بازدید 88877
سوژه

قهرمان کشتی آسیا به‌عنوان رفتگر استخدام شد

من ۴ خواهر و برادر دارم که آن ها هم با وجود داشتن تحصیلات دانشگاهی همه بیکار هستند. با سفارش آشنایان استخدام شدم و از ۱۰ شب تا چهار صبح زباله جمع می‌کنم
کد خبر: ۱۰۳۵۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳ 21 February 2021

دارنده ۲ مدال طلای کشتی فرنگی نوجوانان آسیا و فرزند جانباز و آزاده سرافراز ۸ سال جنگ تحمیلی پس از بارها ناکامی برای پیدا کردن شغل در ادارات مختلف خوزستان، سرانجام در شهرداری دزفول به عنوان رفتگر مشغول به کار شده است.

به گزارش تابناک ورزشی، محمد حسینوند درباره مشکلاتی که او را مجبور کرد با وجود کسب دو عنوان قهرمانی در آسیا به عنوان رفتگر در شهرداری دزفول مشغول به کار شود، اظهار کرد: دو سال به هر دری زدم و از هر مسئولی در خوزستان خواستم حداقل شغلی برایم مهیا کنند تا بتوانم هم از پس هزینه های ورزش حرفه ای بربیایم و هم حداقل برای خودم آینده ای داشته باشم. متاسفانه هر مسئولی قول داد، برخی از مسئولان ورزش شهرمان هم انصافا پیگیری کردند اما هیچ مسئولی حاضر نشد به من شغل بدهد، در این مدت انقدر به ادارات و سازمان های مختلف رفتم که همه من را می شناختند و وقتی باز هم برای گرفتن شغل مراجعه می کردم می گفتند باز هم پیدایت شد؟

قهرمان کشتی آسیا به‌عنوان رفتگر استخدام شد

پدرم جانباز ۲۵ درصد جنگ تحمیلی است و ۲ سال و نیم در اسارت بوده اما چندین مرتبه به همراه پدرم به بنیاد جانبازان هم رفتیم تا شغلی به من بدهند که متاسفانه هیچ کاری نکردند. من ۴ خواهر و برادر دارم که آن ها هم با وجود داشتن تحصیلات دانشگاهی همه بیکار هستند، به آن ها گفتیم حداقل به من شعلی بدهند اما فایده ای نداشت.

دارنده ۲ مدال طلای کشتی نوجوانان آسیا در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، درباره شرایط شغلش در شهرداری دزفول گفت: حدود یک ماه است از طریق یکی از آشنایان که سفارش کرده بود، در شهرداری دزفول به عنوان رفتگر مشغول به کار شده ام، ساعت ۱۰ هر شب کارم را شروع می کنم و تا ۴ صبح در خیابان های دزفول زباله ها را یا بوسیله فرغون و یا با نایلون های بزرگ جمع آوری میکنم تا خیابان ها تمیز شوند. بیشتر اوقات ترجیح می دهم از نایلون برای جمع کردن زباله ها استفاده کنم چرا که راحت تر هستم.

وی درباره حقوق دریافتی اش نیز خاطرنشان کرد: از طریق پیمانکار استخدام شدم و ۲ میلیون تومان حقوق می گیرم، البته به من گفتند اگر کارت را خوب انجام بدهی تا دو میلیون و صد هزار تومان هم ممکن است حقوق بگیری! آیا شان یک ورزشکاری که برای تیم ملی افتخارآفرینی کرده، این است که با او اینطور برخورد شود و این حرف را به من بزنند که اگر خوب زباله ها را جمع کنی صد هزار تومان بیشتر حقوق می گیری؟

دارنده ۲ طلای کشتی فرنگی نوجوانان آسیا تصریح کرد: بچه هایی که می خواهند ورزشکار شوند واقعا آیا با دیدن من که قهرمان این شهر هستم دیگر امیدی برایشان باقی می ماند که به سمت ورزش بیایند؟ وقتی آینده من را می بینند که بعد از چندیدن سال سختی و تلاش دارم جارو زنی میکنم و زباله جمع میکنم آیا دیگر برای آمدن به سمت ورزش میل و رغبتی خواهند داشت؟

حسینوند در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با وجود استعداد فراوان در کشتی با وجود مشکلات مالی مجبور به ترک این رشته شده یا خیر، گفت: بخاطر این مشکلات مثل سابق نمی توانم تمرین کنم اما به هر حال هر فرصتی گیر بیاورم تمرین می کنم تا بدنم رها نشود. با وجودیکه همه حریفانم را در سبک وزن شکست دادم اما آن ها به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند و من دعوت نشدم. سال گذشته در لیگ کشتی پویا دادمرز، سجاد عباسپور، مصیب اکبری و مسلم نادری خادم را بردم، در جام تختی هم رضا خدری مقابل عباسپور پیروز شد و من نیز خدری را ده بر صفر شکست دادم و در نهایت به علت باختی که در نیمه نهایی به پویا ناصرپور داشتم به عنوان سومی جام تختی در شیراز رسیدم. حالا ناصرپور به یک وزن بالاتر رفته اما باز هم با وجودیکه همه رقبایم را در وزن ۵۵ کیلوگرم بردم به تیم ملی دعوت نشدم که واقعا دلیلش را نمی دانم.

وی ادامه داد: از سال گذشته تا الان فقط یک باخت در لیگ برتر به سجاد عباسپور داشتم که واقعا در آن مبارزه مریض بودم و فقط برای اینکه قراردادم را بگیرم مجبور به کشتی گرفتن شدم اما با این حال فقط با یک امتیاز اختلاف باختم که آقای حبیب اخلاقی مربی تیم ملی کاملا در جریان دلایل آن باخت بود.

فرنگی کار وزن ۵۵ کیلوگرم ایران، در پاسخ به این سوال که آیا دلیل دعوت نشدنش به اردو توسط محمد بنا را پیگیری کرده یا خیر، تصریح کرد: فقط با آقای حبیب الله اخلاقی تماس گرفتم و گفت با سرمربی تیم ملی صحبت می کند اما پس از آن اعلام کرد آقای بنا گفته به دلیل شیوع کرونا برای دعوت از کشتی گیران محدودیت داریم.

وی در پایان گفت: احترام زیادی برای رفتگران شهرداری که باعث تمیزی و نظافت شهرها می شوند دارم و باید بگویم حق این افراد خیلی بیشتر از این هاست که با اندک حقوق پیر و جوان کار می کنند اما کسی به آن ها توجهی نمی کند. خیلی از دوستان و آشنایان در دزفول از این اتفاق ناراحت هستند اما وقتی هیچ مسئولی در خوزستان حتی یک شغل به من نداد مجبور شدم این کار را انتخاب کنم. خانواده ام تا جاییکه می توانستند از من حمایت کردند اما دیگر روی اینکه در این شرایط بد اقتصادی از پدرم پول توجیبی بگیرم خجالت می کشیدم. خیلی از دوستان می خواستند از من هنگام کار عکس بگیرند تا شاید مشکلم حل شود اما اجازه این کار را ندادم. واقعا کشتی را دوست دارم و عاشق این هستم این فرصت باز فراهم شود که برای کشور و مردمم افتخارآفرینی کنم.منبع:ایسنا

قهرمان کشتی آسیا به‌عنوان رفتگر استخدام شد

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۵
چرا هر خبر رو چند بار با تیترهای مختلف می زنی!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
بنظرم اشکال ندارد. کار کردن عار نیست بالاخره انسان ها آرام آرام پیشرفت می کند.از قضا انسان قهرمان هم پیش بچه های رفتگر احترام و عزت پیدا می کند و مایه قوت آنها می شود. من خودم کار را از دستشویی تمیز کردن شروع کردم البته همیشه در کارم جدی بودم و الان به پیشرفت رسیدم و یک سال بعد بازنشسته می شوم. بنظرم مقداری هم برای کشورم و جامعه ام مفید بودم و راضی هستم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
کاملا درست می‌گویید. کار کردن عار نیست، اما مسئولان هم وظایفی در قبال مردم بخصوص قهرمانان نخبگان و خانواده شهدا و جانبازان و تحصیلکردگان دارند، که متاسفانه در کشور ما اینطور نیست.
ناشناس
| United States of America |
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
ازین بابت که در رشته شما از استعداد شما بهره نگرفتند که کاملا حق داری.
در خصوص رفتگری، شغل شریفی است و از بسیاری از مدیران بی لیاقت این مرز و بوم مفید تر اند و زحمت شما عزیزان باید مورد تقدیر قرار گیرد.
اگر شغل های مجیز گویلن را که جز خراب کردن دنیا و آخرت نمیگویند را جمع کنند به شما عزیز زحمت کش هم شغل مناسبی میرسد.
بهتره برای کشورهای خارج هم اقدام کنی . قدر زر زرگز شناسد....
از ایشون در زمینه باشگاه داری و ورزش استفاده شود. چون در این زمینه تخصص دارند و خیلی خوب می توانند درآمد کسب کنند. اشتغال ایشون به کارهای دیگر و کسب درآمد برای انجام کارهای ورزشی اشتباه است.
پاسخ ها
سلطان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
از کرامات شیخ ما این است، خربزه را خورد و گفت ، به چه شیرین است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
چرت نگو
برو کشورهای کافر اروپایی. همه چیز را تامین می کنند.
باعث خجالته برای این کشور که با آینده سازان کشور چطور رفتار میکنن.
الی برکت الله
پاسخ ها
- مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
غلط املایی داری عزیز!!
درد و بلای خودت و پدرت و خواهر و برادرانت بخورد تو سر اقازاده ها و مسئولین بی کفایت
پسر جان سلام، بلند شو برو درخواست بده در یک کشور دیگر کشتی بگیر هم دنیای شما زیبا خواهد شد و هم اگر دین داشته باشی آخرت شما. این کشور و این مسئولان نه لیاقت تحصیل کرده ها را دارد که فوج فوج قصد رفتن به خارج از کشور را دارند و نه ورزشکاران را
پاسخ ها
ممد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
راست میگه معطل نکن شبانه برو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
من نمیدونم این مسئولین بی لیاقت را کی آورده سر کار؟
در شهر ما که ماشالله فرزندان سهمیه دار شغل و رشته های دانشگاه و همه چیز را مصادره کرده اند نمی دانم مسیولان خوزستان از جای دیگر آمده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
دقیقا درست میگن ایشون والله ماهم بااوصاف که گفتین اسارت و...بهترین زندکی رو دارن .متاسفم بنده خدا شما چرا حقتون اینگونه ضایع شده
طاها
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
آخه من که سهمیه دارم و جانباز هستم چرا بیکارم نون شب ندارم ....
در عوض امنیت داریم
بعد میگن چرا قهرمان کشورمون رفته اسرائیل مسابقه داده
تشویق به فرزنداوری برای همین است. آقازاده ها رفتگر لازم دارند.
مسولین باید شرمنده باشند البته مسئولینی که با تویتر با مردمی که تویتر برای آنها فیلتر است صحبت می کنند اصلا نمی دانند مردم چه مشکلاتی دارند
چقدر متاثر كننده بود اين خبر...خوب بود در فدراسيون شغل مناسبي به ايشان ميدادند.
تاثر وتاسف عميق براي اين مدال آور .
آيا نمي شود يكي از اين شركتهاي بيمه اي حتي براي تبليغ هم شده ، اين بنده خدا را بيمه كند و حداقل دستمزد را بدهد ..
به والله قسم زشت است اين صحنه ها ..حداقل براي نام آوران ورزشي ..
وزير ورزش آيا نمي تواند و يا در حيطه مسئوليتش نيست ؟؟؟؟؟
دلیل نمی شود چون ورزشکار است بهش کار بدهند خوب مثل بقیه مردم باید باهاش رفتار شود مگر چه کار خاصی کرده با این مدال چه گرهی از زندگی مردم باز کرده خوب اگر واقعا سواد دارد در ازمون های استخدامی شرکت کند د استخدام شود پس مشخص است سواد هم ندارد و فقط دنبال رابطه بوده است
پاسخ ها
ساسان
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
قهرمان شدن داداش میدونی چقدر تمرین نیاز داره ااگر
از ورزش قهرمانی اطلاع داشتی این حرف رو نمیزدی
واسه قهرمانی اگه کار هم داشته باشی باید تعطیل کنی تا به تمرین برسی عزیزم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
مدرک فوق دیپلم برق.و فنی حرفه ای برق
موسوی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
توقع داری برات چه کار کنه حداقل کاری که امسال ایشو ن برای مردم جامعشون میکنن ایجاد انگیزه و باور برای تلاش و و مهمتر از همه ایجاد همبستگی ونشاطه واین چیزیه که که دولتها به خاطرش هر سرمایه‌گذاری و هزینه ای انجام میدن،بهش میگن سرمایه اجتماعی چیزی که همه رو زیر یک پرچم جمع ومتحد می‌کنه .برای همینه که حاضرند برای یک مدال المپیک یا.... هر جور هزینه ای بکنن ،..پول و رشوه یاحتی جذب ورزشکارکشورهای دیگه
اسدی-یک بازنشسته
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
جواب ......خاموشی است و بس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
چه حرف احمقانه ای زدی. حق همه مردم چه ورزشکار و غیره ایجاد تامین شغلی رفاه و ازدواجه...مسولین هم برای همین سرکار هستند. هرچند که عمل نمی کنند
لیلا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
معلومه تو بیسواد تشریف داری
فرزندان جانبازان که سهمیه کنکور، استخدام، پارکینگ، ... دارند؛ چطوری کار پیدا نکرده است؟ یک نامه به نماینده شهرشان در مجلس بنویسد تا فوری کار پیدا کند!
پاسخ ها
کسری
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
تو از ورزش چه چیزی میدونی.سطح فکرت مثل سطح فکر مسئولین ایرانه.تو خارج میدونی به ورزش و ورشکار چقدر اهمیت میدن؟چه امکاناتی در اختیارشون میذارن.سعی کن با علم و آگاهی نظر بدی.و نه با سطح تفکر قرون وسطایی
مرگ بر آمریکا ...
حالا ببینید فرزندانِ مدیرانِ بی تعهد ، رانتی ، باندی ، بی سواد ، گره در کا رانداز ، سهمیه ای ، مدرک تقلی و ... هم اینقدر برای کار دست و پا میزنند؟
ای کاش قوه قضائیه و نیروی انتظامی اصلاح شود .
کاش کشور ما هم یه مدیریت درست داشت تا اینطوری استعدادهای کشورمون حیف نمیشدن
پاسخ ها
رحیم
| Germany |
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
کاش
واقعا جای تاسف داره
پاسخ ها
رحیم
| Germany |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
موافقم
پدرت اشتباه کرده
مگه رفتگری شغل بدی است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
تو رفتگری؟
فکرنان می کردی خربزه اب است.نوجوانی شاگردنانوایی ،مکانیکی،شغل دیگه می رفتی،ازفرط بیکاری وتنبلی وبی استعدادی پرخوری کردن وروزی یکساعت تمرین کشتی اخرش همینه خودت مقصری داداش!
حتلا اگه از ایران بره میشه لک ننگ و خائن و هزارتا انگ دیگه بهش میپسبونن
چاره شما فقط کشتی گرفتن برای کشورهای بلاد کفر و پیروزی روبروی حریفان ایرانی است و بس تا قدر بدونن
پدر شما هم دمش گرم از کشورش دفاع کرده ولی کیه قدر بدونه
شما مثل دختر ورزشکار کیمیا علیزاده ک پناهندگی آلمان رو گرفت و چندتای دیگه برو تا ب جایی برسی
اینجا آینده ای نداری ب عنوان کسی ک 32 سال سنش هست و ب هر دری واسه کار زده و الان آژانس کار میکنه میگم
فقط برو
تا کی میخای زباله جمع کنی خودتو نابود کنی بفکر خانوادت باش درخواست بده برو از این زباله دان تاریخ خودتو نجات بده بخاطر خواهر برادرا،،وقت و جوونی خودتو حروم نکن تا دیر نشده کوله رو ببند تا سنت بالاتر نرفته ،،ما تا سنمون کم بود درحال تحصیل بودیم بعدش دیگه خبری از استخدام نشد بعدشم که قبول شدیم بخاطر سن رد شدیم شد زندگی مردیم و جوونی ندیدیم کاش ما میتونسیم بریم. برو نجات بده حیف وقت که برا این بی لیاقت ها بذاری
در ثروت غرقیم و گرسنه ایم. چه پارادوکس عذاب‌آوری.
چه جوریه که تا چهار صبح بیداره و زباله جمع می کنه، بعد در لیگ هم همه رو شکست داده و خودش رو لایق دعوت شدن به تیم ملی می دونه، تمرین و ورزش در سطح لیگ کشتی ایران و بیداری شب تا صبح جور در نمیاد.
نباید زود قضاوت کرد غیر ممکن است کسی قهرمانی آسیا ویا جهان دا شته باشه اونم فرزند جانباز باشه بیکار باشه بعضی رسانه ها میخوان جو بدن و شایعه پراکنی کنن
اینجا ایرانه ،به استعداد ها نگاه نمیکنن،باید یا پولدار باشی ،با پارتی داشته باشی ،یا بابات یه مقام مسئولی باشه یا خودت یه حرفه ای داشته باشی ،ما که اینارو نداریم شدیم کارگر ،کارگری =برده داری نوین،۳تومن حقوق میگیریم اونم با حق شیفت و۴سال سابقه کار ،ما کارگران شانسی زندگی میکنیم ،مث تخم مرغ شانسی .......
از اقای بنان عزیز بعیده که منش پهلوانی را فراموش کنند.
باعث...... برای مدیران استان خوزستانه که با قهرمان کشوری اینجور برخورد شود.بنده خدا خودش وپدر محترمشون چه کاری باید برای این مملکت انجام میداد که به مضاق شما خوش بیاد وحرکتی بزنید.
سلام ان شالله خدا بهت سلامتی بده من به عنوان یه هم نوع از شما معذرت خواهی میکنم که با این همه استعداد ..
.......
هر کسی نظری دارد و محترم اما....
عزیزان دلم قهرمان شدن به این راحتی نیست براحتی بدست نمیاد شأن هر کسی با هر مرتبه ای تحصیلی باید حفظ بشه
وگرنه بزهکاری غوغا خواهد کرد
سلام دلاورخدانگهدارپهلوان فقط ازتح دل افسوس خوردم لیاقت می‌خواهد این چنین مردانی داشته باشیم نتونیم نگهداریم ..... سرمایه ملی رانتونندنگهدارندجای حاجی قاسم عزیزخالی یاشاسین مردان ایران
روی دولت روحانی سفید همین وضع باعث کوچ کردن ورزشکارانمون به خارج واز دست رفتن سرمایه هامون میشه
داداش تو هم بزودی میری خارج پناهنده میشی قدرترو اونجا میدونن اشتباهت این بود رفتی ورزش باید میرفتی حوزه وضعت بهتر بود و آینده ات تضمین .
بالاخره خدایی هم هست
حقیقت تلخ
بعد میگید چرا بقیه ورزشکارها میرن از این کشور
کار درست را اونی میکنه که میره
بزن برو آمریکا!!!
شغل که هیچ، خونه و زندگی هم بهت می دن
درجواب بعضی از دوستان که به سهمیه گیردادن ولله آواز دهل از دور شنیدین !!من خودم جانبازشیمیایی هستم بعداز چندسال یکاری رفتم یک استان مرزی استخدام شدم نه تواستان خودمان!!18سال کارکردم 15سالسابقه بیمه ذارم تازه از اردیبهشت امسال رسمی شدم برادر کوچکم که هیچ سهمیه ای نداشت دوساله بازنشست شده چون مثل من ازدرس ومشق واستخدام عقب نیافتادشایدشما یک فردی سهمیه ای دوربرتون دیدین همون را معیاربرای همه قرار میدهید ولی به خدا اکثرا این جوری نیست
در این مملکت باید اقا زاده باشی تا وضعت توپ باشه و هیچ کاری هم بهت ندارند و امتیاز هم میگیری ..کافی بود پسر نماینده مجلس یا وزیر یا معاون وزیر یا پسر امام جمعه و یا.....باشی
جایی برو که قدرتو بدونن و برات ارزش قائل باشند
چرا به فوتبالیستها اینقدر پول بی حساب میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا اقاقیون کلاهشون بلاتر بیاندازند از بچه اقازاده هم بود باهاش اینطور عمل می کرئند بخصوص فرزند جانباز من خودم جانبازم خیلی این درده البته نان این جور کارها از شیر مادر حلالتره ولی فرزند جانباز قهرمان ملی .....
کار عار نیست ولی استعداد به هدر دادن عار است. در این مملکت هم که هدر دادن استعداد عادی است. واقعا برای جوانان هیچ امید و انگیزه ای باقی نمانده.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو