بازدید 4831

تلاش اسرائیل برای تقویت همکاری امنیتی با مصر

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی گفت که نتایج توافق میان تل‌آویو با قاهره بر سر تقویت همکاری‌های امنیتی و اقتصادی طی چند ماه آینده دیده می‌شود.
کد خبر: ۱۰۴۰۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۸ 11 March 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی سفر روز چهارشنبه خود به شرم الشیخ را تاریخی خواند و گفت که نتایج این سفر مهم طی چند ماه آینده مشاهده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، هیأت رژیم صهیونیستی که به ریاست «الی کوهن» وزیر اطلاعات این رژیم به مصر سفر کرده است، امروز (چهارشنبه) نشستی را با مسئولان این کشور در شرم الشیخ برگزار کرد که بزرگ‌ترین نشست دوجانبه طی ۲۰ سال گذشته بود.

رسانه‌های صهیونیستی نوشتند که این نشست بی‌سابقه با حضور ۶۰ بازرگان اسرائیلی و مصری متخصص در زمینه صنایع مختلف و مسئولان دولتی مصر و رژیم صهیونیستی برگزار شد که هدف از آن توسعه همکاری اقتصادی بود.

اما کوهن بعد امنیتی همکاری‌های پیش روی رژیم صهیونیستی با مصر را برجسته کرد و گفت: این نشست پربار منجر به توافق و همکاری بین ما خواهد شد و روابط امنیتی و اقتصادی دو کشور را تقویت می‌کند.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی پس از دیدار با «ناصر فهمی» نائب رئیس سازمان اطلاعات مصر روابط رژیم صهیونیستی با قاهره را راهبردی خواند و گفت: این نزدیکی بین اسرائیل و مصر تاریخی است و نتایج سفر مهم امروز طی چند ماه آینده شاهد خواهیم بود.

او شرم الشیخ را امن‌ترین جزیره به نسبت دیگر جزایر مناطق در شبه جزیره سینا خواند و گفت: «مصری‌ها هر کاری می‌کنند تا گردشگران اسرائیل کما فی السابق به آنجا بیایند».

کوهن گفت: «ما با دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی تلاش خواهیم کرد تا شرم الشیخ را از تهدید‌های موجود به خصوص در سیناء مستثنی کنیم و دوباره به آنجا بازگردیم».

وبگاه «الخلیج الجدید» هم امروز نوشت که فهمی به منظور تضمین استمرار گردشگری و ساخت دیوار امنیتی بزرگ به طول ۴۳ کیلومتر در راستای مبارزه با تروریسم و آزادی دریانوردی در دریای سرخ، توضیحاتی درباره نظام امنیتی شرم‌الشیخ به کوهن داد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی