اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب
حضور گسترده و با معنای مردم به رغم شرایط کرونایی و دشمنی‌های بسیار و ایجاد جنگ روانی از طرف دشمنان ایران شکل گرفت. حضور ملت بزرگ ایران که ساعت‌ها پای صندوق‌های رای قرار داشتند، به رغم برخی گله مندی‌هایی که از وضع اقتصادی داشتند بود.
کد خبر: ۱۰۵۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴ 21 June 2021

دنیا بداند وضعیت ایران با این حضور حماسی تغییر کرده است/ سیاست خارجی دولت ما به برجام محدود نمی شود

 نشست خبری آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب، ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی «تابناک»، رئیسی در سخنان ابتدایی خود گفت: عرض تبریک و تهنیت دارم به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام، دهه کرامت را هم تبریک عرض می کنم و از رسانه های مختلف و خبرنگاران تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور منتخب ادامه داد: حماسه ملت بزرگ ایران در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به دنبال حماسه های بسیاری که مردم عزیزمان خلق کردند جلوه ای از حضور با اراده مردم عزیزمان است و پیام مهمی برای همه جهانیان داشت.

** حضور گسترده مردم در انتخابات علیرغم گله‌مندی‌ها

وی ادامه داد: این حضور گسترده و با معنای مردم به رغم شرایط کرونایی و دشمنی‌های بسیار و ایجاد جنگ روانی از طرف دشمنان ایران شکل گرفت. حضور ملت بزرگ ایران که ساعت‌ها پای صندوق‌های رای قرار داشتند، به رغم برخی گله مندی‌هایی که از وضع اقتصادی داشتند بود.

رئیسی گفت: این حضور پیام های مختلفی داشت. یک پیام، پیام وحدت و انسجام ملی بود. پیام ملت ایران پیام ضرورت تغییر در شرایط اقتصادی و زندگی آنها بود. پیام ملت ایران، پیام مبارزه با فساد، فقر و تبعیض و در یک کلمه، اجرای عدالت در تمام شئون زندگی مردم بود.

وی ادامه داد: پیام ملت ایران پیام پافشاری بر ارزش های انقلاب شکوهمند اسلامی بود. پیام ملت ایران، پیام تداوم امام خمینی و شهدا به‌ ویژه شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی بود. این پیام را ملت ایران با حضور خودشان به مبانی انقلاب اسلامی و در لبیک گفتن به پیام مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی داشتند این پیام برای دولت مردمی و برای همه مدیران و مسئولانی که به نام این دولت خدمتگزار مردم خواهند بود باید دقیقا شنیده شود.

**باید به عهدی که با مردم بستیم وفادار ماند

رئیس‌جمهور منتخب گفت: به این عهدی که با مردم بستیم این باید به این عهد وفادار ماند. وفای به این عهد تلاش برای خدمتگزاری به مردم و باز کردن گره ها بود.

وی افزود: اطمینان داریم با توکل به خدا و اعتماد به داشته های ملت ایران و اعتماد به نیروی انسانی متراکم بویژه جوانان غرور آفرین این ملت و با ذخایر ارزشمندی که کشور ما از آن برخوردار است، انشاءالله وضعیت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

رئیس‌جمهور منتخب گفت: سیاست داخلی ما و اولویت های ما در این دولت بهبود وضعیت کسب و کار مردم و بهبود شرایط و وضعیت معیشت مردم خواهد بود و بهبود شرایط در دولت و در نظام اداری کارآمدی رقم خواهد زده شد که از بروکراسی که بعضاً بسیاری از اقدامات تحولی را در کشور مانع می شود، حتما این شرایط تغییر باید کرد و یک نظام اداری کارآمدی سالم و قانون مداری توسط نیروهای کارآمد و انقلابی فساد ستیز در کشور شکل خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ضمن ارج نهادن به همه خدماتی که بعد از انقلاب توسط دولت های مختلف انجام خواهد شده است، باید بگویم بدون تردید خدمات بسیاری برای کشور انجام شده است. در این ۴۰ سال، ما شاهد زحمات بسیار و تلاش ها و اقداماتی در جهت توسعه یافتگی در کشور بودیم، لکن علیرغم همه زحماتی که دولت ها تاکنون کشیده اند و علی رغم همه تلاش هایی که تاکنون شده و ما در برخی از حوزه ها به جایگاه عالی و قله ها دست پیدا کرده ایم اما در برخی از حوزه ها بدلیل کم توجهی ها، سوءمدیریت ها و بی توجهی به داشته های بسیاری که کشور از آن برخوردار است و نیروی کارآمد جوانی که در کشور می تواند منشا بسیاری از تحولات است، مشکلاتی داریم.

وی با اشاره به عقب ماندگی در عدالت خاطرنشان کرد: محور تحول، اجرای عدالت بر بستر گام دوم انقلاب اسلامی است. به تمام اسناد بالادستی یعنی قانون اساسی جمهوری اسلامی، سیاست های مصوب نظام برنامه‌های توسعه توجه خواهد شد و ما در آستانه تشکیل دولت جدید برنامه توسعه هفتم را با همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس انشاءالله دنبال خواهیم کرد.

**اعتماد مردم به‌دلایلی مخدوش شده

رئیسی گفت: امید داریم که اقدامات ما در جهت بهبود شرایط گره گشایی جدی از زندگی مردم کند و امید را به مردم بازگرداند و اعتمادی که به دلایلی مخدوش شده، این اعتماد به مردم عزیز و جوانان برگردد، به نحوی که احساس همگان این باشد که دولت، دولت امیدآفرین است، دولت، دولت یک جریان خاصی نخواهد بود. دولت و مدیران همکار با دولت در سراسر کشور کسانی هستند که وطن دوست هستند، دغدغه مردم دارند، دغدغه انقلاب دارند و دغدغه آنها رفع مشکلات مردم است. هر کس دلش برای مردم و انقلاب بتپد، همکار ما در جای جای کشور خواهد بود.

وی درباره سیاست خارجی ادامه داد: دنیا بداند وضعیت با این حضور حماسه ساز مردم عزیز ایران تغییر کرده است و این وضعیت و شرایط جدید پیش روی دنیاست.

رئیس‌جمهور منتخب گفت: تا امروز فشار حداکثری بر مردم ما کارساز نشده است، باید تجدید نظر کنند و برگردند. ملت ما نشان داده مقاومت و ایستادگی در مقابل فشارها دارد و دنیا باید بدانند که سیاست خارجی دولت ما از برجام شروع نمی شود چون به برجام هم محدود نخواهد شد.

