آمادگی بازار سرمایه برای انجام معاملات منطقی

یک کارشناس بازار سرمایه، بازار سهام را در حالتی ارزنده و آماده برای معاملات منطقی ارزیابی کرد و گفت: هیچ بازاری به اندازه بورس شرایط سرمایه‌گذاری با مبالغ اندک و امنیت بالا را ندارد.
کد خبر: ۱۰۱۵۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶ 14 November 2020

به گزارش بورس تابناک، احمد پویانفر با اشاره به نگرانی سهامداران از کاهش سودآوری شرکت ها به دنبال افت نرخ دلار افزود: اتفاق‌های بازار سرمایه و نرخ سهام به شکل تقریبی بر مبنای دلار ۱۴ هزار تومان در بورس شکل گرفته است و در واقع هنوز فاصله زیادی با نرخ امروزی دلار دارند و هیچ جای نگرانی برای وضعیت سهام شرکت ها وجود ندارد.

وی گفت: از نظر بنیادی و جو روانی بعید است نرخ دلار به پایین تر از ۲۰ هزار تومان برسد، اما در کنار این موضوع عملکرد ۶ ماهه امسال شرکت ها نسبت به ابتدای سال هم که قیمت ها در اوج بودند، نشان دهنده سودآوری بیش از ۵۰ درصد شرکت ها است.

پویانفر افزود: سوددهی شرکت ها از ۵۰ درصد تا ۱۰۰ درصد رشد داشته و با هر شیوه ای هم مقایسه شود، سهام در بازار سرمایه از دیدگاه بنیادی توجیه سرمایه گذاری دارد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: چند ماه گذشته برخی ناهماهنگی‌های دولت در تعامل با بازار سرمایه، همچنین ورود تعداد زیادی سهامدار تازه وارد به فرسایشی شدن افت قیمت ها منجر شد که البته  نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد و بازار سرمایه در حالتی ارزنده و آماده برای معاملاتی منطقی قرار دارد.

وی خطاب به سهامداران توصیه کرد: سرمایه گذارانی که پول خود را از بازار سرمایه خارج می کنند و نسبت به خریداری ملک یا خودرو می‌کنند، هر روز در بنگاه‌های املاک یا بازار خودرو در حال پرس و جوی قیمت نمی روند و به طور معمول بعد از گذشت زمان برآورد ارزشی می کنند، سرمایه گذاری در بورس هم باید به همین شیوه و بلند مدت باشد.

پویانفر گفت: سرمایه‌گذاران تازه‌وارد نباید انتظار داشته باشند که روزانه نیم تا یک درصد سود کسب کنند؛ این نوع معامله افراد فوق حرفهای را می طلبد، اما سهامداران جدیدی که وارد این بازار می شوند باید با دارایی مازاد خود سرمایه گذاری بلندمدت داشته باشند و چنانچه با نگاهی غیر از این وارد شده اند، باید اصلاح نگرش انجام شود درغیر اینصورت نه تنها در این بازار، بلکه در همه بازارها با شکست روبرو می شوند.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه همچنان بر دیگر بازارها برتری دارد، گفت: هیچ بازاری اجازه سرمایه گذاری با ارقامی مانند پنج میلیون تومان یا کمتر را نمی دهد؛ در صورتی که بازار سهام راه را برای تمامی افراد با مبالغ کم  و زیاد هموار کرده است.

 پویانفر  افزود: برخی افراد با وارد شدن به بازارهای غیر رسمی، ریسک از بین رفتن سرمایه را به جان می خرند و شرایط نامتعارف را در ازای کسب سود چند برابری قبول می کنند در صورتی که می توانند با در نظر داشتن سرمایه گذاری بلند مدت، بازدهی معقولی از بورس داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی چندی پیش گفت: برخی حواشی، آثار منفی بر بازار سهام دارد که سعی داریم آنها را به حداقل برسانیم و مدافع سهامداران خرد هستیم و باید از اظهارنظرهایی که موجب اخلال در معاملات می‌شود خودداری شود.  

«فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نوسان بازار سهام، افزود: نوسان در ذات بازار سرمایه بوده و این بازار مبتنی بر رفتار سهامداران و عرضه کنندگان سهام است.  

 
منبع:بازار سرمایه ایران
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
۴ ماهه بورس ۶۵ درصد سقوط کرده صداوسیماواکثرجراید وسایتها شتردیدی ندیدی ! حالا بعداز این مدت یکی دو درصد اونم به زور رفته بالا امشب خبر صداوسیما و فردا تیتر روزنامه ها دیدنیه !!!!
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی # پردیس افکاری
وب گردی