های ضد بارداری و همچنین بحران بزرگ اقتصادی رکود بزرگ و جنگ سرد. این ویدئو گواهی تصویری از این لحظات است که در تابناک می‌بینید.

 


جنگ چین و ژاپن به روایت تصاویر واقعی

در پی سال‌ها سیاست امپریالیستی ژاپن، این کشور از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۵ با کشور چین وارد جنگی شد که بعد‌ها با حمله ژاپن به آمریکا به قسمتی از جنگ جهانی دوم تبدیل شد و نهایتا با بمب‌باران هسته‌ای ژاپن توسط آمریکا و تسلیم شدن آن به پایان رسید؛ این جنگ بزرگترین جنگ آسیا در قرن بیستم است.

 


حمله به پرل هاربر به روایت تصاویر واقعی

ژاپن در هفتم دسامبر ۱۹۴۱ در پی یک پیمان مخفیانه با آلمان راجع به حمله به نیرو‌های متفقین در اروپا و خاور دور، به آمریکا حمله کرد. آمریکا در آن زمان بی‌طرف بود، اما نزدیکی بیشتری با مواضع متفقین داشت و ژاپن با این حمله قصد داشت توان نظامی آمریکا در اقیانوس آرام را پیش از آنکه بتواند از آن استفاده کند، نابود کند. این حمله ضربه شدیدی به توان نظامی آمریکا زد و در آن ۵ نبردناو و ۲۰۰ هواپیمای آن کشور نابود شد. همچنین ۲۴۰۰ تن کشته شدند. این حمله نهایتا باعث ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم و مدت‌ها بعد تلافی هسته‌ای این کشور علیه ژاپن شد. تصاویر تاریخی از این حمله را در «تابناک» می‌بینید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی سازمان همکاری شانگهای
آخرین اخبار