وی ادامه داد: ما تعامل را با همه دنیا و همه کشورهای دنیا به عنوان یک اصل تعاملی گسترده و متوازن را در سیاست خارجی دنبال خواهیم کرد و در مذاکرات هر مذاکره ای که منافع ملی در آن تضمین شود، این مذاکره حتما مورد حمایت خواهد بود، اما ما وضعیت اقتصادی و شرایط مردم را به مذاکرات گره نخواهیم زد.

**اجازه نخواهیم داد مذاکره برای مذاکره باشد

رئیس‌جمهور منتخب گفت: اجازه نخواهیم داد به نحوی مذاکره برای مذاکره باشد، اجازه نخواهیم داد مذاکرات فرسایشی باشد بلکه باید هر نشستی همراه با نتیجه باشد، نتیجه محوری موضوع ماست و باید آورده ای برای ملت بزرگ ایران داشته باشد در راستای آورده ای برای مردم و رفع محدودیت ها و تحریم ها و راستی آزمایی مسأله ارتباطات را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور منتخب در ادامه به سؤالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف پاسخ داد. آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مبنی بر اینکه اولویت‌دارترین و نخستین دستورکار شما در دولت جدید چه خواهد بود، اظهار داشت: در روز آغاز کار دولت اعلام خواهیم کرد که تمام بسترهای فسادزا که ایجاد رانت می‌کند، باید خاتمه داده شود،؛ یعنی دستگاه‌های اداری موظف هستند زمینه‌های رانت و فساد را از بین ببرند و این سازوکارها را اصلاح کنند.

وی گفت: اولین اقدام توجه به وضعیت اشتغال و مسکن مردم خواهد بود که دست اندرکاران بخشهای مختلف باید حضوری فعال با مشارکت مردم داشته باشند.

**امریکا و اروپا باید به تعهدات خود در قبال برجام عمل کنند

رئیس جمهور منتخب در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار یورونیوز مبنی بر اینکه برجام برای دولت شما چقدر اهمیت دارد و چه پیامی برای امریکا و اروپا دارید، تصریح کرد: کشورهای اروپایی و امریکا باید نگاه کنند که در قبال برجام چه کرده‌اند؛ امریکا برجام را نقض کرد و اروپایی ها نیز به تعهداتشان عمل نکردند.

رئیسی گفت: ما خطاب به امریکا می‌گوییم شما موظف به رفع همه تحریم ها هستید و باید برگردید و تعهدات خود را اجرا کنید؛ اروپایی‌ها نیز حتما تحت تأثیر فشار امریکا قرار نگیرند و نسبت به آنچه متعهد شده‌اند عمل کنند؛ این مطالبه ملت ایران از شماست.

وی تأکید کرد: مطالبه ملت ایران از دولت مردمی، احقاق حق آنهاست و ما حق آنها را دنبال خواهیم کرد.

**برنامه‌ریزی برای کاهش مالیات تولید از ۲۵ به ۱۰ درصد و افزایش مالیات فعالیت‌های سوداگرانه

رئیس جمهور منتخب در ادامه به سؤال خبرنگار خبرگزاری مهر مبنی بر اینکه برای رفع موانع تولید از جمله تأمین مالی ناقص، رانتهای ارزی و بخشنامه دست و پاگیر چه خواهید کرد، گفت: باید برای رفع فشارها بر تولید که مسئله محوری کشور است و شعار سالهای اخیر نیز بوده، محور کارهای اقتصادی دولت روی تولید قرار گیرد که ما این کار را خواهیم کرد.

رئیسی در توضیح این مساله افزود: اولویت خود را بر نقدینگی قرار خواهیم داد و آن را به سمت تولید سرازیر می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم تولیدکنندگان و کارآفرینان نسبت به کمبود نقدینگی اعتراض دارند و هم از سوی دیگر همه کارشناسان اقتصادی نسبت به افزایش نقدینگی هشدار می‌دهند؛ بنابراین، نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود.

وی تصریح کرد: ما تولید را پرجاذبه و اقدامات غیرمولد را بی‌جاذبه خواهیم کرد؛ این با یک بخشنامه یا سخن امکان‌پذیر نیست و یک سلسله اقدامات می‌خواهد از جمله اینکه برای ایجاد جذابیت در تولید، کاهش مالیات تولید از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد با یک شیب ملایم و ایجاد مالیات برای کار‌های غیرمولد و سوداگرانه مانند سوداگری در ارز، طلا و مسکن را دنبال می‌کنیم تا یک عدالت مالیاتی ایجاد شود و ما مصمم هستیم که این کار را در دولت دنبال کنیم.

**رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی محور بحث سیاست خارجی ما خواهد بود

آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه ان بی سی آمریکا که پرسید آیا برای اینکه برجام مؤثر واقع شود باید کل تحریم‌های آمریکا شامل تحریم‌های دوره ترامپ رفع شود؟ و قصد دارید تیم مذاکره هسته‌ای را حفظ کنید، گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کار خود را دنبال می‌کند. تیم سیاست خارجی ما نیز در حال بررسی کار عزیزان است. آمریکا موظف است تمام تحریم‌های ظالمانه نسبت به ملت ایران را رفع کند. رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی محور بحث سیاست خارجی ما خواهد بود.

**آمریکا باید به دنیا پاسخ بدهد

وی گفت: سؤال این است، علیرغم اینکه ملت ایران به تعهدات خودش عمل کرده، آنها چرا کوتاهی می‌کنند؟ آمریکا باید به دنیا پاسخ بدهد. همواره این مورد تاکید بوده که آمریکا باید به تعهداتش عمل کند و همه تحریم‌های ظالمانه را بردارد.

در ادامه این نشست خبری، خبرنگار روزنامه شرق پرسید: آقای رئیسی! از لحاظ آماری و گزارش‌های آماری بر شرایط کشور اشراف دارید و می‌دانید چه کشوری را با چه شرایطی تحویل می‌گیرید؟ و آیا قرار است بعد از صد روز گزارش فعالیت خود را ارائه کنید؟

مردم عزیز باید بدانند در چه شرایط دولت جدید شروع شد 

رئیسی در پاسخ گفت: وضعیت شرایط و ارقام و آمار روشن است، مراکز رسمی، نهادهای تجمیع کننده آمار و هم دستگاه‌ها آمار فعالیت خود را ارائه می‌کنند و همچنین آمارها از دید رسانه‌ها، نخبگان و کارشناسان پنهان نیست. مردم عزیز هم باید بدانند در چه شرایط دولت جدید شروع شد و قرار است فعالیت کند. شرایط و وضع موجود پیش روی ملت خواهد بود و بعد هم ما وضع موجود و وضع مطلوب را ارزیابی و تلاش می‌کنیم وضعیت موجود را به مطلوب نزدیک‌تر و فاصله را کم کنیم.

وی گفت: خواسته ملت از ما این است که دولت وعده‌هایش را فراموش نکند، ما نه تنها فقط صد روز بلکه شاید به صورت هفتگی و بعد ماهانه گزارش دهیم و بعد ارتباط با مردم را به عنوان یک نعمت برای رفع مشکلات موجود می‌دانیم. این نشست آغاز خواهد شد و نه انجام و ان‌شاءالله در نشست‌هایی که خواهیم داشت، برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد. محور کار ما اقدام و عمل خواهد بود و هم دستگاه‌ها و هم بنده مردم را در جریان پیشرفت امور می‌گذاریم.

**ما امروز در جایگاه مدعی قرار داریم

رئیس‌جمهور منتخب در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار الجزیره انگلیسی که پرسید «برخی تحلیل‌ها و اتهامات از سوی برخی نهادهای حقوق بشری مطرح است، این مسائل چه تأثیری می‌تواند بر فعالیت شما داشته باشد»؟ گفت: من از ابتدای مسئولیت به عنوان یک حقوقدان و مدافع حقوق مردم بوده‌ام، حقوق بشر، محوری‌ترین مورد بوده که دنبال کرده‌ام و به آنانی که اتهام می‌زنند، باید گفت ما امروز در جایگاه مدعی قرار داریم. تمام اقداماتی که انجام داده‌ایم در جهت رعایت حقوق بشر و انسان بوده است، با کسانی که دست به حرکت‌های داعشی و ضد امنیتی زدند.

**به وجودآورندگان داعش مورد مواخذه قرار گیرند تا دنیا به صلح برسد

وی افزود: مدعیان حقوق بشر باید جواب دهند که اگر یک قاضی از امنیت جامعه و حقوق مردم دفاع کرد، آیا نباید مورد تشویق قرار گیرد که امنیت مردم را در برابر تهدیدها حفظ کرده است؟ افتخارم این است که هر جا بوده‌ام از حقوق مردم، امنیت مردم و آرامش مردم دفاع کردیم و امروز هم خود را موظف به این کار می‌دانم که از حقوق انسان‌ها دفاع کنم. کسانی که مدعی هستند باید به وجودآورندگان داعش را مورد مواخذه قرار دهند. مسلما اگر اینها مواخذه شوند دنیا به صلح خواهد رسید.

رئیسی در پاسخ به این که چه برنامه‌ای برای احیای سرمایه اجتماعی و امید در جامعه دارید، گفت: من به عنوان رئیس‌جمهور خود را خادم جمهور می‌دانم؛ چه کسانی که به من رأی داده‌اند چه کسانی که به دیگر نامزدهای محترم رأی‌ داده‌اند و یا کسانی که به دلیل شرایط کرونایی یا به هر دلیلی پای صندوق رأی حاضر نشده‌اند.

وی با بیان اینکه خود را خادم همه ملت می‌داند، اظهار داشت: خود را موظف می‌دانم نسبت به حقوق مردم پاسداری کنم، لذا نسبت به کاهش هزینه‌های اجتماعی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی اقدام خواهم کرد. هر امری که سرمایه اجتماعی را افزون و از هزینه‌ها بکاهد در دستور خواهد بود.

**حتی پس از لغو تحریم‌ها هم با بایدن دیدار نمی‌کنم

رئیسی در پاسخ به خبرنگار «راپلی» روسیه مبنی بر اینکه آیا بعد از لغو تحریم‌ها حاضر به ملاقات با رئیس‌جمهور آمریکا هست یا نه؟ گفت: خیر.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که چه برنامه‌ای برای جبران خسارت مردم در بورس دارید؟ گفت: اعتماد مردم را به بازار سرمایه برمی‌گردانیم.

رئیس‌جمهور منتخب ادامه داد: از جمله اقدامات ما این خواهد بود که حتماً بورس را به عنوان قلّک دولت قرار نخواهیم داد و کسری بودجه دولت را از طریق بورس تأمین نخواهیم کرد.

**نظارت‌ و سازوکارهای نظارتی را در بورس فعال خواهیم کرد**

وی با بیان اینکه تلاش می‌کند از طریق ایجاد صندوق های خرد، ضرر مردم را در بورس جبران کند، اظهار داشت: نظارت‌ و سازوکارهای نظارتی را در بورس فعال خواهیم کرد که خود این فعال شدن نظارت باعث خواهد شد که صندوق توسعه بورس از ایجاد تکانه‌های بورس پیشگیری کند.

رئیسی ادامه داد: اقدامات دیگری در دست برنامه‌ریزی است که از جمله آن‌ها عمیق کردن بورس است. شرکت‌هایی که پشت در بورس ایستاده‌اند که ورود آن‌ها را تسهیل خواهیم کرد. شرکت‌هایی که می‌توانند عمق بورس را افزایش دهند و خسارت‌های سهامداران را کاهش دهند.

رئیسی در پاسخ به سوال شبکه سی‌ان‌ان آمریکا مبنی بر اینکه نظرش درباره پیشنهاد بایدن در مورد امضای توافق امضای جام طرح با ایران در حوزه مسائل برنامه موشکی و منطقه‌ای گفت:‌ آقای بایدن چرا به تعهدات دولت‌های قبل متعهد نیست؟ چرا آقای بایدن به وظایف خود نسبت به تعهداتی که برای دولت آمریکا ایجاد شده پاسخگو نیست؟

رئیس‌جمهور منتخب ایران اظهار داشت: پیشنهاد جدی من به دولت آمریکا این است که سریعا به تعهدات خود عمل کنند تمامی تحریم‌ها را رفع کنند و نشان دهند با رفع همه تحریم‌ها که صداقت دارند.

وی افزود: ملت ایران از برجام خاطره خوشی ندارند چون آورده‌ای که در برجام پیش‌بینی شد ملت ایران شاهد برخورداری از این آورده نبود و دلیل آن هم عهدشکنی آمریکایی‌ها و عمل نکردن به تعهدات توسط اروپایی‌ها بود.

**مسائل منطقه‌ای و مسائل موشکی قابل مذاکره نیست**

رئیسی خاطرنشان کرد: ما تأکید می‌کنیم دولت آمریکا نسبت به تعهدش در این قرارداد عمل کند و به آن پایبند باشد. مسائل منطقه‌ای و مسائل موشکی قابل مذاکره نیست مسأله‌ای بر روی آن مذاکره و توافق شده و قرارداد آن منعقد شده و آنها به آن متعهد شده‌اند، اما بدان عمل نکرده‌اند چگونه می‌خواهند وارد مباحث جدید و نو شوند؟

رئیس‌جمهور منتخب ایران در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه پرس‌ تی‌وی مبنی بر اینکه برنامه‌اش برای احیای برجام و وادار کردن آمریکا به لغو تحریم‌ها چیست؟ اظهار داشت: آنچه که سیاست جمهوری اسلامی بوده و بارها اعلام شده این است که اقدامات هسته‌ای ما اقداماتی مسالمت‌آمیز و در جهت قواعدی است که این علم و دانش در عرصه‌های مختلف صنعتی،‌کشاورزی و پزشکی دارند و اقدامات جمهوری اسلامی تاکنون اقداماتی بوده که بر اساس اعلام سازمان‌های بین‌المللی در چارچوب قوانین و مقررات انجام شده است.

وی افزود: علیرغم اینکه اقدامات جمهوری اسلامی طبق اعلام خود آنها در چارچوب مقررات انجام شده چرا موانع و مشکلاتی بر سر راه اقدامات هسته‌ای ایران قرار می‌دهند حال آنکه به اعتراف مکرر آنها اقدامات هسته‌ای ایران تاکنون هیچگونه مشکلی نداشته است.

**شهادت دکتر بهشتی جلوه‌ای است از جنایت منافقین و حمایت کشورهای مدعی حقوق بشر است**

رئیسی در پاسخ به سوال خبرنگار AFP فرانسه در مورد الگو گرفتن از شهید بهشتی در بحث حکمرانی گفت: شهادت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72تن از یارانش جلوه‌ای است از سیاه‌دلی منافقین و جنایت هولناک آنها و جلوه‌ای است از حمایت برخی از کشورهای مدعی حقوق بشر از منافقین.

رئیس‌جمهور منتخب ایران خاطرنشان کرد: سوال ما اینجاست که چرا قاتل شهید بهشتی و قاتل شهید رجایی و قاتلین شهید باهنر امروز به برخی کشورهای غربی پناه آورده‌اند؟ و آنانی که مدعی حقوق بشر هستند چه پاسخی برای افکار عمومی جهان دارند که کشور آنها پناهگاهی برای کسانی شده که رسماً اعلام کرده‌اند که 17 هزار نفر را در ایران به خاک و خون کشیده‌اند؟ و یکی از آنها شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی است.

وی افزود: شخصیت آیت‌الله دکتر بهشتی شخصیت بسیار جامعی بود از جلوه‌های مهم سیره و زندگی دکتر بهشتی اخلاص و عقلانیت و معنویت و اخلاق و عدالت‌خواهی و حق‌خواهی ایشان بود. این‌ها محورهای جلوه آیت‌الله دکتر بهشتی بود.

رئیسی اظهار داشت: من به عنوان شاگرد ایشان در مکتب ایشان به نظرم آنچه که بهشتی را بسیار شاخص می‌کرد مسأله توجه ایشان به مردم بود در دنیا اسم مردم را همه سیاستمداران و سیاست‌ورزان می‌برند اما بعضا تشریفاتی است اما آنچه که امام و آقای دکتر بهشتی در مورد مردم مطرح می‌کردند بدان باور داشتند و از مردم صحبت کردن آنها تشریفاتی نبود و حقیقتا به مردم علاقه‌مند بودند.

وی افزود: من هم تأکید دارم به عنوان یک طلبه خدمتگزار و اینکه مردم‌داری، توجه به مردم و توجه به ساز و کارهای کارآمد در نظام را برایش ارزش قائل باشم. ایشان ساختارسازی برای نظام را دنبال کرد. من این ساز و کارها و ساختارها را برای مدیریت انقلابی در کشور بسیار مهم و مؤثر می‌دانم.

رئیس‌جمهور در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره ترکیب احتمالی کابینه دولت یازدهم گفت: همانطور که بارها اعلام کردم به صورت مستقل وارد میدان شدم و از همه گروه‌ها، تشکل‌ها، احزاب و شخصیت‌های بزرگ که از من حمایت کردند صمیمانه تشکر می‌کنم و سپاسگزارم.

وی افزود: ما برای تشکیل دولت خود را در مقابل خداوند متعال مسئول می دانیم و فقط وامدار ملت خواهم بود.

رئیس‌جمهور منتخب در ادامه خاطر نشان کرد: در تشکیل دولت، نگاهم به انقلابی بودن، کارآمد بودن و مردم دار بودن از شاخص‌های دولت بنده خواهد بود.

رئیسی در ادامه بیان کرد: توصیه من به رسانه‌ها این است که گمانه زنی نکنید؛ ما برتر از این موضوع، در اختیار شما سامانه‌ای قرار می‌دهیم،‌ نه فقط برای اصحاب رسانه ـ که نخبگان کشور هستند ـ بلکه برای همه آحاد مردم سامانه‌ای با شاخصه‌هایی اعلام می‌کنیم، لذا افرادی که مورد نظرشان هست در هر کوی و برزنی که فکر می‌کنند به عنوان یک مدیر و خدمتگزار در دولت آینده می‌تواند تاثیرگذار باشد حتماً معرفی کنند.

وی در ادامه این سخنان یادآور شد: بنده در این قضیه از نگاه مردم استقبال و از نگاه نخبگان استقبال می‌کنم و طبق سامانه‌ای که چند روز آینده در اختیار همگان قرار خواهد گرفت پیشنهادهایتان را نسبت به اشخاص مختلف ارائه خواهم داد و انتخاب من بر اساس شایسته‌سالاری خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب ملت در ادامه در پاسخ به خبرنگار تلویزیون دولتی چین مبنی بر اینکه رئیس جمهوری چین به شما تبریک خود را ارسال کرده و چین اهمیت زیادی برای توسعه روابط خود برای ایران قائل است؛ انتظار جنابعالی از رابطه بین دو کشور چیست؟ گفت: ما روابط با چین را از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و دولت‌های مختلف دنبال می‌کردیم و امروز هم روابط خوبی با کشور چین داریم و ظرفیت‌های بسیاری بین دو کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: ما حتماً در جهت احیای این ظرفیت‌ها تلاش خواهیم کرد و قطعا روابط بسیار خوبی با کشور چین خواهیم داشت و طرح جامع به عنوان یکی از اسناد خواهد بود و اجرایی کردن این طرح حتماً در دستور کار خواهد بود.

**باید ارتباط سفره مردم را با دلار یا خارج از کشور قطع کنیم**

رئیسی در ادامه سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره قیمت کالاهای اساسی اظهار داشت:‌ موضوع کالاهای اساسی اولویت دولت است، نظارت بر زنجیره تامین و تولید کالاهای اساسی مردم تا مصرف، جزو اولویت‌های دولت خواهد بود، اما اساس قضیه آن است که ما باید ارتباط سفره مردم و کالاهای اساسی را با دلار یا خارج از کشور در یک کار میان مدت و طولانی مدت قطع کنیم.

رئیس جمهور منتخب در همین راستا اضافه کرد:‌ ما باید تلاش کنیم تا در تأمین کالاهای اساسی به خودکفایی واقعی برسیم و این کار را در کشور اجرایی می‌دانیم و جزو برنامه‌های ماست.

وی گفت: از ابتدای قضیه و در ابتدای دولت ما خودکفایی ملت و کشور را نسبت به کالاهای اساسی کلید خواهیم زد.

سؤالات بعدی را در نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب خبرنگار شبکه المیادین پرسید که به این شرح بود: بعضی از مسئولین اسرائیل شما را خطرناک‌ترین رئیس جمهور ایران قلمداد کرده‌اند که منافع آنها را به خطر انداخته‌ است؛ در اروپا هم برخی‌ نگرانی خود را از به خطر افتادن برجام در دوران ریاست جمهوری شما اعلام کرده‌اند نظر شما درباره این واکنش‌ها چیست؟ نظرتان درباره اتفاقات 10 سال اخیر سوریه چیست؟ درباره رابطه با عربستان آیا این امکان وجود دارد که شاهد سفر شما به آن کشور و یا سفر رهبران این کشور به تهران باشیم؟ نظرتان درباره جنگ یمن چیست؟

**صهیونیست‌ها پیش از ایران باید از مردم فلسطین وحشت کند**

رئیسی در پاسخ به سؤال مربوط به رژیم صهیونیستی اظهار داشت:‌ پاسخ رژیم صهیونیستی به کسانی که حق آنها غصب شده چیست؟ و این رژیم چگونه می‌خواهد این حق فلسطینیان را بدهد؟ جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که طرح ما درباره فلسطین آن است که به آرای فلسطینیان مراجعه شود زیرا فلسطینیان صاحب فلسطین هستند و قبل از آنکه رژیم صهیونیستی از ناحیه ما احساس وحشت کند از ناحیه مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت و کسانی که حق‌شان توسط رژیم صهیونیستی ضایع شده است باید بترسد؛ امروز ابتکار عمل در اختیار مجاهدان فلسطینی است؛ جمهوری اسلامی هم طبق سیاست‌های خود و طبق سیاست‌های امام خمینی (ره) و همچنین سیاست‌های تصریح شده در قانون اساسی همواره حامی مظلومان خواهد بود؛ فلسطین مظلوم واقع شده و ما حامی فلسطین خواهیم بود.

**حملات سعودی‌ها علیه مردم یمن متوقف شود**

وی همچنین درباره موضوع یمن گفت: یمن باید هرچه زودتر توسط خود یمنی‌ها تدبیر و مدیریت شده و از هرگونه دخالت سعودی‌ها و یا کشورهای حامی سعودی در یمن جلوگیری شود. این در حالی است که در این چند سال هجوم زیادی از سوی سعودی‌ها و حامیان آنها به مردم یمن، کودکان و زنان یمنی و خانه‌های یمنی‌ها و سرزمین یمن شده است، لذا باید هرچه سریع‌تر این وضعیت متوقف شود؛ جمهوری اسلامی تأکید می‌کند که جنگ علیه یمن باید هرچه سریع‌تر متوقف شود و یمن بایستی به دست یمنی‌ها و مردم یمن اداره شود و یمنی‌ها تصمیم بگیرند که چگونه این کشور را اداره کنند؛ ما بر توقف هرچه سریع‌تر جنگ یمن و حملات سعودی‌ها علیه مردم مظلوم یمن تأکید می‌کنیم.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران درباره سؤال مربوط به روابط با عربستان سعودی گفت: ما روابط با همه کشورهای دنیا و تعامل با همه را اعلام کرده‌ایم به ویژه‌ روابط با کشورهای همسایه برای‌مان مهم است؛ اولویت ما ارتباط با همسایگان خواهد بود و نسبت به کشور عربستان هم درباره بازگشایی سفارتخانه‌ها بین دو کشور هیچ مانعی از طرف جمهوری اسلامی ندارد و این سیاست پیش از این اعلام شده است و باز هم تأکید می‌کنم که روابط و گفت‌وگو با عربستان و همه کشورهای در منطقه برای جمهوری اسلامی هیچ مانعی ندارد.

رئیسی همچنین چند نکته را در پایان نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی اعلام و تصریح کرد: در ابتدای دولت خواهیم گفت که همه زمینه‌ها برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور فراهم خواهیم کرد زیرا دولت خود را مؤظف می‌داند که در این باره کارهایی را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما همچنان که نسبت به حقوق و امنیت مردم در داخل کشور خود را مؤظف می‌دانیم نسبت به ایرانیان خارج از کشور هم وظایفی را برعهده داریم زیرا آنها ایرانی هستند و ما نسبت به آنها مسئولیت‌هایی را برعهده داریم لذا باید ورود ایرانیان به داخل کشور تسهیل شود و همه دستگاه‌های مربوطه در این باره باید این تسهیل‌گری را انجام دهند ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در کشور توسط ایرانیان در خارج از کشور بایستی در اولویت قرار گیرد.

**ایران جزو امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری اقتصادی است**

رئیس‌جمهور منتخب گفت: ایرانی که در خارج از کشور درآمدی را کسب کرده است بهترین مکان و امن‌ترین مکان برای او سرمایه‌گذاری در داخل ایران و سرزمین آبا و اجدادی او است؛ امنیت هم کاملاً برای این سرمایه‌گذاری وجود دارد، امنیت برای همگان است و همه سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا بدانند که امروز جمهوری اسلامی جزو امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری اقتصادی است و این امنیت را دولت برای همه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و به ویژه ایرانیان خارج از کشور تضمین می‌کند و بایستی آنها بدانند که وطن‌شان و خاک‌شان برای آنها به منظور سرمایه‌گذاری دارای اولویت است.

وی همچنین از راه‌اندازی یک سامانه برای دریافت ایده‌ها خبر داد و گفت: نخبگان، اصحاب رسانه‌، دانشگاهیان و حوزویان و همه صاحبان اندیشه و خرد اگر ایده‌ای را برای اداره دولت و برای سامان دادن به وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر حوزه‌ها دارند می‌توانند در یک بانک ایده‌های خود را ارسال کرده و دولت از این ایده‌ها استقبال می‌کند ضمن اینکه این ایده‌ها برای دولت بسیار گره‌گشا باشد؛ استقبال از نظرات و ایده‌های همه عزیزان برای دولت بسیار مغتنم است.

رئیسی گفت: همچنین ارتباط مردم با من از طریق اقوام، بستگان و خویشان نبایستی تنظیم شود هرچند که آنها برای من محترم هستند، اما ارتباط با مردم ارتباط از طریق خویشان و بستگان نیست. ما سامانه‌ای را برای ارتباط دائمی با مردم و همه سطوح اجتماعی فعال خواهیم کرد که این ارتباط کاملاً سازمان‌ یافته و برنامه‌ریزی شده است. البته این موضوع با حضور من در اجتماعات مردمی متفاوت است؛ البته ان‌شاءالله کرونا از صفحه روزگار ریشه‌کن خواهد شد و تلاش داریم همه این ارتباطات را با همه محافل افزون کنیم و تلاش داریم ارتباط علی‌الدوام با همه سطوح جامعه جزو برنامه کاری من باشد.

وی اظهار داشت: من به عنوان خادم جمهور هستم ضمن اینکه ارتباط با مردم برای همه مدیران دولت یکی از شاخص‌های مهم ادامه مأموریت و مسئولیت آنها خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران در پایان از همه اصحاب رسانه صمیمانه سپاس‌گذاری کرد و گفت: از همه اصحاب رسانه و خبرنگاران با همه گرایش‌های سیاسی تشکر می‌کنم. البته آنها در همه حوزه‌های کاری ملی و استانی تلاش‌های زیادی کردند ضمن اینکه رسانه‌های دیجیتال و مکتوب هم انصافاً در دوران انتخابات بهترین کانال ارتباطی با مردم و تبیین دیدگاه‌ها را داشتند و من معتقدم رسانه‌ها نقش بسیار مهمی را در ادامه راه دولت و ارتباط با مردم خواهند داشت؛ ضمن اینکه رسانه‌ها در انعکاس نظرات و دغدغه‌های مردم به مدیران و دیدگاه‌های دولت برای مردم عزیز جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۲
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۱۰۰
حامد
|
United States
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
همین یک جمله ایشان که حضورمردم درانتخابات را حماسی توصیف کردند نشان میدهدایشان چقدر واقعگرا هستند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
هزینه معیشت خانوار بیشتر هزینه معیشت خانوار است که قسمت اعظم سبد منزل است!!
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
فکر کنم تعریف شما با ما فرق داره ، یعنی کلا کار خودتون میکنید
کمترین میزان مشارکت و کمترین میزان آرا نفر اول دقیقا چیش حماسی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
واقعا يعني با اين تعداد ارا دولت مردميه
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
درود بر تابناک سایت مردمی

اولین خواسته ام از دولت منتخب

مبارزه با رانت و بستر رویش فساد بصورت گسترده و استفاده از مدیریت مهندس مهرعلیزاده


و دوم ایران برای تمام ایرانیانو سوما،شما هم در نشست خبری از نتیجه کار دردولت صد روزه خود به کار بردید.آیا جنس صد روزه شما با صد روزه دیگران فرق داره؟


و چهارما.............و صدمین سوال و آخرین سئوالم آیا ممکنه شما رو در میان
مردم بدون محافظ و بادیگارد دیدار نمود؟


بابل.سبوس برنج شمال.جمشید حسینی
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
این انتخابات که کمترین میزان مشارکت رو داشته ، شما هم دارای پایین ترین رای ریاست جمهوری تو تاریخ جمهوری اسلامی هستی ، چی الان حماسیه ؟؟؟؟؟؟؟؟
با این وضعیت ۵ درصد هم رای میدادن باز میگفتید حماسیه.اصلا کلا انتخابات دیگه برای چیه با این وضعیت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
60 درصد مردم رای نداده اند این رای گیری چطوری حماسی شده است!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
60 درصد مردم رای نداده اند این رای گیری چطوری حماسی شده است!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
به زودی حسرت دوران روحانی را خواهیم داشت و خوش به حال کسانی که مهاجرت کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
کدوم حضور حماسی؟!
چرا صادقانه صحبت نمی کنن، باید بگوید اکثرا مردم از شرایط راضی نیستن و شرکت نکردن امیدوارم با استفاده نخبگان و اعتماد و احترام به مردم بتوانم نظر اکثریت جامعه را در این چهار سال بدست آورم که در انتخابات بعدی شاهد حضور حداکثری مردم نجیب باشیم.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور حماسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
لااقل دیگه حضور حماسی نگید
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
داداش پیاده شو باهم بریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
گسترده
عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور حماسی ؟؟؟!!!!! 48درصد حضور حماسیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خدا بخیر کنه
ایرانی
|
Germany
|
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
دقیقا منطورتون کدوم حضور حماسی هست؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خوب... خوب... ایشون هم از همین اول کار شروع کردن حرف...... حضور حماسی؟؟؟ لابد خواستن روحیه دشمنان رو تضعیف کنند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
کدام حضور حماسی؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
مشکل کشور و ما ملت بر نوع تفکرات و نگرشهای شماست.
بردیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خدا رحم کنه
کمتراز50درصد رای دادند شده باشکوه اگر بالای 50درصد رای میدادن چی میگفتن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
درود بر هرچی مشهدی اصیل و واقعی که حد اقل 5 نسل شان در شهر مشهد بدنیا آمده اند
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
این اعتماد به نفس عجیب بنده رو متعجب می‌کنه
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
ببخشید، الان دقیقاً کدوم حضور حماسی مدّ نظره؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
دکتر! شما سعی کنید مثل روحانی زیاد صحبت نکنید چون در صحبت افراد خیلی چیزها مشخص میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خیلی حماسی بود

