بازدید 5692
۱

گفتگوی «آنتونی بلینکن» با «نیکول پاشینیان»

وزیر امور خارجه ایالات متحده در گفتگو با نخست وزیر ارمنستان از توافق قره باغ استقبال و بر اهمیت حاکمیت قانون در این منطقه تأکید کرد.
کد خبر: ۱۰۳۸۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰ 06 March 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده شامگاه جمعه (به وقت آمریکا) در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» با «نیکول پاشینیان» پیرامون اهمیت حاکمیت قانون گفتگو و از توافق قره باغ استقبال کرده است.

پرایس در این بیانیه ادعا کرد: «وزیر خارجه بر اهمیت توجه به حاکمیت قانون و نهادهای دموکراتیک تأکید و پشتیبانی ادامه دار خود از توسعه روندها و نهادهای دموکراتیک در ارمنستان را اعلام کرد. وزیر خارجه همچنین از تلاش‌ها برای دستیابی به یک توافق سیاسی پایدار برای مناقشه قره باغ که به سود مردم این منطقه باشد، استقبال می کند».

گفتنی است، در پی واکنش تمسخر آمیز معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به گفته‌های بحث برانگیز پاشینیان در مورد عدم موفقیت موشک‌های اسکندر روسیه در جریان مناقشه قره باغ، بحران سیاسی در ایروان شدت گرفت که در نهات به اخراج گروهی از نیروهای ارتش ارمنستان انجامید و در مقابل، نیروهای مسلح ارمنستان در بیانیه‌ای خواستار استعفای پاشینیان شدند.

نخست وزیر ارمنستان درخواست برای برکناری خود را تاش برای کودتا خواند و از هواداران خود خواست تا به خیابان‌ها بیایند. از سوی دیگر، مخالفان دولت پاشنیان نیز با برپایی موانع و کمپ‌های چادری در نزدیکی پارلمان خواستار استعفای پاشینیان از سمت نخست وزیری شدند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
عجب افتضاحی
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی