بازدید 6508

لبنان از آمریکا درباره تحریم جبران باسیل توضیح خواست

تدابیر مجازاتی که دولت آمریکا علیه رئیس جریان آزاد ملی و نمایندگان و وزیران سابق در نظر گرفته در نشست وزیر خارجه لبنان و سفیر آمریکا در بیروت مطرح شد. وزیر خارجه لبنان تکذیب کرد که سفیر آمریکا را احضار کرده باشد. گفته می‌شود، این دیدار در چارچوب دیدار‌های دوره‌ای که وزیر با سفیران برگزار می‌کند، انجام گرفت.
کد خبر: ۱۰۱۵۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳ 16 November 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری النشره، شربل وهبه، وزیر خارجه در دولت موقت لبنان با دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان به بررسی مسائل مختلف از جمله مذاکرات مربوط به ترسیم مرز‌های دریایی، موضوع بازگشت آوارگان به کشورشان، مرحله گذار در آمریکا و نیز بحران‌های منطقه‌ای از جمله مساله قره‌باغ، صحرای غربی و نیز تدابیر و تحریم‌های دولت آمریکا علیه لبنانی‌ها از جمله نمایندگان و وزیران سابق این کشور پرداخت.

وزیر وهبه ابراز امیدواری کرد، مقامات لبنانی و دستگاه قضا به هرگونه اطلاعات و اسنادی دست یابند که دولت آمریکا در اتخاذ چنین تدابیر و تحریم این مقامات به آن‌ها تکیه کرده است و این در راستای اصلاحاتی است که به آن وعده داده شده است.

وزیر خارجه لبنان قبل از نشست با شیا بر پایبندی کشورش به روابط مثبت با آمریکا و نقش مثبت و سازنده‌ای که باید در راه نجات لبنان از بحران‌ها پیمود، تاکید کرده بود.

او به روابط با آمریکا به خصوص نقشی که این کشور به عنوان میانجی بین اسرائیل و لبنان برای ترسیم مرز‌های دریایی ایفا می‌کند، اشاره کرد.

وهبه در گفت‌وگویی درباره موضوع تحریم‌ها گفت: تنها کافی نیست که آمریکا تحریم‌هایی را در نظر بگیرد، اگر اشتباهاتی هست و نیاز به پیگرد قضایی است، پس این حق دستگاه قضایی لبنان است که از تمام این مسائل اطلاع یابد و در سایه هرگونه مستندات و اطلاعات دقیق که مجهز به آن می‌شود، عمل کند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی