بازدید 112210
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران همچنان قرمز، ارزش دارایکم چقدر شد؟ قیمت دلار در بازار امروز، نوسان ناچیز قیمت سکه در کانال ۱۱، بهبود تولید معدنی طلا در سال آینده، تجارت ۷.۳ میلیارد دلاری کشور در آذرماه و کاهش تورم نقطه به نقطه پس از هشت ماه در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۲۴۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶ 27 December 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران همچنان قرمز، ارزش دارایکم چقدر شد؟ قیمت دلار در بازار امروز، نوسان ناچیز قیمت سکه در کانال ۱۱، بهبود تولید معدنی طلا در سال آینده، تجارت ۷.۳ میلیارد دلاری کشور در آذرماه و کاهش تورم نقطه به نقطه پس از هشت ماه در بر دارد.

بورس تهران همچنان قرمز

امروز شاخص کل با ۴۵۱۶ واحد کاهش معادل منفی ۰.۳۲ درصد به یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۳ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۱۸۰ واحد کاهش معادل منفی ۰.۳۲ درصد به ۳۷۰ هزار و ۸۲۰ واحد، شاخص کل هم وزن با ۱۲۸۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۲۷ درصد به ۴۷۲ هزار و ۱۴۱ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۸۳۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۲۷ درصد به ۳۰۹ هزار و  ۵۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۸۸۷۵ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۵ درصد به یک میلیون و ۹۸۲ هزار و ۸۲۵ واحد، شاخص بازار اول با ۷۴۴۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۷۱ درصد به یک میلیون و ۳۵ هزار و ۷۹۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۴۶۷ واحد افزایش معادل  ۰.۱۹ درصد به ۲ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۴۶ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در دو میلیون و ۱۴۳ نوبت معاملاتی، ۱۰ میلیارد و ۴۶۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲۸ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

بورس امروز یکشنبه ۷ دی ۹۹/ سهامداران برای خرید این نمادها به صف نشستند!

بورس امروز یکشنبه ۷ دی ۹۹/ سهامداران برای خرید این نمادها به صف نشستند!

ارزش سهام عدالت کمتر شد

نبض بورس: ارزش پورتفوی بورسی سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی امروز ۹۱ هزار و ۲۳۵ تومان کاهش یافت و به ۹ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۳۰۷ تومان رسید. در معاملات دیروز ارزش این سهام عدالت به ۹ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۵۴۲ تومان رسیده بود، اما افت امروز بازار سرمایه موجب شد که سهام موجود در سبد بورسی سهام عدالت ۰.۹ درصد کاهش یابد؛ بنابراین، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت آزاد شده نیز به ۵ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۷۸۴ تومان افت کرد.

ارزش سهام عدالت و دارایکم در ۷ دی ماه ۹۹
 

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با کاهش ۰.۶۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۶ هزار و ۹۱۱ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۳۸۲  هزار و ۲۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با کاهش ۱.۱۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ۱۶ هزار و ۸۲۶ تومان معامله شد.  

صعود سنگین قیمت بیت کوین

در معاملات امروز بازار جهانی ارز‌های مجازی هر توکن بیت کوین دقایقی پیش ۲۷ هزار و ۷۴۳ دلار قیمت‌گذاری شد. قیمت کنونی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۱۱.۵۶ درصد رشد کرده و نسبت به هفته پیش ۱۸.۱۵ درصد افزایش داشته است. طی ۲۴ ساعتی که گذشت، ۵۶ میلیارد و ۷۳۹ میلیون دلار بیت‌کوین معامله شده و تعداد بیت کوین‌های معامله شده، معادل ۲ میلیون و ۴۵ هزار توکن بوده است. با این وصف، ارزش کل بیت کوین‌های موجود در بازار جهانی به ۵۱۳.۵ میلیارد دلار افزایش یافته است. در معاملات امروز اتریوم هم مثبت بود و به ۳.۲ درصد رشد به قیمت ۶۴۸ دلار به ازای هر توکن رسید. این ارز در جایگاه دومین ارز مجازی در جهان قرار دارد. بر خلاف بیت کوین و اتریوم، ریپل، اما ۶.۳ درصد منفی شد و طی هفته‌ای که گذشت نیمی از ارزش خود را از دست داد و حالا با قیمت ۲۹ سنت به ازای هر توکن معامله می‌شود. از دیگر ارز‌های مجازی که در معاملات امروز رشد قیمت داشته‌اند، می‌توان به بیت کوین کش و کاردانو اشاره کرد که به ترتیب ۵.۴ و ۳ درصد رشد قیمت داشته‌اند.

قیمت دلار در بازار امروز

در معاملات امروز (یکشنبه هفتم دی ماه ۹۹) بازار ارز، شاهد رشد نسبی شاخص ارزی هستیم، به گونه‌ای که در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۲۴۷۴۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۵۷۴۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به  روز قبل، ۳۰ تومان افزایش یافته است. همچنین هر یورو در این صرافی ها، به قیمت ۳۰۳۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۱۳۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز شنبه، بدون تغییر است.
 

نوسان ناچیز قیمت سکه در کانال ۱۱

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه) با ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به بهای ۱۱ میلیون و ۹۰۰هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به قیمت دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۶ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید.

بهبود تولید معدنی طلا در سال آینده

پیش بینی می شود تولید اولیه طلا توسط ۲۰ معدنکار بزرگ طلا در جهان در سال ۲۰۲۰ به دلیل اختلالات ناشی از همه گیری ویروس کرونا پنج درصد کاهش پیدا کند اما تولید در سال ۲۰۲۱ احتمالا بهبود خواهد یافت.

سازمان اداری و استخدامی: حداکثر حقوق؛ ۱۲ میلیون تومان است نه ۶۰ میلیون

به دنبال ادعای مطرح از سوی عادل آذر، رئیس سابق دیوان محاسبات، مبنی بر اینکه افزایش ۲۵ درصدی حقوق در بودجه ۱۴۰۰ بستری است ـ که با توجه به قانون مدیریت خدمات کشوری و قوانین دیگر و منافذ موجود، محلی برای حقوق های تا سقف ۶۰ میلیون تومان است ـ سازمان اداری و استخدامی به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری، بیان چنین حقوق هایی را گمانه زنی دانسته است.

در حالی این اعلام عادل آذر واکنش ها و حواشی به دنبال داشت و یادآور جریان حقوق های نجومی که در آن زمان ریاست وی دیوان محاسبات و حقوق های ۵۰ میلیونی و بالاتر بود که سازمان اداری و استخدامی در توضیحی به ایسنا، درباره ادعای حقوق های پرداختی مورد اشاره، به بیان ماده ای از قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخته است. بر این اساس، اعلام شده که "با توجه به ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری حداقل و حداکثر حقوق و مزایای مستمر شاغلان، حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول این قانون و سایر حقوق‌بگیران دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی هر سال در چارچوب افزایش‌های پیش بینی شده در قانون بودجه سالانه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

بر اساس تبصره ذیل این ماده نیز سقف حقوق ثابت و فوق‌العاده مستمر نباید از هفت برابر حداقل حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر تجاوز کند که در سال جاری نیز در بند (۵) تصویب‌نامه شماره ۳۷۱۸.ت ۵۷۵۹۳ مورخ بیستم فروردین ۱۳۹۹ هیات وزیران، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به میزان ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق به میزان ۱۲۵ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده است و برای سال ۱۴۰۰ نیز در چارچوب مصوبه نهایی قانون بودجه سالانه کل کشور حداقل و حداکثر ابلاغ خواهد شد". سازمان اداری و استخدامی اعلام کرده که " آنچه از قول رئیس سابق دیوان محاسبات کشور نقل شده است، بیشتر گمانه‌زنی و احتمال برخی پرداخت‌ها از سوی مشارالیه است که دلایل و مستنداتی برای این موضوع ارائه نشده تا قابل برسی و پاسخگویی باشد".

اگر دلار ندارید، طلا و نقره وارد کنید

حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت، گفته است: روند اجرایی شدن مفاد مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی در خصوص تسهیل و تسریع ایفای تعهدات ارزی مثبت بوده و با فراهم شدن هرچه سریع‌تر زیرساخت‌ها توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، شاهد افزایش سرعت بازگشت ارز حاصل از صادرات خواهیم بود. تاکنون فرایند اجرایی رفع تعهدات ارزی صادرات مرزنشینان و پیله‌وران، صادرات از محل ورود موقت و انتقال کالا به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نهایی و ابلاغ شده و سایر موارد نیز در اسرع وقت اجرایی خواهد شد. زادبوم همچنین گفته که تصمیمات جدیدی برای تسهیل فرایند بازگشت ارز اتخاذ خواهد شد که به زودی به مرحله اجرا می‌رسد.

یکی از موضوعاتی که از سوی سازمان توسعه تجارت مطرح شده و احتمال اجرایی شدن آن وجود دارد، بحث واردات موقت طلا و نقره در ازای ایفای تعهدات ارزی است. این سازمان اعلام کرده: با عنایت به مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده توسط اتحادیه‌ها و تشکل‌های مربوطه و برخی از صادرکنندگان در خصوص وضعیت خاص واردات و صادرات طلا و نقره و همچنین با در نظر گرفتن اثرگذاری قیمت‌های جهانی طلا و نقره بر قیمت طلا و نقره وارداتی و صادراتی و با توجه به قوانین و مقررات بانک مرکزی در مورد صادرات و واردات طلا و نقره، در این خصوص تمهیدات جدی اندیشیده خواهد شد تا امکان ایفای تعهدات ارزی این دسته از صادرکنندگان فراهم شود. هر چند این سازمان هنوز جزئیاتی درباره این برنامه و زمان احتمال نهایی شدن آن ارائه نکرده، به نظر می‌رسد برای نخستین بار در سال‌های اخیر، دولت با جایگزینی برای ارز در ایفای تعهدات، موافقت خواهد کرد.

تجارت ۷.۳ میلیارد دلاری کشور در آذرماه

سخنگوی گمرک گفت: کارنامه تجارت خارجی کشورمان در آذرماه، هفت میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار بود که سهم صادرات، سه میلیارد و ۶۴۴ میلیون دلار و سهم واردات سه میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار بوده است.
 

روند کاهشی قیمت مسکن در تهران

براساس گزارش بانک مرکزی در آذرماه سال ۱۳۹۹، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی محدود شد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴۲.۸ و ۷۳.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل ۱.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. 

سازمان اداری و استخدامی: حداکثر حقوق؛ ۱۲ میلیون تومان است نه ۶۰ میلیون/ اگر دلار ندارید، طلا و نقره وارد کنید/ ارزش سهام عدالت کمتر شد/ روند کاهشی قیمت مسکن در تهران

کاهش تورم نقطه به نقطه پس از هشت ماه

بانک مرکزی: «آذرماه نقطه عطفی در روندهای قیمتی بود. نه تنها تورم نقطه به نقطه پس از هشت ماه کاهش یافت، بلکه بازارهای دارایی ثبات و کاهش قیمت را تجربه کردند. آمار بانک مرکزی حکایت از افت قیمت مسکن تهران در آذرماه دارد؛ امری که سال ها بود در این ماه رخ نداده بود.»
 

ثبات قیمت‌ها در بازار بدون مشتری خودرو

بررسی بازار خودرو در روز جاری (یکشنبه) حاکی از ثبات قیمت‌هاست و مشتریان همچنان به امید کاهش بیشتر نرخ ارز و قیمت‌های خودرو دست از خرید کشیده‌اند. به گزارش ایرنا، دو خودروی شاخص بازار یعنی پراید، حدود ۱۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ۲ حدود ۱۷۴ میلیون تومان در روز جاری قیمت دارند که نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است. به گفته کارشناسان، معامله‌ای در بازار انجام نمی‌شود که بتوان از قیمت خودروها اطلاعی داد.

"نعمت‌الله کاشانی‌نسب"، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می‌گوید: بازار بدون تفاوت نسبت به هفته گذشته، همچنان راکد مانده و معاملات در حد صفر است. وی بیان‌ داشت: اکنون به‌ جز خریداران واقعی کسی به بازار مراجعه نمی‌کند، همچنین با توجه به نزدیک شدن قیمت‌های کارخانه‌ای و بازاری خودروها، جذابیت برای دلالان و واسطه‌ها به حداقل خود رسیده است. کاشانی‌نسب، در تشریح دلایل این موضوع یادآور شد: حدود دو هفته‌ای است که قیمت دلار تثبیت شده و تغییری نداشته است، همین مساله سبب شده تا آنهایی که خودرو دارند از ترس ضرر بیشتر، اقدام به فروش نکنند و از طرفی، خریداران به انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها و نرخ دلار از خرید دست بکشند.

امروز بر اساس آگهی‌های فروشندگان در سایت‌های خودرویی و فضای مجازی در گروه سایپا، هر دستگاه پراید ۱۱۱ به بهای ۱۱۲ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ رقم ۹۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ حدود ۹۹ میلیون تومان، وانت پراید به نرخ ۱۰۳ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۱۰۹ میلیون تومان، تیبا۲ به رقم ۱۱۸ میلیون تومان، ساینا به بهای ۱۲۰ میلیون تومان و کوئیک دنده‌ای رقم ۱۲۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین در گروه صنعتی ایران‌خودرو، هر دستگاه پژو ۴۰۵ جی.ال.ایکس به ۱۶۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس.ال.ایکس به ۱۷۱ میلیون تومان، سمند ال.ایکس به ۱۶۹ میلیون تومان، پژو پارس ال.ایکس به ۲۱۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ به بهای ۱۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به نرخ ۲۳۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار به رقم ۲۲۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۲۶۲ میلیون تومان و پژو پارس ساده ۱۸۶ میلیون تومان ارزش‌گذاری شد.

 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
اگه این مسیولان 12 ملیون حقوق بگیرند که علیه خکومت خودشان کودتا می کنند.
پاسخ ها
مظلوم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
درسته 12 میلیون در حکم و 60 میلیون در فیش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
معلم ۲۰ سال سابقه ۴۸۰۰ ما از خوشی مردیم
ناشناس
|
Turkey
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
اقایان امور اداری و استخدامی در مورد حقوق زیاد صحبت شده در مورد حداکثر دریافتی که شامل همه مزایای ریز و درشت در دشتگاههای اجرایی و شرکتها وبانکها و صندوق هاو... حرفی دارید بیان کنید با همین قوانین موجود میتوان دریافتی شصت ملیونی داشت
پاسخ ها
یاحق
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
بسمه تعالی
حقوق 12 + مزایا و.....میشود بیشتر از شصت میلیون تومان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
هنوز آمار دقیق کارمندان کشور مشخص نیست میخواهید حقوق انها مشخص باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
نوشته حداکثر حقوق و مزایای مستمر حدود 12 میلیون می شه.
چرا بعضی ها کلمه مزایا رو در کامنتاشون نمی نویسند و تازه حساب و کتاب هم می کنند.
اگر تخلفی صورت گرفته حتما باید برخورد بشه و قبلا هم شده.
من هم جزو مسئولان و کارمندان نیستم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
بنده در بخش اعتبارات بانک دولتی کار میکنم . طبیعیست فیشهای حقوق کارکنان مختلف را میبینم که بعنوان مدرکی برای ضمانت اخذ میگردد . اگر مقصود از حقوق ردیف اول فیشهای حقوقیست بلی من فیش حقوق بالای 12 میلیون تومان ندیده ام اما اگر مجموع مبالغ مورد نظر موجود در فیشهای حقوقیست ، بوفور در میان کارکنان رسمی " غیر تخصصی " شرکت نفت وگاز مبالغی تا دوبرابر را دیده ام که البته در کنار مسکن رایگان ، آب وبرق وتلفن وگاز رایگان " جیره غذایی رایگان ، پول سرویس بین شهری ووو سر به بالاتر از سی میلیون تومان میزند / ایکاش علاوه بر این افراد سایر اشخاص شاغل در این کشور بتوانند از چنین مزایا و امکاناتی بهره مند شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
البته طبق بخشنامه سازمان مدیریت پرداختی میتواند تا سه برابر اون مصوبه باشه یعنی حداقل ۳۶ ملیون تومان پرداختی
شهباز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
برادر عزیز بانکی اگر وام های ضروری و مسکن و کارنه ها پرداختی بانک رو با حقوق دریافتی جمع بزنیم از اون ۳۰تومن شرکت نفت و گاز بالاتر میره
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
دولتیها خوب بلدند کارمندان ادارات مختلف را به جان هم بیندازند و خودشان هر کاری دوست دارند انجام دهند آقای کارمند بانکی عزیز مزایا و وام های کم بهره و حتی بلاعوض شما بر همگان آشکار است! حداقل شما دیگه حسادت نفتی ها را که در بدترین شرایط آب و هوایی، گاززدگی، انفجار، آتش سوزی، آلودگی، نوبتکاری ، اقماری و... کار می کنند را نکنید!0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
سلام تابناک، سازمان اداری و استخدامی کشور و یکی از وزارتخانه‌ها تعدادی به اصطلاح کارمند خودی را غیر قانونی تبدیل وضعیت کرده آمد. تخلفات اداری تخلف را تایید کرده ولی با توجه به رابطه مدیران به شکایت رسیدگی نمیکند، اگر میشه مدارک رو بفرستم برای شما ببینید و از جای پیگیری کنید، تخلف قطعی است، لطفاً راهنمایی کنید
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
اگه تبدیل وضعیت به رسمی شدند که خیلی خوبه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
درپاسخ به آقای محسن. یک شیوه مرسوم در ادارات و دستگاه ها هست که افرادی را بدون آزمون و یا هرگونه سنجش خاصی و با رابطه و رانت تحت عنوان شرکتی، حجمی و ... میگیرند و بعد از چند سال با قوانین مسخره تبدیل وضعیت کرده و رسمی میکنن. این نوع از استخدام ظلم به سایر متقاضیان بوده و بنظر من حقوقی که اینگونه افراد میگیرند پاک و حلال نیست.
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
کاهش تعداد معاملات مسکن به هیچ وجه نشاندهنده روند کاهشی قیمت مسکن در تهران نمی باشد
تعداد معاملات 73 در صد کاهش داشته که نشان دهنده عدم قدرت خرید میباشد در حالیکه قیمت مسکن فقط 1% کاهش داشته است انهم بطور متوسط که شاخص گمراه کننده ای است چرا که هر متر مربع در منطقه یک 55 میلیون میباشد در حالیکه در مناطق جنوبی شهر 16 میلیون میباشد
مسعود رجایی
|
Romania
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
منظورشون حقوق و مزایا باهم بوده.
بله حقوق که خیلی کمترم میشه
ادم داریم حقوق نمیگیره ولی مزایاشون از اینم بیشتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به قانون حداکثر حقوق را ۱۲ میلیون اعلام می کند و البته به قانون هم اشاره می کند که سقف حقوق و مزایای مستمذثر حداکثر ۱۲ میلیون است خوب آقایان امور اداری واستخدامی خوب می دانید که مزایای غیر مستمر که البته همه ماهه در فیش حقوق بسیاری واریز می شود حتی تا چند برابر حقوق و مزایای مستمر می شود .چرا با الفاظ بازی کرده و حقایق را کتمان می کنید ؟ چرا قانونی نگذاشتید که کل پرداختی اعم از مستمر و غیر مستمر از سقف ۱۲ میلیون عبور نکند ؟ چرا حتی چند نماینده مجلس مطرح کردند دولت و شما مخالفت کردید .لطفا حقایق را کتمان نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
بازنشسته با كمترين پست اداري نه مدير نه معاون مدير و مه وبيس قسمت ٧ميليون تومان ميگيره بعد كارمند شاغل با پستهاي بالا ١٢ ميليون بگيرد ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
بازنشسته باید بیشتر از مدیر و کارمند حقوق بگیرد .اولا 30 سال خدمت کرده و خانواده بزرگتر و مخارج بیشتری دارد ولی شاغل هنوز خدمت 30 ساله اش تمام نشده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
بودجه 1400 کاملا یکطرفه به نفع کارمندان دولت است امروز مشخص شده سه دهک برخودار بالای جامعه همگی از کارمندان دولت هستند دولت چون از درآمد عمومی کشور که متعلق به همه مردم است افزایش حقوقهای بی سابقه برای 2/5 میلیون کارمند دولت اعمال میکند در پیشگاه خداوند و مردم مسئول است. این سرمایه ها متعلق به همه مردم است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
در کشور ما مساوات بهتر از عدالت است. چون عدالت اجرا شدنی نیست. مساوات بهتر است.البته مساوات نه مساوات تر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
کارمند داریم تا کارمند همه رانباید بایک چوب راند
سلام
|
France
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
درود من در یک شرکت تابعه نفت کار میکنم .. رسمی ها حداقل 12 ملیون حداکثر خدا میداند البته تا 30 ملیون خبر دارم از نزدیک میشناسم.. چهار تا ماموریت میزنه میشود ده میلیون اضافه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
الان وزارت نفت که حقوق 18 میلیونی روال است. گمرک و وزارت اقتصاد و وزارت بهداشت هم همینطور.
بازنشسته فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
حقوق یک نگهبان وزارت نفت چهار برابر حقوق حقیر تحصیل کرده است واز طرفی حقوق های نجومی بیانگر چیست قسم حضرت عباس یا دم خروس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
یک معلم با 9 ماه کار به صورت سه روز کار در هفته به گفته خودشان حداقل 7 میلیون میگیرند یا یک هیات علمی با 12 ساعت در هفته حقوق هایی بسیار بیشتر دریافت میکنند
رام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اینا همش حرفه من الان تو یه سیستم مشغول کارم که فقط میتونم بگم برده داری میشه بهش گفت ماه قبل ۱۷۰۰ به من دادن با روزی نزدیک تقریبا ۱۸ساعت درگیری تو این کار به خدا برده ها هم اینقدر درگیر بردگی نبودن لعنت به این زندگی که برا مردم درست کردین آخه وقتی نظارت نیست چرا حرف میزنین الان حضرات نماینده ماهی چقدر میگیرن وکلا بازیگرا ،قضات ،مدیران و...
پاسخ ها
علی اکبر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
منظور کارمند رسمیه نه جنابعالی قراردادی یا روزمزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
مزایا عنوان شده مانند هزینه غذا ،هزینه ایاب و ذهاب ( وقت تلف شدن بین منزل و کا رخانه) و ... کارکنان قانونی و طبق مقررات پرداخت می شود متا سفانه کارمند اعتبارات بانک بدون اطلاع عنوان نمودند. ولی کاش افراد انتخاب شده در همچنین قسمت بانک در مورد محرمانه بودن شغلشان بیشتر توجه کنند.
علائ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
داداش برادر خانم من توی ...با مدرک پنجم ابتدایی ماهی 18 میلیون میگیره کجای کاری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
پس این حقوقای نجومی را چه کسی میگیره سامانه ثبت حقوقا چطورشد قانون ازکجا آورده اید اون چطورشد خوب معلومه اونایی که میخوان دستور اجرایی شدن قانون بدن میترسن به ضررشان باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اگه عدالت وجود داشته باشه در پرداختها خوبه ولی اینجا دولتی ها و نمایندگان مجلس اکثرا از اعضای هیات علمی و مدیران دستگاه ها هستند که همواره برای خودشون افزایشها را در نظر می گیرند و چند سال که افزایش حقوق به صورت درصدی و یکسان برای همه اعمال میشه فاصله حقوق ها بیشتر و بی عدالتی گسترش می یابد. به ترتیبی که یک هیات علمی در سال جاری با پست مدیرکلی حدود 25 تا 30 میلیون حقوق دریافت می کند و یک مدیریکل غیر هیات علمی در همین مجموعه حدود 12 تا 14 میلیون دریافتی داره با یک کار مشابه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
عدالت نه مساوات.چون عدالت بگی. اینها حقوق نجومی را حق خود و عدالت می دانند
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
شهناز عزیز در یاداشتی شما فرمودید وام ،وام یعنی بدهی ،در ضمن قرار نیست کوزه گر از کوزه شکسته آب بخوره (یکی ازدواج می‌کنه بانک وام بده یکی بیکار بانک وام بده یکی خونه می خواد بگیره بانک وام بده .... )درضمن بانکی ها حاضرن با بیشترین زمان خدمات رسانی حاضر وام حذف حقوق و مزایای شما شرکت نفتی ها رو دریافت کنن
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
شرکت نفتی ها هم حاضرند حقوق و مزایای شما بانکی ها را دریافت کنند.0
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
باسلام بقیه اش بابت حق جلسه اضافه کاری حق .؟حق...؟حق.....همینطور بروتا برسی به کل دریافتی..خدایا صبرت را شکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
سهام قیمتش پایین رفت؟ کی از شما خبر خوبی شنیدیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اینست معنای عدالت....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
عجیبه با اینهمه مشکلات اقتصادی و تحریم و مشکلات کرونا وضع دولت انقدر خوبه انگار قرار دود همه معضلاتی که دولت مسببشه فقط به چشم ملت بره.
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
بیش از 95% قیمت مسکن کاذب است. تا کاهش بیش از 95 درصدی قیمت مسکن خریدی وجود نخواهد داشت!
شاید الان با یکصدم قیمتهای فضئی سازندگان و فروشندگان بتوانند ملک خود را بفروشند که در اینصورت برد کرده اند! و گرنه ضرر بیشتری خواهد کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
چهار برابر شده میشه چهارصد در صد
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
به خدا اینهمه فاصله طبقاتی ظلم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اینهمه نه , کمترش هم ظلمه یاد فرمایش حضرت علی(ع) افتادم که فرموده: هیچ ساختمان بلندی ندیدم که کنار آن به کسی ظلم نشده باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
رویشان نمی شود هفت برابرسه برابر کهبیست ویک برابرحداقل هست طبق قانون شفاف اعلام کنندوگرنه همه می دانند منظور حقوق ومزایاست نه حقوق تنها
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
ماکه نه حقوقی داریم نه بیمه نه مسکن نه خودرو چطورمیخوایم زندگیمونو بگذرونیم درعجبم خدایا اینارو توشکم مادرشون عزیزکردی ناشکرنیستم ولی خودت به همه چیز آگاه وبینا هستی چطوری باخودم کناربیام...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
عجب عدالتی بابا سر چی بحس میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
سلام من نظامی ام ۸ سال سابقه دارم ماهی ۴ تومن دور از خانوادم هستم و میگیرم این واقعا ظلم نیست ؟ هیچ مزایای دیگه ای هم ندارم هیچی کل فیش حقوقیم ۴ تومنه
http://kr0.ir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
این پولا ازکوجا میاد و ب کوجا میره اخه ما فقیر فقرا چه میکنیم اینها چه خدا به خبرکنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
سلام حقوق کارمند دو میلیون هشتصد
تورم 80درصد یک خانواده چهار نفره بچه هم دارد
دریافتی زیر پنج میلیون خدایا به فریاد ما برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
بورس تهران ۶ ماه قرمز وهیچکس بفکرش نیست بور تهران هیچ شباهتی به بورس سایر ممالک نداره در تمام دنیا بورس بر اساس سود زیان شرکتها افت خیز دارد اما بورس ما.......!!!!!؟؟؟؟ متاسفم متاسفم چی باید اسمشو گذاشت خجالت هم خوب چیزیه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
مطابق بند 3 مصوبه شورای حقوق و دستمزد ابلاغی طی بخشنامه به شماره 647444مورخ 1395/5/11 ، سقف خالص پرداختی ماهیانه به به سایر مقامات و و کلیه مدیران و کارکنانمشمول این مصوبه پس از کسر کسور قانونی و مالیات نباید از 3 برابر سقف حقوق تعیین شده در ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری تجاوز نماید. با توضیحات سازمان اداری و استخدامی در سال 1399 این سقف 377.464.500 ریال است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
ماکه چیزی نداریم آخه چه نظری منتظریم فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
تا به چی حقوق بگویید. با انواع بندهای مختلف به 60 میلیون تومان می رسد
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
شما احتمالا در ایران زندگی نمی کنید واز حقوقهای نجومی 200-300میلیونی سالهای قبل بی خبرید والان حقوق 60میلیونی را تکذیب می کنید !!!ضمانت اجرایی حرف شما چیست؟واگر بالای 12 میلیون بود استعفاء می دهید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
درود بر کارکنان وزارت بهداشت با کمترین حقوق سه میلیون تومان پس چرا خارجیها اسم کارکنان وزارت بهداشت ایران وزارت اقتصاد چاپ اسکناس مینامند کمترین حقوق حقوقه بهداشته
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی
آخرین اخبار