بازدید 10984
۶
تبعات شکست سایپا و نزدیک شدن به سقوط، مصاحبه های جنجالی
نارنجی پوشان سایپا که امروز به جز شکست مقابل پیکان، از جنبه اخلاقی نیز در طول بازی با جنجال های کنار خط و اعتراضات پیاپی،  شاهد اخراج سرمربی و دستیاران اول تیم شان بودند،
کد خبر: ۱۰۵۲۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸ 16 May 2021

جنجال دسته جمعی سرمربی و مربی پرحاشیه تیم فوتبال سایپا بعد از باخت در دربی خودروسازان،  سوژه رسانه ها شده است و آنها در مصاحبه های خود اتهامات بسیار بزرگی به فدراسیون فوتبال وارد کردند.

به گزارش تابناک ورزشی، نارنجی پوشان سایپا که امروز به جز شکست مقابل پیکان، از جنبه اخلاقی نیز در طول بازی با جنجال های کنار خط و اعتراضات پیاپی،  شاهد اخراج سرمربی و دستیاران اول تیم شان بودند، حالا در رسانه ها همه گسترده ای علیه فوتبال کشور راه انداخته اند و اتهامات سنگینی را به فدراسیون و سازمان لیگ نسبت دادند.

اتهامات سنگین کمالوند و بیاتی‌نیا به فدراسیون بعداز باخت

فراز کمالوند سرمربی اخراجی سایپا مدعی است نتایج در فوتبال ایران داخل زمین تعیین نمی‌شود و از مسئولان فدراسیون فوتبال خواست به این موضوع رسیدگی کنند.
فراز کمالوند پس از شکست 2 بر یک سایپا مقابل پیکان اظهار داشت: درباره چه چیزی صحبت کنم؟ درباره خطای پیکان که به پنالتی تبدیل شد؟ روز گذشته (یکشنبه) نزد علیپور و کمیته صیانت از سلامت فوتبال رفتم و این را به این کمیته و حراست فدراسیون هم گفتم. نتایج این فوتبال داخل زمین تعیین نمی‌شود.

وی با انتقاد شدید از تیم داوری مسابقه گفت: داور چهارم از فاصله 50 متری گفته آن صحنه پنالتی است که درست هم نبود و بعد مرا اخراج کردند. 21 هفته است که برای سایپا پنالتی اعلام نکرده‌اند. مگر می‌شود چنین اتفاقی رخ دهد؟ ببینید کدام تیم چنین شرایطی دارد؟

سرمربی سایپا درباره احتمال محرومیت خود بیان کرد: ما را تا آخر عمر محروم کنید، اما به فوتبال رسیدگی کنید. این چه فوتبالی است؟! بازیکن ما را کشیدند و به سود حریف پنالتی گرفتند. این صحنه را به ناظر داوری نشان می‌دهم و او هم می‌خواهد بگوید اشتباه است. ببینید در چهار هفته اخیر داوری چه شرایطی داشته است؟ می‌خواهند در دو هفته آخر کارگروه تشکیل دهند. تا دو هفته پایانی تکلیف همه تیم‌ها روشن است.

کمالوند با اشاره به حرکت احمد محمدی تصریح کرد: داور چهارم از فاصله 50 متری،‌ خطای بازیکن پیکان را به سود این تیم پنالتی گرفته است. این در حالی است که داور پنج متر با صحنه فاصله دارد. مگر می‌شود سایپا 21 هفته پنالتی نزند؟ نمی‌دانم چه اتفاقی در حال رخ دادن است. بازیکن ما هفته گذشته در دقیقه 83 به زمین آمد، دو اخطار پشت سر هم گرفت و در دقیقه 88 اخراج شد. در دقیقه 90 هم گل خوردیم. بگویید می‌خواهیم سایپا را بیندازیم، خیال همه را هم راحت کنید!

وی درباره رخ دادن این اتفاقات، آنهم در شرایطی که مدیرعامل سایپا عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است، خاطرنشان کرد: بدبختی ما همین است. یک جو مسموم راه انداخته و گفتند کمالوند 10.5 میلیارد تومان گرفته است. قراردادم با سایپا نصف قراردادم با استقلال هم نبوده است. بعد چهار رسانه معاند از عضویت مدیرعامل سایپا در هیئت رئیسه نوشتند. کدام هیئت رئیسه؟ همه چیز که به ضرر ماست؟

سرمربی سایپا، مدیران فعلی فدراسیون فوتبال را مخاطب خود قرار داد و اظهار داشت: آقایان افشاریان، عزیزی خادم، حراست فدراسیون فوتبال، کمیته صیانت از سلامت فدراسیون! یکی به فریاد ما برسد! من به هفته‌های گذشته کاری ندارم. فقط داوری چهار هفته اخیر را بررسی کنند و ببینند کدام تیم‌ها متضرر یا منتفع شده‌اند. بگویید می‌خواهیم سایپا را بیندازیم، خیال همه را راحت کنید! داور چهارم از 55 متری تشخیص داده که پنالتی است. اگر پنالتی بود دلم نمی‌سوخت.

وی در این مورد که به نظر می‌رسد مربیان سایپا معتقدند اشتباهات داوری به سود نساجی است، گفت: من کاری به هیچ تیمی ندارم و اسم تیمی را هم نمی‌آورم. اگر اشتباهات در یک بازی رخ دهد، قابل پذیرش است. همه تیم‌ها محترم هستند، اما چرا از 9 پنالتی سایپا در 21 هفته گذشته، یک پنالتی را هم نگرفته‌اند؟ مگر ما از کجا آمده‌ایم؟ مگر از یک کشور دیگر هستیم؟ فیلم صحنه پنالتی را ببینید و بررسی کنید این بازیکن ما بود که بازیکن حریف را کشید یا برعکس؟ اگر می‌خواهید سایپا را بیندازید، بگویید می‌خواهیم سایپا را بیندازیم.

 

اتهام مشابه بیاتی‌نیا به فدراسیون مثل کمالوند 

محسن بیاتی‌نیا هم که پیوستنش به عنوان‌ سرمربی موقت، حواشی زیادی در سایپا ایجاد کرده بود، پس از شکست 2 بر یک تیم فوتبال سایپا مقابل پیکان در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر اظهار داشت: شرایط اسفباری شده است. نمی‌خواستم صحبت کنم و فقط می‌خواهم یک چیزی را بگویم. اگر فوتبال تهران نابود شود، فوتبال ایران نابود می‌شود. اگر سایپا بیفتد، می‌ماند پیکان که دو سالدیگر این تیم نیز سقوط خواهد کرد و آن وقت تنها استقلال و پرسپولیس در فوتبال تهران خواهند ماند.

 

اتهامات سنگین کمالوند و بیاتی‌نیا به فدراسیون بعداز باخت

وی افزود: اگر خدای ناکرده اتفاقی برای سایپا بیفتد، با این شرایط که نتایج بیرون از زمین رقم می‌خورد، رده‌هایش از بین می‌روند. سایپا تیم سازنده‌ و پایه‌ای بوده است. تیمی بوده که به کسی ضربه نزده است. این چه وضعیتی است که درست کرده‌اید؟ دو سال دیگر به حرف من می‌رسید که پیکان هم سقوط خواهد کرد. آن وقت موقعیت اسفناکی برای فوتبال تهران خواهد شد. 

مربی تیم فوتبال سایپا درباره داوری بازی تیمش مقابل پیکان به تسنیم گفت: صحنه آهسته بازی را سه بار دیدم. در ابتدا خطا روی بازیکن ما اتفاق افتاد. چه زمانی اتفاق افتاده که داور چهارم چیزی را انتقال کند و داور وسط قبول کند، آن هم در شرایطی که کمک داور گفت من چیزی ندیدم؟ اگر مربی حریف می‌گوید چنین تصمیم مشابهی برای آنها گرفته شده است، حتماً به سودشان بازگردانده‌اند! چطور می‌شود داور چهارم از فاصله 70 متری صحنه را دیده باشد؟! متأسفانه بعد از پنالتی هم من و فراز کمالوند اخراج شدیم. این کار درست نیست. از هیچ تیمی اسم نبردم، اما با این شرایط اتفاقی برای سایپا بیفتد و فوتبال تهران خراب شود، فوتبال ایران خراب می‌شود. 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
تابناک جالبه از برد سپاهان خبری منتشر نکردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
امروزه استفاده از فن آوری و دوربین ها و بازنگری آن به منظور پی بردن به حقیقت در دنیا معمول شده است چرا ما که مدعی حق و عدالت هستیم چنین نمی کنیم بیایید با مشارکت باشگاه ها و فدارسیون فوتبال و فوتبال دوستان این امکانات فنی را تهیه کنیم تا حقی از کسی ضایع نشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
سایپا چوب مدیران سیاسی و بی لیاقتش رو میخوره.برخورد زشتی که با علی دایی رو کردن که یادتون نرفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
سالهاست که تیم سپاهان تراکتور پدیده این موضوع را فریاد می زند ولی دیگر تیم ها از ترس برخورد طرفداران پرسپولیس و تا حدودی اسقلال همراهی نکردند تنها راه حمایت از تیم های شهرستانی تشکیل مجمع تیم های شهرستانی است
شما خودتان را جای داوران بازی ها قرار دهید هیچ پشتیبانی در جهت حمایت از انها در صورت اشتباه به ضرر دو تیم محبوب ندارند ویک اشتباه انها قرار گرفتن انها در مقابل صدا و سیما و میثاقی و تیمش و کمیته انضباطی و روزنامه ها به همین دلیل در هر تصمیمی انها ابتدا حق با ان دو تیم است مگر اینکه شرایط بسیار واضح باشد تنها را تشکیل مجمع تیم های شهرستانی است در جهت حمایت از آزادی تصمیم داوران
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
فوتبال فقط با بی حرمتی و بی اخلاقی خراب می شود. لذت فوتبال به اخلاق حرفه ای است نه برد وباخت یا حتی سقوط به دسته پایینتر. سقوط یک امر طبیعی است و ممکن است برای هرتیمی اتفاق بیفتد. پس باید بامنطق پذیرفتش
سند الگوی پیشرفت اسلامی
|
Georgia
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
همه چیز ایران به همه چیزش میاد یه داور باشرف داشتیم که به خاطر اشتباهی که در بازی ذوب آهن داشت برای همیشه داوری رو کنار گذاشت، بقیه داورا با پررویی تمام بازیها رو برای تیمهای مورد نظر درمیارن.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری