بازدید 13050
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت دلار در آخرین روز هفته، هزینه ارزیابی خسارت برای بیمه شخص ثالث، قیمت طلا در بازار‌های جهانی افزایش یافت، کاهش قیمت نفت با تاثیر مذاکرات برجام، بیت‌کوین سلاح پر قدرت چین برای تهدید دلار آمریکا، بیتکوین بار دیگر ۵۸ هزار دلاری شد و کاهش ۱۸۰ هزار تومانی قیمت سکه را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۴۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱ 09 April 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت دلار در آخرین روز هفته، هزینه ارزیابی خسارت برای بیمه شخص ثالث، قیمت طلا در بازار‌های جهانی افزایش یافت، کاهش قیمت نفت با تاثیر مذاکرات برجام، بیت‌کوین سلاح پرقدرت چین برای تهدید دلار آمریکا، بیتکوین بار دیگر ۵۸ هزار دلاری شد و کاهش ۱۸۰ هزار تومانی قیمت سکه را در بر دارد.

قیمت دلار در آخرین روز هفته

در معاملات دیروز (پنجشنبه نوزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰) بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۳۸۰۷ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۲۴۲۸۸ تومان به متضاضی دریافت دلار فروخته شد که نسبت به روز قبل، ۱۷۹ تومان ارزان‌تر شده است. هlچنین در این صرافی ها، هر اسکناس یورو به نرخ ۲۷۹۸۴ تومان از مردم خریداری و در مقابل با افت ۲۳۶ تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت ۲۸۵۴۹ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

کاهش ۱۸۰ هزار تومانی قیمت سکه

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید دیروز (پنجشنبه، ۱۹ فروردین‌ماه) در بازار تهران با کاهش ۱۸۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت خورد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۴۸ هزار تومان رسید.

چهارمین عقبگرد متوالی دلار

ارزش دلار برای چهارمین روز متوالی مقابل بیشتر ارزهای مهم کاهشی ماند. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۲۲۶ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۷۸ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

هزینه ارزیابی خسارت برای بیمه شخص ثالث

شورای عالی بیمه، تعرفه هزینه ارزیابی خسارت وارده بر شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را برای سال ۱۴۰۰ ابلاغ کرد. بیمه مرکزی در این ابلاغیه تعرفه هزینه ارزیابی خسارت به ازای هر فقره ارزیابی انواع موتورسیکلت برای سال ۱۴۰۰ مبلغ یک میلیون و دویست و پنجاه هزار ریال، خودرو‌های سواری و بارکش تا کمتر از سه تن به مبلغ یک میلیون و هشتصد و هفتاد و پنج هزار ریال و برای خودرو‌های با تناژ سه تن و بیشتر، اتوکار‌ها و همچنین خودرو‌های دیگر، مبلغ دو میلیون و پانصدهزار ریال تعیین شد. این مصوبه شورای عالی بیمه برای اجرا به مدیران عامل شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است.

قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

دیروز در بازار‌های جهانی قیمت هر اونس طلا با ۵.۹ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۷۴۳.۵ دلار معامله شد. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان ۱۷۳۸ و در بیشترین زمان ۱۷۴۷ به فروش رفت. قیمت فلز زرد امروز نسبت به ماه گذشته ۲۷ و نسبت به سال گذشته ۹۷ دلار افزایش داشته است. در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره با ۱۵ سنت افزایش به قیمت ۲۵.۲۵ دلار معامله شد. فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم هم افزایش‌هایی به ترتیب ۵ و ۶ دلار را تجربه کردند.

کاهش قیمت نفت با تاثیر مذاکرات برجام

رویترز: دیروز قیمت نفت در بازار‌های جهانی تحت تأثیر افزایش ذخایر بنزین آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده بنزین در جهان و افزایش تولید نفت برخی کشور‌ها افزایش یافت. قیمت نفت برنت دیروز با ۳۷ سنت کاهش نسبت به روز قبل بشکه‌ای ۶۲ دلار و ۷۹ سنت معامله شد. نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش ۵۰ سنتی داشت و بشکه‌ای ۵۹ دلار و ۲۷ سنت معامله شد. بنزین هم با کاهش ۶۱ سنتی گالنی ۱۹۴ دلار و ۵۷ سنت به فروش رفت. رویترز می‌نویسد: در حالی که ذخایر نفت خام ایالت متحده آمریکا بیش از پیش‌بینی تحلیلگران کاهش داشته، ذخایر بنزین در این کشور رشد جهشی پیدا کرده و بر خلاف پیش‌بینی‌های وزارت انرژی این کشور است. براساس آمار‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام این کشور هفته گذشته ۳.۵ میلیون بشکه کاهش به ۵۰۲ میلیون بشکه رسید، اما ذخایر بنزین ۴ میلیون بشکه افزایش یافت و این برخلاف انتظار و پیش بینی‌های افزایش بود. دلیل افزایش ذخایر بنزین این بود که پالایشگاه‌ها تولید خود را بیشتر کرده‌اند تا برای فصل پرمصرف تابستان به خاطر تردد بیشتر خودرو‌ها آماده باشند. رویترز می‌نویسد؛ عرضه نفت خام از سوی برخی کشور‌ها نیز افزایش یافته به طوری که تولید نفت روسیه در چند روز گذشته آوریل از میانگین ماه مارس بیشتر شده است. در این میان این احتمال هم وجود دارد که با برداشته شدن تحریم‌ها، عرضه نفت خام ایران به بازار‌های جهانی نیز افزایش یابد. ایران و کشور‌های طرف برجام مذاکراتی را انجام می‌دهند تا توافقات برجام دوباره احیا شود.

همتی: از سال ۹۷ مخالف دلار ۴۲۰۰ بودم؛ تابع تعیین نرخ ارز در بازار هستیم

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در نشست تخصصی موافقان و مخالفان عملکرد بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: از سال ۹۷ مخالف ارز ۴۲۰۰ بودم، همیشه هم آن را مطرح کردم، اما به عنوان رییس کل بانک مرکزی خارج از مجموعه تصمیمات نظام اقتصادی نمی‌توانم ساز مخالف بزنم. بانک مرکزی طرفدار ثبات بازار ارز است و ما تابع تعیین نرخ ارز در بازار هستیم. رییس  کل بانک مرکزی تصریح کرد: درباره نرخ بهره اطمینان می دهم اقدامی نخواهم کرد که بازار سرمایه آسیب ببیند و اقدامات ما در جهت حمایت از بازار سرمایه است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نرخ ارز و ۱۵ ماهی که به اقتصاد ایران گذشت و نرخ ارز متلاطم بود، گفت: اواخر سال ٩٨ و ٩٩ اتفاقی رخ داد که اهم آن نرخ بنزین و اتفاقات حواشی آن بود که همه را متأثر کرد و ورود ایران به لیست اف ای تی اف مسأله ساز شد و البته صادرات محصولات و فرآورده‌های نفتی نیز رو به افزایش گذاشت. همتی گفت: تشدید و کاهش تعهدات ایران در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای و تصویب قطعنامه ضدایرانی و درخواست فعال شدن مکانیزم ماشه و مواردی از این دست، باعث تشدید رشد نرخ ارز شد. وی افزود: بانک مرکزی با کاهش شدید درآمد ارزی، فشار تقاضای کالا و دارو مورد نیاز کرونا و بسته شدن دریچه ورود ارز مواجه شد و متأسفانه تحلیل‌ها نیز بر روی نرخ دلار ۴۵ هزار تومانی بود که انتظارات تورمی ایجاد کرد. به گفته همتی، این امر باعث شد که نرخ ارز را در ١۵ ماه دوم فعالیتم پرتلاطم کنم؛ در حالی که من همان همتی هستم که ١۵ ماه اول را به خوبی بازار ارز مدیریت کردم.

بازار بزرگ تهران دو هفته تعطیل شد

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: بازار بزرگ تهران و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته از شنبه ۲۱ فروردین تعطیل هستند.
 

بیت‌کوین سلاح پرقدرت چین برای تهدید دلار آمریکا

راشاتودی ـ پترتیل سرمایه‌گذار و مؤسسه پیپال گفت: دولت چین از بیت‌کوین به عنوان ابزاری برای تهدید دلار و تضعیف سیاست‌های مالی آمریکا در خارج از مرزها استفاده می‌کند. وی اضافه کرد که پکن حتی با استفاده بیشتر از یورو در پی تضعیف دلار در بازارهای جهانی است. تیل که سرمایه‌گذار مهم در ارزهای مجازی است، گفت: زمانی که کشور چین در پی سرمایه‌گذاری و انتشار ارزهای مجازی است، هدف عمده آن تضعیف جایگاه دلار در بازارهای جهانی است. وی اضافه کرد: ‌مسئولان چینی دوست ندارند که آمریکا همچنان از دلار به عنوان ذخایر ارزی استفاده کند، چرا که به عنوان یک اهرم قوی در عرضه نفت و محصولاتی مشابه آن از آن کمک می گیرد. تیل تأکید کرد که حتی چین در تلاش است تا برای تضعیف ارزش دلار، نحوه تجارت نفت را هم تغییر دهد. وی می‌گوید: فکر می‌کنم که یورو هم به عنوان بخشی از سلاح این کشور برای رویارویی با دلار است که متأسفانه در ده‌های گذشته یورو نقش خود را به خوبی در برابر دلار ایفا نکرد، اما چینی‌ها به دنبال این هستند که با اضافه کردن یورو به سبد ذخایر ارزی خود در برابر دلار بایستند.این میلیاردر معتقد است که چین نمی‌خواهد از یوآن به عنوان پول خود به عنوان ذخایر ارزی استفاده کند، چون می‌خواهد همچنان دروازه‌های خود را برای جذب سرمایه‌های بیشتر استفاده کند. وی تأکید کرد که چین همواره به دنبال تضعیف ارزش دلار است و در این میان بیت‌کوین و ارزهای مجازی بهترین سلاح برای این کشور می تواند باشد.

بیتکوین بار دیگر ۵۸ هزار دلاری شد

برای سومین بار در یک هفته اخیر بیتکوین موفق به فتح کانال ۵۸ هزار دلاری شد. به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، پس از آن که صرافی کوین بیس موفق شد مجوز عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کسب کند، حالا دیگر صرافی بزرگ ارزهای دیجیتالی به نام کراکن نیز اعلام کرده که در تدارک عرضه سهام خود در بورس برای سال ۲۰۲۲ میلیاردی است. این صرافی اکنون چهارمین صرافی بزرگ دنیا محسوب می شود و بیش از ۶ میلیون مشتری دارد. جسی پاول- مدیرعامل این صرافی- پیشتر گفته بود بیتکوین پتانسیل رسیدن به یک میلیون دلار را دارد. 

مدیرعامل بزرگ ترین بانک آمریکا در یادداشتی برای سهامداران ارشد این بانک، خواهان ورود جدی تر نهادهای نظارتی به بازار ارزهای دیجیتالی شده است. جیمی دیمون با بیان اینکه ارزهای دیجیتالی به یک ضرورت تبدیل شده اند که باید هر چه زودتر به آن ها پرداخته شود، افزود: بدون ورود جدی نهادهای نظارتی نمی توان نسبت به توقف رشد بانکداری در سایه، ریسک های فضای سایبری و جرایم گسترده در حوزه هوش مصنوعی امیدوار بود.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۵۸ هزار و ۱۵۹.۹۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۷۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۶ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۰۷۶.۷۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۳۷ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۵۱ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۴۱۷.۲۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۷۰ درصد افزایش

۴- ریپل

قیمت: ۰.۹۷۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷۱.۵۰ درصد افزایش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۵ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۱.۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۲ درصد افزایش

۷- پولکا دوت

قیمت: ۴۱.۱۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۷۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۱۰ درصد افزایش

۸- یونی سواپ

قیمت: ۲۹.۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۸ درصد افزایش

۹- لایت کوین

قیمت: ۲۲۴.۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۴۸ درصد افزایش

۱۰- چین لینک

قیمت: ۳۲.۲۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۷۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۰۷ درصد افزایش

هند: تحریم‌ها رفع شود، واردات نفت ایران را از سر می‌گیریم

یک رسانه هندی به نقل از مقام ارشد دولت این کشور خبر داد که دهلی نو برای ازسرگیری خرید نفت از تهران به محض برداشته شدن تحریم‌های واشنگتن آماده است. روزنامه هندی «اکونومیک تایمز» گزارش داد، به محض برداشته شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، دهلی نو واردات نفت از تهران را از سر خواهد گرفت؛ این موضوع (احیای خرید نفت از ایران) به هند برای متنوع‌سازی فروشندگان نفتی کمک می‌کند. یک مقام ارشد دولت هند که نخواست نامش فاش شود، منبع این گزارش روزنامه اکونومیک تایمز است.

هند در اواسط سال ۲۰۱۹ به دنبال اقدام غیرقانونی دولت وقت آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها، خرید نفت از ایران را متوقف کرد. مقام ارشد هندی به اکونومیک تایمز گفت: «به محض اینکه تحریم‌ها برداشته شوند، ما می‌توانیم به سمت احیای واردات نفت از ایران برویم». بنا بر گفته این مقام دولت هند، «پالایشگاه‌های هندی کار مقدماتی را آغاز کرده‌اند و می‌توانند به محض برداشته شدن تحریم‌های (ایران)، به سرعت وارد توافقات شوند.» وی افزود: «ما در حال حاضر الگویی برای شرایط تجاری داریم و می‌توانیم در لحظه هموار شدن (مسیر) ایران برای صدور نفت، به سرعت قراردادهایی را منعقد کنیم». طبق گزارش اکونومیک تایمز، بعد از قطع صدور نفت ایران به هند، رتبه اول تا پنجم فروش نفت به هند در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، در اختیار عراق، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، نیجریه و ایالات متحده آمریکا قرار داشته است. تا قبل از اقدام دهلی نو در توقف خرید نفت تهران تحت فشارهای واشنگتن، هند دومین مشتری نفت ایران بود و ۸۵ درصد از نیازهای نفتی خود را از ایران وارد می‌کرد. /فارس

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
در مقطعی که طلا به حدود ششصد هزار تومان رسید من به خاطر صحبت شما که دلار از هفته بعد کاهشی خواهد شد بردم فروختم چون کسری پول داشتم به طلا فروش گفتم که آقای همتی گفته از شنبه قیمت دلار نزولی میشه و طلا هم طبیعتا ارزون میشه بعد طلا رسید به دو برابر آن قیمت به خاطر نوسان دلار...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
مخالف بودی استعفا میدادی
جالبه کل مسئولین مخالف وضع موجودن همه هم چسبیدن به میزاشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
یکی از عنوان ها اشتباه بود. درست آن این است:
هند: تحریم ها رفع شود واردات نفت خیلی زیر قیمت از ایران را از سر می گیریم.
پاسخ ها
الف
| Germany |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
مشکلی نداره پیش خودشون میگن اینا باز تحریم میشن هر چقدرم نفت ببریم پولم که نمیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
اگر مدیری در کشور وجود داشت اصلاً با وجود تجریمها نه دلار اثری در معیشت مردم داشت و نه قیمتش بالا می رفت حتی پائین هم می آمد!
افراد مدعی مدیریت قطعاً می گویند چنین چیزی مگر میشود!!!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
این حرف درست ولی ما مدیری که بخواهد فشاراقتصادی را ازروی
مردم کم کند نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
آقای همتی لطفا نفرمائید مخالف دلار 4200 تومانی بودم بفرمائید موافق دلار چه قیمتی بودید ؟احتمالا 25000تومانی ؟ همین دلار 4200 تومانی بود که نگذاشت مردم از گرسنگی بمیرند اما عدم قدرت دولت در توزیع این دلار و دخالت نیروهای فرادستی در تخصیص این دلار به بخشهای خصوصی ناکار آمد وسفارشی حکایت تسهیلات کلان ومعوق بانکی را تکرار نمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
جالبه عقب گردهای 100 تومنی 200 تومنی را اشاره می کنید اما جلوگردهای (واژه جدید) 1000 تومانی را فراموش می کنید. اگه بر اساس گزارشات شما می بود الان دلار باید زیر 15 تومان باشه.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
نباید نگران بشیم آقای همتی با یک مصاحبه قیمت دلار را دوباره به بالای 25 تومن می برند.ایشان بارها فرموده اند با دلار ارزان مخالفند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
جناب همتي نرخ ارز براساس آمار تورم سه سال گذشته كه خود بانك مركزي اعلام كرده و مجموعا حدود ١٠٠ درصد است الان بايد هفت هزار تومن باشه نه بيست و پنج هزار تومن، لطفا حقيقت رو بگيد، ضمنا بيش از ٩٥ درصد ارز دست شماست و شما قيمت رو تعيين مي كنيد نه بازار.
دلبندم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
"همتی: تابع تعیین نرخ ارز در بازار هستیم"! عجب ! تو رییس بانک مرکزی هستی و بازار باید تابع نرخ تعیین شده توسط تو باشد! ...
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
اقای همتی با ملت چرا روراست نیستید مگر اقای واعظی نگفتند که دلار را تا27 هزار تومان خودمان بالا بردیم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
اقاي همتي عملكردتان تاييد كننده مخالفت شما با دلار ٤٢٠٠ بوده است فقط تا اين لحظه به زبان نياورده بوديد لطفا مكانيسم بازار را تعريف كنيد وقتي هر كالايي انحصاري شد صحبت از تعيين قيمت توسط بازار چیست اما خيالتان را راحت كنم قيمت دلار را در ايران فقط و فقط مافياي منتفع از گراني دلار است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
احسنت پاسخ خوبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
لطفا با صلح با جهان
جذب سرمایه گذاری خصوصا از کشورهای عربی.
توریسم. چون ایرانی ها مهمان نواز هستند.
نخست وزیر عراق ۶ میلیارد دلار از کشورهای عربستان و امارات دریفت کرد.
خوب است ما هم از سرمایه گذاری این کشورها استفاده کنیم.

توریسم و رفت و آمد بین ملت ها باعث صلح و دوستی می شود.

یه کمی هم به فکر ملت باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
هی بگین دلار سقوط کرد یوان سلطان ارز شد بیت کویین غوعا کرو یورو گردن کج کرد روبل جهان اقتصاد را فتح کرد کو .کی ایا با پشتیبانی یوان روبل .ریال ما ارزش پیدا رده اقتصاد ماشکوفا شده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
اقای همتی اقتصاد ودرامد دولت تک محصولی و فروش نفت خام در حالی تمام کشورهای پیشرفته از دلالها مالیات و جلوی پولشویی را می گیرند خوب نفت ایران صادرتشان یک هفتم شد شما در عوض همان درآمد کم را ضرب در هفت کردی برای جبران بودجه و مردم را بدبخت کردی خوب سر وقت حقوق کارمندها را دادی ولی تورم سنگینی به مردم تحمیل کردی حالا افتخار هم می کنید
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
همتی: از سال ۹۷ مخالف دلار ۴۲۰۰ بودم؛ تابع تعیین نرخ ارز در بازار هستیم:
اگر واقعا به مخالفتان با دلار 4200 اعتقاد داشتید که رویکرد مناسبی نیست چرا استعفا ندادید. با هر سازی راه مییاید، بعد میگوید من اختیار نداشتم. شما میگوید بانک مرکزی مستقل است.
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
بازار بزرگ تهران دو هفته تعطیل شد:
"نوشدارو بعد از مرگ سهراب". سودش را شما کردید (باراز بزرگ) و هزینه اش را مردم میدهند. بازار بزرگ تعطیل هم که نمیشد برای مردم پولی برای خرج مردن نمانده است." روغن ریخته را خرج امام زاده نکنید".
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی سازمان همکاری شانگهای
آخرین اخبار