بازدید 27912
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بیشترین و کمترین نرخ تورم ماهانه برای کدام استان؟ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ دلار مچ بقیه ارز‌ها را خواباند، ادامه روز‌های بد وال استریت، سود اوراق قرضه ده ساله آمریکا به بالاترین رکورد چهارده ماهه رسید، اردوغان معاون بانک مرکزی ترکیه را عزل کرد و تجارت ۷۳ میلیارد دلاری کشور در سخت‌ترین شرایط را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۴۳۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰ 31 March 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بیشترین و کمترین نرخ تورم ماهانه برای کدام استان؟ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ دلار مچ بقیه ارز‌ها را خواباند، ادامه روز‌های بد وال استریت، سود اوراق قرضه ده ساله آمریکا به بالاترین رکورد چهارده ماهه رسید، اردوغان معاون بانک مرکزی ترکیه را عزل کرد و تجارت ۷۳ میلیارد دلاری کشور در سخت‌ترین شرایط را در بر دارد.

بیشترین و کمترین نرخ تورم ماهانه برای کدام استان؟

مرکز آمار ایران تغییرات نرخ تورم استان‌ها در اسفند ۹۹ را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند برای خانوار‌های کشور به عدد ۳۶.۴ درصد رسید. در اسفند ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوار‌های کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۹۸،۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان کرمان با ۲.۷ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان گیلان با ۰.۸ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ۴۸.۷ درصد می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان چهارمحال و بختیاری (۵۸.۵ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۴۲.۹ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ۹۹ برای خانوار‌های کشور به عدد ۳۶.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کرمانشاه (۴۰.۱ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (۳۳.۳ درصد) است.

بورس بازهم قرمز شد!

در حالی که روز گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳ هزار و ۷۹۹ واحدی معادل ۰.۲۹ درصد به یک میلیون و ۳۰۳ هزار و ۸۹ واحد رسید. امروز و در لحظه انتشار این گزارش، نماگر کل با افت بیش از پنج هزار واحدی مواجه شده است. /جزئیات بیشتر

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۸ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۸۳۲ تومان رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی گذشته ۰.۱ درصد معادل ۱۱ هزار و ۳۲۳ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۵ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۹۹ تومان رسیده است.

دلار مچ بقیه ارزها را خواباند

شاخص دلار با قدرت وارد کانال ۹۳ واحد شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۳.۲۸۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۶۰ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

ادامه روزهای بد وال استریت

همه شاخص های مهم بورسی وال استریت ریزش کردند.

در وال استریت همه شاخص ها نزولی بودند، تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۴۲ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۳ هزار و ۸۰.۹۲ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۴۱ درصد ریزش تا سطح ۳۹۵۶.۱۷ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۲۸ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۷.۴۷ واحدی بسته شد.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۵۳ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۷۲.۱۲ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۱.۲۹ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۸.۶۱ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۱.۲۱ درصدی در سطح ۶۰۸۸.۰۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۱.۲۲ درصد بالا رفت و به ۸۵۹۵.۲۰ واحد رسید.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین رکورد ۱۴ ماهه رسید

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا، بنچ‌مارک سود اوراق قرضه، در معاملات دیروز، با امید سرمایه‌گذاران به شتاب‌گرفتن ریکاوری اقتصادی آمریکا، رشد کرد و از ۱.۷۷ درصد فراتر رفت. این امید وجود دارد که با تسریع روند واکسیناسیون کرونا در آمریکا اقتصاد این کشور زودتر به وضعیتی قدرتمند بازگردد. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا امروز تا ۱.۷۷۲ درصد بالا رفت و سپس تا ساعت ۱۷ به وقت تهران در ۱.۷۶ درصد تثبیت شد. سود اوراق ۳۰ ساله آمریکا هم به ۲.۴۵۶ درصد افزایش یافت.

رئیس مجلس: اعتبارات خرج وام دادن به نور چشمی‌ها و ابربدهکاران می‌شد

محمد باقر قالیباف در توییتر نوشت: بخش مهمی از اعتبارات خرج وام دادن به نور چشمی ها و ابر بدهکاران بانکی می شد و نوبت مردم که می رسید می گفتند بودجه نداریم. رییس مجلس افزود: مجلس با هدف سوق دادن منابع به سمت رفع نیازهای مردم و برای حمایت از خانواده وام ازدواج را به ۲۰۰ میلیون تومان برای زوج های جوان و ۱۴۰ میلیون تومان برای همه زوج ها افزایش داد.

تجارت ۷۳ میلیارد دلاری کشور در سخت‌ترین شرایط

وزیر صمت گفت: پارسال ۱۴۶ میلیون تن کالا در کشور تامین (واردات) یا صادرات شده و ۷۳ میلیارد دلار تجارت کشور در سال گذشته بوده است. وی با اشاره به اینکه ۳۴ میلیون تن واردات کالا‌ها داشته‌ایم، اضافه کرد: این میزان از تجارت کالا به صورت صادرات و واردات در شرایطی محقق شد که تحت سخت‌ترین تحریم‌های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا قرار داشتیم.
 

تشکیل کمیته تخصصی ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ

بنا به مصوبات ستاد تنظیم بازار که روز ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ و به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، مقرر گشت کمیته‌ای تخصصی جهت ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ تشکیل شود. این کمیته با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با عضویت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و دیگر مسئولان مربوطه تشکیل خواهد شد. طبق مصوبات جلسه دیروز ستاد تنظیم بازار، مقرر شد این کمیته با داشتن اختیارات کامل از سوی ستاد تنظیم بازار نسبت به برنامه‌ریزی و تولید و توزیع مرغ، از طریق شرکت‌های تولیدکننده عمده مرغ و نیز با همکاری و خدمت گرفتن از ظرفیت مرغ‌داری‌های دیگر، اقدامات لازم را انجام دهد.

توضیح بانک مرکزی درباره پرداخت‌های ریالی

بانک مرکزی اعلام کرد: تامین ریال از منابع بانک مرکزی، به پشتوانه ارزهای مسدودی، موجب رشد پایه پولی و نقدینگی می‌شود. در ادامه پیام توئیتری این بانک آمده است:  بانک مرکزی نمی‌تواند از پرداخت‌های ریالی خودداری کند که طبق نص صریح قانون موظف به انجام آن است.

اردوغان معاون بانک مرکزی ترکیه را عزل کرد

رئیس‌جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، ۱۰ روز پس از اخراج رئیس بانک مرکزی ترکیه، امروز، سه‌شنبه، معاون بانک مرکزی، مورات ستینکایا، را هم اخراج کرد. به دنبال انتشار این خبر نرخ لیر ترکیه ۱۳ درصد در برابر دلار آمریکا سقوط کرد. مصطفی دومان، از بانکداران معروف ترکیه، از سوی اردوغان به اداره این سمت منصوب شد. آقای دومان قبلاً یکی از مدیران مورگان استنلی بوده است. روزنامه گازته که این خبر را منتشر کرده، هیچ دلیلی برای برکناری ستینکایا مدیر سابق بورس استانبول، ذکر نکرده است.

پرواز ارزهای دیجیتالی/باینانس کوین در صدر

ارزش بیشتر ارزهای دیجیتالی مهم افزایش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، شرکت پی پال اعلام کرد به زودی امکان خرید کالاهای مورد نیاز شهروندان آمریکایی از خرده فروشی های آنلاین با استفاده از ارزهای دیجیتالی را فراهم خواهد کرد. طبق اعلام پی پال، دارندگان ارزهای دیجیتالی اتریوم، بیتکوین، بیتکوین کش و لایت کوین خواهند توانست در درگاه های پرداخت پی پال ارزهای دیجیتالی خود را مستقیم به دلار تبدیل کنند. غول پرداختی ویزاکارد که یکی از دو شرکت اصلی پرداخت بین المللی محسوب می شود از انجام نخستین تراکنش بر حسب ارزهای دیجیتالی در این شبکه خبر داد. بر اساس طرح در دست اجرا توسط مسترکارد امکان انجام تراکنش ها بر بستر ارزهای دیجیتالی بدون نیاز به تبدیل آن ها به ارزهای فعلی وجود خواهد داشت. قرار است در آینده نزدیک، امکان انجام این معاملات در ویزا مهیا شود. 

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۵۸ هزار و ۹۴۱.۰۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۸۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۴۳ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۸۳۷.۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳۳ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۸ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۲۹۷.۹۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۴۱ درصد افزایش

۴- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۲ درصد افزایش

۶- پولکا دوت

قیمت: ۳۴.۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۴ درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۵۶۷  دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۸۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۴ درصد کاهش

۸- یونی سواپ

قیمت: ۲۸.۵۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۴۹ درصد کاهش

۹- تتا

قیمت: ۱۲.۹۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۲۷ درصد افزایش

۱۰- لایت کوین

قیمت: ۱۹۷.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۴۷ درصد کاهش

رشد قیمت مسکن در آمریکا رکورد ۱۴ ساله را شکست!

طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سراسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه فوریه نسبت به فوریه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.  به نقل از فاکس بیزینس، به دنبال کاهش شدید در بخش عرضه مسکن، متوسط رشد قیمت خانه ها در بزرگ ترین اقتصاد جهان در ماه ژانویه به بالاترین سطح خود در طول ۱۴ سال اخیر رسیده است. در بازه زمانی ۱۲ ماهه، رشد قیمت مسکن در ۲۰ شهر بزرگ آمریکا ۱۱.۱ درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به بازه مشابه به ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش داشته است. 

از ۲۰  شهر بزرگ آمریکا، متوسط قیمت مسکن در ۱۹ شهر در ماه ژانویه به نسبت ماه قبل افزایش پیدا کرده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده تا جایی که رشد ۱۵.۸ درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال اخیر به ثبت رسیده است. شهر سیاتل در واشنگتن با ۱۴.۳ درصد افزایش و سن دیگو در کالیفرنیا با رشد ۱۴.۲ درصدی در رده های بعدی قرار دارند. کریگ لازارا، مدیر اجرایی در موسسه اس اند پی دی جی آی گفت: اثر کرونا بر روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند، در حالی که عرضه مسکن به دلیل مشکلات مواد اولیه کاهش یافته است. این افزایش قیمت در حالی رخ می دهد که فروش خانه ها در این کشور کاهش یافته است. داده های منتشره نشان می دهند که در ماه فوریه ۶.۲۲ میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده اند که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش کلی خانه های معامله شده، میزان فروش خانه های جدید نسبت به ماه قبل ۹ درصد افزایش داشته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۳
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
متاسفم که در مملکت ما همه شعار می دهند .تشکیل کمیسیون تخصصی مرغ و تخم مرغ .بعدا می خواهند جهان را مدیریت کنند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
هیئت دولت ژاپن تشکیل میشه در مورد چی بحث میکنند؟؟اینجا هیئت دولت در مورد مرغ و تخم مرغ و روغن نباتی و مواد شوینده،بحث میکنند،بعد میگن می خواهیم ایران را الگو کنیم برای بقیه کشورها.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
شاید تخم مرغ طلا مرغی که تخم طلا میده منظورشان ،شما سوء برداشت نکن برادر.بعله خدا رو چه دیدی
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
خدا رو چه دیدی...شاید تخم طلا و مرغ تخم طلا منظورشون برادر
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
وام ازدواج رو کی داده کی گرفته؟
ناشناس
|
New Zealand
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
جک میگید یا خبر؟؟؟ کمیته تخصصی ساماندهی وضعیت مرغ و تخم مرغ؟؟؟ یعنی تو این ۲۰ سال گذشته که وضعیت مرغ و تخم مرغ معمولی بود کمیسیون تشکیل شده بود؟؟ اقتصاد با کمیسیون و دستور درست نمیشه یعنی نمی‌دونن این رو؟؟ یشتر نهاده های خوراک طیور وارداتی هستش ذرت، سویا آنتی بیوتیک همه وارداتی هست و چون ارز گرون شده این محصولات هم گرون شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
با بالابردن وام ازدواج مبلغ قسطش رو هم ذکر کنیدتا مشخص تر بشه که مشکل عمیقتر از این حرفاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
فقط تبلیغ الکی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
اقای رئیس مجلس مشخص نکردید این وام ازدواج باچه بهره وبا ماهانه چه مبلغ اقساط پرداخت کنند وتعداد ضمانت هم باید مشخص میشد درصورتیکه اگر بانکها همین وام را پرداحت کنند شرایط ضمانت را انقدر سخت وسختر میکنند که کمتر کسی موفق شود وام ازدواج را بگیرد مثلا برای وام 100میلیونی سه تا ضامن حتما حتما روشاخش هست ومدیران عامل به روسای شعب دستور میدهند من نمیدانم ما برابرا اعلام بانک مرکزی میگوئیم دوتا ضامن ولی شماها میتوانید براساس دستورالعمل داخلی شعبه متضامنین را افطایش دهید انها برای اینکه معوقه شعبه کم شود یا نداشته باشند قاون دست وپاگیر جلوی زوج جوان میذارند وکسی هم به داد جوانان نمیرسد
اقایان دولتیها وزاری صمت وجهاد کشاورزی بخدا لازم نیست برای تنظیم بازار مرغ کمیته وجلسه ... تشکیل دهید شمانرخ رااعلام کنید وبه شهرداران مناطق تهران دستور دهیدکنترل قیمت مرغ هرمنطقه برعهده شماست درصورتی ستستی درامورمحوله شهردار توبیخ ویاازسمتش عزل شودالبته ناگفته نماند سازمان تعزیرات حکومتی وسامانه 124باید فعالتر وجدی تر وارد شوند
پاسخ ها
رضا
| France |
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
قیمت هر کالایی همانی است که در بازار به فروش می رسد زیاد به این سخنان عوام فریب توجه نکنید.
ناشناس
| Germany |
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
جناب قالی باف!
تازه متوجه شدید!؟
مگر جزء مسئولان این حکومت نبودید؟
ناشناس
| Canada |
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
به گفته وزارت جهاد کشاورزی روزانه ۱۳۰۰ تن مرغ در اختیا وزارت صمت قرار میگیرد اما به گفته وزارت صمت این وزارتخانه روزانه ۶۰۰ تن مرغ دولتی توزیع میکند
یه نفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
همزاد پنداری هاتون مارا کشته
چی چیمون با آمریکا میخونه که میاد خبر مسکنش را واسه آرامش ملت میزارید؟
برید جلوی مرغ را بگیرید .
اگه هنر و توانی دارید همین یه کار را بکنید.بقیه چیزا پیشکش
پاسخ ها
رضا
| France |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
برادر مرغ مشگلی نداره قیمت جهانی ان ۲ دلار بر
کیلوگرم است حالا یک عده رانت خوار دلار ۴۲۰۰ برای واردات دان می گیرند و در بازار ازاد می فروشند و یک عده هم ادعا می کنند می توانند مرغ را یک سوم کشورهای همسایه عرضه کنند در کلان این واقعیت را عوض نمی کند فقط مرغ های یارانه ای قاچاق می شود تا بر اثر کمبود قیمت به قیمت جهانی برسد که قیمت در کشورهای همسایه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
"" ما را به خیر شما امیدی نیست لطفا و خواهشا شر مرسانید"""
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
نزدیک انتخابات از این شعار ها زیاد میدن. رای ها که جمع شد حاجی حاجی مکه.
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
الان اگه کسی از ایران بره کشورای اروپایی و بگه از کشوری اومده که برای تنظیم بازار مرغ و تخم مرغش کمیته وجود داره، من اطمینان دارم بهش درجا پناهندگی میدن.
بس کنید این همه کمیته های بی خاصیت رو. الان مهمترین کمیته کشور، کمیته کرونا هست که میبینیم چقدر واکسن وارد کرده. حالا شما انتظار دارید کمیته تخم مرغ برای کشور تخم طلا بزاره؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
افزایش وام ازدواج از کدوم منبع؟ کشوری که اقتصادش بر مبنای دلالی و سوداگری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
کجاگرماخرد داشتیم
چنین فرجام بد داشتیم؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
این مجلس اصولگرا خیلی بهتر از اون مجلس هست.... حداقل زور خودشون میزنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
همه‌حواس ها تو این خبر به وام‌ازدواجه
در صورتیکه فاجعه اصلی خبر مربوط به پرداخت های ریالی به پشتوانه ارزهای مسدودی است

