بازدید 7387

محکومیت یک خبرگزاری به دو اتهام نشر اکاذیب

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: مدیر مسئول خبرگزاری فارس در دو پرونده مجزا مجرم شناخته شد و در عین حال با نظر هیات منصفه دادگاه مطبوعات مستحق تخفیف شد.
کد خبر: ۱۰۴۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱ 16 March 2021


به گزارش تابناک و به نقل از هیات منصفه دادگاه مطبوعات، احمد مومنی راد اظهارداشت: در روز یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی سه پرونده بررسی شد.

وی ادامه داد: پرونده اول مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری فارس و دو خبرنگار به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر رسیدگی شد و هیات منصفه با اکثریت آراء در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهمان را مجرم دانست و نیز باتفاق آراء آنها را در این اتهام مستحق تخفیف دانست.

مومنی راد افزود: پرونده دیگری نیز مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری فارس و یک خبرنگار به اتهام نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد و هیات منصفه با اکثریت آراء متهمان را در اتهام فوق الذکر مجرم دانست و نیز با اکثریت آراء ایشان را در این اتهام مستحق تخفیف دانست.

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: پرونده سوم دو متهم مدیر مسئول روزنامه فرهنگ آشتی و مدیر مسئول روزنامه مغرب به اتهام توهین به مقام معظم رهبری و نشر اکاذیب به قصداضرار به غیر رسیدگی شد و هیات منصفه با اکثریت آراء در موضوع اتهام توهین به مقام رهبری متهمان را مجرم ندانست همچنین هیات منصفه با اکثریت آراء در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهمان را مجرم دانست و با اکثریت آراء متهمان را مستحق تخفیف دانست.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی