بازدید 16956

واکنش به خبر ۸۴ خودکشی در یک روز در تهران

رئیس اورژانس اجتماعی کشور نسبت به خبر وقوع خودکشی ۸۴ تهرانی در یک روز واکنش نشان داد و گفت: چنین موضوعی صحت ندارد. آمار تماس‌های اورژانس اجتماعی از اول فروردین تاکنون کمتر از ۸۰ مورد بوده است.
کد خبر: ۱۰۴۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷ 18 April 2021

 

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، محمود علیگو در واکنش به خبری مبنی بر اینکه ۸۴ تهرانی از ساعت ۷ و۳۰ دقیقه پنجشنبه ۲۶ فروردین تا ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه روز جمعه ۲۷ فروردین در نقاط مختلف تهران اقدام به خودکشی کردند، گفت: این خبر را تکذیب می‌کنیم. چنین موضوعی صحت ندارد. آمار تماس‌های اورژانس اجتماعی ما از اول فروردین تاکنون کمتر از ۸۰ مورد بوده است.

رییس اورژانس اجتماعی کشور در پاسخ به این سوال که در این مدت که بیش از یکسال از وقوع کرونا می‌گذرد آیا تماس با اورژانس اجتماعی در خصوص خشونت خانگی افزایش داشته است؟ گفت: درباره خشونت خانگی با افزایش تماس مواجه بوده‌ایم، اما بخشی از این تماس‌ها به شرایط کرونا مربوط است و بخش دیگری از آن به دلیل افزایش خدماتی است که در این حوزه ارائه می‌شود.

علیگو تصریح کرد: ما درخصوص اطلاع‌رسانی در این زمینه نیز فعالیت بسیاری داشته‌ایم و تبلیغات گسترده‌ای در این خصوص انجام شده است. وقتی تبلیغات گسترش پیدا کند طبیعتا تعداد تماس‌ها در حوزه‌های مختلف نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در مجموع در تماس‌هایی که با سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی برقرار می‌شود، افزایش نسبی در حوزه خشونت خانگی داشته‌ایم و به آنها خدمات مختلف مانند مشاوره و ... ارائه شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۱۰
خدا رو شکر.
در ایران همه خبرهای تلخ تکذیب می شوند. فقط خبرهای خوب و دلگرم کننده واقعی هستند.
خدا رو شکر.
خودکشی کردن چه ربطی به تعداد تماس های شما داره؟!
طرف خود کشی کرده، مرده یا مونده. اصلا مجموعه شما رو میشناسه که بخواد خودش یا اطرافیانش تماس بگیرن؟!
عجب.
بعدا تایید میشه
دروغ نگو . امار خودکشی به شدت بالا رفته به دلیل فقر و بیکاری
تهران شده بهشت سرمایه داران و جهنم طبقه متوسط و پایین
چه کردید با این مردم آمار خودکشی از این حرفها بالاتر ،مردم شریف ایران از خجالت و درماندگی در مقابل خانواده دست به خودکشی می زنند‌.فقر وفلاکت اوردید
تو بشین مردم قبل خودکشی با اورژانس اجتماعی تماس بگیرن و کسب اجازه کنند.
گیرم کمتر از هشتاد تا یعنی مثلا هفتاد تا،مگه کمه در کمتر از یک ماه،چراصورت مسئله رو پاک می کنید...
کسی میدونه اون دنیا مسولین باید پاسخگو باشن یا نه؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو