بازدید 5311

جزئیات ذخیره سازی میوه شب عید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران سهم استان تهران از ذخیره میوه شب عید را ۳۰۰۰ تن پرتقال و ۱۰۰۰ تن سیب عنوان کرد و وعده داد که دو هفته آینده قیمت سیمان کاهش یابد.
کد خبر: ۱۰۳۳۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹ 09 February 2021

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران سهم استان تهران از ذخیره میوه شب عید را ۳۰۰۰ تن پرتقال و ۱۰۰۰ تن سیب عنوان کرد و وعده داد که دو هفته آینده قیمت سیمان کاهش یابد.

یدالله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران درباره ذخیره سازی میوه شب عید تصمیم‌گیری شد که بر این اساس ۳۰۰۰ تن پرتقال و ۱۰۰۰ تن سیب برای استان تهران منظور شد، قرارداد با مباشر تامین و توزیع برای خرید، انتقال و ذخیره‌سازی کالا در استان بسته شده تا کالا به استان حمل شود تا در ایام پایان سال دسترسی به آن برای توزیع فراهم باشد.  

وی در پاسخ به سوالی درباره قیمت مصرف کننده میوه شب عید نیز گفت که قیمت در آستانه شب عید و هنگام توزیع از سوی ستاد تنظیم بازار کشور اعلام خواهد شد.  

قطعی برق و گاز، عامل افزایش قیمت سیمان

این مقام مسئول درباره مشکلات ایجاد شده در زمینه تامین سیمان استان تهران نیز تصریح کرد: به دلیل قطع برق و گاز واحدهای تولیدی سیمان در کل کشور و از جمله چهار کارخانه سیمان استان تهران، با افت تولید و کاهش عرضه مواجه شدیم که طی دو هفته اخیر موجب افزایش غیرمتعارف قیمت سیمان شد.  

اما به گفته رئیس سازمان صنعت استان تهران با پیگیری‌های انجام شده در حال حاضر برق و گاز واحدهای تولید سیمان وصل شده و کارخانه تولید سیمان تهران فعالیت خود را با ظرفیت کامل شروع کرده است. البته کوره‌های سه کارخانه سیمان دیگر استان تهران به دلیل قطع برق و گاز و عدم فعالیت دچار آسیب شده که ظرف یکی دو روز آینده با رفع آسیب ها شروع به کار می‌کنند.  

صادقی در پایان وعده داد که تا دو هفته آینده قیمت سیمان به روال عادی برگردد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی