بازدید 23778
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد

افزایش شهر‌های قرمز و نارنجی به ۱۷۳ شهر/ جریمه ویژه برای ۱۵ هزار کرونا مثبتی که به سفر رفتند/ مسافران تا ۵ روز نباید دورهمی داشته باشند/ چگونگی برگزاری مراسم ماه رمضان اعلام شد

اکنون در کشور خیز بسیار بلند کرونا در حال شروع است و این خیز جدید در بسیاری از استان‌ها آغاز گشته و اگر پروتکل‌ها به خوبی رعایت نشود، شاهد خیز بسیار بلندی از بیماری خواهیم بود؛ همان طور که قبلا در خوزستان دیده شد و این استان چندین ماه گرفتار این بیماری و خیز شدید بود بقیه استان‌ها هم گرفتار می‌شوند، البته در خوزستان روند نزولی بیماری مشاهده می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۴۳۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰ 03 April 2021
تابناک اجتماعی«۱۵ هزار بیمار کرونا که تست مثبت داشتند، در نوروز به سفر رفتند، همه این افراد به ازای هر روز سفر ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و برخورد‌های قانونی با این افراد انجام می‌شود.»

به گزارش «تابناک»؛ در پایان نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا ـ که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد ـ علیرضا رئیسی، سخنگوی این ستاد مقابل دوربین‌ها قرار گرفت و گفت: از همه مردمی که به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه کردند و به سفر نرفتند تشکر می‌کنیم، اما عده‌ای از مردم هم توجه نکردند و به سفر رفتند. از این افراد گلایه داریم و طبق قانون با آنان برخورد می‌شود.

وی افزود: با توجه به پیش بینی‌هایی که از عید دیدنی ها، خرید‌های شب عید، افزایش دورهمی ها، بی توجهی به پروتکل‌ها و ازدحام‌ها داشتیم، شاهد شروع خیز جدید بیماری در بسیاری از استان‌های کشور هستیم و به طور کلی روند اپیدمی کرونا در کشور صعودی است. در الگو‌های وزارت بهداشت از نظر اپیدمی کرونا الگوی صعودی مشاهده می‌شود که بیشتر نشان دهنده افزایش بیماران مبتلا به ویروس جهش یافته است.

رئیسی گفت: بر اساس گزارش نیروی انتظامی، تردد‌های جاده‌ای نیز در عید نوروز امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. در حالی که سال گذشته با رعایت مردم، تردد‌های جاده‌ای بسیار کم بود، به گونه ای که در برخی جاده‌ها نزدیک به صفر شده بود؛ اما امسال افراد زیادی رعایت نکردند. البته تعداد افرادی که به توصیه‌ها توجه کردند و به سفر نرفتند، بیشتر بودند، اما رعایت نکردن پروتکل‌ها و افزایش سفر‌ها باعث تشدید روند صعودی اپیدمی در کشور شده است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در ادامه گفت: اکنون در کشور خیز بسیار بلند کرونا در حال شروع است و این خیز جدید در بسیاری از استان‌ها آغاز گشته و اگر پروتکل‌ها به خوبی رعایت نشود، شاهد خیز بسیار بلندی از بیماری خواهیم بود؛ همان طور که قبلا در خوزستان دیده شد و این استان چندین ماه گرفتار این بیماری و خیز شدید بود بقیه استان‌ها هم گرفتار می‌شوند، البته در خوزستان روند نزولی بیماری مشاهده می‌شوند.
 
افزایش شهر‌های قرمز و نارنجی به ۱۷۳ شهر/ جریمه ویژه برای ۱۵ هزار کرونا مثبتی که به سفر رفتند/ مسافران تا ۵ روز نباید دورهمی داشته باشند/ چگونگی برگزاری مراسم ماه رمضان اعلام شد

رئیسی افزود: هم اکنون استان‌های البرز و ایلام وارد خیز جدید کرونا شروع شده است. در برخی استان‌ها در آستانه ورود به پیک جدید کرونا هستند؛ مثل مازندران، گیلان، چهار محال و بختیاری، مرکزی و لرستان در آستانه ورود به موج جدید بیماری هستید. سایر استان‌ها نیز کم و بیش روند صعودی دارند، به ویژه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، فارس، سمنان و خراسان جنوبی روند صعودی شروع شده است.

وی گفت: با این روند در یک هفته تا ده روز آینده اثرات سفر‌ها را بر افزایش خیز بیماری در کشور مشاهده می‌کنیم و پیک و موج بسیار بلندی از بیماری خواهیم داشت. متاسفانه میزان بستری بیماران روزانه کرونا در بیمارستان‌ها از مرز ۱۳۰۰ نفر گذشته و این نشانه این است که یک هفته و ۱۰ روز آینده مرگ‌های سه رقمی ادامه پیدا می‌کند و از یک هفته آینده، دیگر مرگ روزانه زیر ۱۰۰ نفر نخواهیم داشت و این خبر خوبی نیست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: به کسانی که از سفر برگشته‌اند، به عنوان یک هشدار مهم توصیه می‌کنیم که در روز‌های آینده دورهمی نداشته باشند تا بقیه را آلوده نکنند. از کسانی که به سفر نرفته اند نیز می‌خواهیم کسانی که به سفر رفته اند را دعوت نکنند، چون ممکن است ناقل باشند.

وی ادامه داد: افرادی که از سفر بازگشته اند تا ۵ روز نباید دورهمی داشته باشند. اگر علایمی داشتند به سرعت به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند و قرنطینه را رعایت کنند. از امروز تا جمعه آینده دوره زمانی و هفته مهمی است که باید بسیار دقت کنیم. بسیاری از افرادی که سفر رفته اند، قبل از سفر سالم بوده اند، اما ممکن است اکنون مبتلا یا ناقل باشند.

وی گفت: کارمندان ادارات معمولا پس از عید در یک اتاق جمع می‌شوند تا با یکدیگر دیدار کنند، توصیه می‌کنیم این کار را انجام ندهند، این مساله بسیار خطرناک است و به گسترش بیماری دامن می‌زند. از مردمی که در روز طبیعت به توصیه‌ها توجه کردند و به پارک‌ها نرفتند تشکر می‌کنیم؛ هر چند احتمالا کاهش حضور مردم در پارک‌ها به علت حضور گروه‌هایی از مردم در سفر بود و اگر این افراد پروتکل شکن در شهر‌ها بودند، احتمالا پارک هم شلوغ می‌شد.

رئیسی با اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی شهر‌ها افزود: هم اکنون ۴۷ شهر در وضعیت قرمز، ۱۲۶ شهر نارنجی، ۲۴۷ شهر در وضعیت زرد و فقط ۱۴ شهر آبی است. از همه مردم می‌خواهیم حتما پروتکل‌ها را به دقت رعایت کنند، به ویژه در این هفته که بعد از بازگشت از سفرهاست و بی توجهی ها می‌تواند خیز بسیار بلندی از بیماری را در کشور شروع کند.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ هزار نفر افراد کرونا مثبت، نقض قرنطینه کردند و در ایام نوروز به سفر رفتند، گفت: همه این افراد به ازای هر روز سفر ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و برخورد‌های قانونی با این افراد انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تصمیمی درباره ماه رمضان گرفته شده که برگزاری مراسم در شهر‌های آبی و زرد با رعایت پروتکل‌ها و درصدی که مجاز است، امکانپذیر باشد و ترجیحا اولویت برگزاری مراسم در فضا‌های باز است. برای شب‌های احیا نیز به زودی در قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا تصمیم گیری می‌شود.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۱
شما سفر را ممنوع نکرديد که حالا ميگوييد اينها قانون شکن بودند. طبق کدام قانون مي خواهيد آنها را مجارات کنيد؟ خودتان سفر را ازاد اعلام کرديد حالا طلب کاريد؟
يعني کسي که کرونا مثبت بوده و سفر رفته و همه را الوده کرده فقط روزي 200 هزار تومن جريمه ميشه؟ بايد بگيريد پدر ش را دربياريد. روزي 200 تومن؟ اصلا چطوري مي خواييد اين روزي 200 تومن را بگيريد؟
به نظر من اگه اين فرد کارمند بوده درجا بايد اخراج بشه بدون بازنشستگي و ..
اگر کاسب بوده بايد کسب و کارش را تا 6 ماه بخوابونيد
حداقل يکسال زندان هم بدون عفو براش ببريد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
فقط بخاطر مصرف بنزین ۳۰۰۰تومانی سفر را ممنوع نکردند ....
ناشناس
| - |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
خدا را شکر که امثال شما راس کار نیستید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
یعنی همه اینهایی که مثبت دادید معنای قرنطینه را نمی فهمید؟!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
ما چه گناهی کردیم یک ساله داریم رعایت می کنیم و جایی
نرفتیم ایها الناسی که رعایت نکردین اینا همش حق الناسه چرا نمی خواید بفهمید
saeid
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
بفرمائید چرا دولت محترم علی رغم تاکید وزیر محترم بهداشت مبنی بر عدم سفر نوروزی در جلوگیری از آن هیچ کاری نکرد فقط وقتی اوضاع خراب شده وضعیتها را جابجا میکند؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
اقاي ناشناس چرا ميگيد خدارا شکر که من راس کار نيستم؟ چون گفته ام اخراجشان کنيد و ندانشان کنيد؟ خوب اگه يه قاتل به اسلحه پر از فشنگ بياد توي خيابون و بدون هدف شليک کنه بايد چيکارش کرد؟ بايد بهش گفت آفرين گوگولي مگولي به ازا هر شليک 1000 تومن جريمه بده برو خونه يه اسلحه ديگه پر کن بيا توي خيابون؟
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
هدف از عدم ممنوعیت سفر
ایجاد درامدی ناچیز
کمک به ایمنی گله ای جهت هزینه نکردن برای واکسن
مصرف بنزین و درامد دولت
جریمه خودروها و درامد
جریمه بیماران کرونایی به مسافرت رفته و درامدی دیگر احیانا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
خیلی عصبانی هستی. اینجا ایرانه.
سید محمد حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
سه میلیارد تومان هم اینجا گیرشون میاد
شاهرخ
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
چه کسی سفر رفتن رو برای مبتلایان به کرونا آزاد اعلام کرده؟ زبان را نداده اند که هر طرفی که برایت بصرفه آنرا بچرخانی!
وقتی شخصی کوید مثبت اعلام شد باید به قرنطینه برود ولی به جای آن سر از بند و بساط سفر با فک و فامیل و دیدار آشنایان و مراکز توریستی و تفریحی در می آورد.
یعنی نه به خودش نه به نزدیکانش و نه به غریبه، به هیچکدام رحم نمی کند. و با زدن خودش به در سهل انگاری جان و سلامت و اقتصاد زندگی دیگران را به خطر می اندازد. جریمه 200 هزار تومانی به ازای هر روز به خطر انداختن جان و سللامت دیگران و ضربه به اقتصاد بهداشت کشور را اصلا و به هیچ وجه قابل قیاس نمی دانم.
با کمال احترام
مردم عزیر خاک بر سرتون چرا میرید مسافرت که کرونا زیاد بشه؟
چرا دلار میخرید که گرون بشه؟
چرا مرغ میخورید که گیر نیاد؟
چرا پولاتونو میبرید تو بورس که ضرر کنید؟
چرا نیاز به واکسن دارید که مسئولان رو خجالت زده کنین که ترکیه و امارات واسراییل و انگلیس و امریکا و چین به مردمشون واکسن زدن اینا نزدن؟
چه مردم بی ملاحضه هستین،،، به نظرم مسئولا مارو بفرستن سوییس یه سری مردم خوب و با لیاقت از اونجا بیارن خودشونو راحت کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
با نظرتون مخالفم،امیر کبیر خدابیامرز گفت: مملکت مردم دانا می خواهد نه شاه دانا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
مغلطه قشنگی بود. ضمنا ملاحظه درسته نه ملاحضه علش جان
علش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
دوست عزیز امیر کبیر داشت واکسن میزد که مردم به خاطر سخنان آقایان از واکسن فرار میکردن، الان مردم داشتن رعایت میکردن از افاضات مسئولین مردم احساس کردن همه چی حله
با این وضع کشور سازمان غذا دارو 22 فروردین نمایشگاه برگزار میکند ( ایران فارما ) وقتی یه عده میزارن تو وزارت بهداشت که فقط فکر جیب خودشون هستن همینه به جای تامین واکسن
ازدحام و برخورد با دیگران فقط در میهمانی نیست مواقع خرید، استفاده از حمل و نقل های عمومی مانند مترو، سینماها، تالارها، مراسم های مختلف، بانک ها و اداره ها، بازار و مراکز خرید، .............. تنها راه واکسن است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
تنها راه واکسن نیست در کنار واکسن شعور مردم و مسولین هم لازمه
خدارو شکر به اندازه کافی از دورهمی ها استفاده مالی کردید دوباره خط و نشون میکشید واکسن چی شد
تابناک لطفا منتشر کن و حتی المقدور گزارش مجزایی در این رابطه درج کن:
پرواز شماره 6222 هواپیمایی تابان مورخ 1400/01/11 از تهران به مشهد صد درصد بلیط فروشی شده بود و فاصله گذاری اجتماعی به هیچ وجه رعایت نشده بود.جالب بود سر مهماندار هواپیما مدام از رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مسافرین صحبت می کرد.وقتی یکی از مسافرین قبل از سوار شدن به هواپیما ،به یکی از کارکنان هواپیمایی مذکور در این رابطه اعتراض نمود،نامبرده با حالتی طلبکارانه در جواب گفت چطور همه جا آزاده تا به هواپیمایی می رسه دم از رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می زنید؟
حالا شما بفرمایید من این شکایت رو کجا ببرم؟اصلا کسی جوابگو هست؟چرا برخورد نمیشه؟
.
و اما... پرواز شماره 4056 هواپیمایی زاگرس از مشهد به تهران مورخ 1400/01/06 کاملا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و به نظر می رسید با توجه به تعداد مسافرین و نحوه نشستن آنها به صورت 50 درصد ظرفیت بلیط فروشی انجام داده بود که جا دارد کمال تشکر را از مسئولین هواپیمایی زاگرس که سلامت مسافرین برای آنها مهم تر از کسب سود و منفعت هست داشته باشم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
من از شما هموطنی که نمی شناسم ولی هم مثبت را گفتید و هم منفی را سپاسگزارم. خدا امثال شما را زیاد کند.
احسنت به مدیریت خوب جهانی مسولین ما
شما هیچ کاری نه بلدید انجام بدید نه میتونید انجام بدید .
آخر هم تک تک مردم مملکت ویروس رو خواهند گرفت یه تعدادی از دست میرن یه تعدادی هم میمونن
این ته مدیریت شماست
نه پاسخگو هستید نه اینجا یه کشور نرماله که بابت همچین سهل انگاری هایی همه مسئولینش محاکمه بشن.
این وضعیت رو در حالت کلی شما برای ایران درست کردید تو همه زمینه ها ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
تا شما هستید هیچ کس هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. مملکتی که مردمی این چنین دارد همیشه جهان سومی باقی می ماند. هر کشوری به جایی رسید از صبوری و کار و تلاش مردمش بود.
چرا واکسن تو ایران ممنوعه؟چرا مراسم های مذهبی تعطیل نمیشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
چون خارجی های اجنبی واکسن زدن، بنابراین ما باید عکس اینها عمل کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
تو دیگه چی میگی . کدوم ممنوعیت؟ کدوم مراسم مذهبی.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
فعلا که همیشه مراسم مذهبی ممنوع شده قم رو بستن کسی نیمه شعبات نره کیش و قشم و عروسی و دید و بازدید و مسافرت و شمال آزاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
منظورت از واکسن همون فایزره دیگه
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
کدوم مراسم مذهبی؟منظورت سیزده وخرید شب عید ۳ ماهه ومسافرت نوروفکر کنم خودشما نماز فرادای دو رکعتی خودت به زور می‌خونی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
منظورش از مراسم های مذهبی صف مرغه صف دلار چند ماه پیشه صف بورس قبلش هست. صف سفرهای شمال و کیش و قشم هست. صف 13 بدر واسه جای پارک هست و .....
چرا روی مسافرت های زوم کردید چرا برای صف های طلونی 5 کیلومتری مرغ چیزی ندارید بگید دولت کمی هم خجالت بکشد یا نکشد خودی نشان دهد حداقل این سه ماه به بورس و کالاهای اساسی مردم در حد دورغی میدهید توجه کنید
می خواهید کرونا نگیرید؟ به دستورالعمل ها و توصیه های ستاد کرونا با دقت گوش دهید؛ سپس دقیفا عکس آن عمل کنید. با این روش، من هنوز کرونا نگرفتم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
تحویل بگیرید این هم یک نمونه ایرانی با استاندارد جهانی. توصیه های بهداشت جهانی را اینگونه عمل کردن فقط از قبابل دوراتفاده برمی آید. اولا که معلوم نیست نگرفته باشی. تازه معلوم نیست چند نفر را آلوده کردید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
داروهاتو خوردی؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
شب دراز است و قلندر بیدار. لج و لجباز هیچ وقت جواب نداده و نمی دهد.
ناشناس
| France |
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
نادان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
احسنت!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
... ادامه اش... ولی به همه منتقل کردم.
هیچ امیدی به ورود واکسن یا تولید واکسن نیست، همانطور که هیچ امیدی برای مردم نذاشتین که روزی از شر تحریم راحت بشیم. فقط بهمون امید دادین که هفته ای 1 وعده میوه بخوریم و برنج خالی بذاریم جلوی بچه هامون
200 هزار تومان جریمه برای هر روز سفر آن هم برای کسانی که آگاهانه نقض قرنطینه کردند و به مسافرت رفتند!؟؟ واقعا این مجازات برای چنین افراد غیر متعهد و بی مسئولیتی کافی و بازدارنده است!؟؟ در همه جای دنیا برای چنین افرادی مجازاتهای سنگین تر مانند محرومیتهای طولانی مدت از حقوق اجتماعی و شهروندی در نظر می گیرند تا آینه عبرت سایرین شوند. با چنین مجازاتهای خفیفی هرگز ریشه این قانون شکنیها و پایمال کردن حقوق دیگران خشکانده نمی شود.
پاسخ ها
سامان
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
اونم نمگیرن فقط شعاره
مردمی که رعایت نکردین شما هم به اندازه مدیریت دولت مقصرید و باید پاسخگوی کسانی مثل ما باشید که یک ساله نه دورهمی داشتیم و نه مسافرت، الکی هم خودتون رو گول نزنید با رعایت پروتکل های بهداشتی نه میشه مسافرت رفت نه مهمونی یکم مطالعه کنید تا ببینید ناقل سالم یعنی چی...فکر کردید ما دل نداریم که چوب مدیریت ضعیف در ایام نوروز و رعایت نکردن یک عده خودخواه را بخوریم اینا همش حق الناسه اگه یکم دین و ایمان دارید