آدمی که خوابیده رو میشه بیدار کرد اما آدمی که خودش رو به خواب زده محاله که بتونید بیدار کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
سالی که نکوست از بهارش پیداست.روحانی هم می گفت من حقوقدانم
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور حماسه ساز مردم مبارک است. پیش به سوی دلار ۱۰۰ هزار تومنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
لطفا دقیقتر وشفاف تر به ما که سوادمون کمتر ... بفرمائید تا ما قبل از همه دنیا بدونیم که چطور بوده وچطور شده است ؟
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
منتخب 29.8 درصد
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
به به دولت انقلابی در راه است. اونایی که تا حالا جشن نگرفته بودند امشب را برای جشن از دست ندهند بخصوص دختر خانم های بدحجاب ارایش کرده که به ربیس جمهور منتخب رای دادند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خواهشا روی حرفشون بمونن و این برجام که همه میگن خسارت محضه رو پاره کنن ببینیم چی میشه
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
اینا شبیه وعده‌های انتخاباتی.واقعا برنامه چهار ساله انقدر خام؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
این حضور حماسی یعنی چه؟
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
لطفا کلمه حماسه را لوث نکنید. همه جای دنیا انتخابات هست و 48 در صد مشارکت، آش دهن سوزی نیست که عنوان حضور حماسی بر آن نهاده شود. ای کاش مقامات کشور از شعارزدگی دست بر دارند و به واقعیات مردم توجه کنند.
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حماسه ای در کار نیست. ۴۲ میلیون به رییس جمهور جدید رای نداده اند.
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
دقیقاً بفرمائید کدوم شرکت گسترده؟!
با آمار رسمی!
اون 66% با آراء باطله که شرکت نکردن؟! یا اون 34%
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
جوجه را اخر پاییز میشمارند.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
درود بر رئیسی . بسیار مواضع و برنامه های خوبی ارائه کرد.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
درود بر رئیسی . بسیار مواضع و برنامه های خوبی ارائه کرد.
نیاز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
مثل همه رییس جمهورهای قبلی سخنانتون زیبا و دلنشینه
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
با سلام واحترام
مردم دوست دارند که هر چه زودتر بین ایران و آمریکا آشتی برقرار شده و حتی سفارتخانه های دوکشور بازگشایی شود. ای کاش اقای ریسی به این خواست مردم توجه کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
وقتی ایشان به راحتی ۳۲ میلیون تحریم کننده و بی تفاوت و ۴ میلیون رای باطله را نمی بیند و این را حماسه میخواند . باید فاتحه را خواند.
امیر
|
Germany
|
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
مردم عزیز باید بدانند در چه شرایط دولت جدید شروع شد !!!
بقیه رئیس جمهورا یمدت صبر میکردند بعد که کاری نمی تونستند انجام بدند اینو می گفتند . ایشون که از همون روز اول گفت .
خدا بداد مردم برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خدا وکیلی کدام حضور سی و پنج میلیون از پنجاه ونه میلیون نفر عملا رای نداده اند .تا زمانی که مسئولین واقعیت های جامعه را نبینند هیچ برنامه و تصمیمی مفید جامعه نخواهد بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور پرشور رو هم خوب فهمیدیم چیه.
۴۸ درصد مشارکت حضور پر شوره. ۲۶ درصد در تهران رای دادن اینم حضور پرشور.
کلا همیشه پر شوره. فقط پر شوریش زیادی شوره
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
بساط فساد باید یکبار برای همیشه از ایران جمع بشه. جناب رئیسی و باقی مسئولین باید در کنار اقتصاد فساد رو از ریشه بزنن. ایران هم باید مثل آمریکا باشه طوری که مردم حتی به ریز هزینه حقوق رئیس جمهور هم دسترسی دارن و میدونن رئیس جمهور برای ناهار امروزش چقدر از اموال حکومت مصرف کرده.

ایران هم باید همینطوریه بشه.

هر مسئول مملکتی از کارمند دون پایه دولت گرفته تا وزیر در صورت فساد مالی باید شلاق بخوره. این همون کاریه که امام علی با کسی میکرد که از اموال ملت میدزدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
خصوصا در تهران که پایتخته و قلب ایران واقعا حضور حماسی بود.۲۸ درصد واجدین شرکت کردند!!!
asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
پخش زنده این نشست خبری را دیدم.
همه اش به یاد گفت و گوی آن کشاورز طبسی با وزیر سابق جهاد کشاورزی آقای حجتی بودم که دو بیت زیر را برایش خواند و گفت :

"یک عدد گوجه فرنگی تو مملکتتون شده هفتصد تومن. گوش میکنی یا نه!

روزگار از هر روز بدتر میبینم
این جهان را پر از خوف و خطر میبینم
دختران را همه جنگ است با مادر
پسران را به بدخواه پدر میبینم

خودتون میدونید و مملکتتون. خداحافظ."
ناشناس
|
Japan
|
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
راستی چرارییس قوه قضاییه به منتخب تبریک نگفته؟!؟!
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
فکر کنم تحولی در ریاضیات به صورت زیر پیش آمده است
مشارکت بین 40 تا 50 درصد : حضور حماسی
زیر 40 درصد: فوق حماسی
بالای 50: مشارکت عادی و بی اهمیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور گسترده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
کدوم حماسه حضور
انتخابات شوراها نبود ؛ مشارکت کشوری زیر 20 درصد بود .
همگان هم واقف هستند تو انتخابات شوراها به چه شکل بوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
روحانی هم اولش گفت حقوقدانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
شما اگر وامدار هیچ گروهی نیستید پس این نامزدای پوششی چی بودن؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
4 سال دیگه کارنامه شما هم مشخص میشه پیش مردم ولی این مردم هیچ وقت درس نمیگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور حماسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور گسترده مردم !!
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
سیاست خارجی مگه دست جنابعالیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
کدام حظور حماسی!؟
طبق آمار خودتان اقلیت مردم در انتخابات شرکت کردند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
این آقا داماد علم الهدی هست. بدون ارتباط با دنیا هیچ رفاهی برای ملت بدست نمیاد. چه بخواهیم و چه نه آمریکا قدرت تک دنیاست و ارتباط با بقیه مستلزم ارتباط اول با آمریکاست
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
این روز ها منظور از حضور حماسی دقیقا چی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
ما فقط پاره کردن برجام رو از سید میخوایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
اقای رئیسی کسی واقعا جرات دارد که بیاد ایران سرمایه گذاری کند؟ شما بودید بر می گشتید خودتان؟
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
الان این سیاستش با خارج چه فرقی با روحانی داشت وقتی ترس از روبرو شدن با بایدن داره چرا میخواهید دشمن برای خود داشته باشین مث مرد برید جلو و حرفاتون ب بایدن بزنید
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
غلام این اعتماد به نفس شمام
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حضور حماسی و تاثیرش رو خوب اومدی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
سید جان،قربان جدتان بروم،همچین پرشکوه هم نبودا؟؟!! آمار رسمی اینو میگه،با این وجود و علی رغم اینکه در انتخابات ،به دلایل شخصی شرکت نکردم،برایتان آرزوی موفقیت در حل مشکلات وطن عزیزتر از جانم ایران را دارم،لیاقت مردان و زنان عزیز ایرانی ،خیلی بیشتر از این ها است،من شخصا از دعوای زرگری چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا و ولایی و مستقل و ... خسته شده ام.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
کسی که خواب است را می توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده هرگز
حضور حماسی؟!!! آقای رئیسی
مردم از خیلی چیزها ناراحتن
از دروغگویی خسته شدن
از مطالبات بی پاسخ خسته شدن
از شعارهای مرگ همراه با زندگی لاکچری مقامات وفرزندان مقامات در داخل ایران و در کشورهایی که دشمن خطاب نی شوند خسته شدن
از دزدی ها از رانت ها خسته شدن
از تبعیض ها
از عدم ازادی بیان و عقیده و حتی آزادی در اعتقادات و حتی نوع زندگی و پوشش
از خفقان
از لباس شخصی ها
از دلواپسان خسته شدن
از تفکرات متحجرانه

از فقر و بدبختی خسته شدن
ناشناس
|
France
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
پیشنهاد به رئیس جمهور: محدود کردن شدید واردات،کم کردن وابستگی خارجی، حمایت از تولید داخل و گسترش صادرات، کنترل شدید مرزها و جلوگیری از قاچاق کالا، جلوگیری از فساد مالی و ایجاد دقیق انضباط مالی، قدرت دهی به پول ملی، خانه سازی، جاده سازی، مدرن کردن بافت های فرسوده شهری، گسترش پارک ها و مراکز تفریحی و قطارهای سریع السیر. کشور چین نمونه یک مدل دولت موفق هست برای ما نه خصوصی سازی های ...
ناشناس
|
France
|
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
رییسی هم شد خط قرمز و مقدسات که نظرها را زیر سخنرانیش منتشر نمی کنی؟
بچه محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
واقعا درصد مشارکت ۴۹ درصد هست یا من اشتباه میکنم؟؟؟!!! حضور حماسی!!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
"ایران جزو امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری اقتصادی است"
آقای رییسی امن بودن از نظر سرمایه گذاری رو FATF تعیین می کنه نه چیزه دیگه کسی نمیاد کشوری که توی لیستیه سیاهه سرمایه گذاری کنه این ریسک بزرگیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
سلام
کدام حضور حماسی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
اتفاقا احمدی نژاد و روحانی هم مدام می گفتند مردم خواهان تغییر هستند ولی تغییر که حاصل نشد هیچ اوضاع بد بدتر هم شد
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حتما کرونا و واکسن را جدی بگیرد و در برنامه هایتان بگنجید.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
جناب آقای رییسی
قبل از انتخابات خبری درج شد مبنی بر ممنوعیت سفر به مشهد از طرف دانشگاه پزشکی مشهد
اما متاسفانه بعد از انتخابات دیگر خبری نشده است و فروش بلیط قطار در حال انجام است و حریف والدین نیستیم ....

لطفا دستور فرمایید یا از آیت الله علم الهدی تقاضا نمایید که سفر به مشهد را واقعا و قاطعانه ممنوع نمایند...

واقعا ارزش جان شهروندان مخصوصا زوار ائمه معصومین کمتر از بهره های اقتصادیست؟!!

تابناک لطفا پیگیری کنید ...
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
بیشتر از نصف مردم شرکت نکردن!
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
جناب آقای رئیسی رئیس جمهور
خواهشا توجه فرمائید که انتخابات تمام شد و شعارهایی که میتواند مصرف داخلی داشته باشد را نمیتوان در سیاست خارجی و برای دنیا بکار برد. مطمئن باشید آطلاعات غربیها از اوضاع اقتصادی ، سیاسی و... اگر از مسئولین نظام ما بیشتر نباشد قطعا کمتر نیست.لطفا منبعد سنجیده تر با دنیا صحبت بفرمائید
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
رابطه ما با کشور های دیگر حتی کشور های همسایه مثل عراق و ... در گرو برجام است این یک واقعیت است باید آن را پذیرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
رئیس جمهور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
حاج آقا حضور حماسی یا عدم حضور حماسی؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
ظاهرا ایشون هم‌در ایران دیگری زندگی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
حضور حماسی؟؟؟؟؟؟ ۴۸ درصد با آرای باطله شد حضور حماسی؟ اگر آرای باطله که نوعی اعتراض است کم کنیم ۴۲ درصد واقعاً حماسی است؟!؟!؟!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
دریغ از یک کلمه درباره بزرگترین معضل کنونی مردم ایران که روزانه دهها تن را به کام مرگ می کشاند کرونا -
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
۴۸درصد حماسی؟!!!!!!!
زنبورک، من ناشناس نیستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
حضور حماسی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
تابو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
حاج اقا شما خودت بهتر میدونی چی شده.. پس فقط یه مشکلات مردم رسیدگی کن.. اگر به همین نیت اومدی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
احسنت ... این شد رئیس جمهوری در خور نام ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
سالی که نکوست از بهارش پیداست
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
دریغ از یک خط برنامه. تماما شعارهایی که قبلا هم توسط دیگران داده شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
کلا متوجه حضور حماسی ملت نشدم.به نظرم مسئولان به 30 درصد حضور راضی بودند که الان با کسر ارای باطله شده 40 درصد , خوشحال و حماسی میبینند قضیه رو!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
خوب شما نظرات را نمایش نمی دهید ، خودتان از رییسی هیولا میسازید بعد میگویید آزادی نظر نیست . از ماست که بر ماست.
ناشناس
|
-
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد

مژده دهید باغ را بوی بهار می‌رسد

راه دهید یار را آن مه ده چهار را

کز رخ نوربخش او نور نثار می‌رسد

چاک شدست آسمان غلغله ایست در جهان

عنبر و مشک می‌دمد سنجق یار می‌رسد

رونق باغ می‌رسد چشم و چراغ می‌رسد

غم به کناره می‌رود مه به کنار می‌رسد

تیر روانه می‌رود سوی نشانه می‌رود

ما چه نشسته‌ایم پس شه ز شکار می‌رسد

باغ سلام می‌کند سرو قیام می‌کند

سبزه پیاده می‌رود غنچه سوار می‌رسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
کاشکی همه مردم بتونن به سرعت پله های ترقی رو مثل رییسی که در عرض 2سال رییس 2 قوه شد طی کنند.امیدواریم جناب رییسی همین جور که خودشون به سرعت پیشرفت کردند اسباب پیشرفت برای بقیه هم فراهم کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
حضور گسترده: ۴۸ درصد رای با ۱۳ درصد رای باطله .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
لطفا حضور حماسی رو تعریف کنید ؟
51.2 درصد مردم شرکت نکردن 6.3 درصد کل مردم هم رای باطله دادن از 98 درصد آری در سال 58 رسیدیم به 42.5 درصد سال 1400 اسمش حماسیه ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
احتمالا ایشون با معنی کلمه حماسه خیلی آشنایی ندارند. چون دوره های قبل که حماسه تر! بود نتیجش این شد و نمیدونم دنیا الان چی رو میخواد ببینه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
آخی عزیزم......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
سلام

جمله تیتر کاملا درسته فقط کلمه حماسی رو از جمله حذف کنید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا طرح ساماندهی فضای مجازی محمد سرور رجایی فرزانه فصیحی
آخرین اخبار