بازدید 5509
در این مقاله سعی داریم درباره لمینت دندان صحبت کنیم و مطالبی را مطرح کنیم که کمتر در جاهای دیگر عنوان می شود ، با ما همراه باشید تا حقایق کمتر شنیده شده درباره لمینت دندان را برای شما شرح دهیم.
کد خبر: ۱۰۵۷۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ 10 June 2021

اکثر افراد مشتاق داشتن یک لبخند زیبا هستند. این لبخند زیبا می تواند در جنبه های مختلف زندگی اعم از اجتماعی، کاری، عاطفی و ... انسان ها بسیار تاثیر داشته باشد. اما گاهی بعضی از افراد به خاطر داشتن دندان های بد شکل، بد رنگ و یا فاصله دار از داشتن این لبخند زیبا محروم هستند. و ممکن است باعث شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهند.

راه های درمانی متفاوتی برای این دسته از افراد اعم از ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، روکش دندان ، درمان های زیبایی لمینت  دندان ، کامپوزیت و ... وجود دارد که با توجه به نوع مشکل می توان هر یک از درمان ها را انجام داد. اما گاهی پیش می آید که افراد از لحاظ درمانی مشکلی ندارند و فقط به دنبال زیبایی هستند، درمانی که به این افراد توصیه می شود قطعا جز دسته درمان های زیبایی یعنی لمینت، کامپوزیت و یا بلیچینگ می باشد.

در این مقاله سعی داریم درباره لمینت دندان صحبت کنیم و مطالبی را مطرح کنیم که کمتر در جاهای دیگر عنوان می شود. با ما همراه باشید تا حقایق کمتر شنیده شده درباره لمینت دندان را برای شما شرح دهیم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان لایه بسیار نازکی است که عموما همرنگ دندان و یا سفید تر از رنگ دندان، و در جهت بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد طراحی شده است. وقتی این قطعات کوچک و بسیار نازک لمینت روی دندان ها قرار می‌گیرند، باعث تغییر رنگ، شکل، اندازه و حتی طول دندان‌ها به وضعیتی که دلخواه فرد است، می شود.

لمینت دندان چگونه ساخته می شود؟

در جلسه اول باید تعیین گردد که آیا بیمار به طور کلی می تواند لمینت دندان انجام دهد یعنی به طور عامیانه کیس لمینت دندان هست یا خیر، که در ادامه این موضوع کاملا شرح داده می شود. ابتدا طراحی لبخند بیمار باید مشخص شود، در این مرحله تعداد دندان های که بیمار باید لمینت انجام دهد تعیین می شود، سپس اندازه هر کدام از لمینت ها ، رنگ و بقیه المان ها مشخص می شوند، پس از آن در همان جلسه از دندان های بیمار قالب گرفته می شود و بسته به نوع لمینتی که انتخاب می کند ممکن است اندکی تراش لازم باشد، در مواردی که از لمینت فوق نازک استفاده می شود ممکن است اصلا تراش نیاز نباشد. پس از آن قالب به لابراتوار ارسال می گردد و در آنجا ساخته می شود. در جلسه دوم پس از دریافت لمینت ها از لابراتوار ، لمینت ها با نهایت دقت روی دندان های بیمار جایگذاری می شود و پس از تایید نهایی توسط دندانپزشک و البته بیمار؛ لمینت توسط چسب روی دندان های بیمار به طور دائمی چسبانده می شوند.

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است؟ (موارد کاربرد لمینت دندان)

به طور کلی لمینت دندان به منظور اصلاح مشکلات دندانی و ایجاد زیبایی در فرم و رنگ دندان ها، استفاده می شود. افرادی که دندان های تیره و رنگ گرفته دارند، دندان های دارای لکه مادر زادی، بهم ریختگی و نامرتبی بسیار خفیف، دندان های شکسته یا ترک خورده، دندان هایی که ساییدگی جزئی دارند، و دندان هایی که به دلیل عصب‌کشی، و یا مصرف داروهای مختلف، دریافت بیش از حد فلوراید، و دلایل دیگر دچار تغییر رنگ شده اند. همه ی این افراد می توانند لمینت دندان انجام دهند.

بسیاری از افراد علارغم داشتن مشکلات و فقط به دلیل زیبایی بیشتر قصد دارند که برای لمینت اقدام کنند، حقیقت خیلی مهمی که می خواهیم در اینجا مطرح کنیم که شاید کمتر به این موضوع پرداخته می شود این هست که سلامتی و سالم ماندن دندان ها امری بسیار مهم تر از زیبایی می باشد. هستند افرادی که به دلایل مختلف که، کیس لمینت دندان نبوده اند ولی با این وجود لمینت انجام داده اند و پس از چند سال با مشکلات بسیار بیشتری مواجه شده اند. به همین دلیل افرادی که فقط برای زیبایی می خواهند اقدام کنند حتما با دندانپزشک متخصص مشورت نمایند و طبق نظر ایشان درمان لمینت را انجام دهند. در انتهای مقاله یک روش لمینت بسیار جدید در دندانپزشکی را هم معرفی می کنیم که بسیار جذاب و کارآمد خصوصا برای افرادی که فقط به دنبال زیبایی هستند، می باشد.

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟ (موارد عدم کاربرد لمینت دندان)

در مواردی که افراد به دلیل بیماری لثه فعال دندان های ناسالم و پوسیده دارند و پوسیدگی، شکستگی، پر کردن (در دندان‌های بزرگ) باعث ضعیف شدن دندان ها شده است. افرادی که دچار دندان قروچه هستند و با ساییدن و فشردن دندان ها ممکن است باعث ترک خوردن یا شکستن روکش ها شوند. افرادی که بهم ریختگی شدید دندان دارند و یا روی سطح دندان خود مینای کافی ندارند. که این موارد باید با درمان های دیگر مانند ارتودنسی ، ایمپلنت و یا روکش کامل انجام شود و لمینت کردن این دندان ها صد در صد اشتباه می باشد.

جدیدترین روش درمانی لمینت دندان

هزینه لمینت دندان جزء مهمترین دغدغه های افرادی است که برای لمینت دندان مراجعه می کنند همچنین تعداد دندان هایی که قرار است لمینت شوند نیز مهم است زیرا اگر این تعداد کمتر باشد هزینه نیز کاهش پیدا می کند و نکته مهم تر حفظ سلامت دندان ها می باشد که در آینده برای این افراد مشکلی بوجود نیاید .

به طور کلی اصلاح طرح لبخند یعنی ایجاد تغییراتی در رنگ و شکل و فرم دندانها بمنظور زیباتر دیده شدن دندان ها و افزایش جذابیت لبخند برای اینکار ممکن است از یک یا چند درمان مختلف استفاده شود مثل ارتودنسی، جراحی لثه، روکش، لمینت، کامپوزیت و یا حتی ایمپلنت. به همین منظور باید بسیار دقت کنید که برای دندان های شما بهترین درمان انتخاب شود و نکته مهم اینکه برای درمان خاصی اصرار نورزید (مثلا فردی که برای درمان لمینت مراجعه کرده، پس از معاینه مشخص شده که درمان لمینت مناسب نبوده و باید ارتودنسی انجام شود که بیمار به خاطر طولانی شدن زمان درمان اصرار به انجام درمان دیگری مثل لمینت داشته است) و به دندانپزشک خود و طرح درمان ارائه شده کاملا اعتماد کنید، البته ذکر این مورد هم مهم است که قبل از هر چیز در پیدا کردن متخصص زیبایی نهایت دقت و توجه را داشته باشید که تحقیقات کامل برای پیدا کردن یک متخصص خوب انجام شود و با آگاهی کامل یک دندانپزشک متخصص، حرفه ای و حاذق را انتخاب کنید.

طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال / جدیدترین تکنولوژی لمینت

طراحی لبخند دیجیتال یک سیستم و روش کاملاً منحصر به فرد از اصلاح طرح لبخند می باشد، در این روش برای اولین بار طراحی لبخند بیمار به صورت کاملا دیجیتالی و توسط کامپیوتر و با برنامه های نرم افزاری خاص انجام می گیرد براساس تجزیه و تحلیل اجزای های صورت و فرم لبخند و دندان بیمار، و هماهنگی بین اجزای چشم ، لب ، خط ابرو با استفاده از مجموعه ای از پارامترهای از پیش تعیین شده از عکس های دیجیتال با کیفیت بسیار بالا و با هارمونی دقیق و نیز فیلم هایی که در این رابطه وجود دارد و نهایتا نتیجه نهایی پس از دریافت از لابراتوار روی دندان ها قرار داده می شود.

طراحی لبخند دیجیتال / جدیدترین تکنولوژی لمینت

بسیاری از بازیگران و سلبریتی های مشهور از طرفداران این روش هستند. این افراد به علت اهمیت زیادی که به زیبایی و جذابیت چهره و لبخند خود می دهند. با مراجعه به متخصصین مطرح دندانپزشکی زیبایی و استفاده از روش های توصیه شده، اصطلاحا لبخند هالیوودی در صورت خود ایجاد می کنند.

در طراحی لبخند دیجیتال بیماران خواسته های خود را بیان کنند و این امکان به آنها داده می شود که از ابتدا در طرح درمان نهایی مشارکت داشته باشد و فرم لبخند نهایی خود را از ابتدا مشاهده نماید و تمامی المان ها اعم از تعداد، اندازه، فرم، رنگ و ... طبق نظر بیماران به صورت دیجیتالی طراحی می گردد و پس از تایید نهایی اجرایی می شود، به همین خاطر به متخصص زیبایی هم کمک می شود که درک صحیحی از شیوه طراحی لبخند مطابق با نظرات بیماران داشته باشند.

به طور کلی طراحی لبخند دیجیتال این امکان را فراهم می کند تا در صورت عدم رضایت بیمار، بتوان فرم نهایی را قبل از ساخته شدن و اجرا، تصحیح و بازیابی مجدد کرد و این خود بزرگترین دستاورد جامعه دندانپزشکی در زمره درمان های زیبایی می باشد که در این راستا تکنولوژی بیشترین خدمت را به متخصصین و بیماران می رساند. به همین دلایل است که بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است و به طور روزافزونی در حال گسترش بوده و متخصصین زیبایی امروزه با این فن آوری منافع زیادی به همراه بیمار کسب خواهند کرد.

در مرکز دندانپزشکی دکتر علی سجودی کلیه خدمات دندانپزشکی اعم از ایمپلنت ، لمینت ، جراحی لثه ، کشیدن دندان عقل و ... با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا انجام می‌گردد. همچنین کلیه خدمات و درمان های زیبایی مانند لمینت دندان با بهره گیری از پیشرفته ترین متد ها و روش های درمانی انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 88082941 و 86128996 تماس بگیرید. و یا از طریق لینک زیر در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

طراحی لبخند دیجیتال / جدیدترین تکنولوژی لمینت

منبع : سایت دکتر علی سجودی https://drsojodi.com

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو علی داوودی محمدرضا گرایی حسن یزدانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری ارشا اقدسی