یعنی به عبارت دیگر‌چاپ پول بدون پشتوانه و تورم و رشد قیمت دلار
یزدان
|
United Kingdom
|
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
من 37سالمه مجرد بیکار هیچ امیدی به اینده ندارم یکی از دوستانم 30ملیون خواست وام بگیره بانک مربوطه 2تاضامن کارمندرسمی 30ملیون سفته چک بازاری ازش خواستن بیچاره منصرف شد الان میخان وام 200ملیونی بدن که 20تاضامن میخاد بانکها حرف هیچکس قبول ندارند قانون خودشونو دارن همون بهتر بدینش اقازادها نورچشمی ها ماهم خدای داریم
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
وقتی اصل مشکل را نمیفهمند ازدواج کردن یک طرف ادامه ان با این شرایط یک طرف گرانی بیکاری مشکلات مسکن وبعد اقساط این وام را داد خودش یک حقوق کارمندی لازم دارد
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
تتشکیل کمیته تخصصی ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ:
وقتی اتحادیه مرغداران میگوید قیمت مرغ از 40 هزار تومان یا یه چیزی مثل این قیمت گران تر نمیشود یعنی چه!! این کمیته ها کی به نتیجه رسیده که حالا از آن انتظار نتیجه داریم!!!!!! باید بدون هیچ تعارفی واردات را آغاز کنیم. تولید کننده ای که بفکر مردم کشور نیست نباید سنگش را به سینه بزنیم. تولید کننده باید در مورد قیمت کالای صنفش متعهد باشد، نه اینکه قیمت مصرف کننده روی جنسش را بسیار بیشتر از قیمت فروش بنویسد و پولش به جیب تولید کننده و "دلال" و "واسطه ها" و "دولت" ... برود و دودش نصیب مردم بشود. از مالیاتشان هم که خبری نیست. باید چند تولید کننده با انصاف به مردم معرفی کنند. اینها جیبشان خیلی خیلی گشاد است.
مراویان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
با شنیدن خبر کمیسیون تخصصی مرغ و تخم مرغ و وام دویستی من یکی خیلی امیدوار شدم و خوشحال . وحتما در انتخابات شرکت
می نمایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
امروز سقف وام ازدواج افزایش میابد فردا بخاطر پیشگیری از ورشکستگی بانکها ورود بانکها به بازار دلار و سکه و زمین مجاز می گردد و همین روشی که 15 سال است بوجود آمده است همچنان ادامه دارد / مادامیکه تسهیلات بانکی با نرخ زیر تورم در اختیار مردم باشد تورم همچنان خواهد تاخت / پراید هشت میلیون مردم میخرند / پراید 20 میلیون مردم میخرند / پراید هشتاد میلیون مردم میخرند / پراید صد میلیون مردم میخرند چون بسادگی وامهای وارزان و زیر نرخ تورم دریافت میکنند / در این کشور همه نرخها سال بسال افزایش یافته است بجز نرخ سود تسهیلات چرا ؟ چون پول سرگردان توده مردم است که در بانکها به امانت گذاشته شده است و نه متعلق به دولت و فلان نهاد ووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
اوج گیری ازدواجهای صوری برای دریافت وام!
حافظ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
بیشترین نرخ تورم مال استان کرمان است . چرا ؟
فقط و فقط به خاطر مسولین این استان است
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
بیچاره کارمند که تو رو در واستی قرار میگیره و ضامن وام با این مبلغ بالا میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
کمیته تخصصی مرغ وتخم مرغ ، بعد میخواین جهان رو مدیریت کنید. خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
اقا یان خواب هستید یا خود را بخواب زده اید جوانان برای ازدواج وام نمی خواهند اول اشتغال ایجاد کنید کارخانه و شرکت تاسیس کنید جوانان بروند سرکار خودبخود مشکل ازدواج حل می شود فرض وام دادید جوانی که بیکار است چگونه می تواند قسط ان پرداخت کند جوانانی بیکار هستند وام دادید ازدواج کردند چه بخورند بعد مدتی طلاق و مشکلی به جامعه اضافه می شود تا زمانی که مشکل بیکاری حل نشود این قرص های مسکن دردی دوا نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
من در سال 1372 ازدواج کردم هیچ امتیاز اداری و وام ازدواج نگرفته ام آیا میتوانم جهت رفع مشکل مالی وام ازدواج دریافت کنم راه حل چیست
فن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
من ۳۰سالم مجردم بااین همه گرانی نه ازدواج میکنم نه وامشونو میخوام
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
زلزله جنوب ایران یوسف نوری آلودگی هوا جمعه سیاه اعتراضات اصفهان اومیکرون