بازدید 15430
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز بسته شد، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ پیش بینی آینده بورس از نگاه یک کارشناس، ریزش بورس‌های جهانی، وکالت کسب و کار شناخته شد، احتمال استفاده چین از گزینه ممنوعیت صادرات فلزات نادر به آمریکا، سهمیه بنزین اسفند امشب واریز می‌شود و صعود ارز‌های دیجیتالی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۳۵۲۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵ 18 February 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز بسته شد، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ پیش بینی آینده بورس از نگاه یک کارشناس، ریزش بورس‌های جهانی، وکالت کسب و کار شناخته شد، احتمال استفاده چین از گزینه ممنوعیت صادرات فلزات نادر به آمریکا، سهمیه بنزین اسفند امشب واریز می‌شود و صعود ارز‌های دیجیتالی را در بر دارد.

بورس قرمز بسته شد

دیروز شاخص کل با ۷۴۸۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۳۹۵ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۹۵۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۰ درصد به ۳۲۳ هزار و ۱۵۲ واحد، شاخص کل هم وزن با ۹۳۲ واحد افزایش معادل ۰.۲۱ درصد به ۴۳۸ هزار و ۹۶۹ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۶۰۹ واحد افزایش معادل ۰.۲۱ درصد به ۲۸۶ هزار و ۹۵۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۹۰۷۱ واحد کاهش معادل منفی ۰.۵۱ درصد به یک میلیون و ۷۶۲ هزار و ۱۰۵ واحد، شاخص بازار اول با ۵۳۸۰ واحد کاهش معادل منفی ۰.۵۱ درصد به ۹۰۶ هزار و ۲۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵۴۸۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۱ درصد به ۲ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۱۱ واحد رسید.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۸ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۶۱۱ تومان رسید که نسبت به دیروز ۳.۳ درصد معادل ۲۷۷ هزار و ۳۶۴ تومان افزایش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۵ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۱۶۶ تومان رسیده است. /نبض بورس

پیش بینی آینده بورس از نگاه یک کارشناس

کلاهچی کارشناس بازار سرمایه گفت: در چند روز گذشته، معاملات ۸۰ درصد سهام در بازار منفی و فقط شاخص کل از طریق سهام بزرگ سبزپوش شده بود، ولی کلیت بازار مثبت نبود؛ بنابراین در کوتاه‌مدت نمی‌توان شاهد رشدهای غافلگیرکننده، همانند چند ماه گذشته شاخص بورس در بازار بود. تغییر دامنه نوسان به صورت هیجانی برای چند روزی روی بازار تاثیر مثبت داشت اما معاملات این بازار بعد از دو روز دوباره وارد مدار نزولی شد و حقوقی ها فروشنده شدند. به گفته این کارشناس بازار سرمایه، اگر قرار باشد بازار دوباره وارد مدار صعودی شود، بعد از کانال یک میلیون و ۲۲۰ هزار واحد می تواند دوباره در مسیر صعودی قرار بگیرد.

کلاهچی درباره روند معاملات بورس گفت: اکنون به هیچ عنوان نمی توان به صورت شفاف در مورد بازار صحبت کرد، زیرا متغیرهای زیادی از نظر مسایل سیاسی و اقتصادی در بازار وجود دارد که هر یک از آنها بر روند بازار تاثیرگذار خواهند بود. بسیاری از فعالان بازار در انتظار برجام و بازگشت آمریکا به برجام بودند که تاکنون این اتفاق رخ نداده و این موضوع روند بازار را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. به گفته وی، برخی شایعات در زمینه برجام مطرح شده است که این موضوع می تواند به شدت بازار را تحت تاثیر قرار دهد و آن را برای مدتی در مدار نزولی قرار دهد. بسیاری از سهام ها هستند که از لحاظ بنیادی از شرایط خوبی برای رشد برخوردارند و می تواند موقعیت مناسبی از لحاظ خرید برای سهامداران باشد اما بهتر است سهام‌داران سهام خریداری شده را برای میان‌مدت نگه دارند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهامداران در وضعیت فعلی بازار بهتر است، مرحله ای خرید کنند تا ضرر و زیان کمتری شامل حال این افراد شود، افزود: به نظر نمی رسد شاهد روند نزولی چندان پرشتابی در بازار باشیم و سهامداران نباید از این لحاظ نگرانی زیادی از بازار داشته باشند. وی با توصیه به سهامداران گفت: شرایط کلی اقتصاد کشور در وضعیت رکود است، در این شرایط همیشه از سرمایه گذاری‌های کم ریسک استقبال می‌شود. اکنون نمی‌توان انتظار چندانی از بازار ارز، طلا، سکه و بورس داشت؛ بنابراین بهتر است در وضعیت فعلی مردم پول مازاد خود را دوباره وارد بازار نکنند.

ریزش بورس های جهانی

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان با ریزش سنگین مواجه شدند.

در وال استریت، بیشتر شاخص‌ها نزولی بودند تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۰۴ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۳۱ هزار و  ۵۳۴.۴۸ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۲۹ درصد کاهش تا سطح ۳۹۲۱.۱۲ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۹۲ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۹۱۸.۴۵ واحدی بسته شد.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۵۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۱۰.۹۰ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افت ۱.۱ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۹۰۹.۲۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۳۶ درصدی در سطح ۵۷۶۵.۸۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۳۸ درصد پایین رفت و به ۸۱۲۲.۷۰ واحد رسید.

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد مختلفی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۵۸ درصدی تا سطح ۳۰ هزار و ۲۹۲.۱۹ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۱.۱ درصد بالا رفت و در سطح ۳۱ هزار و ۸۴.۹۴ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۲.۱۴ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۸۰۷.۷۲ واحد بسته شد.

۸ میلیارد دلار ۴۲۰۰ برای ۱۴۰۰ تصویب شد

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصمیم کمیسیون متبوعش درخصوص نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و جلوگیری از بروز رانت و فساد در این حوزه گفت: با توجه به اصرار و درخواست‌های مکرر دولت درخصوص تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومانی ارزِ تخصیصی برای کالا‌های اساسی، مصوب شد ۸ میلیارد دلار برای بخش سلامت و تامین کالا‌های اساسی در سال آینده با همین نرخ اختصاص یابد، اما یک کمیته برای نظارت بر روند هزینه کرد این ارز تشکیل خواهد شد.

صعود دلار در معاملات جهانی

ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم افزایش یافت. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۴۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۸۹۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۱۳ دلار اعلام شد (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است).

وکالت کسب و کار شناخته شد

رئیس مرکز ملی مطالعات بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد با تاکید بر اینکه وکالت هم یک کسب و کار است و باید هر کسی که صلاحیت علمی دارد بتواند فعالیت خود را آغاز کند، گفت: اعطای مجوز باید از دست شخص و سلیقه خارج شود و همه اقدامات آن سیستمی اتفاق بیفتد که اکنون در این مسیر قرار داریم. /فارس

صعود ارزهای دیجیتالی

ارزش بیشتر ارزهای مهم دیجیتالی افزایش پیدا کرد. به نقل از سی ان بی سی، بانک مرکزی چین به عنوان پیشروترین بانک مرکزی جهان در عرصه ارزهای دیجیتالی که توانسته است، نخستین ارز دیجیتالی رسمی جهان را آزمایشی و با موفقیت راه اندازی کند، از آغاز توزیع یوان دیجیتال در بین متقاضیان این ارز که دارای شرایط های لازم باشند خبر داده است. به گفته نشریه فایننشیال تایمز، سیاست گذاران چینی ممکن است یوان دیجیتالی را به عنوانی ابزاری برای جایگزن کردن یوان با دلار و کاهش نقش دلار در نظام مالی استفاده کنند.  

بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی) / این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیتکوین

قیمت: ۵۱ هزار و ۶۵۳.۹۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۵۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۳۱ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۸۱۵.۴۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۷۲ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۴۸ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد کاهش

۴- پولکا دوت

قیمت: ۳۱.۳۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۷.۷۱ درصد افزایش

۵- کاردانو

قیمت: ۰.۸۷۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۶۹ درصد افزایش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۵۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۲۸ درصد افزایش

۷- بایننس کوین

قیمت: ۱۵۹.۰۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲۳.۴۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۴.۰۵ درصد افزایش

۸- لایت کوین

قیمت: ۲۲۷.۴۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۵۹ درصد افزایش

۹- چین لینک

قیمت: ۳۱.۸۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۷۴ درصد افزایش

۱۰- بیتکوین کش

قیمت: ۷۱۱.۸۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۷.۷۹ درصد افزایش

احتمال استفاده چین از گزینه ممنوعیت صادرات فلزات نادر به آمریکا

راشاتودی: گزارش ها حاکی از آن است که بزرگترین تولیدکننده فلزات نادر جهان، چین، در حال محاسبه ضرر وارد به پیمانکاران وزارت دفاع آمریکا در صورت ممنوعیت صادرات فلزات نادر از چین به صنایع اسلحه‌سازی آمریکاست. طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، مقامات دولت چین با مدیران این صنعت تماس گرفته‌اند تا متوجه شوند، در صورتی که چین صادرات فلزات نادر خود را محدود کند، شرکت‌های آمریکایی و اروپایی تا چه حد آسیب می‌بینند. فایننشال تایمز به نقل از منابعی که در این مشاوره شرکت داشته‌اند، گزارش داد: پکن در این جلسات خواهان آگاهی از این بوده که در صورت قطع صادرات فلزات نادر چین به آمریکا چقدر طول خواهد کشید تا آمریکا اقدام به تولید فلزات نادر مورد نیاز خود کرده و یا منابعی جایگزین برای آن پیدا کند. طبق گزارش این مجله، یک مشاور دولت چین گفته است: دولت خواهان این است که بداند آیا اگر چین صادرات این فلزات را ممنوع کند، آمریکا برای ساخت جنگنده‌های اف ۳۵ خود با مشکل روبه رو خواهد شد؟

خبر خوب مالیاتی برای تاکسی‌های اینترنتی

معاون فنی سازمان امور مالیاتی بخشنامه معافیت شرکت های ارائه دهنده خدمات هوشمند جابه جایی مسافر درون شهری از مالیات بر ارزش افزوده را به ادارات کل امور مالیاتی استان ها ابلاغ کرد. 

بر اساس ابلاغیه معاون فنی سازمان امور مالیاتی، کلیه اشخاص حقوقی ارائه دهنده خدمات بر خط جابجایی مسافر درون شهری و حومه که عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی باشند و بخشی از فعالیت‌های آنها بر اساس اپلیکیشن یا وب سایت انجام شود، اعم از اینکه وسیله نقلیه در مالکیت خود شخص باشد یا طی قرارداد با شخص ثالث همکاری کند، از مالیات بر ارزش افزوده معاف است. از دیگر شروط مشمول این معافیت شدن برای تاکسی‌های اینترنتی این است که شخص حقوقی ارائه دهنده این خدمات بایدکلیه مسئولیت‌های حمل مسافر را بر عهده داشته باشد.

سهمیه بنزین اسفند امشب واریز می‌شود

سهمیه بنزین آخرین ماه سال ساعت ۲۴ امشب در کارت های سوخت شارژ می شود. این ماه نیز موتورسیکلت ها ۲۵ لیتر، ماشین های شخصی بنزینی ۶۰ لیتر و ماشین های شخصی دوگانه سوز ۳۰ لیتر بنزین سهمیه ای دریافت می کنند. سهمیه خودروهای عمومی نیز مانند ماه های گذشته و بر اساس جدول شرکت ملی پخش فزآورده های نفتی واریز می شود. به گزارش ایرنا، از بامداد ۲۴ آبان سال گذشته سهمیه بندی بنزین با هدف کنترل مصرف و همچنین ایجاد فرصت های صادراتی سهمیه بندی شد. امشب هفدهمین مرحله واریز بنزین سهمیه ای انجام می شود. بعد از سهمیه بندی بنزین یارانه ای به مبلغ ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳ هزار تومان و بنزین سوپر نیز ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در هر لیتر به فروش می رسد. 

دنده معکوس قیمت خودرو

روند نزولی قیمت خودرو این روزها نه تنها متوقف شده، بلکه اخبار رسیده از بازار حکایت از آغاز خیز جدید قیمتی دارد. ریشه این خیز جدید اما در رشد انتظارات تورمی و صعود نرخ ارز است که این دو خود از برآورده نشدن توقعات و پیش‌بینی‌ها درباره احیای توافق هسته‌ای و برجام و لغو تحریم‌ها سرچشمه می‌گیرند. طبق محاسبات «دنیای‌اقتصاد» متوسط قیمت خودروهای داخلی در انتهای بهمن و نسبت به انتهای دی، چیزی حدود ۱۰ درصد بالا رفته است. هرچند قیمت‌های فعلی هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به نرخ‌های قبل از نیمه نخست آبان امسال (دوران اوج قیمت در بازار و پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا) دارند، با این حال زنگ خطر بازگشت به آن دوران از هم اکنون به صدا درآمده است. مرور روند قیمتی بازار خودرو در نیمه دوم سال نشان می‌دهد منحنی قیمت در آبان (ماه آغاز روند نزولی انتظارات تورمی و ریزش قیمت در بازارها) ۱۹ درصد نسبت به مهر افت کرده است. در آذر و نسبت به آبان نیز کاهش ۵/ ۸ درصدی در منحنی قیمت خودرو رخ داده و در دی نسبت به آذر هم قیمت‌ها ۱۰ درصد افت کرده‌اند. انتظار می‌رفت در بهمن نیز این روند نزولی ادامه پیدا کند، با این حال آمارها نشان می‌دهد اتفاقی عکس رخ داده است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
در کشوری که تورم حکم رانی میکنه واقعا انتظار کاهش قیمت دور از عقلانیت هست
تنها کاهش فقط ارزش پول نسبت به ارزهای خارجی و کالا است.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
۸ میلیارد دلار ۴۲۰۰ برای ۱۴۰۰ تصویب شد/

اسمش دلار جهانگیری بود و در نهایت در مجلس اصولگرا ها هم به تصویب رسید(وتکرارشد). حالا اگه این دلار4200تومانی باعث رانت بشه مطمئن جهانگیری تنها نیست و مجلس اصولگرا ها هم باید حساب پس بدن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
عزیزم میدن که شیش ماه دولت تموم شه
بعد اصلاح میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
درحال حاضر قیمت کالاها مثل لوازم خانگی وخودروخارجی برمبنای دلار بالای ۳۰ هزارتومان تعیین میشود مطمئن باشید بعداز برگزاری انتخابات دلار بین ۳۵ تا ۴۰ تومان خواهدبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
باسلام. بزوری توافق برجام احیا شده و قیمت دلار به زیر ۲۰ هزار تومان می رسد ودل مردم شاد شده و دست دلالان و رانت خواران از جیب ملت کوتاه میشود.انشالله.
ناشناس
| United States |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
جواب ۱۳۵۸: قیمت ارز به برجام و نبود برجام ربطی ندارد و توهم نزن
بعد از انقلاب حدود ۱۶۰۰ میلیارد دلار درامد ارزی کشور بوده و دلار از ۷ تا تک تومانی رسیده به قیمت فعلی بنابراین برجام هم راه بیافتد که بعیده و حالا شما خیلی میخواهی سرکیف باشی اکی چه قدر وارد اقتصاد میشود؟؟؟؟
نهایت ۳۰ میلیارد دلار ( ۳۰ میلیارد دلار چه کسری از ۱۶۰۰ میلیارد دلار است؟ و یا ۵۰ میلیارد دلار منابع بلوکه شده ازاد شود) اتفاق قیمتی نخواهد افتاددر بلند مدت .
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
جواب ۱۳۵۸: از ۵ اسفند تعهدات هسته ای ایران کم میشود
بعد شما میگی برجام احیا میشود؟؟؟؟؟
سرکیفی عزییییییییییز
جوووووووووووون ددددددددل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
من یکی که خواهان توافق عادلانه با غرب هستم هرچه زودتر بهتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
تورم واقعی( نه انچه اعلام میشود) ۲۰۰-۳۰۰ درصد است ونهایتا حضرات هرسال اگرهنرکنند میزان افزایش حقوق ها را۲۰-۲۵ درصد اعلام میکنند ولی ماجرابه همینجا ختم نمیشود وکارفرمایان همین راهم اعمال نمیکنند و براساس یک رویه ظالمانه تنها پایه حقوق ونه کل حقوق ومرایا راملاک افزایش قرارمیدهند به این ترتیب نهایتا میبینید کارمندی که مثلا ۴ میلیون تومان حقوق میگیرید بیشتر ۴۰۰ هزارتومان (۱۰درصد) به دریافتی اش اضافه نمیشود !
ناشناس
|
Austria
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
زبان ما مو درآورد! اینهمه گفتیم بجای اینکه دولت دلار رو ارزون بده دست وارد کننده که بعد واردکننده جنس رو ارزون بده به مردم، بیاد مستقیما خود دولت به مردم یارانه بده. یعنی دلار رو گرونتر و به قیمت آزاد بفروشه و تفاوتش رو مستقیما بعنوان یارانه نقدی به مردم بده یا اینکه بیاد
به مردم کوپن الکترونیکی بده و کالاها رو به قیمت آزاد بخره، به مردم ارزونتر بفروشه. اینطوری فساد کمتر میشه. حالا اینکه چرا دولت راهی رو میره که رانت بیشتری ایجاد میکنه جای سئواله!
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
واقعا درحق اقازداه ها ظلم میشود دلار ازاد خرج کنند دلار4200 حق انهاست ملت هم تا حالا زنده مانده اند باز هم تحمل میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
با این اخبار جعلی اقتصادی، روح مردم را آزار ندهید
پاسخ ها
داریوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
درود
اخبار جعلی،،،درست بگو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
8 میلیارد دلار 4200 تومانی برای چه مصارفی و برای چه کسانی به تصویب رسیده است؟!!!!! مردم عادی ایران که تمام اقلام روزمره زندگی خود را با دلار 50000 تومان خرید می کنند. سران محترم نظام ، گرانی افسار گسیخته 95 در صد مردم ایران را به روز سیاه نشانده است. شما را به هر کسی می پرستید دست از این روشهای نادرست بردارید و مردم بیچاره ایران را دریابید قبل از اینکه اوضاع از کنترل خارج شود.
ناشناس
|
France
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
همه کارشناسان میگن این دلار 4200 تومنی به زیان کشوره اما دولت باز اصرار داره. خوب چرا یک مناظره برگزار نمیکنن بین نماینده دولت و کارشناسان تا مشخص بشه حق با کیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
بازهم رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی
بازهم ره صدساله را یکشبه رفتن
البته برای اقازاده ها...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
دولت باید برنامه ریزی کند اگر با این ارز حتی یک باطری قلمی وارد شود مشخص شود این باطری را چه کسی و با کدام کد ملی خریداری کرده است .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی
آخرین اخبار