به خدا آدم از سفر با ماشين شخصي به منزل شخصي در شهرستان كرونا نميگيره، امروز از مترو تهران استفاده كردم به قدري شلوغ بود كه قطعا بايد نگران مبتلا شدنم باشم صف هاي توزيع مرغ، اتوبوس، مترو، اداره ها ، پاساژها و ... خيلي ازدحام زياده و خطرآفرين متاسفانه بعد از گذشت يكسال و اندي بازم دارند جاده ميبندند. به خدا كرونا از طريق پلاك ماشين انتقال پيدا نميكنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
مگه چند درصد کسانی که سفر می کنند منزل شخصی در شهر مقصد دارند؟ اکثر مسافرتها به خانه پدر و مادر و فک و فامیل بوده که حتما باعث افزایش کرونا می شود.
چرا جربمه ۱۵ هزارتومانی اینهارا بایدبرد در بیماررستانهایکرونایی بکارواداشت تااهمیت قضیه رابفهمند
چرا همه اش مردم و مسافرت را مقصر می دانید مروم را دعوت کردن به مساجد و حسینیه ها در روز ولادت مهدی چی اونم با تمام ظرفیت بس است دوگانه رفتار کردن تا کی
من واقعا نمی تونم باور کنم چطور طرف جواب تستش مثبته و میدونه کرونا داره و راه میافته و میره مسافرت!!! این آدما واقعا خطرناکند و با یک قاتل فرقی ندارن و پاش بیافته آدم هم میکشن. خدایا به ما رحم کن
پیش بسوی ایمنی گله ای با دور همی ها
شما مردم به مرغ تو صف نفرستید. برای 1400 مردم تو کرونا رها کردید. نمی خواهد ادعا دلسوز ها در بیاورید
حضرت قاضی تازه به میدان رسید حکم فرموده کارمندان اخراج شوند بدون بازنشستگی و کاسبان شش ماه مغازه بسته شود مثل اینکه خودش کاسبه و هوای کاسب ها رو بیشتر داره تا اینجا عدالت رو زیر پاگذاشت شاعر گوید
یارب مباد که .....معتبر شود و...
گیریم که این 15 هزار نفر را جریمه کردید گناه کسانی که توسط این افراد الوده میشوند چیست چرا از همان اول گذاشتید اینها ازمنزل بیرون بروند
هنوز متوجه نشودید که برنامه اینها بر پایه ایمنی گله ای هست؟بقیه اش تماما گمراه کردن مردم است و لاغیر.
هیچ اراده ای در بین مسئولین برای مقابله با کرونا وجود ندارد شما با امکانات تهدیدی و امنیتی که دارید در مواقع خاص هر جنبنده ای را کنترل می کنید در سریال گاندو نشان دادید که دوربینها و عوامل انسانی تان در پستو های خانه ها حضور دارند .پس برای مبارزه با کرونا استفاده می کردید مسولین همگی .فقط تعداد تلفات و مرگ و میر و مبتلایان را مستمر واحتمالا کمتر از میزان واقعی گزارش می دهید
اگه مردم مسافرت برن یا سیزده بدر برن بیرون کرونا زیاد میشه ولی همون مردم از ۱۴ فروردین توو متروی شلوغ نفس به نفس هم باشن و اینکه تا یکسال آینده هم از واکسن خبری نیست هیچ تاثیری نداره
تعجب می کنم که مقامات وزارت بهداشت هنوز مسدود شدن کانال سوئز را به عنوان دلیل تأخیر انجام واکسیناسیون در ایران ذکر نکرده اند.
این 15000 کرونایی احتمالا با وسایل نقلیه عمومی به سفر رفته اند که شناسایی شده اند. ایا همان طور که امکان شناسایی آنان بعد از سفر وجود داشته امکان شناسایی و عدم فروش بلیط به آنان قبل از سفر نبوده است؟ اگر با ماشین شخصی به سفر رفته اند امکان شناسایی تنها در صورتی امکان پذیر بوده که پلاک ماشین به نامشان ثبت شده باشد وگرنه که اصلا قابل شناسایی نبودند.
فقط واااااااکسسسسسسن اونم واکسسسسن تایید شده
دولتی که توان تنظیم قیمت مرغ را نداره
چکار به کرونا داره؟
واقعاٌ یک سردرگمی و هرج و مرج در کنترل ویروس هست- یکی می گه نرین سفر یکی دیگه می ره یکی... یکی دیگه ... بی هماهنگی البته که چیزی غیر از این هم متصور نبود
به ازای هر روز سفر ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند اینا فقط فکر درآمدزایی هستن از راه دارو کرونا ، جریمه و هزار چیز دیگه .........................
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی