بازدید 8010
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: لایحه های شفاف سازی و تعارض منافع را حتماً در دولت خود به تمامی اجرا خواهم کرد.
کد خبر: ۱۰۵۶۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲ 08 June 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه دو در پاسخ به سؤال مجری در مورد برنامه وی برای ایجاد رشد اقتصادی پایدار اظهار کرد: ما چاره‌ای نداریم که رشد اقتصادی سالانه را به بالای ۵ درصد برسانیم تا از این بحران اقتصادی خارج شویم. ۲۶ سال است که میانگین رشد اقتصادی سالانه ۱.۵ درصد بوده است و اگر بخواهیم تا مشکل اشتغال و درآمد و توانمندسازی مردم را حل کنیم لازم است تا تمامی عوامل لازم برای افزایش رشد اقتصادی را به کار گیریم.

وی افزود: دولت باید فقط در زیرساخت‌ها سرمایه گذاری کرده و با بهبود فضای کسب و کار، مشارکت بخش خصوصی را تشویق و تسهیل کند. باید بر صنایع متوسط و کوچک اتکا کرد و علاوه بر این رشد را در کل کشور توزیع کرد. سیاست پولی نیز باید ثبات زا بوده و اقتصاد را پیش بینی پذیر کند.

همتی با بیان اینکه تحریم‌ها باید محدود شده و رشد اقتصادی کشور از همان سال اول ریاست جمهوری وی به ۵ درصد برسد، اظهار کرد: در کشور تعارض منافع وجود داشته و شفافیت وجود ندارد. رانت خوار در کشور زیاد است و نمی گذارند تا تولید راه بیفتد. رانت خواران، دلالان، قاچاقچیان و کاسبان تحریم گروه های ذی نفعی هستند که بر اقتصاد کشور چنبره زده و اجازه نمی دهند تولید در کشور شکل بگیرد. کاسبان تحریم اجازه نمی دهند که تحریم رفع شود. در سال ۲۰ درصد هزینه تحریم پرداخت می کنیم. در سال ۹۹ میزان تجارت خارجی کشور ۸۰ میلیارد دلار بود که ۱۶ میلیارد دلار هزینه تحریم شد. این ۱۶ میلیارد دلار که ۸-۷ برابر یارانه پرداختی به مردم است، به جیب چه کسانی می رود؟

وی افزود: ما سخت افزارهای سامانه جامع مالیاتی را در اختیار داریم ولی نمی دانم که چرا نتوانسته ایم آن را راه بیاندازیم. نمی دانم چه ارتباطی میان کسانی که قرار است مالیات را اخذ کنند با کسانی که مالیات را پرداخت کنند، وجود دارد. ما این تعارض منافع را برطرف خواهیم کرد. تا اصلاحات ساختاری انجام نشود، رشد اقتصادی اتفاق نخواهد افتاد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تمام شبکه های ذی نفع را شناخته و حتی اگر لایحه های شفاف سازی و تعارض منافع در مجلس تصویب نشوند، آنها را اجرا خواهد کرد، گفت: سرمایه گذاری ها باید در سه بخش نیروی انسانی، دانش و فیزیکی به موازات یکدیگر انجام شوند.

وی با اشاره به موضوع تورم و برنامه‌اش برای رسیدن به نرخ ۱۲ تا ۸ درصد آن، اظهار کرد: یکی از مسائل اساسی در کشور که ایجاد تورم می کند، سلطه مالی است. کسر بودجه دولت ناشی از سیاسی نگاه کردن به بودجه چه از جانب دولت یا مجلس است که نیازمند اصلاح ساختاری است. از سوی دیگر دولت هزینه های خود را از بانک مرکزی تامین می کند که موجب افزایش تورم می شود.

وی ادامه داد: فرار مالیاتی گروه های ذی نفع بالغ بر ۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور یعنی۲۵۰ هزار میلیارد تومان بوده و کشف این گروه ها و اخذ مالیات از آنها، جلوی فشار به بانک مرکزی را خواهد گرفت. باید هویت این گروه ها، محل فروش کالاهای آنها و نحوه جابجایی نقدینگی آنها مشخص شود.

همتی تأکید کرد: سازمان امور مالیاتی باید مستقیم زیر نظر رئیس جمهوری و یا وزیر اقتصاد باشد. اگر وزیر اقتصاد به نمایندگان مجلس امتیاز ندهد به دلیل تعارض منافع بلافاصله او را استیضاح می کنند. مالیات بر دارندگان حقوق ثابت باید کاهش یافته و از دارندگان درآمدهای کلان افزایش یابد.

وی با اشاره به تاثیر تحریم بر درآمدهای دولت گفت: وصولی بانک مرکزی در سال ۹۹ تنها ۵ میلیارد دلار بود در حالیکه میانگین درآمد های ارزی سال های گذشته ۴۵ میلیارد دلار بود. در دو سال ۹۹ – ۹۸ به میزان ۷۵ میلیارد دلار از درآمدهای ارزی کشور کاسته شد و در برخی از مقاطع سال ۹۹ صادرات نفتی به ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته بود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پایان گفت: سرمایه بانک ها باید اصلاح و حداقلی شود و رشد دارایی های آنها نیز باید کنترل و محدود شود تا مانع از خلق پول و ایجاد تورم گردد.

به گفته همتی، دولت وی دست در جیب بانک مرکزی نخواهد کرد و رسانه ها آزادند تا اخبار فساد کارگزاران دولتی و مدیران را منتشر کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۱۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
یک عده نه ، برخی !!!!!!!!!!!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
تا کی این اصلاح طلبان مردم را سرکار می گذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
یعنی فقط مانع اونها هستن و غربیها اماده هستن تحریم رو بردارن !!!!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
حالا خوبه ایشون قبل از اینکه رییس جمهور بشه داره میگه
پس اگه یک عده نمیذارن تحریم برداشته بشه...این عده نمیذارن دلار بیاد پایین...این عده نمیذارن با امریکا ارتباط برقرار کنیم....؟
شماها برای چی انقدر زور میزنید که رییس قوه مجریه بشید؟
پس چرا این همه وعده وعید میدید؟
پس چرا اینهمه ادعا میکنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
اقاي همتي شما درحد واندازه وقواره رياست جمهوري نيستيد بدبختي ملت درچند سال اخير حاصل بي تدبيري شماهاست ديگر بيشتر ازاين ملت را بدبخت نكنيد شماها سواد وعرضه مملكت داري نداريد عمده تخصص شماها توليد دلال ورانت فساد است بجز اين كاري ازدست شما برنمي ايد كشور ما دروضعيت بد اقتصادي وبين الملي قرار دارد تمام دنيا برعليه كشور ماست رياست جمهوري اين كشور يك ادم با عرضه نترس وشجاع وباسواد مي خواهد كه هيچ كدام از شما كانديدها از ان بهره مند نيستيد فقط براي كسب قدرت امديد 4سال رياست كنيد براي خودتان خدم وحشم درست كنيد كشور را به فنا بدهيد
پاسخ ها
- مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
خدا وکیلی کدومشون در حد و اندازه رییس جمهوری هست ؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
اگه این امریکا و چند تا دشمن خارجی و تحریمها وجود نداشت اون موقع در مورد چه چیزی میخاستن صحبت کنن و چه برنامه ای داشتن ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
فرار رو به جلو برای عدم پاسخگویی به تبدیل دلار 8000 تو مانی به 310000 تومانی!
زنده باشی سردار رضایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
کسانی که نمی گذارند تحریم ها رفع بشود و فقط به منافع خودشان فکر میکنند، انشالا خودشان و عزیزانشان در همین تحریم ها گرفتار تهیه دارو بشوند تا بفهمند امثال من که کارمند هستم قرض 200 هزار تومانی را خیلی خیلی سخت باید دو میلیون تومان بخرم یعنی چه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
مسبب تورم و خلق نقدینگی کیست؟
بانک مرکزی با چاپ پول!!
جالب اینکه روی همه اسکناسهای چاپ شده نوشته شده "همتی" و امضای او هست.
سند تخلف و خلاف گویی همتی در دست همه مردم ایران وجود دارد.
او استاد خلاف گویی است یا مخریب اقتصاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
تصور کنید:
اگر در مناظرات جناب اقای شیخ الرئیس ابوعلی سینا، شیخ اجل سعدی شیرازی، امیرکبیر، شیخ رازی، شیخ بهایی، شیخ ملاصدرا و علامه طباطبایی بودند.
آیا همتی و مهرعلیزاده آنها را بی سواد و بی شناسنامه و بی مدرک خطاب نمی کردند؟
خداوند بانیان مدرک گرایی را لعنت کند که شایستگی و توانمندی را فدای مدرک گرایی کردند و ارزش علم را تنزل دادند.
آری، مدرک زمانی ارزشمند است که تجلی آن در عمل باشد و مصداق خوبی علم را بروز دهد نه بی اخلاقی و جهالت را متجلی سازد.
پاسخ ها
- مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
تو فلسفه به این روش استدلال سفسطه می گن . به قول شاعر . از قیاست خنده امد خلق را !!!
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
اقای همتی بر چه اساس امده؟؟؟؟
ایشان که هر روز نوسان ایجاد میکرد؟؟؟؟؟
ایشان مخالف ورود خودرو خارجی به سبب ارز بری ان بود الان موافق شده!!!!!!
ایشان بسیار عصبی هم صحبت میکند.
اقایون میگویند فلان نامزد از ۲ سال پیش در صدا و سیما تبلیغش شده خوب خود جنابعالی که در طول ۳ سال گذشته مدام در صدا و سیما بودید و به بهانه ارزی و گزارش بازار و اقتصاد دستوری در تمام‌بخش های خبری حضور به هم رسانده و با دست سوپرمنی بازارها را ادعا میکردید کنترل کرده اید!!!!!!!!
ایشان دیروز ادعا کرده بعد از حوادث بنزینی ابان ۹۸ ما در لیست سیاه اف ای ای اف رفتیم!!!!!(شما هم در روز آشوب که همه جا تعطیل ناگهان جلوی صرافی ها رفته بودید!!!!!!!)
اقاجان چه ربطی به حوادث ابان ۹۸ داشت و مجمع اف ای تی اف یک نهاد خصوصی بود و بعد از کلی وقت دادن به ایران‌انها در بهمن ۹۸این کار کردند و شما باز کلی حرفهای بی ربط بعد از ان زدید و سعی در تحمیق اقتصاد کشور داشتید!!!!!.
ایشان فعالیتهای انتخاباتی اش خیلی ناشیانه است و میخواهد حوادث غیر مرتبط را به هم وصل کند.
قیمت خوراکی جات و لبنیات و مسکن و خودروسر به فلک کشانده عوضش دلار قیمتش آ ریال است!!!!!!!!!(تمامش خود ایشان و اقای نوبخت مقصر هستند در اثر بازار فوق دستوری که ایجاد کردند که طلا ارزانتر از لبنیات شود و طرف طلا بفروشد و یک‌کیلو گوشت تهیه کند!!!!!!!)
اقای همتی بس کن
تیم رسانه ای بسیار بزرگی که شما را در این ۳ سال ساپورت کردند ظاهرا شما را در توهم کاربلدی فرو بردند.
شما دولتی ها با تشویق تان برای بورس سرمایه مردم را نابود کردید و ایا عذاب وجدان دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
برو بابا. همتون فقط بلدین حرف بزنین. بعد هم که رئیس‌جمهور شدین میخواین همین حرفها رو تکرار کنین و بگین ما که گفتیم یه عده نمیذارن. بیچاره مردم که گیر شماها افتادن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
این حرف اگر دست باشه باید افراد رو نام ببرید و گرنه تهمت زدید
دخو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
همتی جان دیگه چی بلدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
ای متخصص چاپ پول و تورم از این حرفها زیاد شنیدیم و دیگه خسته شدیم تو اگه عرضه نداری بهتره همین الان بری کنار یکی دیگه بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
داستان همتی حکایت شخصی بود که یک مرد را می زد و هی فریاد میزد آقا این می خواهد منو بزنه! گفتند تو که داری این مرد رو میزنی. ولش کن. گفت اگه نزنم و ولش کنم می زنه!!
نه به همتی یعنی نه به استاد تحریف و گرانی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری